Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2011., 15:06   #41
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
2) zašto su Amerikanci okupirali južni dio Koreje?
3) zašto su Amerikanci ratovali u Koreji?
Zašto su Sovjeti okupirali sjeverni?

Ameri su sudjelovali u nečemu što se zvalo WW2. Guglaj!

Sovjeti su osnovali komunističku državu i napali Južnu Koreju 25. lipnja 1950.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 19:59   #42
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Zašto su Sovjeti okupirali sjeverni?

Ameri su sudjelovali u nečemu što se zvalo WW2. Guglaj!

Sovjeti su osnovali komunističku državu i napali Južnu Koreju 25. lipnja 1950.
Te gluposti si naravno našao na Wikipediji ili...?

Al nemoj tražiti gluposti na Wikipediji kad možeš otići na sam izvor informacij - www.cia.org

Okupacija Koreje se dogodila nakon završetka WW2, Japan je bio poražen i istjeran iz Koreje. Junak borbe protiv Japanske okupacije je bio (pazi sad) upravo Kim Il Sung. Za razliku od sovjetskih trupa koje su bile angažirane u regiji kao saveznici u borbi protiv Japanskog okupatora, Američke baš nikakve veze sa Korejom nisu imale. Nikakvoga razloga nisu imali za okupaciju. Osim naravno svojih planova da se konačno utvrde na dalekoistočnom kopnu (otoke su već okupirali - Japan i Filipine). Al to je povijest američke transpacifičke ekspanzije koja počinje još u 19. stoljeću...

Najčešći argument za američke okupacije je bio - borili se protiv komunizma jer u komunizmu nema demokracije i slobode...
Pa kako onda nije bilo demokracije i slobode još desetljećima nakon "oslobađanja i demokratizacije"?
Ako su se prvi izbori dogodili 35 godina nakon američkog oslobađanja ja bih rekao da su se dogodili Amerikancima unatoč, a ne zahvaljujući njima.

I Sovjeti nikakvu Južnu Koreju nisu napali. Štoviše veći dio sukoba se odigrao upravo suprotno Staljinovim htijenjima (npr. kineska intervencija).

Traži pod - Two Strategic Intelligence Mistakes in Korea, 1950 — Central Inteligence Agency

Nešto ih gadno svrbi, izbrisali su direktan link al evo nešto korisno.
https://www.cia.gov/library/center-f...article06.html
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!

Zadnje uređivanje Halo Effect : 15.10.2011. at 20:05.
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 20:04   #43
mislim da Korejci,koji su jedna od tehnološki najrazvijenijih zemalja i vodeći proizvođač i izvoznik tehnologije, bolje prošao sa zlim Amerikancima,nego za junakom Kim Il Ubojica Vlatitog naroda
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 22:09   #44
Inače ne odgovaram na gluposti koje piše POZNATI FORUMAŠ Michael Collins da ne bi ispalo da se želim dokazati na POZNATOM FORUMAŠU, ali molim cijenjeno čitateljstvo da prosudi kako su to Koreanci profitirali od ubojstva 3 000 000 ljudi u ratu koji su inicirali Amerikanci svojom okupacijom.

PONAVLJAM PITANJE:

Hrvatska je do 1990. godine bila u sastavu SFRJ, komunističke diktature. Netom nakon WW2 Jugoslavija je još obarala Američke avione koji su se usudili preletjeti preko nje.
Biste li tada, pedesetih, šezdesetih i sedamdesetih podržali Američko tapet bombardiranje Jugoslavije, rušenje do temelja Jugokomunističkih utvrda i "vojnih gradova" kao što su bili Pula, Šibenik, Split, Zagreb, Varaždin, Vis (za mlađu generaciju samo podsjetnik da su kasarne bile u centrima gradova), milijune mrvtih koji nit su luk jeli nit luk mirisali, a sve sa ciljem "oslobođenja i demokratizacije Jugoslavije/Hrvatske"? Prosperitet i napredak pola stoljeća kasnije-zagarantiran (kao u slučaju Južne Koreje).

MISLITE LI DA BI AMERIČKI "OSLOBODILAČKI" RAT NA TLU HRVATSKE BIO BOLJI SCENARIJ OD VIŠEDESETLJETNOG KOMUNISTIČKOG MIRA???

Ako je vaš odgovor DA molim da pogledate slike i video isječke Njemačke, Japana, Koreje, Vijetnama, Iraka...nakon Američkih "oslobodilačkih" intervencija.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 22:20   #45
E da, južnokorejski prosperitet i napredak su se dogodili 40 godina nakon "oslobađanja i demokratizacije" tako da ne vidim kako su to koreanci profitirali od "oslobađanja i demokratizacije".

Južna Koreja može samo zahvalit Sjevernoj što Sjeverna postoji jer da nema tog "zlog brata blizanca" kojemu treba pokazati "slatko lice kapitalizma" danas bi Južna Koreja izgledala kao i druga američka kolonija - Filipini. Zaostala, siromašna, azijska kapitalistička zemlja, američka kolonija koja nije imala tu "sreću" da ima "zlog sjevernog ili istočnog brata blizanca" (kao S. Koreja ili DR Njemačka ili S. Vijetnam) pa da u nju Ameri saspu stotine milijardi dolara ne bi li je napravili kapitalističkim Diznilendom.
Te stotine milijardi dolara Ameri naravno saspu zbog "grižnje savjesti" i pobijenih milijuna ljudi...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 22:39   #46
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Gomila gluposti. Ni jedni ni drugi nisu prihvatili ništa već im je bilo nametnuto.


Par pitanja za ljude koji pišu ovakve gluposti:

1) kada je Južna Koreja počela proizvoditi televizore i automobile i uspješno ih plasirati na svjetsko tržište?
2) zašto su Amerikanci okupirali južni dio Koreje?
3) zašto su Amerikanci ratovali u Koreji?
4) Ako su Amerikanci ratovali u ime demokracije kako to da je Južno Korejska vlast postavljena od Washingtona a ne izabrana?
5) Ako su Amerikanci demokratizirali Južnu Koreju, kako to da je desetljećima nakon demokratizacije zemljom vladala vojna hunta?
6) Kako su Amerikanci koji su Koreju demokratizirali mogli dopustiti krvavo gušenje studentskih demonstracije osamdesetih godina, nešto kao uvertira u Tien An Men?
7) koliko su stotina milijardi dolara Amerikanci utrošili kao gospodarsku pomoć Južnoj Koreji?
8) Kada su održani prvi slobodni izbori u "demokratskoj" Južnoj Koreji?

I nešto za kraj - pitajte vaše roditelje kakav su pogled na "korejsko smeće" imali još krajem osamdesetih i početkom devedesetih godina (Hyundai, SAMSUNG, GOLDSTAR (današnji LG), itd...).

Nije sve crno-bijelo.
Ne znam sto si tocno demantirao ovim upisom. Osim sto si se bez veze zapjenio nista nisi novo rekao. Dakako da US nije ratovala zbog demokracije u Koreji - svi znaju da su ratovali zbog nafte a i zato sto kad ispucavas rakete i metke raste ti GDP.

A kao drugo sto ima veze sto je kome nametnuto kad to ne mijenja na stvari da jedan sistem radi a drugi ne radi. Dakako treba desetljece-dva da se usavrse proizvodi i tehnologija (sto u ex Yu i Rusiji nisu uspjeli niti nakon 50 godina - i dalje su stancali isto smece Yugo, RIZ i slicno).
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 22:52   #47
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
E da, južnokorejski prosperitet i napredak su se dogodili 40 godina nakon "oslobađanja i demokratizacije" tako da ne vidim kako su to koreanci profitirali od "oslobađanja i demokratizacije".

Južna Koreja može samo zahvalit Sjevernoj što Sjeverna postoji jer da nema tog "zlog brata blizanca" kojemu treba pokazati "slatko lice kapitalizma" danas bi Južna Koreja izgledala kao i druga američka kolonija - Filipini. Zaostala, siromašna, azijska kapitalistička zemlja, američka kolonija koja nije imala tu "sreću" da ima "zlog sjevernog ili istočnog brata blizanca" (kao S. Koreja ili DR Njemačka ili S. Vijetnam) pa da u nju Ameri saspu stotine milijardi dolara ne bi li je napravili kapitalističkim Diznilendom.
Te stotine milijardi dolara Ameri naravno saspu zbog "grižnje savjesti" i pobijenih milijuna ljudi...
Imamo li kakav izvor za 'stotine milijardi'? Jerbo koliko je meni poznati i Filipini su dobijali brda US dolara medjutim razlika je bila u tome kako su dolari bili upotrebljeni i kakve policies je zemlja pratila. Imas ovdje dobru analizu pa malo prouci prije nego opet padnes u patos.

http://www.cbo.gov/doc.cfm?index=4306&type=0
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 01:04   #48
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
E da, južnokorejski prosperitet i napredak su se dogodili 40 godina nakon "oslobađanja i demokratizacije" tako da ne vidim kako su to koreanci profitirali od "oslobađanja i demokratizacije".

Južna Koreja može samo zahvalit Sjevernoj što Sjeverna postoji jer da nema tog "zlog brata blizanca" kojemu treba pokazati "slatko lice kapitalizma" danas bi Južna Koreja izgledala kao i druga američka kolonija - Filipini. Zaostala, siromašna, azijska kapitalistička zemlja, američka kolonija koja nije imala tu "sreću" da ima "zlog sjevernog ili istočnog brata blizanca" (kao S. Koreja ili DR Njemačka ili S. Vijetnam) pa da u nju Ameri saspu stotine milijardi dolara ne bi li je napravili kapitalističkim Diznilendom.
Te stotine milijardi dolara Ameri naravno saspu zbog "grižnje savjesti" i pobijenih milijuna ljudi...
Pa dobro, zašto sjeverna koreja i danas nakon 60 godina provedene socijalističke revolucije nema napredak i prosperitet kao svoja južna braća? provedi anketu među sjeverokorejancima koji su pobjegli na jug koja je država bolja. I prestani trollati.
master_mind_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 04:43   #49
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
E da, južnokorejski prosperitet i napredak su se dogodili 40 godina nakon "oslobađanja i demokratizacije" tako da ne vidim kako su to koreanci profitirali od "oslobađanja i demokratizacije".

Južna Koreja može samo zahvalit Sjevernoj što Sjeverna postoji jer da nema tog "zlog brata blizanca" kojemu treba pokazati "slatko lice kapitalizma" danas bi Južna Koreja izgledala kao i druga američka kolonija - Filipini. Zaostala, siromašna, azijska kapitalistička zemlja, američka kolonija koja nije imala tu "sreću" da ima "zlog sjevernog ili istočnog brata blizanca" (kao S. Koreja ili DR Njemačka ili S. Vijetnam) pa da u nju Ameri saspu stotine milijardi dolara ne bi li je napravili kapitalističkim Diznilendom.
Te stotine milijardi dolara Ameri naravno saspu zbog "grižnje savjesti" i pobijenih milijuna ljudi...
Svaka ti cast sto imas energije za diskusiju. Meni se bas i ne da. Moje je iskustvo da u komunizmu mozgovi nisu ni pola posto bili isprani kao u ovim "demokracijama".
Recimo ljudi se vole pozivati na Kubu otkud neki ljudi bjeze u SAD, a zaboravljaju uzas u Meksiku, jos veci uzas u drugim karipskim drzavama, a ponajvise u srednjoamerickim drzavama. Na kraju krajeva zid je podignut prema njima. Bas me zanima hoce li dozivjeti sudbinu berlinskog. E da, puno Kubanaca bi se s Floride vratilo Castru.
O uspjesnim kapitalistickim drzavama je rano govoriti. Izaci ce im taj uspjeh na nos kad SAD-u odrade sto im treba. Jug Italije je bio na nivou naseg Kosova do sedamdesetih. Ni u ostatku zapdne Europe nisu cvjetale ruze. Tek od sedamdesetih je poceo uzlet i to na inflatornom americkom novcu. I sve u svrhu borbe protiv komunizma. Njemacka i druge zapadnoeuropske drzave su primile stotine milijardi dolara americke pomoci, a to ce doci na red za povratak. To ce dozivjeti i biserna ASEAN ogrlica. Malo su se bili uzjogunili pa su ih u krizici 1997/8 Ameri ekspresno doveli u red. Zbilja ne znam sto se desava u Sjevernoj Koreji, no Tajland je top destinacija pedofilskog turizma. O klanju djece za prodaju organa da se ne prica.

Suma sumarum, uzalud trosis rijeci. Nekima je ljudima sloboda na prvom mjestu. No ona kosta, umanjuje komfor, zahtijeva napor, rad, odricanje, samoobrazovanje, samopostovanje, hrabrost... Onima kojima sloboda nista ne znaci imaju Amerikance, prije su bili Nijemci, jos prije Austrija.
__________________
Pas koji laje, ima gazdu.
Alberto69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 07:46   #50
Quote:
master_mind_ kaže: Pogledaj post
Pa dobro, zašto sjeverna koreja i danas nakon 60 godina provedene socijalističke revolucije nema napredak i prosperitet kao svoja južna braća? provedi anketu među sjeverokorejancima koji su pobjegli na jug koja je država bolja. I prestani trollati.

Prvo zato što ima najrigidnije sankcije u povijesti a onda i zato što je zaostala komunistička diktatura sa planskim gospodarstvom.
Al recimo da potražite ekonomske pokazatelje za obje Koreje do osamdesetih godina? Iznenadili biste se koja je bila uspješnija...
Hrvatska je za Južnu Koreju sedamdesetih godina bila Amerika.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 07:55   #51
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Prvo zato što ima najrigidnije sankcije u povijesti a onda i zato što je zaostala komunistička diktatura sa planskim gospodarstvom.
Kakve sankcije? Pa imala je bracu u Kini i Rusiji to je pola svijeta brale sta ne prodaju Rusima i Kinezima televizore? Nego uvijek kad se ukaze na to da komunisticko govno poput Koreje ili Kube smrdi na kilometre odma su sankcije krive. Pa nije veliki sotona jedini trgovinski partner na planeti.


Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Al recimo da potražite ekonomske pokazatelje za obje Koreje do osamdesetih godina? Iznenadili biste se koja je bila uspješnija...
Hrvatska je za Južnu Koreju sedamdesetih godina bila Amerika.
Dajder Isusa ti da vidimo jednom neke pokazatelje od tebe.....
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 07:56   #52
Quote:
Gordon Gekko kaže: Pogledaj post
Imamo li kakav izvor za 'stotine milijardi'? Jerbo koliko je meni poznati i Filipini su dobijali brda US dolara medjutim razlika je bila u tome kako su dolari bili upotrebljeni i kakve policies je zemlja pratila. Imas ovdje dobru analizu pa malo prouci prije nego opet padnes u patos.

http://www.cbo.gov/doc.cfm?index=4306&type=0
Pa naravno da je u pitanju kako se novac trošio. Jer da su postojali komunistički Sjeverni ili Istočni Filipini kojima treba pokazati "kako se u kapitalizmu živi" tada bi se Ameri potrudili da na vlast na Filipinima dođe netko tko će znati trošiti njihov novac i stvoriti "kapitalistički raj" kao što su se to potrudili u Koreji, a ne se trudili da Marcos desetljećima ostane na vlasti. Jer veći im je interes bio imati propalu, korupcijom uništenu, servilnu zemlju ovisnu o Američkim donacijama koja će pasti na koljena čim Washington pucne prstima.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 08:04   #53
Quote:
Gordon Gekko kaže: Pogledaj post
Kakve sankcije? Pa imala je bracu u Kini i Rusiji to je pola svijeta brale sta ne prodaju Rusima i Kinezima televizore? Nego uvijek kad se ukaze na to da komunisticko govno poput Koreje ili Kube smrdi na kilometre odma su sankcije krive. Pa nije veliki sotona jedini trgovinski partner na planeti.
Ma dobro, nisu sankcije nikada nikome naškodile, zaista ne znam zašto ih uopće uvode...npr. sad Iranu (zapljena brodova i tereta, onemogućavanje trgovine sa trećim zemljama i sl...).
A Rusija i Kina...pa kako Sjeverna Koreja preživljava? Nešto se tamo i proizvodi. Tko zna koliko kineskih proizvoda zapravo stiže iz Sjeverne Koreje. Kinezi outsourcaju, stave svoju naljepnicu (garancija kvalitete) i prodaju po svijetu pod svojim imenom. Jeftinije im je plaćat korejsku ropsku radnu snagu nego skupu kinesku.

Quote:
Gordon Gekko kaže: Pogledaj post
Dajder Isusa ti da vidimo jednom neke pokazatelje od tebe.....
Mislim da će to tebi bolje ići, bolje si potkovan u tome. A bit će i dobar doprinos diskusiji. Osim ako se ne bojiš da će se pokazati da sam ja u pravu.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 10:00   #54
Quote:
Alberto69 kaže: Pogledaj post
Svaka ti cast sto imas energije za diskusiju. Meni se bas i ne da. Moje je iskustvo da u komunizmu mozgovi nisu ni pola posto bili isprani kao u ovim "demokracijama".
OT. Ispravka. U "demokracijama" se mozgovi debiliziraju.
U komunizmu te programiraju da"ispravno" razmišljaš. U "demokracijama" te potiču da ne koristiš mozak. I tu su pogodili, prolima to najviše odgovara.
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 10:35   #55
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Nažalost umiru, ali umirali bi i austrijska ili švedska djeca da te države trpe dugotrajne sankcije od strane demokratskog svijeta, kao što trpi Sj. Korea.
Da sigurno umiru od sankcija, a veliki vođa je rekao: "kome se ne sviđa ovdje neka slobodno ode". Režim koji ljude drži zatočene u tamnici pod prijetnjom smrti i u nehumanim uvjetima je totalitarni i nema nikakvo opravdanje za postojanje. Ljudi riskiraju živote da pobjegnu iz tog pakla, ne mogu vjerovati da netko može naći opravdanje za takav suludi režim.
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 13:26   #56
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Inače ne odgovaram na gluposti koje piše POZNATI FORUMAŠ Michael Collins da ne bi ispalo da se želim dokazati na POZNATOM FORUMAŠU, ali molim cijenjeno čitateljstvo da prosudi kako su to Koreanci profitirali od ubojstva 3 000 000 ljudi u ratu koji su inicirali Amerikanci svojom okupacijom.

PONAVLJAM PITANJE:

Hrvatska je do 1990. godine bila u sastavu SFRJ, komunističke diktature. Netom nakon WW2 Jugoslavija je još obarala Američke avione koji su se usudili preletjeti preko nje.
Biste li tada, pedesetih, šezdesetih i sedamdesetih podržali Američko tapet bombardiranje Jugoslavije, rušenje do temelja Jugokomunističkih utvrda i "vojnih gradova" kao što su bili Pula, Šibenik, Split, Zagreb, Varaždin, Vis (za mlađu generaciju samo podsjetnik da su kasarne bile u centrima gradova), milijune mrvtih koji nit su luk jeli nit luk mirisali, a sve sa ciljem "oslobođenja i demokratizacije Jugoslavije/Hrvatske"? Prosperitet i napredak pola stoljeća kasnije-zagarantiran (kao u slučaju Južne Koreje).

MISLITE LI DA BI AMERIČKI "OSLOBODILAČKI" RAT NA TLU HRVATSKE BIO BOLJI SCENARIJ OD VIŠEDESETLJETNOG KOMUNISTIČKOG MIRA???

Ako je vaš odgovor DA molim da pogledate slike i video isječke Njemačke, Japana, Koreje, Vijetnama, Iraka...nakon Američkih "oslobodilačkih" intervencija.
Bombardirali su saveznici i za vrijeme 2.svj. rata, bombardirali su i na zahtjev komunista, a bombardirali bi i vise da nije bio dogovor kako mi necemo pucati na njihove zrakoplove prilikom preletanja na istok.

Sad si tu sve pomijesao, probat cu malo rasplesti:

Juzna Koreja je imala rat (zbog komunista), pa 40 godina sranje, pa prosperitet.
Mi smo imali odmazde, pa sranje, pa rat, sve zbog komunista, a prosperitet jos cekamo.

A ako je Juzna Koreja samo maskota kapitalizma, onda je i Jugoslavija takoder samo bila maskota u ekonomskom smislu, samo ni svi prljavi zapadni krediti, od govana nisu uspjeli napraviti kolace.
__________________
You either die a marasovac, or live long enough to become a mod.
=Nadimak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 13:58   #57
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Pa naravno da je u pitanju kako se novac trošio. Jer da su postojali komunistički Sjeverni ili Istočni Filipini kojima treba pokazati "kako se u kapitalizmu živi" tada bi se Ameri potrudili da na vlast na Filipinima dođe netko tko će znati trošiti njihov novac i stvoriti "kapitalistički raj" kao što su se to potrudili u Koreji, a ne se trudili da Marcos desetljećima ostane na vlasti. Jer veći im je interes bio imati propalu, korupcijom uništenu, servilnu zemlju ovisnu o Američkim donacijama koja će pasti na koljena čim Washington pucne prstima.
Filipini su blizu Vijetnama sto im nisu mogli 'pokazati' kako velis. Osim toga koju korist ima US od 'poniznih' Filipina? To isto nije objasnjeno. Kad se ovako divlje teze valjaju onda se moze pisati sto se hoce.
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 14:08   #58
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Ma dobro, nisu sankcije nikada nikome naškodile, zaista ne znam zašto ih uopće uvode...npr. sad Iranu (zapljena brodova i tereta, onemogućavanje trgovine sa trećim zemljama i sl...).
Ok, nemos bit Svicarska, al ovi gladuju i jedu jedni druge.

Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
A Rusija i Kina...pa kako Sjeverna Koreja preživljava? Nešto se tamo i proizvodi. Tko zna koliko kineskih proizvoda zapravo stiže iz Sjeverne Koreje. Kinezi outsourcaju, stave svoju naljepnicu (garancija kvalitete) i prodaju po svijetu pod svojim imenom. Jeftinije im je plaćat korejsku ropsku radnu snagu nego skupu kinesku.
Ima li kakvih dokaza za ovu tvrdnju? Nema?

Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Mislim da će to tebi bolje ići, bolje si potkovan u tome. A bit će i dobar doprinos diskusiji. Osim ako se ne bojiš da će se pokazati da sam ja u pravu.
Nisam ja tvoja budala da vadim podatke za tvoje glupave tvrdnje. Ako nesto tvrdis izvoli dokazati.
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 16:02   #59
Quote:
Champion_1 kaže: Pogledaj post
Da sigurno umiru od sankcija, a veliki vođa je rekao: "kome se ne sviđa ovdje neka slobodno ode". Režim koji ljude drži zatočene u tamnici pod prijetnjom smrti i u nehumanim uvjetima je totalitarni i nema nikakvo opravdanje za postojanje. Ljudi riskiraju živote da pobjegnu iz tog pakla, ne mogu vjerovati da netko može naći opravdanje za takav suludi režim.
osim toga,imaju stanovnika kao predgrađe Pekinga,što im Veliki Brat ne pomogne, nije valjda da se on pridržava USA sankcija?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 16:26   #60
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
E da, južnokorejski prosperitet i napredak su se dogodili 40 godina nakon "oslobađanja i demokratizacije" tako da ne vidim kako su to koreanci profitirali od "oslobađanja i demokratizacije".
Da, teško je vidjeti razlike između dviju Koreja. Zbilja se treba dobro pomučiti.

Wikipedija sigurno laže i kada navodi da sjever ima 30 puta manji BDP ili to što ima toliko nizak GINI index da čak nije ni uvršten u listu. Činjenice da ljudi riskiraju živu glavu da prijeđu na Jug. Nepostojanja ljudskih prava i slično.


Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Južna Koreja može samo zahvalit Sjevernoj što Sjeverna postoji jer da nema tog "zlog brata blizanca" kojemu treba pokazati "slatko lice kapitalizma" danas bi Južna Koreja izgledala kao i druga američka kolonija - Filipini. Zaostala, siromašna, azijska kapitalistička zemlja, američka kolonija koja nije imala tu "sreću" da ima "zlog sjevernog ili istočnog brata blizanca" (kao S. Koreja ili DR Njemačka ili S. Vijetnam) pa da u nju Ameri saspu stotine milijardi dolara ne bi li je napravili kapitalističkim Diznilendom.
Da, naravno. A korejce nitko ne pita.

To ih ameri bičem tjeraju da proizvode visoku tehnologiju, budu 4. svjetski proizvođač automobila i prvi u svijetu po gradnji brodova.

Tak je to kad ne znaju za bolje.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:49.