Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Pogledaj rezultate ankete: Što mislite o ovom threadu?
Mislim da je koristan 15 78.95%
Sretna/an sam da imam gdje dobiti ove informacije 8 42.11%
Htjela/htio bih pomoći u prevođenju 0 0%
Širiti ću info o ovome dalje 2 10.53%
Mislim da treba ispravke (postajte ih) 1 5.26%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 19. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2016., 20:47   #281
evo ovako... nakon neuspjeha sa sirovim mlijekom iz mlijekomata i nekoliko dana mirovanja u frižideru jučer sam se odlučila za trajno masno mlijeko od vindije. nakon 24 sata ispalo je puno bolje, pitko i bez razdvajanja, ali falilo mi je gustoće. danas sam pak prokuhala i ohladila mlijeko iz mlijekomata i evo nakon 12 sati dobila savršeni gusti kefir.
svugdje sam čitala da je sirovo mlijeko najbolje dok su se druge strane ljudi žalili da im s njim ne uspijeva. problem je bio kaj ovi kaj su ga hvalili nisu napomenuli kak se mlijeko mora prokuhati, pa bum za sve one koji se ikada nađu na ovoj temi i budu zbunjeni poput mene naglasila: sirovo mlijeko je najbolje za izradu kefira ali samo ukoliko se prvo prokuha (i ohladi naravno).
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 09:29   #282
Znaci, na kraju je ipak uspjelo!

Bas mi je drago da si skuzila u cemu je trik. Nisam ni ja znala ovu foru s prokuhavanjem sirovog mlijeka.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Old 11.09.2016., 23:01   #283
za sad funkcionira.
mm-u je jučer lik koji održava i puni mlijekomat rekao da on ne prokuhava i da mu tak dobro uspije.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 15:07   #284
zrnca su mi postala sluzava. šta im je?
Old 24.10.2016., 17:13   #285
pa kaj nisu ona i inače malo sluzava?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 20:15   #286
a do sad nisu bila
Old 24.10.2016., 21:58   #287
probaj ih isprati pod hladnom vodom s vremena na vrijeme.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 22:22   #288
ispirem ih vodom svako jutro kad mijenjam mlijeko.
Old 24.10.2016., 23:00   #289
stvarno ne znam. ak ti je kefir dobar vjerojatno se ne trebaš brinuti.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 21:25   #290
Naziv teme je potpuno krivi,kefir se pravi s kefirnim zrncima,a ne tibetanskom gljivom.Kefirna zrnca nisu gljiva i ne potjecu s Tibeta nego sa Kavkaza,mislim da je to Juzna Osetija. Ova sluz sto je spominjete to je kefiran i to pretvara mlijeko u kefir, zrnca nije potrebno ispirati vodom,time se ispire i sluz-kefiran i zrnca slabe.Kad se procjefi kefir,zrnca se stave u novo mlijeko bez ispiranja,jedino se staklena tegla-posuda opere mlakom vodom i sve ispocetka.Kolicina zrnaca ne utjece na nista drugo osim na brzinu pravljenja kefira,sto ih je vise brze se napravi,manje zrnaca sporiji proces.Ja tijekom dana promjesam zlicom zrnca u tegli jer se sva skupe na vrhu i tako ujednacim kefir.
madison is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 13:58   #291
Pozdrav, dobio sam malenu kefir gljivu, i jednostavno se ne povecava niti se stvara kefir. Stavio sam ju u staklenu teglenku, one u cemu kupis Zvijezda majonezu, kisele krastavce, itd, natocio sam mlijeko unutra taman da ju pokrije cijelu, nije vise od deca, i nista, obicno mlijeko, nista se ne zgusnjava, kefir gljiva se ne povecava, apsolutno nista se ne dogadja, ima li netko kakav savjet?
reason2die is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 13:33   #292
Quote:
reason2die kaže: Pogledaj post
Pozdrav, dobio sam malenu kefir gljivu, i jednostavno se ne povecava niti se stvara kefir. Stavio sam ju u staklenu teglenku, one u cemu kupis Zvijezda majonezu, kisele krastavce, itd, natocio sam mlijeko unutra taman da ju pokrije cijelu, nije vise od deca, i nista, obicno mlijeko, nista se ne zgusnjava, kefir gljiva se ne povecava, apsolutno nista se ne dogadja, ima li netko kakav savjet?
Na kojoj temperaturi ti stoji to? Idealna je sobna..

Ako ti je to mala kefir gljiva, onda joj je teže odfermentirat toliku količinu mlijeka, pa ide sporije. Probaj prvo u dva dcl mlijeka stavit, pa dok se ne umnoži.

Imaš li kakvih pomaka u ova dva dana?
klif is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 13:35   #293
Sad tek vidim da si kako kažeš tek nešto više od deca utočio..

Koje mlijeko koristiš?
klif is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 13:37   #294
Pozdrav svima,

ima li tko osobno iskustvom sa kefirom kod ibs-a (iritabilno crijevo)? Jel vam pomoglo sto nakon nekog vremena?

Negdje sam procitala da moze napraviti jos veci kurslus u crijevima, a opet na sve strane pisu kako je super, lijek za crijeva itd.

Ili je to na kraju krajeva sve individualno, nekome ce pomoci, nekome jos vise nastetiti?

Pa eto, rado bi cula necije osobno iskustvo sa ovim..
miss Minnie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:18.