Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Web development

Web development Programiranje, dizajn, hosting i sve ostalo vezano uz razvoj web siteova

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2011., 13:16   #1
Moja prva web stranica

Dobar dan!

Ja sam Tina i skroz sam nova u svijetu web dizajna

Molim vas recite što mislite o mome djelu

Valja li to imalo?

http://kd-webdizajn.tk/
__________________
And finally I twist my heart round again, so that the bad is on the outside and the good is on the inside, and keep on trying to find a way of becoming what I would so like to be, and could be, if there weren't any other people living in the world.
TinaD is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 15:22   #2
Hmmm...

Vidi se da si početnica. Na sjetnu nijansu crne/tamno-sive odgovorila si izražajnom ljubičastom, ali ta ljubičasta previše bode oči. http://vadrouilles.moto.free.fr/smileys/starescreen.gif
Savjetovala bih ti da još jednom promisliš o svojoj likovnoj namjeri, zašto si kombinirala zgužvani papir i drvene daske - nekak mi se ne uklapa to dvoje.
Bilo bi puno preglednije kad bi primijenila samo jednu od tekstura; samo zgužvani papir koji bi razvukla preko cijele stranice (možda u još jednoj boji, pa pustila crni dio gdje jest i dodala istu teksturu ljubičastog papira, ili smislila nešto treće za pozadinu) ili samo drvene daske, mada je drvena tekstura dosta nepregledna kad preko nje ukomponiraš tekst.

No, uopće nije loše za prvu stranicu!

Zadnje uređivanje Dinah : 07.09.2011. at 15:29. Reason: zaboravih pohvaliti! :D
Dinah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 19:53   #3
Meni je stranica sasvim uredu, je da malo ta ljubičasta bode u oči ali sve u svemu stranica je jako solidna....
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 20:33   #4
Quote:
Dinah kaže: Pogledaj post
Hmmm...

Vidi se da si početnica. Na sjetnu nijansu crne/tamno-sive odgovorila si izražajnom ljubičastom, ali ta ljubičasta previše bode oči. http://vadrouilles.moto.free.fr/smileys/starescreen.gif
Savjetovala bih ti da još jednom promisliš o svojoj likovnoj namjeri, zašto si kombinirala zgužvani papir i drvene daske - nekak mi se ne uklapa to dvoje.
Bilo bi puno preglednije kad bi primijenila samo jednu od tekstura; samo zgužvani papir koji bi razvukla preko cijele stranice (možda u još jednoj boji, pa pustila crni dio gdje jest i dodala istu teksturu ljubičastog papira, ili smislila nešto treće za pozadinu) ili samo drvene daske, mada je drvena tekstura dosta nepregledna kad preko nje ukomponiraš tekst.

No, uopće nije loše za prvu stranicu!
Aha. Ja sam baš mislila da je to čisto u redu...jer kao, moguće je da se na nekim daskama nađe zgužvani papir...čisto slučajno se našao, vjerojatnije nego neki ravni, uredni papir...što ja znam, isprobavala sam ja svašta i bez papira i bez daski i bez papira i daski nakon 15.varijante mi se činilo ovo najbolje rješenje.

Zasad ću ostaviti ovako, jer ako opet krenem mijenjati neće biti kraja

fala za pohvalu, uvijek dobro dođe čovjeku

Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Meni je stranica sasvim uredu, je da malo ta ljubičasta bode u oči ali sve u svemu stranica je jako solidna....
Hvala ti Darkwood. Sjetila sam se ja toga da će možda bosti oči, ali sam mislila pa ne vidi se baš puno i da će ovo crnilo malo ublažiti. Šta ja znam, moje oči su valjda navikle na te kričave boje
__________________
And finally I twist my heart round again, so that the bad is on the outside and the good is on the inside, and keep on trying to find a way of becoming what I would so like to be, and could be, if there weren't any other people living in the world.
TinaD is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 21:00   #5
Ako ti je to prva stranica onda je jako dobro...
__________________
kako napraviti web stranicu
Petargt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 21:06   #6
Quote:
Petargt kaže: Pogledaj post
Ako ti je to prva stranica onda je jako dobro...
Druga ako računam seminar u Algebri!
http://kdarovic.zagreb.server-hostin...a.hr/index.htm

Petargt uljepšao si mi dan, divan komentar
__________________
And finally I twist my heart round again, so that the bad is on the outside and the good is on the inside, and keep on trying to find a way of becoming what I would so like to be, and could be, if there weren't any other people living in the world.
TinaD is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 05:26   #7
psst. Imas onu finu ikonicu w3c xhtml 1.0, ali stranica ti se ne validira <.<
Raul Endymion is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 11:58   #8
Quote:
Raul Endymion kaže: Pogledaj post
psst. Imas onu finu ikonicu w3c xhtml 1.0, ali stranica ti se ne validira <.<
da,sad i ja vidim da kad kliknem sa stranice da nađe 3 errors...
ali nije mi baš jasno, evo sad sam išla opet staviti file na validator i veli ovo "This document was successfully checked as XHTML 1.0 Strict!".

a na stanicu javlja grešku na 000webhost.com Analytics Code. Nemam pojma šta je to i odakle to i kako da to maknem.
__________________
And finally I twist my heart round again, so that the bad is on the outside and the good is on the inside, and keep on trying to find a way of becoming what I would so like to be, and could be, if there weren't any other people living in the world.
TinaD is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 13:18   #9
Nu sada

http://kd-webdizajn.tk.temp.anaxanet.eu
__________________
And finally I twist my heart round again, so that the bad is on the outside and the good is on the inside, and keep on trying to find a way of becoming what I would so like to be, and could be, if there weren't any other people living in the world.
TinaD is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 15:33   #10
Quote:
TinaD kaže: Pogledaj post
Trebala bi učiniti nešto po pitanju body/content backgrounda. Stvarno nije lijepo za vidjeti. Ovaj font nije upotrebljiv niti za web, niti za print...teško se čita...

Na torrentima imaš kolekcije od 10 000 fontova. Prije toga bi bilo dobro proučiti sistemske. Web dizajn je vrlo ograničina forma primjenje umjetnosti. Postoje razlozi zašto su Arial, Helvetica, Sans Serif... No1 na webu.

Na pozadine se ne bi trebala ljepiti grafika koja pokriva cijeli div.
Ovo je mala stranica, pa nije bad...Ali na opširnijim projektima, na taj način češ znatno otežati i usporiti stranicu (Google u zadnje vrijeme gleda i brzinu učitavanja).

Nađeš (ili napraviš) neki background uzorak i onda ga razvlačiš po x/y/z osi.
Dobar background se može napraviti i 1x1px.

Fotke mi se sviđaju ali galerija je zastarjela. Ima takvih besplatnih Jquery galeija - da ti pamet stane.... a instalacija je trivijalna i ne zahtijeva nikakvo programersko znanje.

Stavila si
HTML Code:
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" lang="en" xml:lang="en">
..a sadržaj je na HRV. Uprvo si sitsnula šamarčinu Googlebootu, koji pamti, pa će ti on vratiti npr:

HTML Code:
<meta name="revisit-after" content="never" />
Imam osjećaj da je ovu stranicu generirao DW, margin:0; padding:0 se bespotrebno ponavljaju...

Staviš...

HTML Code:
*{margin:0; padding:0;...}
...

...i gotovo.


Nema sadržaja, H naslovi su utrošeni u prazno, favicona nema, kao niti nikave kontakt forme, pa čak niti "mailto" naredbe. I onda, na kraju nema niti maila na serveru, a znam da ovaj host daje mail adrese (i još puno toga).


Preporuke:

http://www.w3schools.com/
http://99designs.com/
http://jquery.com/
Horz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 01:40   #11
Horz, hvala na konstruktivnoj kritici, dobro dođe!


Quote:
Horz kaže: Pogledaj post
Trebala bi učiniti nešto po pitanju body/content backgrounda. Stvarno nije lijepo za vidjeti. Ovaj font nije upotrebljiv niti za web, niti za print...teško se čita...
Meni se to činilo baš lijepo, možda sam šašava. Sigurno može biti puno ljepše, ali to mi se činilo kao super dizajn u to vrijeme. Mijenjat ću ga sigurno, drugu varijantu sam počela smišljat čim sam bila gotova s ovom stranicom.

Quote:
Na torrentima imaš kolekcije od 10 000 fontova. Prije toga bi bilo dobro proučiti sistemske. Web dizajn je vrlo ograničina forma primjenje umjetnosti. Postoje razlozi zašto su Arial, Helvetica, Sans Serif... No1 na webu.
Ma znam.

Quote:
Na pozadine se ne bi trebala ljepiti grafika koja pokriva cijeli div.
Ovo je mala stranica, pa nije bad...Ali na opširnijim projektima, na taj način češ znatno otežati i usporiti stranicu (Google u zadnje vrijeme gleda i brzinu učitavanja).
To sam zakeljila baš zato jer sam mislila da će bolje izgledati jer nema puno teksta/sadržaja.

Quote:
Nađeš (ili napraviš) neki background uzorak i onda ga razvlačiš po x/y/z osi.
Dobar background se može napraviti i 1x1px.
To znam da se tako radi, ali eto ovo mi se činilo baš interesantno.

Quote:
Fotke mi se sviđaju ali galerija je zastarjela. Ima takvih besplatnih Jquery galeija - da ti pamet stane.... a instalacija je trivijalna i ne zahtijeva nikakvo programersko znanje.
To ću još morati proučiti, sjećam se da sam to prije nešto proučavala pa baš nisam kužila što sve trebam napraviti.

Quote:
Stavila si
HTML Code:
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" lang="en" xml:lang="en">
..a sadržaj je na HRV. Uprvo si sitsnula šamarčinu Googlebootu, koji pamti, pa će ti on vratiti npr:

HTML Code:
<meta name="revisit-after" content="never" />
Kvragu! Uopće nisam obraćala pažnju na to što piše lang="en". Pamtim za ubuduće!

Zanimljivo je ovo
HTML Code:
<meta name="revisit-after" content="never" />
Pošteno od njih!

Quote:
Imam osjećaj da je ovu stranicu generirao DW, margin:0; padding:0 se bespotrebno ponavljaju...

Staviš...

HTML Code:
*{margin:0; padding:0;...}
...

...i gotovo.
Da, DW je u pitanju.
Valjda sam nešto pobrkala, mislila sam da se treba stavljati margin:0; padding:0.





Quote:
Nema sadržaja, H naslovi su utrošeni u prazno, favicona nema, kao niti nikave kontakt forme, pa čak niti "mailto" naredbe. I onda, na kraju nema niti maila na serveru, a znam da ovaj host daje mail adrese (i još puno toga).
Kak misliš da su H naslovi utrošeni u prazno?
Favicona sam se sjetila, ali nisam imala pojma ni da se to tako zove, a kamoli kako se stavlja.
Za kontakt formu i mailto nisam smatrala da je potrebno.
Da host daje mail adrese nisam znala, preznojila sam se samo dok sam uploadala stranicu!

Živim i učim. Koliko sam samo sad stvari spoznala


Odlično!
__________________
And finally I twist my heart round again, so that the bad is on the outside and the good is on the inside, and keep on trying to find a way of becoming what I would so like to be, and could be, if there weren't any other people living in the world.
TinaD is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 09:02   #12
Quote:
TinaD kaže: Pogledaj post
Meni se to činilo baš lijepo, možda sam šašava. Sigurno može biti puno ljepše, ali to mi se činilo kao super dizajn u to vrijeme. Mijenjat ću ga sigurno, drugu varijantu sam počela smišljat čim sam bila gotova s ovom stranicom.
Naravno. Dizajnerski trendovi, tehnologije i standardi se brzo mijenjaju. Tako da bi sve stranice trebale biti podložne promjenama. Naručito one koje predstavljaju nekog web dizajnera. Dobar način za hvatanje koraka vremena
je rad i proučavanje kvalitetnih temeplatea. Po mome mišljenju nije zločin isčupati prazan layout iz dobrog temeplatea i modificirati ga. U svakom slučaju bolja opcija od DW-a.


Quote:
TinaD kaže: Pogledaj post
To ću još morati proučiti, sjećam se da sam to prije nešto proučavala pa baš nisam kužila što sve trebam napraviti.
Skužiti češ. Ja sam se navuko na jquery. Ništa više ne radim bez priključaka.
...a radeći s njima sam počeo i shvačati javaScript. Ti plugovi znatno povečavaju atraktivnost web stranice.

Quote:
TinaD kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je ovo
HTML Code:
<meta name="revisit-after" content="never" />
Pošteno od njih!
To je trebala biti šala.
Ne postoji "never".
Ovdje imaš sve metatagove dobro objašnjene:
http://www.metatags.org/


Quote:
TinaD kaže: Pogledaj post
Da, DW je u pitanju.
Valjda sam nešto pobrkala, mislila sam da se treba stavljati margin:0; padding:0.
Nisi ništa pobrkala. Tako DW radi. Zato je uvijek bolji ručni kod.
Nije loše niti napraviti zaseban css/reset file i pozvati ga u headu.
Najkorišteniji je od Erica Meyera:
http://www.cssreset.com/scripts/eric-meyer-reset-css/


Quote:
TinaD kaže: Pogledaj post
Kak misliš da su H naslovi utrošeni u prazno?

H naslovi nisu samo veličina fonta. Imaju važnu ulogu u SEO optimizaciji. Po njima Googleov algoritam izračunava relevantnost sadržaja u odnosu na ključne riječi. Npr, ako imaš ključne riječi: dizajn, grafika, fotografija, algoritam če ih tražiti u H naslovima. Ako ih ne nađe opet - šamarčina, odnosno penali, pada PageRank... i to znatno. Isto vrijedi i
HTML Code:
<title>Naslov stranice</title>
Doduše, ovo nije bitno za eksperimentalne stranice i šljaka naravno, samo uz dobro odabrano ime domene i dobar host.

Quote:
TinaD kaže: Pogledaj post
Favicona sam se sjetila, ali nisam imala pojma ni da se to tako zove, a kamoli kako se stavlja.
Prvo moraš dizajnirati svoj logo. Exportaš ga 16X16 i nazoveš ga favicon.ico. Zatim ga pozoveš u headu:

HTML Code:
<link rel="shortcut icon" type="image/x-icon" href="favicon.ico"/>
Favicon također ima SEO ulogu i vrlo zanimljiv side-effect.

Quote:
TinaD kaže: Pogledaj post
Za kontakt formu i mailto nisam smatrala da je potrebno.
Ma moraš imati formu. Imaš i razne gotove, atraktive i fancy Ajax forme.
Ovdje imaš gotovu, funkcionalnu formu sa php-om.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=35304590&postcount=3

Quote:
TinaD kaže: Pogledaj post
Da host daje mail adrese nisam znala, preznojila sam se samo dok sam uploadala stranicu!
Za primanje maila preko kontakt forme češ morati malo prilagoditi php file i konfiguraciju mail klijenta. Osim MS Outlooka, dobar i besplatan klijent je:
http://www.mozilla.org/en-US/thunderbird/

Kako bi imala vlastitu email adresu potrebno je istu prethodno kreirati putem Cpanela. Mislim da ovaj host ne radi na Cpanelu, ali ista je stvar:

Da bi ti se email klijent povezao sa sistemskim e-mailom, odnosno da se pošta usmjeri sa hosta na klijenta, potrebno je znati mail servere IP-a kojim se spajaš na internet:

T-Com: mail.t-com.hr
VIP: mail.vip.hr
Metronet: mail.metromail.hr
Iskon: mail.iskon.hr
Optima: mail.optinet.hr
Carnet: mail.cmu.carnet.hr
Amis: smtp.amis.hr
Bnet: mail.xnet.hr
Horz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 18:52   #13
Quote:
To je trebala biti šala.
Ne postoji "never".
hahaha, genijalno!


Quote:
Nisi ništa pobrkala. Tako DW radi. Zato je uvijek bolji ručni kod.
Nije loše niti napraviti zaseban css/reset file i pozvati ga u headu.
Najkorišteniji je od Erica Meyera:
http://www.cssreset.com/scripts/eric-meyer-reset-css/
Ovo je prava stvar! Uopće nisam znala za to.
Ajme to ne možeš pohvatati dok si živ


Quote:
H naslovi nisu samo veličina fonta. Imaju važnu ulogu u SEO optimizaciji. Po njima Googleov algoritam izračunava relevantnost sadržaja u odnosu na ključne riječi. Npr, ako imaš ključne riječi: dizajn, grafika, fotografija, algoritam če ih tražiti u H naslovima. Ako ih ne nađe opet - šamarčina, odnosno penali, pada PageRank... i to znatno. Isto vrijedi i
HTML Code:
<title>Naslov stranice</title>
Nisam još bila na SEO radionici u školi!



Quote:
Prvo moraš dizajnirati svoj logo. Exportaš ga 16X16 i nazoveš ga favicon.ico. Zatim ga pozoveš u headu:

HTML Code:
<link rel="shortcut icon" type="image/x-icon" href="favicon.ico"/>
Favicon također ima SEO ulogu i vrlo zanimljiv side-effect.
Fora. Sad ne znam od čega bi prvo počela!



Quote:
Za primanje maila preko kontakt forme češ morati malo prilagoditi php file i konfiguraciju mail klijenta. Osim MS Outlooka, dobar i besplatan klijent je:
http://www.mozilla.org/en-US/thunderbird/

Kako bi imala vlastitu email adresu potrebno je istu prethodno kreirati putem Cpanela. Mislim da ovaj host ne radi na Cpanelu, ali ista je stvar:

Da bi ti se email klijent povezao sa sistemskim e-mailom, odnosno da se pošta usmjeri sa hosta na klijenta, potrebno je znati mail servere IP-a kojim se spajaš na internet:

T-Com: mail.t-com.hr
VIP: mail.vip.hr
Metronet: mail.metromail.hr
Iskon: mail.iskon.hr
Optima: mail.optinet.hr
Carnet: mail.cmu.carnet.hr
Amis: smtp.amis.hr
Bnet: mail.xnet.hr
E ovo ću isprobati! Zvuči moćno hakerski
__________________
And finally I twist my heart round again, so that the bad is on the outside and the good is on the inside, and keep on trying to find a way of becoming what I would so like to be, and could be, if there weren't any other people living in the world.
TinaD is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 15:37   #14
Tina crna tina... di ti je masta?

stranica iz koje si stekla diplomu cista petica stvarno lijep uradak

al ovaj sto si postavila kao oglednu stranicu
postavi si samo pitanje, da dođes na tu stranicu bi li angazirala web dizajnera da ti napravi vlastitu stranicu?

sta mi se nesviđa? bolje nebi o tome da se ne uvrijedis, al to mi se necini ozbiljnom stranicom koja tebe prezentira... a stvarno imas dara za web dizajn (ako si ti radila seminarski - a vjerujem da jesi)
curva-tamburello is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 15:39   #15
Quote:
curva-tamburello kaže: Pogledaj post
Tina crna tina... di ti je masta?

stranica iz koje si stekla diplomu cista petica stvarno lijep uradak

al ovaj sto si postavila kao oglednu stranicu
postavi si samo pitanje, da dođes na tu stranicu bi li angazirala web dizajnera da ti napravi vlastitu stranicu?

sta mi se nesviđa? bolje nebi o tome da se ne uvrijedis, al to mi se necini ozbiljnom stranicom koja tebe prezentira... a stvarno imas dara za web dizajn (ako si ti radila seminarski - a vjerujem da jesi)
Alaaaaaaaaaaaaaaa!!!
Ne tako
__________________
And finally I twist my heart round again, so that the bad is on the outside and the good is on the inside, and keep on trying to find a way of becoming what I would so like to be, and could be, if there weren't any other people living in the world.
TinaD is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 18:29   #16
novi dizajn stranice, ovaj dizajn sada je odlićan
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 18:30   #17
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
novi dizajn stranice, ovaj dizajn sada je odlićan
Hvala!
__________________
And finally I twist my heart round again, so that the bad is on the outside and the good is on the inside, and keep on trying to find a way of becoming what I would so like to be, and could be, if there weren't any other people living in the world.
TinaD is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 18:41   #18
Neusporedivo bolje.

I tehnički i vizualno.
Horz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 18:43   #19
Quote:
Horz kaže: Pogledaj post
Neusporedivo bolje.

I tehnički i vizualno.
Jupi!!!
__________________
And finally I twist my heart round again, so that the bad is on the outside and the good is on the inside, and keep on trying to find a way of becoming what I would so like to be, and could be, if there weren't any other people living in the world.
TinaD is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 20:28   #20
makni '<' na kraju koda..
__________________
tko mi je obrisao potpis?
robicare is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:51.