Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2012., 10:18   #1
Thumbs up Muški kodeks ????

Muškarci, zanima me odgovor na ovo pitanje:
da li postoji nešto što se zove "muški kodeks" ?

Moj jako dobar prijatelj je zaljubljen u ženu svog prijatelja. I ona u njega (bar tako ispada po njegovim pričama).
Pitala sam ga pa zašto ne poduzmeš nešto, a njegov odgovor je bio: "Muški kodeks, prijateljeva žena se ne dira, pa makar bila ljubav tvog života."
Istina ?
Bela57 is offline  
Old 16.01.2012., 10:20   #2
Istina
The Ship Song | Raise your hands up to the sky, "And then Jack chopped down what was the world's last beanstalk, adding murder and ecological terrorism to the theft, enticement, and trespass charges already mentioned, and all the giant's children didn't have a daddy anymore."
morote is online now  
Old 16.01.2012., 10:26   #3
TRUE
Old 16.01.2012., 10:27   #4
Nepisano pravilo, da.

A taj "muško kodeks" vjerojatno dolazi od bro codea iz HIMYM.
Old 16.01.2012., 10:28   #5
Kak' bi Ameri rekli: "Bros before hoes!"
Antomon is offline  
Old 16.01.2012., 10:29   #6
Nigdje ne piše ali toga se strogo držim cijeli život.Nadam se i moji prijatelji.Radije sebi pregrist muda nego nešto petljat sa prijateljevom ženom.
Nemože i gotovo.Da je zadnja na svitu.
Old 16.01.2012., 10:31   #7
Istina.
Old 16.01.2012., 10:32   #8
Evo baš ovih dana jedna djevojka iz našeg društva ostavila dečka, i baš mi je slatka, ali moj prijatelj je zaljubljen u nju već godinama tako da mi ne pada ni na pamet bilo što poduzimati kod nje... bro code!
Old 16.01.2012., 10:38   #9
Prije osjećaj za čast nego nekakvo nepisano pravilo, i koji je izraženiji kod muških. Naravno, ne kod svih i ne u istoj mjeri, a pomaže i strah od batina i gubitka prijatelja
Ženama malo teže shvatljivo jer bi radi kratkotrajne zaluđenosti prodale i vlastitog psa. Prije će vjerovati dragom nego majci-ima neka izreka o tome ali ne mogu se sad sjetiti da me ubiješ...
Asterion369 is offline  
Old 16.01.2012., 10:44   #10
ma kakav kodeks ak mala oce kaj zas ne.... a frend ak je pravi svatit ce
Mareek92 is offline  
Old 16.01.2012., 10:47   #11
Kako je netko već napisao, "Bros before hoes"
Nepisano pravilo u muškom društvu kojeg se velika većina muškaraca pridržava
TwinSpark is offline  
Old 16.01.2012., 10:48   #12
The council has spoken.

Naime dečki ti od najmanjih nogu odrastaju sa drugim dečkima u vrlo izravnim i jednostavnim odnosima-što si bolji prema prijatelju, on je bolji prema tebi. S razlogom se kaže da muškarci imaju iskrenija i čvršća prijateljstva nego što su žensko-ženska ili miješana. Do mjere da se dva prijatelja mogu i pomlatit da rasčiste zrak i onda otić na pivu. Pravi/najbolji prijatelji su najbliže obitelji što muškarac ima. Često i bliže.

Kako je povjerenje apsolutno, tako je i lojalnost prijatelja apsolutna. Samoodgojeni u takvoj maniri, u takvom okruženju, sa ljudima koji nam uvijek drže leđa s čim god se susreli, ne diranje u njihove partnerice je stvar elementarnog osobnog integriteta. Ili ga imaš ili ga nemaš.
Old 16.01.2012., 10:58   #13
Istina...ide i daleko dalje od toga...
Old 16.01.2012., 11:20   #14
i bivse spadaju u tu kategoriju.
Old 16.01.2012., 11:26   #15
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
i bivse spadaju u tu kategoriju.
tako je

to se jednostavno ne radi. i onaj koji pokuša nešto tako napravit, bude izbačen iz cijele ekipe i osuđen. cure i bivše cure mojih prijatelja su za mene potpuno aseksualni objekti.
mr. torture is offline  
Old 16.01.2012., 11:33   #16
Ma to uopće nema veze s lojalnošću nego vas hebe pomisao da je to prijatelj imao prije vas i samim time je loša roba... ma kakva lojalnost licemjeri...
Old 16.01.2012., 11:34   #17
Quote:
Carica Hrdalo kaže: Pogledaj post
Ma to uopće nema veze s lojalnošću nego vas hebe pomisao da je to prijatelj imao prije vas i samim time je loša roba... ma kakva lojalnost licemjeri...
Imas ti praf, jedna zenska zbilja zna sto mi ostali svi mislimo.

Ne, ne diramo jer ne zelimo izgubiti frenda zbog neke zenske. Sam vi to zenske nikak da percipirate.
Old 16.01.2012., 11:37   #18
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Imas ti praf, jedna zenska zbilja zna sto mi ostali svi mislimo.

Ne, ne diramo jer ne zelimo izgubiti frenda zbog neke zenske. Sam vi to zenske nikak da percipirate.
zato jer one tako ne razmišljaju. koliko ja znam slučajeva di se 2 frendice doslovno poubiju oko muškarca i više nikad ne pričaju.
mr. torture is offline  
Old 16.01.2012., 11:41   #19
Imaš ti praf uglavnom nijedan od vas nema lijepe riječi za bivšu... jača lojalnost nema kaj...
Old 16.01.2012., 11:50   #20
Quote:
Carica Hrdalo kaže: Pogledaj post
Ako sam te dobro shvatio nemaš pojma!
Moj vjenčani kum ne poznaje ovaj "kodeks" i več sam mu očitao indirektnu čitabu koju ne vjerujem da je shvatio. Sljedeči put kad i ako bude nepristojan očitati ču mu direktnu i tu če naše kumstvo završiti, kao i poznanstvo. Ako nešto ne podnosim to je nepoštovanje i primitivizam.
Za mene jednostavno, a za neke zbog nedostatka odgoja jednostavno nepoznato. Slijede roditeljski primjer a onda je sve jasno.
VDCOTO is online now  
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:54.