Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas
Korisničko ime
Lozinka

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2014., 21:43   #1
Winston Smith
Registrirani korisnik

Winston Smith Avatar

Registracija: Aug 2014.
Mogu li se vukovi istrenirati za cirkusa?

S Kućnih ljubimaca

Dakle otvaram ovu temu zato što mi se ova pitanja već neko vrijeme motaju po glavi.

Da li je moguće istrenirati vukove za cirkusa?

Koliko je potrebno da se istreniraju?

Da li ste ikada vidjeli vuka u cirkusu?

Nemam namjeru pokretati svoj vlastiti cirkus, već sam samo znatiželjan kako neko ne bi nešto pogrešno shvatio .

Zadnje uređivanje fermina-daza : 29.12.2014. at 23:07.
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 21:56   #2
atlantis
53% lezbojka

atlantis Avatar

Registracija: Nov 2002.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku atlantis
Ne. Previše su plahi, previše su 'svoji' tako da čovjek ne može baš jako utjecati na njih (čak niti na vukove koje je on othranio)
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 22:14   #3
Winston Smith
Registrirani korisnik

Winston Smith Avatar

Registracija: Aug 2014.
Uredu, hvala ti na odgovoru .
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 08:07   #4
buđola
Banned

Registracija: Dec 2014.
Naravno da se mogu istrenirati. Nema ih u cirkusima jer nisu toliko atraktivni kao velike mačke ili npr. medvjedi.
buđola is offline  
Odgovori s citatom

Old 30.12.2014., 14:09   #5
Lozimka
Banned

Registracija: Oct 2011.
Cirkus je nehuman, a životinje se trenira tako što ih se tuče i muči. Strogo sam protiv bilo koje životinje u cirkusu. Ako treba tko izvoditi akrobacije neka to budu ljudi.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 14:37   #6
Labradorica15
I'm labradawesome

Labradorica15 Avatar

Registracija: Dec 2011.
Istrenirati se mogu ako su odmalena uz čovjeka, tvrdoglavi su dosta, a kao što atlantis kaže i plahi, pa se sve opet povezuje sa lozimkinim tekstom, plahu životinju nemožeš odgojiti batinama, znači em nisu atraktivni, em ih nemožeš brzo "dovest u red" već s njima treba puno strpljenja, truda i ljubavi.

Općenito nisam bila u cirkusu nit ne mislim ić, zanimljiviji mi je doma nat geo i prirodno ponašanje životinje koje me više fascinira od bilo kojeg trika koji životinja izvodi. Nikad nebih imala vuka ni hibrida vuka, zamisli da tu prekrasnu životinju staviš u mali prostor ili vežeš lancem, to nije ljubav, već pokušaj liječenja vlastitih kompleksa.
Old 30.12.2014., 16:28   #7
Death-of-Art
...

Death-of-Art Avatar

Registracija: Sep 2008.
Pošalji poruku preko MSN korisniku Death-of-Art
Cirkus? Bože mili... odvratno. Treba ga zakonski zabraniti.
Ali mislim da ga se može istrenirati.
Priča se o plahoj naravi. Svi predatori...i tigrovi i lavovi bježe i boje se najvećeg predatora od sviju, a to je čovjek. U tom smislu su i oni plahi skoro kao i vukovi.
Moglo bi ih se "istrenirati" isto kao i tigrove i majmune. Ali na nehumane i morbidne načine.
Old 30.12.2014., 16:46   #8
buđola
Banned

Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Cirkus je nehuman, a životinje se trenira tako što ih se tuče i muči. Strogo sam protiv bilo koje životinje u cirkusu. Ako treba tko izvoditi akrobacije neka to budu ljudi.
Pa i djecu se tjera u školu, ne kužim u čemu je problem. Bolje bi bilo da ih se prepusti prirodi ? Djeca mislim.
buđola is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 17:42   #9
Death-of-Art
...

Death-of-Art Avatar

Registracija: Sep 2008.
Pošalji poruku preko MSN korisniku Death-of-Art
Quote:
buđola kaže: Pogledaj post
Pa i djecu se tjera u školu, ne kužim u čemu je problem. Bolje bi bilo da ih se prepusti prirodi ? Djeca mislim.
Djecu u školi ne lupaju strujom ako dobiju 1.

Dječje školovanje nije nešto na čemu ja kao roditelj zarađujem nego nešto na čemu NJEMU gradim bolju budućnost.

Na kraju krajeva... kad je čovjek stvorio civilizaciju i odmaknuo se od divljine?
Jučer u 5 popodne, a danas tipka na forumu?

Koja usporedba...
Old 30.12.2014., 17:49   #10
adelon
registrirani

adelon Avatar

Registracija: Dec 2006.
Quote:
buđola kaže: Pogledaj post
...ne kužim u čemu je problem. Bolje bi bilo da ih se prepusti prirodi ? Djeca mislim.
Bolje bi bilo da ih se prepusti prirodi?
lavove mislim...
žirafe mislim...
medvjede mislim...

Šteta... jer tvoj prvi post ovdje je nevjerojatno razuman - ozbiljno mislim...
(ali poslije ovoga sad, tko zna na kakvoj logici temelji /možda "...pa ih zato treba streljati, a ne učiti hodati na dvije noge"/)
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 18:08   #11
buđola
Banned

Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Dječje školovanje nije nešto na čemu ja kao roditelj zarađujem nego nešto na čemu NJEMU gradim bolju budućnost.
Eto vidiš. Dalo bi se o tome ali mi se trenutno ne da raspravljati s glupanima.

Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Koja usporedba...
Ispravno je " kakva usporedba".
buđola is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 18:13   #12
Lozimka
Banned

Registracija: Oct 2011.
@doa, nemoj se uzrujavati, lik ide od teme do teme i piše besmislice, baš kao parcov, samo taj ima fetiš na pse.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 18:26   #13
Schlange86
Registrirani korisnik

Schlange86 Avatar

Registracija: Apr 2014.
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
Ne. Previše su plahi, previše su 'svoji' tako da čovjek ne može baš jako utjecati na njih (čak niti na vukove koje je on othranio)
Opravo suprotno - mogu, ali Vuk (Canis lupus.), će zadržati podosta veliki dio "agresivnih odlika".
Relativno dobre rezultate križanjem sa Divljim Vukom je postizala ex. Čehoslovačka Vojska - Czeslovakian Wolfdog.
Naravno, sve ovisi o tome za što se pas/vuk kupuje odnosno uzgaja.
Schlange86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 07:44   #14
Smotani2
AB+

Smotani2 Avatar

Registracija: Dec 2007.
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
@doa, nemoj se uzrujavati, lik ide od teme do teme i piše besmislice, baš kao parcov, samo taj ima fetiš na pse.

Takve jednostavno valja ignorirati.

Ovaj ima fetiš na lov.

Made by Gjuro
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 09:38   #15
atlantis
53% lezbojka

atlantis Avatar

Registracija: Nov 2002.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku atlantis
Quote:
Schlange86 kaže: Pogledaj post
Opravo suprotno - mogu, ali Vuk (Canis lupus.), će zadržati podosta veliki dio "agresivnih odlika".
Relativno dobre rezultate križanjem sa Divljim Vukom je postizala ex. Čehoslovačka Vojska - Czeslovakian Wolfdog.
Naravno, sve ovisi o tome za što se pas/vuk kupuje odnosno uzgaja.

Sam(a) sebi skačeš u usta - prvo tvrdiš da mogu, a onda kažeš da su dobri rezultati postizani križanjem psa s vukom.

pogodi zakaj?

baš zato da se vuku daju karakteristike domaćeg psa, tj. da se 'vučje' karakteristike 'omekšaju'.

potraži malo istraživanja po netu, imaš ih
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 22:12   #16
anin1
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2008.
Pročitah negdje jednom "Vuk nije velik kao medvjed niti jak kao lav..ali ga nikada nećete vidjeti da pleše u cirkusu!"..
anin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 20:30   #17
child in time
Nikad u dilu s bagrom

Registracija: Jun 2003.
Quote:
Winston Smith kaže: Pogledaj post
Dakle otvaram ovu temu zato što mi se ova pitanja već neko vrijeme motaju po glavi.

Da li je moguće istrenirati vukove za cirkusa?

Koliko je potrebno da se istreniraju?

Da li ste ikada vidjeli vuka u cirkusu?

Nemam namjeru pokretati svoj vlastiti cirkus, već sam samo znatiželjan kako neko ne bi nešto pogrešno shvatio .
Pravo je pitanje "zašto"??? Kakva je motivacija nekoga tko postavlja ovakva pitanja? Sadizam??? To je jedino što mogu zamisliti. Zbog čega bi netko želio slobodna bića pretvoriti u neslobodna, pateća, utamničena bića? Zbog čega bi netko želio slobodu pretvoriti u ropstvo?

Srećom, trendovi su ipak posve drugačiji:

Quote:
Gradonačelnik Malage, Francisco de la Torre, najavio je kako se u grad uvodi zabrana cirkusa sa životinjama. Ujedno je najavio kako se jahanje na ponijima, popularna lokalna atrakcija, također zabranjuje. Odluka je donesena nakon što je niz španjolskih gradova, poput Barcelone, Lleide, Girone, Tarragone, Vitorije, Alicantea i Vigoa zabranilo cirkuse sa životinjama. Prijedlog zakona izradit će se u narednim tjednima, a sastanci će se održati u novoosnovanoj Federaciji zaštitnika provincije. Zabrane cirkusa sa životinjama i vožnje ponija bit će predložene od strane vladajuće Narodne stranke, a naći će se pred Vijećem u siječnju 2015. godine. (thelocal.es)
----
Političari u Kataloniji zatražili su zabranu cirkusa sa životinjama nakon što su prije dvije godine zabranili borbe s bikovima. Zastupnici su predložili u regionalnom parlamentu 'da se izmijeni Zakon o zaštiti životinja i uključi zabrana korištenja životinja u cirkusima', rekao je zastupnik Jordi Rull. 'Cirkusi mogu biti privlačni i raditi različite i fascinantne stvari koje privlače odrasle i djecu, bez potrebe za korištenjem životinja', izjavio je, dodajući da se u regiji smanjio broj cirkusa sa životinjama. Zakon ima podršku pet od sedam stranaka u parlamentu, a osuđuje postupanje prema životinjama koje su dužne izvoditi 'neprirodne' točke u cirkusu i podvrgnute su 'nasilnim metodama treninga' te razvijaju živčane poremećaje dok ih drže u malim prostorima. 133 grada u Španjolskoj, od čega 99 u Kataloniji, već su zabranila cirkuske predstave sa
životinjama. (iol.co.za)
----
Velika Britanija namjerava od prosinca 2015. godine zabraniti nastupe svih divljih životinja u cirkusima, čime će se pridružiti Austriji, Grčkoj, Hrvatskoj te Bosni i Hercegovini koje već imaju takvu zabranu. Prije najave zabrane na državnoj razini, više od 200 lokalnih vlasti u Velikoj Britaniji zabranilo je cirkuse sa životinjama, a više od dvije trećine njih zabranilo je cirkuse sa svim vrstama životinja. Iako je izborna komisija za Okoliš, hranu i ruralna pitanja (EFRA) tvrdila da zabranu treba ograničiti samo na velike mačke i slonove, članovi Britanskog parlamenta odlučili su da nema temelja za zaštitu samo odabrane skupine životinja. Organizacije za zaštitu životinja RSPCA i Born Free Foundation ponudile su vlasnicima cirkusa pomoć u udomljavanju njihovih životinja koje više neće nastupati. Vlada je uvjerena da će službeni datum provedbe zabrane biti izglasan, a svatko tko prekrši zabranu bit će kažnjen s pet tisuća funti. (onegreenplanet.org)
----
Zahvaljujući intenzivnoj kampanji organizacija ADI, GAWF i 50 lokalnih grčkih udruga za zaštitu životinja, grčka vlada zabranila je korištenje svih životinja u cirkusima. Grčka je prva europska zemlja koja je zabranila nastupe svih životinja u cirkusima. Austrija i Hrvatska trenutno imaju zabranu nastupa divljih životinja u cirkusima, a Portugal i Danska imaju mjere o zabrani ili ukidanju divljih životinja u cirkusima. Bolivija je prije godinu dana postala prva zemlja koja je zabranila sve životinje u cirkusima, a u lipnju 2011. Peru je zabranio divlje životinje u cirkusima. SAD, Brazil, Kolumbija, Čile i Ekvador razmatraju zabranu. (ad-international.org).
----
On Monday, Mexico City’s city council voted in a landslide to ban the use of animals in circuses. Under the new law, circuses have one year to remove all animals from their acts, or face fines of $45,000 – $60,000.
We're just a conceited naked ape, but in our minds we're some "divine legend" and we see ourselves as some sort of god, seeing we can decide what will live and what will die, what will be saved and what will be destroyed, but honestly we're just a bunch of primates out of control. -- Captain Paul Watson
child in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 21:39   #18
child in time
Nikad u dilu s bagrom

Registracija: Jun 2003.
Prethodnu poruku dopunjavam novim informacijama:

Nizozemska

This week, there was a major breakthrough for animal welfare in the Netherlands. As from 2015, it is truly prohibited to make wild animals perform in circuses. This prohibition was announced in 2012 already and it took a long time. The same prohibition was adopted in Mexico this week! Since our foundation we have called for the prohibition of animals in circuses and we are, therefore, very pleased with this result. But I am very surprised that camels, lamas, alpacas and dromedaries do not fall under this prohibition and we will put questions about this to the State Secretary.

But what is even more striking to me is the ground on which the prohibition is imposed: the reason given by the cabinet for the legislative proposal is that entertainment for people cannot justify violation of animal integrity. Thus, not only animal welfare but also respect for the animal itself is the basis for a legal act to ban performances with animals. This marks a milestone in the government’s policy on animal welfare and I hope that they will look at other issues the same way. We will work hard to achieve this in any case!

http://www.partyfortheanimals.nl/ind.../english/blog/

Meksiko

Mexico's Congress Votes To Ban Animal Circuses As U.S. Lags Behind

In a historic vote on Thursday, one which marks a significant step toward preventing exploitation of animals, Mexico’s congress approved a new measure to ban (wild) animal circuses nationwide.

Malta, 8 drugih država

Another Nation Bans Use Of Animals In Circuses

Malta became the latest country to pass a nationwide ban outlawing the use of animals in circuses... it shall not be lawful for any person to use animals for performances, exhibitions, shows or for the training thereof in circuses...
the amendment makes no distinction between domesticated and wild animals
...
Malta joins eight other countries, including Bolivia, Greece, Peru, Cyprus, Paraguay, Colombia, Slovenia and the Netherlands, who have enacted nationwide bans on the use of animals in circuses. More than two dozen other nations have outlawed or restricted the practice regionally.
We're just a conceited naked ape, but in our minds we're some "divine legend" and we see ourselves as some sort of god, seeing we can decide what will live and what will die, what will be saved and what will be destroyed, but honestly we're just a bunch of primates out of control. -- Captain Paul Watson
child in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 21:46   #19
Aarie
..ˁ˚ᴥ˚ˀ..

Registracija: May 2008.
Quote:
anin1 kaže: Pogledaj post
Pročitah negdje jednom "Vuk nije velik kao medvjed niti jak kao lav..ali ga nikada nećete vidjeti da pleše u cirkusu!"..

Nadam se da će uskoro u svim zemljama biti zabranjeni cirkusi..
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 15:14   #20
Furion
Registrirani korisnik

Furion Avatar

Registracija: Feb 2015.
Vukovi su jako bliski pasima po mogucnosti dresiranja. Glavna razlika je to sto su vukovi ili pratioci copora ili samotnjaci. Oba slucaja se tretiraju isto, a to je kod pitanja hranjenja. Naravno treba poceti s odgajanjem od ranih dana mladog vuka, kad se skine s mlijeka vuka se nesmije hraniti iz ruke ili iz posude. Ukoliko se vuk tako hrani prema vama se ponasa kao prema roditeljima, no u odredenoj dobi "pubertet" moze odbiti suradnju s vama te se ponasati agresivno u zelji da ode svojim putem. Vuka je u odgoju potrebno hraniti iz svojih usta, te svaki obrok kojega jede jesti s njim ito prije njega. Time se uspostavlja dominacija, tj. vi postajete alfa vuk. Tada ste voda te vas nikada nece povrijediti. Naravno ova situacija je dosta otezana kada pokusavate bili glavni u coporu vukova, tada bi vas mogli pokusati smjeniti ukoliko je neko jaci. Ovo dosta objasnjava to sto nema vukova u cirkusu, kao sto vidite zivot s vukom je totalna promjena a i zrtva, mozda cak i na granici ludila. Inace jako volim zivotinje ali mislim da su cirkusi ok. Treba shvatiti kako svi cirkusi koje ste vi vidjeli su balkanski primjeri cirkusa, sto je jadno kao i sve kod nas. Veliki dobri cirkusi imaju prevelike pogodnosti za zivotinje, sto se tice njege i brige a i lijenosti koja svima pase
Furion is offline  
Odgovori s citatom

Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja