Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2012., 14:51   #1
Rabljeni Golf V TDI kupnja, vaša iskustva.

Planiram kupiti Golf V 1.9 TDI, 2007 ili 2008. godiste, i u BiH ima znatan izbor ovih vozila sa ovim godistem ali mnogi od njih su na velikoj pređenoj kilometraži.

Tražim do pređenih 100.000 km ali veoma teško mogu naći bilo što ispod 150.000 km. Sad, koliko je isplativa kupnja ovog vozila, sa recimo pređenih 150.000 km, koje bi u mom slučaju moralo imati urednu servisnu knjižicu? To me prvoshodno najviše interesuje.

Znam, da mogu preći mnogo, ali bez obzira na urednu servisnu knjižicu ne mogu znati sa sigurnošću kako se je prethodni vlasnik odnosio prema vozilu. Vozila izgledaju odlično ali opet pređeni kilometri bi trebali biti prvo mjerilo jer vizuelni efekt može biti i varka.

Ukoliko bi pronašao i Focus na manjoj kilometrazi, pa čak i Peugeot 308, dolazi u obzir prije Golfa, ukoliko bi isti bio na znatno većoj kilometrazi

Sad, šta vi mislite i kakva su vaša iskustva ?
__________________
Da biste birali između dva zla, morate isprobati oba.
CondoR is offline  
Old 24.01.2012., 19:37   #2
Ja bih bio jako oprezan jer vecini tih vozila je debelo spustana kilometraza. Mozda nije previse 150 000 km, ovisi koliko ga ti mislis voziti, nekako mi se cini da bi mogao duplo natuci bez nekih velikih problema. Ali opet, moze biti pizdarija nakon 5 km.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Old 24.01.2012., 19:54   #3
bitna ti je servisna knjizica-naravno ovlastenog servisa i preko nje mozes vidjeti sto je sve radjeno na automobilu
bitno je da je napravljen veliki servis na 120000km i da je eventualno zamijenjen zamasnjak

ja imam golf v 19tdi 105 ks,2007god 115000km-kupio ga prosle godine sa 100000km i nemam ama bas nikakvu zamjerku
kupljen u hrvatskoj sa redovitom servisnom i to je to......je skuplji od ovih navedenih a zna se i zasto

tebi bi isto preporucio da ga uzmes
1,9tdi motor naravno jer 2,0 imaju problema.....
150000km nije velika kilometraza.......do 400000-500000 nemas problema nikakvih

znaci servisna,zupcasti na 120000maks i zamasnjak-----to pripazi i sve ok
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is online now  
Old 24.01.2012., 20:26   #4
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
bitna ti je servisna knjizica-naravno ovlastenog servisa i preko nje mozes vidjeti sto je sve radjeno na automobilu
bitno je da je napravljen veliki servis na 120000km i da je eventualno zamijenjen zamasnjak

ja imam golf v 19tdi 105 ks,2007god 115000km-kupio ga prosle godine sa 100000km i nemam ama bas nikakvu zamjerku
kupljen u hrvatskoj sa redovitom servisnom i to je to......je skuplji od ovih navedenih a zna se i zasto

tebi bi isto preporucio da ga uzmes
1,9tdi motor naravno jer 2,0 imaju problema.....
150000km nije velika kilometraza.......do 400000-500000 nemas problema nikakvih

znaci servisna,zupcasti na 120000maks i zamasnjak-----to pripazi i sve ok
Ja sam čuo da se ti motori podmlađuju te su proporcionalno tome sve snažniji. Nešto kao listopadno drvo, mladi se svake godine, i sve je jače sa godinama.
Josip09 is offline  
Old 24.01.2012., 21:10   #5
Quote:
CondoR kaže: Pogledaj post
Planiram kupiti Golf V 1.9 TDI, 2007 ili 2008. godiste, i u BiH ima znatan izbor ovih vozila sa ovim godistem ali mnogi od njih su na velikoj pređenoj kilometraži.

Tražim do pređenih 100.000 km ali veoma teško mogu naći bilo što ispod 150.000 km. Sad, koliko je isplativa kupnja ovog vozila, sa recimo pređenih 150.000 km, koje bi u mom slučaju moralo imati urednu servisnu knjižicu? To me prvoshodno najviše interesuje.

Znam, da mogu preći mnogo, ali bez obzira na urednu servisnu knjižicu ne mogu znati sa sigurnošću kako se je prethodni vlasnik odnosio prema vozilu. Vozila izgledaju odlično ali opet pređeni kilometri bi trebali biti prvo mjerilo jer vizuelni efekt može biti i varka.

Ukoliko bi pronašao i Focus na manjoj kilometrazi, pa čak i Peugeot 308, dolazi u obzir prije Golfa, ukoliko bi isti bio na znatno većoj kilometrazi

Sad, šta vi mislite i kakva su vaša iskustva ?
Ni slucajno ne uzimaj rabljenog sa dsg mjenjacem, vrlo lako se kvari a popravak je skuuuuuuuuup.
MaliZeleni10 is offline  
Old 24.01.2012., 21:13   #6
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ni slucajno ne uzimaj rabljenog sa dsg mjenjacem, vrlo lako se kvari a popravak je skuuuuuuuuup.
Koji dio se kvari? Mjenjač, spojka ili mehatronika?
Josip09 is offline  
Old 24.01.2012., 22:01   #7
Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post
Ja sam čuo da se ti motori podmlađuju te su proporcionalno tome sve snažniji. Nešto kao listopadno drvo, mladi se svake godine, i sve je jače sa godinama.
potvrđujem ovo.

Navodno, nakon 200 000 km, motor se tek skroz razradi i daje ono najbolje.
Zanimljivo je da se baš na našim prostorima, valjda zbog klime, motor sve bolje radi s vremenom i pređenom kilometražom, kao što je josip rekao.
_Mystical_ is offline  
Old 24.01.2012., 23:06   #8
Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post
Koji dio se kvari? Mjenjač, spojka ili mehatronika?
Procesor. Novi kosta oko 2.000 eura a rabljeni kako naletis, ako naletis. Plus ruke.
MaliZeleni10 is offline  
Old 24.01.2012., 23:46   #9
Prijatelj mi ima Golf V 1.9 TDI sa cca. 90KS (mislim da ima i 1.9 TDI sa 105KS a dalje je 2.0 TDI). Auto je uzeo na leasing prije 4.5 godine i do sada prešao oko 125.000km. U prvih mjesec dana mu se pokvario senzor suvozačkog zračnog jastuka dok drugih kvarova nije imao.

Meni bi osobno Golf V TDI s obzirom na godine auta bio sumljiviji da ima 50.000km nego 150.000km i urdnu servisnu knjižicu jer je moj spomenuti prijatelj 70% kilometraže svoga auta napravio na autocesti.
Parangal_ST is offline  
Old 25.01.2012., 10:58   #10
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
bitna ti je servisna knjizica-naravno ovlastenog servisa i preko nje mozes vidjeti sto je sve radjeno na automobilu
bitno je da je napravljen veliki servis na 120000km i da je eventualno zamijenjen zamasnjak

ja imam golf v 19tdi 105 ks,2007god 115000km-kupio ga prosle godine sa 100000km i nemam ama bas nikakvu zamjerku
kupljen u hrvatskoj sa redovitom servisnom i to je to......je skuplji od ovih navedenih a zna se i zasto

tebi bi isto preporucio da ga uzmes
1,9tdi motor naravno jer 2,0 imaju problema.....
150000km nije velika kilometraza.......do 400000-500000 nemas problema nikakvih

znaci servisna,zupcasti na 120000maks i zamasnjak-----to pripazi i sve ok
Golf je izdržljivo auto i pouzdano i zato sam se na njega najviše odlučio. Pored toga, izgled petice je dosta privlačan, tako da mi i to odgovara.

Na mom sadašnjem autu sam mijenjao lamelu i set kvačila bez mijenjanja zamašnjaka i znam simptome loše lamele tako da ću na to pripaziti pri kupnji, i pogledati u servisnoj knjižici jeli mijenjan zupčasti i zamašnjak.

__________________
Da biste birali između dva zla, morate isprobati oba.
CondoR is offline  
Old 25.01.2012., 11:05   #11
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ni slucajno ne uzimaj rabljenog sa dsg mjenjacem, vrlo lako se kvari a popravak je skuuuuuuuuup.
To nisam znao, hvala na informaciji, samo manuelni mjenjač dolazi u obzir
__________________
Da biste birali između dva zla, morate isprobati oba.
CondoR is offline  
Old 25.01.2012., 11:06   #12
OPEL ASTRA G alnaser

ljudi imam problem sa astrom g , kad je ujutro palim na hladno čujem i klik na alnaseru ali mi na instrument ploći ne poteže struju , dali su: to ćetkice ili navodno neki automat
i ponovo ugasim kontakt i ponovim radnju i onda zavergla i normalno upali
dali je neko imao takav problem
l botic is offline  
Old 25.01.2012., 11:06   #13
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
bitna ti je servisna knjizica-naravno ovlastenog servisa i preko nje mozes vidjeti sto je sve radjeno na automobilu
ko da je problem nabaviti servisnu...jel prodaje netko golfa pa da mu treba?ispunjena, štambilji različite boje, potpisi svi drugačiji...
tomi0806 is offline  
Old 25.01.2012., 11:16   #14
Quote:
CondoR kaže: Pogledaj post
To nisam znao, hvala na informaciji, samo manuelni mjenjač dolazi u obzir
Nije ni čudo što nisi znao. To NITKO osim zelenog nije znao ....

Quote:
l botic kaže: Pogledaj post
ljudi imam problem sa astrom g , kad je ujutro palim na hladno čujem i klik na alnaseru ali mi na instrument ploći ne poteže struju , dali su: to ćetkice ili navodno neki automat
i ponovo ugasim kontakt i ponovim radnju i onda zavergla i normalno upali
dali je neko imao takav problem
Koje veze tvoje pitanje ima sa kupovinom Golfa TDI?
Odi kod autoelektričara - dvije su mogućnosti, automat ili četkice, uglavnom nije skup kvar.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Old 25.01.2012., 20:09   #15
najbolji su mi tu josip i kompanija koji voze fiat-e i hyndai-e
pljuju po svabi
a zna se da je nama bosancima svabo sveta krava
zena oze bit sa sela al auto mora bit iz njemacke...hehe

svako trazi sebi najbolje
ja godinama vozim vw i uopce negledam druge marke
eventualno jos audi-al to dok jos malo ostarim

a sto se tice golfa
lako se provjeri u ovlastenom servisna knjizica putem broja sasije
samo se drzi gore navdenog prilikom golfa
naravno i opceniti dojam ti mora pasat
pa vidis kakav je vlasnik-jel je cuvao auto il je vozimo po 20000km na jedno ulje i tako

moj izbor bi uvijek bio vw ispred bilo kojeg auta

a sto se tice smijeha od gore navedenih 400000-500000km------ja svog passata 2000godiste prodao sa
pazi sad
650000km bez generalke
i dandanas ga vidjam po Zagrebu

kad neki fiat napravi toliko nek se javi
pozz josipu i ekipi (od fiata priznam samo jtd motor)
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is online now  
Old 25.01.2012., 20:20   #16
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post

kad neki fiat napravi toliko nek se javi
pozz josipu i ekipi (od fiata priznam samo jtd motor)
Jel ti na mene misliš?
Josip09 is offline  
Old 25.01.2012., 20:49   #17
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
650000km bez generalke
i dandanas ga vidjam po Zagrebu

kad neki fiat napravi toliko nek se javi
pozz josipu i ekipi (od fiata priznam samo jtd motor)
Ja na tvom mjestu nebih tako paušalno srao niti po jednoj marki jer samo na ovom forumu postoje recimo dva Fiata Marea sa sličnom kilometražom .....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Old 25.01.2012., 20:50   #18
http://www.njuskalo.hr/auti/vw-golf-...-oglas-3221034

Evo jedan pravi Golf.. I veliki servis je napravljen, nove gume, diskovi.. Trebao bi biti sjedi i vozi.. No kad pogledamo cijenu ona nije mala.. Moze se naci i za 10 000 eura to godiste ali s vecom ili sumnjivom kilometrazom i ne od prvog vlasnika..Jeboga Golf, osobno nebih dao tu lovu za njega..
C2H5OH is offline  
Old 25.01.2012., 21:04   #19
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
najbolji su mi tu josip i kompanija koji voze fiat-e i hyndai-e
pljuju po svabi
a zna se da je nama bosancima svabo sveta krava
zena oze bit sa sela al auto mora bit iz njemacke...hehe

svako trazi sebi najbolje
ja godinama vozim vw i uopce negledam druge marke
eventualno jos audi-al to dok jos malo ostarim

a sto se tice golfa
lako se provjeri u ovlastenom servisna knjizica putem broja sasije
samo se drzi gore navdenog prilikom golfa
naravno i opceniti dojam ti mora pasat
pa vidis kakav je vlasnik-jel je cuvao auto il je vozimo po 20000km na jedno ulje i tako

moj izbor bi uvijek bio vw ispred bilo kojeg auta

a sto se tice smijeha od gore navedenih 400000-500000km------ja svog passata 2000godiste prodao sa
pazi sad
650000km bez generalke
i dandanas ga vidjam po Zagrebu

kad neki fiat napravi toliko nek se javi
pozz josipu i ekipi (od fiata priznam samo jtd motor)
Ako misliš na mene reci mi kada si mene čuo da pljujem po nekoj marci?

Ako ti voliš VW tvoja stvar, ako on tebi ide 650 000 km. tvoja stvar. Nema auta bez mana, 1.9 TDI problemi sa anlaserom, zanemrivo, 2.0 TDI mislim da ga ne treba spominjati.

Ja ne velim niti sam ikada rekao da ne valja, samo mislim da su malo precijenjeni, ali šta je da je VW se uvijek brzo proda i nađe kupca. S VW automobilima i nemam neka osobno iskustva, ali zato imam sa komercijalnim vozilima. Nedavno tražio kombi do 3000€ naći dobar VW ko da tražiš iglu u plastu sijena, a govorimo o 1995. godištu, na kraju za malo više uzeo Koreanca kojeg neki pljuju, prvi dojmovi su vau..., nema buke u kabini, udobniji je..., za neke daljne ocjene je prerano jer ga imam tek tjedan dana.

Pa gledam novi VW Crafter svi kolege luduju od muke sa tim kombijima, a nisu nimalo jeftini.

Prijatelj ima Mareu koja je pred neki mjesec nabila 410 000 km, sad ima nešto više, motor nikada diran.

Ti voliš VW i sretno ti bilo, ja ne preferiram ni jednu marku da bi bio vjeran samo njoj, ali prema VW osjećam neku averziju jer kad mi god nekaj na njemu ode moram masno platiti.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Old 25.01.2012., 21:16   #20
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
najbolji su mi tu josip i kompanija koji voze fiat-e i hyndai-e
pljuju po svabi
a zna se da je nama bosancima svabo sveta krava
zena oze bit sa sela al auto mora bit iz njemacke...hehe

svako trazi sebi najbolje
ja godinama vozim vw i uopce negledam druge marke
eventualno jos audi-al to dok jos malo ostarim

a sto se tice golfa
lako se provjeri u ovlastenom servisna knjizica putem broja sasije
samo se drzi gore navdenog prilikom golfa
naravno i opceniti dojam ti mora pasat
pa vidis kakav je vlasnik-jel je cuvao auto il je vozimo po 20000km na jedno ulje i tako

moj izbor bi uvijek bio vw ispred bilo kojeg auta

a sto se tice smijeha od gore navedenih 400000-500000km------ja svog passata 2000godiste prodao sa
pazi sad
650000km bez generalke
i dandanas ga vidjam po Zagrebu

kad neki fiat napravi toliko nek se javi
pozz josipu i ekipi (od fiata priznam samo jtd motor)
Bude Stinger ovo kljucao. Bas je zanimljivo kako kad se ljudi svađaju kad je Vw u pitanju. Znam za 2 slučaja, kad kažeš priznaješ samo Jtd, radi se o 1.6 benzincima koji su odvalili jedan 320tkm, drugi 360 tkm. Jtd ima samo riječi hvale, idu 400-500 tkm bez problema. Diesel će uvijek ić duže od benzinca. Evo ti primjer Golfa V 1.9 sport 2007. skoro 14000 eur trazi lik. Jel bi ja kupio taj auto, nebi jer me nezanima VW. Jel bi dao za Fiat 2009. Bravo jtd sport tolko, nebi. Ali bravo će u ovom slučaju nov vrijedit 2-3 soma eur manje. Jel to znači da je lošiji od golfa. Nebi rekao. Eventualno sitnice oko završne obrade, koji muče i golfa tvog.
Mairon is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:53.