Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Anketama ... najviše vjerujem
Ipsos Pulsa 51 56.04%
Promocije Puls 10 10.99%
Mediane 0 0%
2x1 komunikacije 30 32.97%
Glasovatelji: 91. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2017., 14:20   #9641
pa da, a ti si napisao da uzimaš u obzir gradove, a ne naselja. po gradovima trenutno je gorica 6. grad u državi po broju stanonvika
ratni profiter is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 14:31   #9642
Quote:
ratni profiter kaže: Pogledaj post
pa da, a ti si napisao da uzimaš u obzir gradove, a ne naselja. po gradovima trenutno je gorica 6. grad u državi po broju stanonvika
Nisi shvatio poantu mog posta. Ja sam rekao da kao "GRAD" priznajem samo 50.000 stanovnika. Evo trebao sam reći da mislim na samo naselje a ne na "Grad" kao teritorijalnu jedinicu. Ispravljam se.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 17:28   #9643
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Hrvatska ima samo 8 gradova. Dakle nešto sa 45-50.000 stanovnika, a ne "grad" sa 2500 ljudi.

Evo tih gradova;

1.Zagreb - Milan Bandić 365
2.Split - HDZ
3.Rijeka - SDP
4.Osijek - neovisni, blizak HNS-u
5.Zadar, HDZ
6.Pula, IDS
7.Slavonski Brod, HSP, prešao u nezavisne
8.Karlovac, HDZ

Dakle u osam urbanih centara sa više do 50.000 ljudi, meni se čini da "desni" bolje prolaze.
Dovoljno si dugo na forumu, a da jako dobro znaš da se ovo što si naveo ni u kojem slučaje ne može smatrati argumentom u odnosu na moj navod.
Old 05.11.2017., 10:55   #9644
Crodemoskop studeni 2017.

HDZ 31,3% -2,2%
SDP 22,9% +0,8%
MOST 8,7% +0,9%
Živi zid 7,5% +0,9%
HSS 3,1% +0,2%

Podrška politici Vlade 30,1%
Protivljenje politici Vlade 55%

Smjer Hrvatske
optimisti 16,9%
pesimisti 76,8%

http://hr.n1info.com/a258997/Vijesti...brinutost.html
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 11:18   #9645
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Hrvatska ima samo 8 gradova. Dakle nešto sa 45-50.000 stanovnika, a ne "grad" sa 2500 ljudi.

Evo tih gradova;

1.Zagreb - Milan Bandić 365
2.Split - HDZ
3.Rijeka - SDP
4.Osijek - neovisni, blizak HNS-u
5.Zadar, HDZ
6.Pula, IDS
7.Slavonski Brod, HSP, prešao u nezavisne
8.Karlovac, HDZ

Dakle u osam urbanih centara sa više do 50.000 ljudi, meni se čini da "desni" bolje prolaze.
pa Varaždin također ima više od 50.000 ljudi
Old 05.11.2017., 13:21   #9646
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Crodemoskop studeni 2017.

HDZ 31,3% -2,2%
SDP 22,9% +0,8%
MOST 8,7% +0,9%
Živi zid 7,5% +0,9%
HSS 3,1% +0,2%

Podrška politici Vlade 30,1%
Protivljenje politici Vlade 55%

Smjer Hrvatske
optimisti 16,9%
pesimisti 76,8%

http://hr.n1info.com/a258997/Vijesti...brinutost.html
Evo i ostatka rejtinga stranaka
BM365 2.3%
NHR 2%
IDS 1.4%
HNS 1.2%
HSP AS 1.2%
GLAS 1.2%
Pametno 0.8%
HSU 0.7%

Ponešto različiti, i čini mi se, realniji rezultati od Ipsos pulsa Nove TV.
geom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 07:09   #9647
Quote:
geom kaže: Pogledaj post
Ponešto različiti, i čini mi se, realniji rezultati od Ipsos pulsa Nove TV.
Hvala na trudu da sve preneseš! Trebao si prenijeti, kad si se već potrudio prenijeti i manje stranke, i kategorije "ostali" i "neopredjeljeni".

Međutim, na osnovu čega misliš da si kompetentan procjenjivati koji je rezultat "realniji"? Čak i da postoji neka očita razlika u rezultatima?

Da je razlika desetak posto, mogli bismo sumnjati da bar s jednom anketom nešto nije u redu, ali razlike su u okviru očekivane statističke pogreške. Čak i ne treba spominjati razliku u vremenu anketiranja, jer kako sam pisao ranije, ne vidi se neki sigurni trend u posljednjih 14 mjeseci.

Spominjao sam već: ako bi ista agencija, isti dan, na jednako velikom uzorku, istom metodologijom obavila dvije ankete, ne bi rezultat bio isti u obje. 2-3% rezlike ne samo da nije neobično, nego je očekivano.

HDZ je ovdje dobio 31,3%, a u posljednjem istraživanju CroBarometar, koje je obavljeno od oko 1. do 20. listopada, 32,5%. SDP ima 22,9% i 23,4%.

Kod Mosta i ŽZ razlika je nešto veća, ali ništa van očekivanoga.

Osim toga, kad se uspoređuje, treba imati u vidu: CroBarometar (Ipsos) je istraživanje na terenu, osobno ispitivanje, pa je broj neodlučnih u pravilu manji, nego kad se ispituje telefonom; zato i taj podatak treba uvijek pogledati. Za usporedbu rezultata, kao i za usporedbu s prethodnim izborima ili za prognozu rezultata izbora, treba odbiti neodlučne.

U 14 anketa CroDemoskop, koje su provedene nakon izbora u rujnu 2016., HDZ je dobio (kad se odbiju neodlučni) između 34,1% i 39,2%. Oscilacije dakle nisu velike, a nema ni nekog jasnog trenda. Posljednji rezultat je 35,6%. Posljednji rezultat je nešto niži nego u posljednjih pet mjeseci, kad je malo varirao oko 38% (prije toga, u svibnju je bio 34,5%). Možda je to početak trenda pada, ali možda i puka varijacija.

U 12 anketa CroBarometar do rujna, HDZ je dobijao između 35,4% i 37,5%, a u 13. anketi u listopadu su na najlošijem rezultatu dosad, sa 35,1%. Razlika je međutim opet sasvim mala, tako da ne možemo ništa zaključivati.

Kad se gledaju rezultati posljednjih izbora, HDZ je na istom, a kad zbrojimo rezultate SDP+HNS+HSU+HSS (jer je to na izborima bila zajednička lista - a kako će biti na idućima, nitko sad ne zna), nešto su ispod, za 2-3%.

Most oscilira oko istog rezultata, a Živi zid je nešto bolji nego na izborima, čak +5% u posljednjem CroBarometru (6,2% na izborima, 11,3% u anketi bez neodlučnih), ali također nije sigurno da je rezultat koji bi mogao postati stabilniji.

Ostali su premali da bismo išta mogli zaključivati, osim da IDS i dalje sigurno drži primat u Istri.
Old 06.11.2017., 07:36   #9648
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
pa Varaždin također ima više od 50.000 ljudi
Varaždin (naselje) ima 38.839 stanovnika.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 13:02   #9649
Evo cjelovitog i kvalitetnog pregleda trendova javnog mnijenja -

Nakon godinu dana na vlasti i Agrokora, Plenković je najnepopularniji, a Vlada mu stoji najgore dosad
Proučili smo brojke Cro Demoskopa i u tri od četiri ključne kategroije Plenković i njegova Vlada imaju najlošiji rezultat dosad

http://www.telegram.hr/politika-krim...najgore-dosad/

Ja bih rekao, sve to je i odraz atmosfere u društvu općenito.

Kojoj je uzrok HDZ.

Aleksandar je drastično opao u godinu dana.

Premijer je u mandat ušao kao najpozitivniji političar. u studenom 2016. ga je najpozitivnijim smatralo 24 posto građana, a s vrha ljestvice popularnosti svrgnuo je predsjednicu Kolindu Grabar Kitarović. Najpopularniji je ostao devet mjeseci, sve do ovog kolovoza.
Ipak, primijetili smo da mu je popularnost iz mjeseca u mjesec opadala za po koji postotni poen da bi u kolovozu došao na 17,2 posto i našao se iza predsjednice. Posljednja tri mjeseca otkako je najpozitivniji političar prema mišljenju građana ‘Nitko’ premijer je na trećoj poziciji, a njegova popularnost i dalje opada. Sada je na rekordno niskih 11,1 posto po popularnosti.

SDP stagnira kroz cijeli period.
S 25.9 su odmah sljedeći mjesec pali još 2 postotna boda ili tako nešto, i tu i ostali.

SDP je tako u studenom prošle godine, nakon dolaska Plenkovićeve Vlade, imao 25,3 posto podrške građana. dok je sada na 22,9 posto i zapravo se cijelu ovu godinu vrti oko tih brojki.

Iz tih razloga nije iznenađenje ovo -

Premijerove nervozne reakcije u razgovoru s novinarima, kojih na početku mandata nije bilo, a u posljednje vrijeme nisu rijetkost, mogu se tumačiti i kao pokazatelj da je i sam premijer svjestan ovih brojki. Proučili smo kretanja popularnosti premijera i Vlade otkad su došli na vlast prema istraživanju Promocije plus Cro Demoskop.

-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:37.