Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Hrvatski nogomet

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2011., 14:22   #1
Kvalifikacije za EURO, uzvrat: Hrvatska - Turska 0:0 (3:0)

Hrvatska - Turska

Stadion Maksimir

Utorak - 20:05h




Nakon visoke pobjede u Istanbulu, Hrvatska s puno optimizma dočekuje Tursku i nada se prolazu. Malo tko je mislio da mozemo slaviti tamo s ovako velikom razlikom, ali eto, dogodilo se, a sada nam se otvara još jedna mogućnost koju bi trebali zgrabiti. Drugi šešir u ždrijebu Europskog prvenstva. Ako pobjedimo, naći ćemo se tamo i dosta si olakšati situaciju uoči izvlačenja skupina. Remi ili poraz nas ostavljaju u trećem potu. Što to točno znači? Dakle, ako pobjedimo, na EURU ćemo, umjesto s Njemačkom, Italijom, Engleskom ili Rusijom, igrati sa Švedskom, Grčkom, Rusijom (s kojom bi se zamijenili za potove) ili Portugalom/Danskom (ovisi hoce li Portugalci proci na EURO, i na koji način). Dakle, ulog nije malen.


Što se tiče sastava, teško je točno reći što će izbornici odlučiti. U prvoj utakmici, na teren su izašli sljedeći igrači:

TUR: Volkan, Balta, Korkmaz, Belözoğlu (C), Altintop, Gonul, Inan, Turan, Yilmaz, Kaçar. Sarioglu (s klupe: Bulut, Tore, Topal)
HRV: Pletikosa, Šimunić, Ćorluka, Rakitić, Modrić, Srna (C), Schildenfeld, Dujmović, Mandžukić, Olić, Vida (s klupe: Da Silva, Jelavić, Pranjić)

Turcima će u uzvratu nedostajati kapetan Emre Belözoğlu, jer je nakupio kartone, a iz istog razloga neće biti Turana i i Balte. Nama će zbog kartona nedostajati Dujmović i Ćorluka. Na treningu se ozlijedu Kelava, no još se ne zna koliko je ozlijeda ozbiljna. Od prije već nema Lovrena i Vrsaljka.




Najveće pobjede Turske u kvalifikacijama

Svima nam je poznato da su Turci na proslom Europskom bili gotovo neuništivi, i kad god bi svi mislili da je sve gotovo, uvijek su se vraćali. Što se tiče zadnja tri kval. ciklusa, evo njihovih pobjeda s tri ili više razlike.

Kval. EURO 12': Kazakhstan - Turska 0:3
Kval. SP 10': nisu imali pobjedu s 3 gola ili više
Kval. EURO 08': Turska - Moldavija 5:0, Grčka - Turska 1:4, Turska - Mađarska 3:0

Od ozbiljnih reprezentacija, tek je tu Grčka, ali i to nam treba biti upozorenje da se ne opustimo previše. Najveća pobjeda u povijesti ove reprezentacije je bila davne 1949. Tada su slavili protiv Sirije s visokih 12:0. Najveći porazi su bili protiv Poljske (1968.) i dva puta Engleske (1984. i 1987.). Tada su gubili s 8:0.



Turska u dodatnim kvalifikacijama

Od 2000. pa na ovamo, često su igrali dodatne (ukupan rezultat je prikazan):

EURO 2000. Turska - Irska 1:1 (prosli na golove u gostima)
SP 2002. Turska - Austrija 6:0
EURO 2004. Latvija - Turska 3:2
SP 2006. Švicarska - Turska 4:4 (ispali na golove u gostima)



Ulaznice su gotovo rasprodane

Glavni tajnik Hrvatskog nogometnog saveza Zorislav Srebrić ‘prijavio’ je kako je već planulo 26 tisuća ulaznica za uzvratni susret Hrvatske i Turske u utorak na Maksimiru. 3800 ulaznica bilo je pretpostavljeno za turske navijače i jug, no pitanje je kako ce to izgledati nakon sto su visoko poraženi. Otvara se mogucnost da se i ta tribina otvori za naše navijače, barem polovično. U svakom slučaju sudeći po rezultatu i euforiji koja je zavladala u Maksimiru se sprema velika fešta, a vremena da se nabavi dragocjeni papirić je sve manje. Ulaznice se još danas mogu kupiti posredstvom interneta (www.ulaznice.hr), u Tisak Media Centrima diljem Hrvatske, kao i na blagajnama KK Cibone, dok će se sutra na dan utakmice ulaznice, ako ih ostane, prodavati samo na blagajnama ispred Košarkaškog centra Dražena Petrovića. Cijene ulaznica su od 80 do 300 kuna.




Kladionica:


Hrvatska 1.85
X 3.40
Turska 4.20

(uzeti u obzir da će ovo vjerojatno biti u super ponudi, pa ce jos malo koeficijenti porast)


Susret počinje u 20:05h uz izravan prijenos na HTV 2.
Luyindula is offline  
Old 14.11.2011., 14:33   #2
Probable teams:

Croatia: Stipe Pletikosa; Domagoj Vida, Gordon Schildenfeld, Josip Simunic, Danijel Pranjic; Darijo Srna, Ognjen Vukojevic, Luka Modric, Ivan Rakitic; Ivan Perisic, Mario Mandzukic.

Turkey: Volkan Demirel; Gokhan Gonul, Servet Cetin, Egemen Korkmaz, Ismail Koybasi; Hamit Altintop, Serkan Balci, Selcuk Inan, Caner Erkin; Umut Bulut, Burak Yilmaz

http://sports.yahoo.com/soccer/news?...roatia_preview

Kartonirani: Corluka, Dujmovic / Balta, Sabri, Arda, Emre; Kacar (ozljeda)
fortaleza is offline  
Old 14.11.2011., 15:13   #3
Trpanje se nastavlja, nakon zadnje 3 godine još uvijek je ostalo dovoljno frustracija za iskaliti, pun stadion i razbijeni Hiddinkovi momci samo će pojačat stvar.
Poželjet će Turci da da im nije ono ušlo '08.

5:1
Proud to be is offline  
Old 14.11.2011., 15:17   #4
Quote:
Proud to be kaže: Pogledaj post
Trpanje se nastavlja, nakon zadnje 3 godine još uvijek je ostalo dovoljno frustracija za iskaliti, pun stadion i razbijeni Hiddinkovi momci samo će pojačat stvar.
Poželjet će Turci da da im nije ono ušlo '08.

5:1
Ja se samo nadam da ce ovo 1 biti nakon sto im nasi daju 5, a ne prije jer bi inace bilo panike u navijackom puku
Vanjushka is offline  
Old 14.11.2011., 15:19   #5
Priželjkujem gaženje Hiddinkovih trupa. Trpanje.
__________________
BVB
95% is offline  
Old 14.11.2011., 15:21   #6
Ovo je naša utakmica. O da u nogometu je sve moguće ALI 100% sigurna da naši neće dopustit da ih Turci opet preokrenu na glavačke, još uvijek ono iz 2008 boli i nas a kamoli ne naše dečke i zato sutra još jednom potop Turaka, belive me
__________________
Vjerujem
Mala zvrkica is offline  
Old 14.11.2011., 15:29   #7
Quote:
Vanjushka kaže: Pogledaj post
Ja se samo nadam da ce ovo 1 biti nakon sto im nasi daju 5, a ne prije jer bi inace bilo panike u navijackom puku
Pa da, tamo negdje za 4:1 u 80 i nekoj minuti kad se krenemo zajebavat

A i ako bude prije, naš navijački puk je naučen na takve stvari u zadnje vrijeme.
Proud to be is offline  
Old 14.11.2011., 15:49   #8
Ovo treba napaliti da Turci više nikad ne pomisle na državu Hrvatsku, kamoli na nogometnu repku.

Ali zadovoljan sam s bilo kakvom pobjedom.
mitch is offline  
Old 14.11.2011., 15:51   #9
Ide se, karte su u džepu. Ne bih volio da utakmica bude nekakva dosadna rovovska bitka, novce sam dao da bih gledao spektakl, poteziće i golove.
Grupa Queen is online now  
Old 14.11.2011., 15:54   #10
koliko god smo želji da im dobrano vratimo za onaj poraz u beču, mislim ipak da ćemo odigrati nešto opreznije da ne bismo riskirali već osiguran prolazak. ja bih normalno isto htio da ih ubijemo ali mislim da nista od toga.
Boki000 is offline  
Old 14.11.2011., 16:01   #11
Quote:
boki000 kaže: Pogledaj post
koliko god smo želji da im dobrano vratimo za onaj poraz u beču, mislim ipak da ćemo odigrati nešto opreznije da ne bismo riskirali već osiguran prolazak. ja bih normalno isto htio da ih ubijemo ali mislim da nista od toga.
vazno je da i sutra pobijedimo da bi bili u drugom bubnju
giovanni006 is offline  
Old 14.11.2011., 16:07   #12
Nadam se da nece igrati na nulu, da ce igrati napadacki kao u petak. Treba im zabiti nekoliko komada, onda je onaj poraz na EP-u osvecen.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Old 14.11.2011., 16:09   #13
Hrvatska dijaspora je jaka,razbit ce Turke opet sa 3.0....


hehe
__________________
eurosmijeh
€uro is offline  
Old 14.11.2011., 16:16   #14
Natrpat ih tolko da im dođe muka svaki put kad im neko spomene Hırvatistan 5:0
DZG is offline  
Old 14.11.2011., 16:20   #15
3:0 tučemo opet
Jeremiah is offline  
Old 14.11.2011., 16:25   #16
nadam se da ce ih razbit
al realno,minimalna pobjeda
nasi bi trebali ic na pobjedu zbog zdrijeba za EP
ramos_4 is offline  
Old 14.11.2011., 16:25   #17
Nevirujen da će bit "punjenja Turaka" ovu utakmicu. Nerješeno ili minimalna pobijeda je moja prognoza
qkac is offline  
Old 14.11.2011., 16:28   #18
Nakon sto Dzo u sedmoj minuti napravi penal i dobije crveni...
Moglo bi sutra bit svega.
__________________
Autsch!
loser_bolan is offline  
Old 14.11.2011., 16:30   #19
Je, jos najbolje da ih napadnemo ko oni nas, treba odigrat opet iza lopte, oni moraju napast, pametno i strpljivo odzada i na kontre, nema potrebe da mi dominiramo terenom i da napadamo i jurisamo na turski gol
Bankina is offline  
Old 14.11.2011., 16:42   #20
Quote:
95% kaže: Pogledaj post
Priželjkujem gaženje Hiddinkovih trupa. Trpanje.
priželjkujem bilo kakvu pobjedu pa makar i krumpir u 93. minuti i drugi lonac
juanpablom is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:31.