Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Koja Je Vasa Religija I Zasto?!
Ateizam Ili Agnosticizam 86 44.79%
Rimokatalicko Krscanstvo 70 36.46%
Grkokatolicko Krscanstvo Ili Pravoslavlje 5 2.60%
Islam 11 5.73%
Nesto Drugo (Zidovstvo, Budizam, Hinduizam...) 20 10.42%
Glasovatelji: 192. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2011., 19:56   #1
Koja je vaša religija i zašto?

Ja Sam Rimokatolicki Krscanin! Zasto?! Zato Jer Su Mi I Roditelji Isto Rimokaloticki Krscani..

Zadnje uređivanje VeronikaN : 30.04.2012. at 19:22.
mm1991sthr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 22:13   #2
Protestant sam(nema nas u anketi) od ovog milenija,prije sam bio katolik. Mislim da bi svatko tko stvarno trazi Boga trebao upoznati sto njegova vlastita religija govori o Bogu i bar neke vecinske. Inace smo samo tradicionalni vjernici koji nasljeđuju religiju a vecina takvih ne zna ni u sto 'vjeruje'. Ja sam se nasao kao protestant jer se uglavnom slazem sa vjerovanjem svoje crkve,mislim da je najbliza istini o Bogu u Bibliji za koju je Isus rekao da ce nas osloboditi. Ne vjerujem da sama religija spasava vec odnos s Bogom ali vjerujem da nas istina stiti od mnogih zabluda jer danas se lako izgubiti u moru razlicitih nauka. A sto smo blize istini o Bogu to cemo ga moci bolje upoznati a to je 'zivot vjecni-spoznati Boga tj Isusa.
__________________
Gumiflex

Zadnje uređivanje Vesela Ćonka : 22.11.2011. at 22:45.
Vesela Ćonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 22:23   #3
Rimokatolik sam jer osjećam da je to ispravno, moja stajališta su ista kao nauk RKC i jedina teologija bez ikakvog defekta ili greške (rupe).
__________________
Bog je beskrajna sfera čije je središte svugdje, a periferija nigdje. ✞
Alojzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 22:24   #4
Osobno se ne svrstavam niti u jednu religiju iako dolazim iz katoličke obitelji. Razlog tomu je što ne želim da me niti jedna religija oblikuje i govori mi kako ću ja živjeti. Uvijek kažem da vjerujem u Boga, ali u crkvu ne. Zato što se protivim nekim njihovim stajalištima i bilo bi licemjerno od mene da govorim kako podržavam neku religiju kada ja jednostavno ne vjerujem u to što oni pričaju. I osobno ne vidim razlog postojanja religija.
Tracy Jack is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 22:30   #5
Ateist- ne vjerujem u postojanje boga/bogova.
annaeleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 23:46   #6
Zasto su grkokatolici i pravoslavci u istoj grupi?
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 10:03   #7
nisam ništa, baš ništa.
primo sam sakramente krštenja, potvrde, ženidbe....ali mi to niš ne znači.
oženit sam se mogao i na matičnom uredu, isto.
ne znam da li bih mogao biti ateist ako su toliki popovi nešto mrmljali nad mnom.
valjda da, al onda bih u nešto ne vjerovao. pa bi po tome priznao objekt ne vjerovanja.
opet bi nešto radio, ne vjerovao, da je to gramatički ispravno napisao bi nevjerovao.
opet, ako su me kao bebu polijevali nekom svetom vodom, onda sam valjda katolik.
neću ispuniti ovu anketu jer nema kategorije "ništa"
hefest is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 11:25   #8
jedno su nasa uvjerenja, vjerovanja, znanje a drugo je Vjera tj Vjerovanje Bogu.. ne da mi vjerujemo da on postoji ili drugi su ovakvi i onakvi oni rade ovo i ono itd nego da mi Vjerujemo Njemu Bogu.
drugi par rukava.

Ja sam Bahai jer sam to osobno izabrao. Ucenja Bahai vjere su mi se dopala, logicka su, puna su vizije, ciljeva, predivnih svetih spisa, moderna su i Vjerujem Bogu da je Poslao Novog Glasnika Bahullaha za ovo doba, te nam je kroz Bahaullaha objavio Nove Zakone i it time je Bog ispunio Svoje Obecanje svoj Savez.
logicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 13:01   #9
Quote:
mm1991sthr kaže: Pogledaj post
Ja Sam Rimokatolicki Krscanin! Zasto?! Zato Jer Su Mi I Roditelji Isto Rimokaloticki Krscani..
Šećeraš sam jer su mi i roditelji dijabetičari.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 15:19   #10
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Šećeraš sam jer su mi i roditelji dijabetičari.
ne znam da li je ovo pokušaj destabilizacije pojedinca ili osobna konstatacija......ovo mi je kao ono afirmacijska i negacijska ekipa koja raspravlja za potvrdu svojih stavova visa vie globalizacije i konkretno zagovrača tradicije gdje u tu kategoriju konkretno spadam i ja, dakle ponosno tvrdim ja sam katolik jer su mi roditelji jer sam tradicionalist, konformist čak, gdje zagovaravam u svojim afirmacijskim stavovima da ono tamo selo na jugu Perua ostane ono šta jeste po svojoj religijskoj pripadnosti gdje je vrhovni vođa šaman , a ne papa ili reis......i da ne tradicija ne uključuje isključivost poznavanja i priznavanja drugačijeg od sebe nego upravo pod navalom global. pokušaja utjecaja na svijest ostalih kod ovih drugih dolazi do inata za vie svega šta uključuje nazovimo kvazi raznolikost i gdje više nisam ja ja nego broj taj i taj.
norka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 15:29   #11
Quote:
norka kaže: Pogledaj post
ne znam da li je ovo pokušaj destabilizacije pojedinca ili osobna konstatacija....../cut/
Nemruth nije apsolutno niš krivo napisala. to je isto ko npr. "studiram ekonomiju jer su i moji roditelji studirali ekonomiju, iako se ne slažem sa stvarima koje tamo učimo (i mrzim ekonomiju više od ičega)."
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 15:35   #12
Moja je religija pismenost, zato što su mi i roditelji bili pismeni i nisu svaku riječ pisali s velikim početnim slovom.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 15:47   #13
ateizam nije religija
Quote:
mm1991sthr kaže: Pogledaj post
Ja Sam Rimokatolicki Krscanin! Zasto?! Zato Jer Su Mi I Roditelji Isto Rimokaloticki Krscani..
Moji roditelji su ateisti, ali ja nisam ateist samo zbog toga. U osnovnoj školi sam išo 8 godina na vjeronauk i pročito sam dosta biblije
The Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 15:56   #14
Rimokatolik jer:
1. nešto se mora vjerovati
2. kršćanski nauk o tome da ne tražimo raj na zemlji već da je zemljski život samo prolazna stanica, smanjuje mi očekivanja na zemlji, oslobađa me većine stresa, a opet mi daje i dovoljno poticaja i prostora da se trudim i zauzimam za neke vrijednosti (kršćanske)
3. sviđa mi se Božja narav kakvu sam upoznao čitajući sveto pismo, uključujući ono vječnom paklu (pa makar i ja gorio tamo)
4. od svih osnivača religija samo jedan grob je prazan onaj od Isus Krista - samo je on pobjedio smrt - to daje vjerodostojnost.
5. Zašto baš katolik a ne protestant, zato jer vjerujem u jedinstvo crkve (sukladno svetom pismu) a to je moguće samo ako imaš neku centralnu figuru ili tijelo - dakle mislim na Papu
6. Sviđa mi se katolički nauk - ima smisla, drži vodu.


Naravno da se jave nekad sumnje, ali dok se ne pojavi netko sa boljim odgovorima - a znam da neće - držim se ovog i u toj nadi djelujem i isčekujem kraj.
__________________
Despite the high cost of living, it remains very popular
fyodor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 18:14   #15
Quote:
fyodor kaže: Pogledaj post
Rimokatolik jer:
1. nešto se mora vjerovati
ne šrotaj, ne mora se vjerovati. večina ljudi s kojima se ja družim ne vjeruje u ništa, a žive puno bolje živote od večine pripadnika neke religije. i ako si mislio da ateisti vjeruju u znanost u krivu si. ja kao ateist ne moram vjerovati da udišem kisik, ne moram vjerovati u teoriju evolucije, relativnosti, ne moram vjerovati da se svemir širi i da se širenje svemira ubrzava. to su sve činjenice.
The Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 22:28   #16
Gnostik sam, jer tvrdim da mi ne treba posrednik između Boga i mene.
Bog, tj. ljepota, ljubav, toleranicija, svjetlost je u svima nama, samo je moramo naći, zapravo se moramo potruditi i naći je.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 23:20   #17
Zbog ljubavi prema svojoj majci i Isusu Kristu.
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 10:50   #18
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Zbog ljubavi prema svojoj majci i Isusu Kristu.
A tatu ne voliš ili si bezgrešno začet?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 10:58   #19
iz katolicke obitelji sam, nemam institucionaliziranu vjeru, jednostavno vjerujem.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 12:56   #20
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
iz katolicke obitelji sam, nemam institucionaliziranu vjeru, jednostavno vjerujem.
a sto vjerujes?
Dali vjerujes da Bog postoji ili
Imas Vjeru pouzdanja u Boga da ti je zakone i naloge kako da zivis posalao i to promjenjujes u svome zivotu?
Dali vjerujes da Bog postoji ili Bog u tebi ima pouzdanja vjeru da cinis ono sto je poslao u Svetim Spisima?
logicar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:31.