Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2011., 03:49   #1
Titlovi i usb

Pozdrav svima,

Imam problem, znaci želim gledati film na TV preko USB.
Međutim kada ubacim titl u film, i stavim na TV ne pokazivaju mi se č ć ž š i ostala slova, što me iritira.

Probao sam AviSub sa dosta tih programa.
I samo da napomenem da TV ne može pokrenuti Divx i ostale formate nego samo neke..

Treba mi pomoć,
Joppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 10:12   #2
Jesi probao da u isti folder ubacis i title i film sa istim nazivom ??
Ako ti i tada ne pokazuje nasa slova onda probaj otvoriti titl sa editorom pa onda promijeni kodiranje u UTF-8 ili Unicode pa probaj.Ako ni tada ne ide (kao sto kod mene nije islo) onda zamijeni sam svako slovo...to mozes odmah u editoru ili kao ja sa Subtitle Edit (oznacis znak koji hoces da zamijenis upises koje slovo treba da pokaze i to je to ) samo nakon promijene moras premiti u Unicode !!
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 12:24   #3
Quote:
Brico_GO kaže: Pogledaj post
...probaj otvoriti titl sa editorom pa onda promijeni kodiranje u UTF-8 ili Unicode pa probaj.
Na PC-u treba kodiranje znakova promijeniti u onom playeru na/u kojem se gleda film, a ako se film gleda preko TV, onda je TV taj/takav player. Znači, potrebno je promjeniti u TV (negdje u "subtitle options"(ili nešto slično) - tamo gdje se mijenja veličina, pozicija itd titlova... staviti npr na "Central European").
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 13:41   #4
Quote:
adelon kaže: Pogledaj post
Na PC-u treba kodiranje znakova promijeniti u onom playeru na/u kojem se gleda film, a ako se film gleda preko TV, onda je TV taj/takav player. Znači, potrebno je promjeniti u TV (negdje u "subtitle options"(ili nešto slično) - tamo gdje se mijenja veličina, pozicija itd titlova... staviti npr na "Central European").
Cisto sumnjam prosto ne vjerujem da on na TV-u ima opciju mijenjena velicine,pozicije i fonta titlova
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 23:59   #5
Nemam mjenjanja titlova na TV.

Probao sam, stavim titl zajedno s filmom na USB i normalno ga pokrene ali ć č š ž ne pokaziva npr kuća pomoć znatiželjan - kua pomo znatieljan
Joppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 00:00   #6
Quote:
Brico_GO kaže: Pogledaj post
Jesi probao da u isti folder ubacis i title i film sa istim nazivom ??
Ako ti i tada ne pokazuje nasa slova onda probaj otvoriti titl sa editorom pa onda promijeni kodiranje u UTF-8 ili Unicode pa probaj.Ako ni tada ne ide (kao sto kod mene nije islo) onda zamijeni sam svako slovo...to mozes odmah u editoru ili kao ja sa Subtitle Edit (oznacis znak koji hoces da zamijenis upises koje slovo treba da pokaze i to je to ) samo nakon promijene moras premiti u Unicode !!
Koji editor i kako da kodiram, je neda mi se ići slovo po slovo ispravljati na titlovima. Kako ovo da upišem da mi sve prebaci.
Joppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 08:58   #7
Na slici imas sve opisano sto trebas napraviti

Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 10:39   #8
To i u Notepadu moze da uradi...
Old 09.12.2011., 11:10   #9
Quote:
Zgodni kaže: Pogledaj post
To i u Notepadu moze da uradi...
Govorio sam mu..i u obicnom Editoru ali eto ja navikao ovako i nekako mi preglednije
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 16:35   #10
Hvala momci upalilo je.
Joppa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:04.