Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Pogledaj rezultate ankete: Hoće li Škotska u četvrtak izglasati neovisnost?
Hoće 101 49.03%
Neće 105 50.97%
Glasovatelji: 206. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2012., 19:20   #61
Nije Engleska,nego Britanska.

Englezi masovno gube svoj identitet, i poprimaju Britanski, što je već njihov problem,ja za njima neću plakati jer ih ne volim ni na slici
Old 16.01.2012., 21:57   #62
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post

Englezi masovno gube svoj identitet, i poprimaju Britanski, što je već njihov problem,ja za njima neću plakati jer ih ne volim ni na slici
Na koji način to misliš?

Još jedan mrzitelj Engleza
Old 16.01.2012., 22:04   #63
Quote:
maminho kaže: Pogledaj post
Na koji način to misliš?

Još jedan mrzitelj Engleza

glavni

kada mene probodeš kolcem,ostali ih počnu voliti
Old 17.01.2012., 16:42   #64
Quote:

glavni

kada mene probodeš kolcem,ostali ih počnu voliti
onda nas je dvoje

mrzim engleze i njihov jezik
Old 17.01.2012., 18:39   #65
u četvrtak na HTV2 film Hrabro srce
Old 17.01.2012., 18:42   #66
Quote:
Gledao više od 5 puta, jednostavno božavam taj film.

Iako se radi o Irskoj, jesi gledao "Michael Collins" od Neila Jordana, sa Liamom Neesonom,Alanom Rickmanom i Julijom Roberts?
Old 17.01.2012., 22:10   #67
Quote:
onda nas je dvoje

Niti ja ih ne volim, kroz povijest bili su uglavom spletkari i podlaci, iako su imali i pokoji svijetli trenutak.

Ali stvarno ne vidim što jezik ima s tim - jezik je jezik. Da je Farsi raširen kao Engleski, htio bi da moja djeca uče Farsi, ali ne bi zato volio Irance. Ne volim baš niti Arape, a pišem arapskim brojkama. Grčka je kolijevka europske civilizacije, a sadašnje Grke prezirem kao naciju.

Quote:

Jedan od filmova koji uvijek mogu ponovo gledati.
felixx is offline  
Old 17.01.2012., 22:47   #68
Quote:

Na košarkaškom EP Britanskoj reprezentaciji je svirala engleska himna makar je bilo i Škota, na OI u Londonu ove godine svirat će engleska himna
engleska himna je "jerusalem". http://www.youtube.com/watch?v=gTKij...eature=related, a nekad se izvodi i "land of hope and glory" http://www.youtube.com/watch?v=LQryK...eature=related

god save the queen je kraljevska himna nastala 1745., nakon ujedinjenja škotske i engleske. tada je britanijom vladala dinastija stuart- škotska dinastija
Progressivism is more similar to fascism than it is communism. Progressives unlike communists don't support abolishing social classes, private property, or the state. Progressives like fascists just support more state control over the economy in a way that preserves private property and class society except that unlike fascists progressives also support liberalism.
divizija is offline  
Old 17.01.2012., 22:56   #69
Uvijek cu podrzavati za nezavisnost Skotske. Skoti nek da ne zaborave na svoj identitet jer imaju slavnu povijest. Odcijepiti od UK bi trebao i Wales. Sami Englezi zele svoju nezavisnost iako je njihov glavni grad London takodje i glavni grad UK-a.
Nekoc vicni anglofil, sada ne volim Engleze i smatram ih trulim narodom.
Laison is offline  
Old 17.01.2012., 23:20   #70
Quote:
Laison kaže: Pogledaj post
Uvijek cu podrzavati za nezavisnost Skotske. Skoti nek da ne zaborave na svoj identitet jer imaju slavnu povijest. Odcijepiti od UK bi trebao i Wales. Sami Englezi zele svoju nezavisnost iako je njihov glavni grad London takodje i glavni grad UK-a.
Kaj se dogodilo da ne voliš više Engleze?
master_mind_ is offline  
Old 17.01.2012., 23:22   #71
Quote:
Laison kaže: Pogledaj post
vi svi imate problem s preslikavanjem naših prilika na tuđe.
mržnja spram engleza i škotska nezavisnost nisu uvijek komplementarne.

škoti su bili najbritanskiji britanci, narod koji je prolio mora krvi za britanski imperij, http://www.youtube.com/watch?v=GkJM5...ure=relatedjer su se škoti upravo kroz britansko carstvo proširili u svaki kutak svijeta i dobili najbolje komade zemlje od irske do alabame.

ovu pjesmu vam je napisao škot: http://www.youtube.com/watch?v=_cWz9MrHskk. ako malo bolje pogledate britanski zastavu, koja je kombinacija škotske i engleske zastave, škotska DOMINIRA tom zastavom.
Progressivism is more similar to fascism than it is communism. Progressives unlike communists don't support abolishing social classes, private property, or the state. Progressives like fascists just support more state control over the economy in a way that preserves private property and class society except that unlike fascists progressives also support liberalism.
divizija is offline  
Old 17.01.2012., 23:35   #72
Quote:

Quote:
onda nas je dvoje

ja sam isto mrzitelj englezića

da se bar raspadnu i da osim Škotske ode i Vels a Sjeverna Irska da se ujedini sa Irskom pa kaj će onda englezići
dizaispu is offline  
Old 18.01.2012., 13:25   #73
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post

škoti su bili najbritanskiji britanci, narod koji je prolio mora krvi za britanski imperij, http://www.youtube.com/watch?v=GkJM5...ure=relatedjer su se škoti upravo kroz britansko carstvo proširili u svaki kutak svijeta i dobili najbolje komade zemlje od irske do alabame.

ovu pjesmu vam je napisao škot: http://www.youtube.com/watch?v=_cWz9MrHskk. ako malo bolje pogledate britanski zastavu, koja je kombinacija škotske i engleske zastave, škotska DOMINIRA tom zastavom.
Moram reci da je ovo istina, dobro poznajem britansku povijest. Skoti su dali veliki doprinos Britanskom Carstvu i bili su poznati po svojoj hrabrosti.
Imam britansku zastavu u svom ormaru

Quote:
master_mind_ kaže: Pogledaj post
Kaj se dogodilo da ne voliš više Engleze?
Volim kad neko postavlja ovo pitanje.
Laison is offline  
Old 18.01.2012., 16:03   #74
Quote:
Gledao više od 5 puta, jednostavno obožavam taj film.
I ja ga obožavam, ni sam neznam kolko sam ga puta pogledal
Quote:
Iako se radi o Irskoj, jesi gledao "Michael Collins" od Neila Jordana, sa Liamom Neesonom,Alanom Rickmanom i Julijom Roberts?
Nisam, ali bih mogao , o čem se radi
Old 18.01.2012., 16:15   #75
Quote:
engleska himna je "jerusalem". http://www.youtube.com/watch?v=gTKij...eature=related, a nekad se izvodi i "land of hope and glory" http://www.youtube.com/watch?v=LQryK...eature=related
aha
Quote:
god save the queen je kraljevska himna nastala 1745., nakon ujedinjenja škotske i engleske. tada je britanijom vladala dinastija stuart- škotska dinastija
zapravo je Stewart, ali su englezići to poeenglezili na Stuart
Old 18.01.2012., 16:24   #76
Quote:
I ja ga obožavam, ni sam neznam kolko sam ga puta pogledal

Nisam, ali bih mogao , o čem se radi
O prvoj IRA-i i osamostaljenju Irske početkom 1920-tih, jako dobar film
Old 18.01.2012., 18:07   #77
Quote:

prouči kako im je lijepo bilo
maki83_ is offline  
Old 18.01.2012., 19:22   #78
Čini se da je kod nas dosta popularno mrzit Engleze i sve što je vezano uz njih, jbg neki su toliko zaslijepljeni s time da ni ne vide neke činjenice. No dobro, to je pomalo i razumljivo zbog njihove politike i sličnog.

Oni koji žele škotsku nezavisnost (mada ja mislim da su i sada na neki način nezavisni jer su u personalnoj uniji s službenim Londonom) su uglavnom mlađe generacije iz urbanih sredina. Također pristaša ima dosta po njihovom visočju i istočnoj obali. Što idemo tužnije, to je njihov broj manji. Dakle, sa mogućom škotskom samostalnošću, London bi izgubio golem pomorski pojas bogat naftom i ribljim svijetom i to je ono što će ih najviše pogoditi. Onda, u Engleskoj ima dosta Škota koji žive generacijama tamo i njihov identitet ih je spriječio od asimilacije i moguć je njihov povratak. Onda, britanska vojska, pa i samo plemstvo drže u vlasništvu mnogo posjeda. Što bi se s njima onda dogodilo jer teško da bi održavali isto u drugoj državi? Ima tu još dosta pitanja, i nisam siguran da bi sva mogla biti riješiva do tog referenduma. Nadalje, ako većina Škota izabere odvajanje od UK, bi li to značilo početak kraja, odnosno da postupno se budu odvajali Wales, Man, Cornwall, a Ulster ujedinio s maticom Irskom....I koliki bi to bio gubitak za samu Englesku.

Mislim da je pitanje vremena kad će se Škotska odvojiti i postati samostalna država. Možda ne sada, možda za koje desetljeće, ali mislim da će do toga i doći. No nemojmo se iznenaditi ako bude sličnih primjera po globusu.
Imran is offline  
Old 18.01.2012., 22:28   #79
50 stvari koje morate znati o Škotskoj
http://www.telegraph.co.uk/news/ukne...-Scotland.html
Old 19.01.2012., 10:31   #80
Quote:
onda nas je dvoje

a kaj fali eng. jeziku?

jezik je internacionalni, te je kao takav pogodan za ostvarivanje svjetske dominacije

a to koristi izraelski lobi u U.S.A.

poučak za Hrvate - kopirati Židove
Pravaš1990 is offline  
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:07.