Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest i povijesne teme > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2017., 21:46   #2141
eto i mene

Prvo za Karabinera: a isati jel vi u dalmaciji učite u školi hrvatski jezik? Teško mi te pratiti brate mili, al još si dobar kakvih ima ovdje a i uvas.
Vidin da si pametan čoik, pa napišider koju na rvackom. E sad si dobija ča te ide.
E sad u vezi SAR itd.
Bijah svjedokom entuzijastičnih projekata tamo negdje od 1998 pa naovamo, za ovu SAR/HEMS službu od raznoraznih likova, bivših generala, bivših pilota, političara i onih koji bi to htjeli biti. Ministarstvo prometa trebalo je sve to odmah popratiti s odgovarajućom regulativom, ali nije. Nikome se nije dalo. Svaka interna inicijativa sasjekla se u korijenu. "Jeli mali, šta to stalno talasaš, čiji si ti?", bilo je omiljeno pitanje jednoga od šefova UZP. U to vrijeme Uprava zračnog prometa u istom ministarstvu trpjela je internu ljutu bitku (boj) između dvojice wannabe pomoćnika ministra, a i treći uhljeb je htio također biti taj the chosen one. Sveto trojstvo vrlo skoro našlo se na ulici, jer se otkrilo da su umočeni u svašta nešto, neki su završili i u zatvoru, a neki bili za svoju nekompetentnost nagrađeni mjestom predavača na FPZ.
Kasnije nije bilo ništa bolje, situacija se počela micati iz dreka tek ulaskom RH u JAA 2004., ali opet je ostao problem nedostatka 20-ak prijeko potrebnih propisa. Pod junačkim vodstvom uhljeba CCAA, koje je namjestila CTN kako bi imala punu kontrolu incidenata koje su doživljavali na svojim letovima, situacija se počela popravljati, ali je glavni problem nove nacionalne regulative bio taj (osim nekompetentnosti) što ekipa tvoraca nije imala muda niti volje pročitati kako je razvijeni svijet riješio te probleme, nego su Hrvati po običaju krenuli otkrivati toplu vodu i naravno opet su usrali motku.
Ispričavam se na davežu, ali samo želim da ljudi imaju punu sliku o uzrocima ovakvog očajnog stanja danas i da se vidi zašto RH još uvijek nema SAR/HEMS službe. Nema kompetencija ljudi koji odlučuju, podilaze svojim osobnim financijerima, nema muda. Ja sam osobno jednom dao prijedlog neka se barem dvije Mi-8 iz MORH-a prebace u civilni registar, plus 212-ica iz MUP-a, to ništa ne košta a bilo bi za prvu ruku efikasno rješenje.
Ali onda neka se ne vade da nema novaca, jer ovo nije učinjeno samo radi podilaženja nesposobnoj ekipi. Iz istoga razloga PP avioni nisu u posebnom registru, ili makar civilnom.
Old 30.09.2017., 23:17   #2142
@ aerokonopar ilitiga aeronautičar

mogu ja notat i par besid na književnom jaziku horvatskemu, ma me ni voja. eto tako.
glede tvojih prijedloga i zaključaka o CCAA,CTN-a,FZP-a (onog poznatog učilišta gdje su po šnel kursu, brže nego partizanski oficiri dobijali čvarke, uzimane diplome po potrebama i željama) i svih ostalih mjesta,ministarstava agencija, ... o ustroju nemn pojma. ali znan da to niti funkcionira kako bi trebalo,niti se ima volje nešto promjeniti. bar još nije vidljivo za sada.
do sada se o tome sastavilo redaka da bi se zasigurno mogla pokrit bar knjižica veličine telefonskog imenika Londona. o uhljebima,nekompetentnima,podobnima,nemarnima,nera dnicima i onima koji ne znaju,a nisu toga svjesni.
fala na primjedbama.one su na mistu, a SAR/HEMS i dalje idu iz proračuna,neopremljene kako bi trebalo,neosigurane, ... .

P.S.
i pisaću i daje kako mene bude voja,pa ako te voja ti štija,a ako nije,a pa ća onda.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:18.