Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2016., 20:29   #261
metal se odvaja lako od plastike u reciklazi inace tak da bez beda to sve sta ima plastiku i metal se moze bacit u plastiku
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 20:55   #262
Konzerve se mogu bacati u žute kontenjere?
širim paniku na forumu - Kakva je to istina kad s druge strane je laž, izvrnute vrijednosti, strah, samo strah - Biste li uzeli vrećicu bombona ukoliko bi znali da su samo dva otrovna? - If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear. George Orwell
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 21:03   #263
Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
metal se odvaja lako od plastike u reciklazi inace tak da bez beda to sve sta ima plastiku i metal se moze bacit u plastiku
Znam, imaju oni one magnete kaj razdvajaju neki zaostali metal, al ja pokušavam maksimalno razdvojiti koliko ide.
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Konzerve se mogu bacati u žute kontenjere?
Navodno da, bio je link sa službene stranice od grada, pa je tako tamo pisalo, barem se moglo to iščitati da mogu i konzerve ići u žuti. Ja obično to bacim u nekim supermarketima, Lidl ima to odvojeno lijepo.
Old 22.05.2017., 10:06   #264
Razdvajanje otpada

Ispred moje zgrade je 5 kontejnera. Papir,plastika,biootpad, komunalni otpad, tkanina. Dolazi kamion sto odvozi smece i iskipa svih 5 kontejnera . Koja je onda svrha mog sortiranja otpada kada ns kraju ionako sve istrpaju u isti kamion?
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 14:29   #265
U mom kvartu plastiku pobire poseban kamion u dan kad nije redovan odvoz smeća.
Sad gdje taj plastični otpad iskrca... to je ono što me zanima.
širim paniku na forumu - Kakva je to istina kad s druge strane je laž, izvrnute vrijednosti, strah, samo strah - Biste li uzeli vrećicu bombona ukoliko bi znali da su samo dva otrovna? - If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear. George Orwell
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 13:28   #266
Što raditi s ambalažom koja se sastoji od više materijala (tipa kartonske kutije s plastičnim čepovima ili Pringles koji ima ambalažu koja je dijelom od kartona, a dijelom metalna)? Razdvajati materijale pa bacati svaki u njegov kontejner, ostaviti kako je bilo i baciti u kontejner za jedan od materijala (tj. onaj većinski) ili ostaviti kako je bilo i baciti u mješoviti otpad?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 14:28   #267
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Što raditi s ambalažom koja se sastoji od više materijala (tipa kartonske kutije s plastičnim čepovima ili Pringles koji ima ambalažu koja je dijelom od kartona, a dijelom metalna)? Razdvajati materijale pa bacati svaki u njegov kontejner, ostaviti kako je bilo i baciti u kontejner za jedan od materijala (tj. onaj većinski) ili ostaviti kako je bilo i baciti u mješoviti otpad?
Mislim da ima oznake na sebi ovo za Pringles. Ako je običan koš nacrtan, onda ide u mješoviti otpad. Oni recimo tetrapakovi sa plastičnim čepovima, njih je najlakše onda samo ogulit s nožem i razdvojiti plastiku i kartonski dio. Ja skidam čak i plastični dio sa vrećica za kruh kaj znaju biti u Sparu i Lidlu.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:03.