Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2004., 12:46   #1
engleska i ostro brasno

moze li mi netko pomoci i otkriti sa kojim brasnom radite strudle(tijesto koje se razvlaci ),isprobala sam par vrsta brasna,ali mi bas ne uspijeva.doma inace kupujem ono za vucena tijesta pa nemozes fulati.pomoc!
Izabella0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2004., 12:59   #2
ako nemaš namjensko brašno za vučena tjesta, možeš tijesto napraviti s mekanim brašnom bez pol frke
ne razumijem zašto spominješ oštro brašno, ono nije za to tijesto
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2004., 13:54   #3
ok,ali dali je plain brasno isto kao namjensko,tj.glatko?i kojim brasnom raditi kremsnite(u receptu imam ostro)?
Izabella0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2004., 14:24   #4
ja vucena tjesta radim sa mekim brasnom- nikakvim namjenskim brasnima. umisam u brasno malo soli i onda tople vode, dobro izmisim i stavim po ure u ulje. razvlaci se ka od sale! u krempite ja stavljam gustin, a ne brasno
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2004., 09:53   #5
hvala na savjetima o sastojcima u receptima ,ali meni samo treba naziv koje englesko brasno (naziv na engleskom,ako je moguce) je isto kao nase ostro?
Izabella0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2004., 13:57   #6
Jel nije to semolina? Il sam fulao grdno.
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2004., 23:38   #7
Ja koristim Plain Flour from Tesco i super mi je za bilo kakve kolace. Probaj, nije skupo pa nemas sta izgubit.
 
Odgovori s citatom
Old 21.11.2004., 00:58   #8
Re: engleska i ostro brasno

Quote:
Izabella0 kaže:
moze li mi netko pomoci i otkriti sa kojim brasnom radite strudle(tijesto koje se razvlaci ),isprobala sam par vrsta brasna,ali mi bas ne uspijeva.doma inace kupujem ono za vucena tijesta pa nemozes fulati.pomoc!
Mislim da sam negdje vidjela (?veliki Sainsbury's ili Tesco, ne sjecam se) talijanske vrste brasna koje odgovaraju nasem ostrom. Ili pak pogledaj u ducanima koji prodaju talijansku hranu.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2004., 13:35   #9
Ulazim u radnju i pitam prodavaca

"Excuse me , do you have sharp flour ?"



Ok. to je bila sala... ali evo pitanja. Sta je zapravo ostro brasno ??? Mozda je samo mljeveno krupnije?

Cula sam jednom da je ostro brasno - tip400 ali ne postoji ni u Engleskoj ni u Francuskoj.

pa hajde ako ima ovde neko ko studira tehnologiju hrane nek objasni
aurorra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.