Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2004., 15:39   #1
Ravnanje poda

Pomoc, majstori!
Radi se o staroj primorskoj kuci u kojoj bi ravnao pod u kuhinji. Trenutno je na goli beton (ili zemlju, ne znam) zakucan linoleum koji je tamo vec desetljecima. Mislio sam taj linoleum potrgati i staviti klik laminat. Problem je u tome sto je pod vrlo neravan i visi na jednu stranu par centimetara. Prvo mi je palo na pamet staflanje i kucanje OSB ploca, ali mi se cini da bi se previse zaebavo sa stavljanjem tih stafli u vaservagu, a i time bi previse povisio pod. Da li postoji neka smjesa koja se umijesa busilicom, zalije i poravna, a da nije skupa? Beton ne dolazi u obzir.
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 07:52   #2
probaj s masom za niveliranje, imaš je u svim dućanima...pogledaj i raspitaj se kod Samoborke www.samoborka.hr
Where do they teach you to talk like this? In some Panama City "Sailor wanna hump-hump" bar, or is it getaway day and your last shot at his whiskey? Sell crazy someplace else, we're all stocked up here.
beorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 09:15   #3
Ako su u pitanju centimetri onda jedino glazura pomaže. Masom za izravnavanje možeš iznivelirati najviše centimertar jer inače puca
Arion is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 09:27   #4
Kakva glazura?
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 09:28   #5
A ako mi masa za izravnavanje i popuca, hoce li mi to ikako smetati za postavljanje laminata?
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 09:47   #6
kao što rekoh sve imaš na siteu od samoborke, pa vidi jel ti treba glazura ili samo debeloslojni teraneks ili neka kombinacija ponuđenog....sve to kupis u vrećama, dodaš vodu, dobro izmješaš i gotovo
Where do they teach you to talk like this? In some Panama City "Sailor wanna hump-hump" bar, or is it getaway day and your last shot at his whiskey? Sell crazy someplace else, we're all stocked up here.
beorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 11:06   #7
Masa za izravnavanje je prilično i skupa i ukoliko je pod previše neravan sigurno će ispucati. Ako ispuca nije dobro bez obzira na tip obloge koji ćeš metati gore.
Glazura ti je najjeftinije i najkvalitetnije rješenje. Razmisli i o izolaciji ispod glazure
Arion is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 11:08   #8
Knauf EPO-Leicht brzovežući mort za izjednačavanje razine poda, za debljine od 15 do 800 mm.
voyager is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 11:12   #9
Voyager, di radis u Knaufu? U marketingu, prodaji ili si u upravnom odboru? Jel skupo to cudo? Treba mi za cca 7 kvadrata
Odgovori s citatom
Old 19.11.2004., 21:00   #10
Murexin....odi na sajt.
Marakana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2004., 06:03   #11
Glazura:
Od sitnijeg pijeska (za zidanje) i cementa 5:1 napraviš smjesu koju razvučeš vaservagom ili na podu postaviš letve na razmak recimo 1 m, čija visina će biti nivo poda. Kad to popuniš letve premjestiš dalje itd.
Kreni od vrata tako da moraš izaći kroz prozor
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2005., 12:37   #12
A da prvo kažeš šta je podloga beton ili zemlja.

Ako je beton i ako je stabilan(da ne puca) možeš sa nivelir masom i to do 2cm, ima ih i za više mislim do 5cm ili čak 10cm ali su u toj opciji preskupe i moraš imati majstora.
Vrlo jednostavno to možeš i sam, masa je samonivelirajuča, pomješaš prah sa vodom i razliješ, malo ga usmjeriš i on se sam nivelira.Iako je bolja glazura ako su neravnine prevelike.

Ako je zemlja onda se ukupaj unutra da ne izgubiš na visini prostorije i najbolje beton, fino zaribaš da ne moraš raditi glazuru ili nivelirati površinu.

A nivelir masa ima skoro svaki proizvođač u toj branši, ja sam osobno imao dobra iskustva sa Bifix Buje i nije skupa.

Odgovori s citatom
Old 05.01.2005., 13:05   #13
Ono što je većina preskočila je izolacija. Kakva ti je izolacija? Ne bi bilo loše prvo razmisliti o nekoj izolaciji, a ako su u pitanju centimetri razlike tj. sve više od 7-10mm moraš koristiti glazuru. Glazura, češka glazura iliti estrih je naziv za isti pojam. To je smjesa pijeska i cementa 5:1, evo Zosvald ti je već rekao. Ne radiš je do pune visine nego do nekih 5 mm ispod nivoa. Tek na takvu glazuru stavljaš samonivelirajuću masu. Ona se izlije , malo razgrne i ostaviš je da se dalje sama razlije i poravna. Samonivelirajuća masa kakva god bila na debljlini iznad 1cm puca. U ovu glazuru možeš dodati nešto za mikroarmiranje poput Allcata. Znam da ti već gotove glazure koje trebaš samo smiješati radi i Samoborka i Knauf. No naravno možeš je smiješati po dobrom starom običaju cementom i pijeskom.

Nadam se da ovo bar malo pomaže.
Old 13.01.2005., 07:57   #14
Quote:
Veky kaže:
Glazura, češka glazura iliti estrih je naziv za isti pojam. To je smjesa pijeska i cementa 5:1, evo Zosvald ti je već rekao. Ne radiš je do pune visine nego do nekih 5 mm ispod nivoa.
Nadam se da ovo bar malo pomaže.
Dobro objašnjeno. Sada me zanima da li se ispod tog estriha stavlja (ili može staviti) toplinska izolacija sa storoporom i to koje debljine?
Lega2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 08:22   #15
Pomaze, momci, pomaze! Hvala!
Toplinska mi izolacija, falabogu, ne treba jer sam tamo samo u toplim razdobljima. Jedan element manje
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 22:42   #16
Quote:
voyager kaže:
Knauf EPO-Leicht brzovežući mort za izjednačavanje razine poda, za debljine od 15 do 800 mm.
bas smo nedavno radili s tim, dobar je, jedino kaj je malo skuplji
ali definitivno preporuka
maler is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 09:52   #17
Imam cca. 47 m2 poda na koji sam stavio tanku glazuru cca. 4 cm +/-. Sa glazurom nisam zadovoljan; popucala je. Razmišljao sam da preko glazure razlijem samonivelirajuću masu. Dali pukotine raštemati i zaliti, te po tome razliti masu? Kako se radi sa masom kad je treba razliti po velikoj površini? Hvala!
Miroslav197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 18:05   #18
Kakve veze ima što je popucala, ako gore idu ploćice?
Old 18.01.2009., 22:30   #19
pa normalno da je popucala

ak nisi stavio armaturu.ak je pukla glazura postoji dosta velika vjerojatnost da ce puknut i plocice.stavis onu najtanju armaturu kaj imas za kupit i nema problema
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 19:23   #20
Quote:
deri valdez kaže: Pogledaj post
ak nisi stavio armaturu.ak je pukla glazura postoji dosta velika vjerojatnost da ce puknut i plocice.stavis onu najtanju armaturu kaj imas za kupit i nema problema
To znači da razbijem svu glazuru i ispočetka (sa armaturom)? Zanima me kako bi nivelir masa to povezala?
Miroslav197 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +1. Trenutno vrijeme je: 11:23.