Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje
Korisničko ime
Lozinka

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2014., 20:31   #221
rijeka511
Registrirani korisnik

rijeka511 Avatar

Registracija: Mar 2010.
Quote:
Erin5 kaže: Pogledaj post
Istina, Trebalo bi ga prokuhat , ovako sirovo neće nikako, ne znam u čemu je kvaka, ali ako ga prokuhamo ne znam da li ima isti učinak kao od sirovog mlijeka. Sa mlijekom domaćim (koje nije stavljeno u mljekomat uspjela sam dobit nekakav kefir ,ali mi nije iste gustoće kao sa ovim kupovnim u tetrapaku. Čak najfiniji i najsličniji jogurtu je onaj koji dobijem od svježeg zbregov mlijeka 3,2 %

Bas mi je zao da ne funkcionira to sa mlijekom iz mlijekomata. Jucer nakon neuspjelog kefira sam opet stavila iz tetrapaka i jutros super! Šteta, koliko bi bilo zdravije... Probat cu jos jednom sa prokuhanim

Sent from my iPhone using Tapatalk
rijeka511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 22:31   #222
mimo
u prolazu-sutra nismo tu

mimo Avatar

Registracija: Jul 2010.
Lokacija: južno od sjevera,istočno od zapada, zapadno od istoka, i sjeverno od juga
Kefir se MOŽE praviti od svježeg mlijeka, neprokuhanog, i nema prepreke, nema potrebe prokuhavati mlijeko radi eventualnog uništavanja neželjenih bacila. Ja nekad naspem svježe, nekad prokuhano, kakvo imam u kući, i čak mi je ljepše s neprokuhanim, stvori se sloj vrhnja na vrhu.

Ne mora se cjediti preko gaze, cjediljke ... ja uzmem zrnca kašikom, običnom metalnom mada neki kažu da ne smije metal, i prebacim u drugu teglu, ili istresem kefir u neku drugu posudu, a zrnca vratim u istu-NEOPRANU teglu, ne perem ni zrnca, samo ih prelijem novom dozom. Ponekad ih operem, nikad ih ručno nisam cijedila i ne znam da li bi se raspali - nema potrebe cjediti. Kefir pijem nakog 2 dana od vađenja zrnca (znači, poslije vađenja zrnaca ostavim da "zri" još 2 dana pa tek onda pijem).

Od kefira se može udebljati ako jedete ostale hrane u većim količinama, ali od samog kefira se ne može udebljati.
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 10:20   #223
rijeka511
Registrirani korisnik

rijeka511 Avatar

Evo sa prokuhanim mlijekom mi je došao gusti kefir, doduše dosta jače ima miris na kiselo od onog napravljenog iz tetrapaka. Nisam jos probala, hladi se...

rijeka511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 10:30   #224
volim čokoladu
Registrirani korisnik

volim čokoladu Avatar

Registracija: Jan 2008.
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Tzv.gljiva se u pravilu ne treba prati nakon svake ture kefira. Pranje pomaže da brže raste ( da možemo dati dalje ) ali malo usporava brzinu stvaranja novog kefira.
Usput, ja svoje kefirne gljivice zamotam u mali komad mokre gaze 15x15 cm, zavežem na vrhu čvrstim koncem, odrežem višak gaze iznad veza i tako taj "paketić" samo selim iz mlijeka u mlijeko. Operem otprilke svakih desetak ciklusa. Otpada dosadno procijeđivanje i traženje kefirnih zrnaca. Kad "paketić" nabubri tj. gljiva se dosta razmnoži, raspakiram, doniram višak zrnaca a ostatak natrag u gazu.
Kefir pijem svaki dan već skoro godinu dana, uglavnom za večeru uz šnitu, dvije raženog kruha. Najbolji način za smanjivanje tjelesne težine i reguliranje probave.
e ovo je zgodna šema, s vezanjem u gazu nema cijeđenja, pranja cjediljke, paziti da mi ne ispadne i sl. baš ću probat.

uglavnom, pijem gljivu već nekih pola godine i super mi je stvar. neki su znali govoriti da ih je ta gljiva preporodila, postali pametnije i te spike, ali daleko od toga. to je dobar probiotik, i to je to. nema ekstra super moći.

jedno pitanjce, prije mi je gljiva bila u jednom komadu, sada se počela "raspadat", sva je u desetak manjih komada. je li to nešto loše? da je mijenjam?
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 11:25   #225
rijeka511
Registrirani korisnik

rijeka511 Avatar

Koliko sam ja shvatila to raspadanje je razmnožavanje. Moja isto raste u komadu, a i ima tih komadića. Mozda se i odvoje miješanjem.

rijeka511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 10:37   #226
ruzicasto
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2011.
Smile Tražim kefir gljivicu

Zbog problema sa probavom tražim kefir gljivu pa ako je netko u Zagrebu ili okolici voljan udijeliti mi dio gljivice bila bih jako zahvalna
ruzicasto is offline  
Odgovori s citatom
Advertisement

Advertisement
Advertisement Sponsored links

Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja