Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Računalna periferija
Korisničko ime
Lozinka

Računalna periferija Monitori, printeri...

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2011., 19:34   #1
Lionel10
ACM

Lionel10 Avatar

Registracija: Feb 2011.
TV tuner USB

Htio bi si nabaviti jedan TV tuner za prijenosno računalo, vidim ima ih dosta i dosta su različite cifre, jel ima netko iskustva s tim da preporuči nešto što sigurno radi kako treba i da je neka pristojna cjena do nekih 500 kn. Između ostalog isplati li se to uzimati uopće? a dobro bi mi došla tv na lapu nekad u sobi.

i što mislite recimo o ovom npr http://www.links.hr/?naziv=tv-tuner-...kl=051.903.055

Hvala.
Old 30.12.2011., 21:22   #2
KD electronic
Registrirani korisnik

KD electronic Avatar

Registracija: Oct 2011.
Svi usb TV tuneri ovog cjenovnog razreda su ti manje-više slični. Najvažnije im je dovesti kvalitetni digitalni signal, po mogućnosti s vanjske antene i rade kako treba. Nisam siguran je li ovaj tvoj mpeg4 pa ti preporučam ovako nešto : http://www.mikronis.hr/shop/item.asp...2497&catid=283
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 18:43   #3
rizik73
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2010.
Avermedia je dobra, navodno su još dobre Hauppage i Pinnacle i Technisat. Vjerojatno ih ima još. No puno više ima jeftinih koje nisu baš nešto. Ja recimo imam jednu Avermediu i jedan Pixelview. Avermedia je za klasu bolja, spojim istu antenu na te kartice i Slovenski Mux B radi bez problema na Avermedii dok stalno zapinje na Pixelview-u. Osim osjetno boljeg tunera uredno dobiješ i mini antenu koja je sasvim dobra u odnosu na antenu koju dobiješ sa Pixelview-om i koja može u nuždi služiti samo kao FM antena. Imam i Avermediinu USB satelitsku karticu, s njom je recimo došao i Microsoft MCE Remote, s tim daljinskim se može računalo staviti z standby i probuditi se iz njega (radi kao tv), znači i bolji daljinski.
Pogledaj za kupnju Protis i RS Magazin i Diskont24, uobičajeno su jeftiniji od Linksa i Micronisa. Za ovakve multimedijalne stvari i http://www.svijet-medija.hr/ moze imati dobru cijenu.

Zadnje uređivanje rizik73 : 02.01.2012. at 18:48.
rizik73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 12:00   #4
Lionel10
ACM

Lionel10 Avatar

Registracija: Feb 2011.
Problem je što je u Rijeci jedino links pristojna trgovina za takve stvari i onda bi volio nešto od tamo uzeti. Jel bi mi mogao preporučiti neki proizvod recimo od te Avermedie ili nešto drugo ako smatraš da je bolje i kratko mi pojasniti kako se sve to spaja? i u biti što sve dobiješ u tom paketu? hvala
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 23.04.2013., 10:28   #5
593
spalovač

593 Avatar

Registracija: Dec 2005.
pozdrav.

bas malo gledam tunere i ne kuzim zbog cega bi se isplatilo uzimati ovaj od 200 ili 300kn kad se cini da i ovaj od 100kn dobro obavlja posao.

http://www.links.hr/?option=katList&..._pdv&sort_ord=

iskustva/misljenja?
Old 23.04.2013., 14:08   #6
Fosna
Moderator

Fosna Avatar

Registracija: Jun 2005.
Kak znaš da obavlja dobro posao? Najbolje ti je otići na stranicu proizvođača da vidiš kakvu podršku ima (driveri), a i ovisi kakav je softver za TV, ovisi i kakav je tuner, daljinski...
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 21:44   #7
593
spalovač

593 Avatar

heh, evo ovako...danas sam uzela tu od 100kn, taj geniatech...u linksu...iako s daljinskim dolaze baterije, daljinski ne radi. mozda baterije ne valjaju, mozda daljinski ne valja

ali tu mojim mukama nije kraj...naime, posto je antenica koju dobijes s tv tunerom totalno smece, potrebno je tu pizdarijicu ukopcat na vanjsku antenu. i dodjem kod frenda u osijeku, on spoji na svoju vanjsku, sve radi, ima sve domace programe. dodjem ja u svoj grad, spojim na vanjsku, i dalje se nista ne dogadja

i sad ne znam sta da radim. trebam li s ibeja narucit neku jacu antenu, ili sta?

btw, softver je total media 3.5.

btw2, kad upalim tv, mogu gledat samo hrt3 i cmc. wtf. to je vec odavno tako, a nemam pojma zasto.
Old 25.04.2013., 23:49   #8
Fosna
Moderator

Fosna Avatar

Registracija: Jun 2005.
Probaj pitati na Audio i video tehnici. Pojma nemam zašto ti antena hvata samo dva programa.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 08:42   #9
KD electronic
Registrirani korisnik

KD electronic Avatar

Registracija: Oct 2011.
@593: Njegovu antenicu zaboravi,...da li je na tu tvoju vanjsku antenu spojena i neka telka?,... ima li telka sve programe?,... ako da, onda si dobila odgovor na svoje prvo pitanje (post#5),... ako ne, pozabavi se s usmjeravanjem vanjske antene (u uvjetima dobrog signala i najveći šrot od dvb-t prijemnika radi).
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 22:32   #10
593
spalovač

593 Avatar

Quote:
KD electronic kaže: Pogledaj post
@593: Njegovu antenicu zaboravi,...da li je na tu tvoju vanjsku antenu spojena i neka telka?,... ima li telka sve programe?,... ako da, onda si dobila odgovor na svoje prvo pitanje (post#5),... ako ne, pozabavi se s usmjeravanjem vanjske antene (u uvjetima dobrog signala i najveći šrot od dvb-t prijemnika radi).
kao sto sam napisala, kad sam tek doselila u stan i upalila tv, svi programi su bili na broju. za recimo mjeseca dana svi programi su nestali (kaze "nema signala"), pa sad imam samo 2.

@fosna
ok.

btw, nije mi jasno zasto uopce daju u paketu te antenice, kad s njima nemres nista uhvatit

s druge strane, lik u linksu je reko da ovi u dalmaciji bez problema hvataju signal cak i s tom malom, ali da je slavonija po tom pitanju u kurcu malo
Old 09.05.2013., 15:01   #11
593
spalovač

593 Avatar

Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
Probaj pitati na Audio i video tehnici. Pojma nemam zašto ti antena hvata samo dva programa.
misterija je konacno rijesena!

naime, nevrijeme mi je pomaklo vanjsku antenu i zato sam imala samo 2 programa

sad sve radi, ukljucujuci i taj tv tuner.
Old 09.05.2013., 16:01   #12
593
spalovač

593 Avatar

jedino mi cudno kako hrt mogu gledati u 16:9 formatu, ali kad snimim nesto s hrt-a 8s namjerom da pogledam kasnije, jel), onda bude 4:3.

s rtl i novom nema takvih problema.

valjd je to do hrt-a
Old 13.06.2013., 16:51   #13
SheldonCooperr
Registrirani korisnik

SheldonCooperr Avatar

Registracija: Jan 2013.
593 mene baš sada zanima kupovina usb tv tunera pa ne zanima kakva je kvaliteta slike, dali je isto kao i kod tv. koliko sam zaključio te antenice šta se dobiju u kompletu nevaljaju ništa?
SheldonCooperr is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja