Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2010., 11:43   #21
Pozdrav,

evo nakon raznih pretraga, utvrdjeno je da ja do svoje bebe mogu jedino IVF-om. sad sam u dilemi. hvale mi simunica i njegov tim na poliklinici IVF. Maribor se ceka vise od godinu dana. Ponovo pokrecem temu u nadi da ce se javiti cuer koje su bile tamo na IVF, kakva su bila njihova iskustva.

zeljno iscekujem vase komentare
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 12:03   #22
da u Mariboru se ceka dosta,cak i godinu i pol sam cula,ali Ljubljani za par mj dodjes na red.
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 12:25   #23
Quote:
babygirl kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

evo nakon raznih pretraga, utvrdjeno je da ja do svoje bebe mogu jedino IVF-om. sad sam u dilemi. hvale mi simunica i njegov tim na poliklinici IVF. Maribor se ceka vise od godinu dana. Ponovo pokrecem temu u nadi da ce se javiti cuer koje su bile tamo na IVF, kakva su bila njihova iskustva.

zeljno iscekujem vase komentare
Ja sam bila u Poliklinici IVF kod doktorice Dmitrovic. O njoj mogu reci sve najbolje, odlican lijecnik i divna osoba. Bila sam u 2 polustimulira postupka koja su rezultirala transferima, ali do trudnoce nije doslo. Nakon toga nasrecu ostala sam prirodno trudna, no da nisam opet bi u postupak isla kod njih jer mi doktorica ulijeva silno povjerenje. A ima i odlicnu statistiku uspjesnosti.
E sad... Ne znam sto da ti kazem... No da sad krecem prvi put u postupak (dakle bez prethodnog iskustva) koji cu sama financirati, vjerojatno bi se odlucila za Sloveniju jer bi vjerovala da su mi sanse po nekom drugom zakonu vece. Isto tako ako se odlucis za njih mislim da neces pogrijesiti.
__________________
tigar 09.08.2010. i zmaj 11.07.2012....
nangaparbat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 13:43   #24
hvala na odgovoru, nadam se da ce nam jos neko javiti iskustva. drago mi je da si uspjela ostvariti trudnocu ja se jos nisam odlucila. da se u mariboru manje ceka, vjerovatno se ne bih ni mislila,ali ovako ... a opet bezveze protraciti postupak, i to mi je strasno. pa sad....
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 20:11   #25
Babygirl mi smo lani u 12 mj. bili u IVF poliklinici i sada ulazimo
u 38 tjedan trudnoče!

To nam je bio prvi pokušaj MPO i odma bingo!

MM je imao loš nalaz spermiograma, pa nam je ginekolog
rekao da nam je jedina šansa za bebača ICSI. Nije nam se
dalo čekati godinu, pa i više za neke druge bolnice, pa smo
zato otišli tamo! I nismo požalili, samo riječi pohvaale za
cijeli tim, od sestre, doktorice, pa do profesora! Svi su jako
ljubazni i stručni!

Nečeš pogriješiti ako se za njih odlučiš!
pahuljica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 12:31   #26
Sve pohvale klinici IVF!
1.12. čekamo drugo dijete, oba začeta nakon inseminacije u IVF klinici.
Prvi puta je uspjelo iz trećeg pokušaja kod dr.Tomića (2007.), drugi puta iz drugog pokušaja kod dr. Šimunića (2010.).
Inače, nikada nismo niti išli u neke državne bolnice, nego smo od početka bili kod njih.
Imam samo pohvale za sve sestre, doktore i osoblje koje smo tamo sretali.
M&R is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 12:37   #27
Mpo - Ivf centar (dr Lucinger)

Quote:
Angel_26 kaže: Pogledaj post
Tebi i svima nama koje čekamo svog bebača neka je sretno!!! I da napokon dočekamo veeeelike bete. A ja ću ić u stimulirani u polikliniku IVF.
I ja idem u polikliniku IVF, startam s blagim protokolom,kod kojeg si ti doktora?
Athica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 15:04   #28
Quote:
Atica2 kaže: Pogledaj post
I ja idem u polikliniku IVF, startam s blagim protokolom,kod kojeg si ti doktora?
Kod Šimunića. Sad u utorak imam dogovoreno i nadam se da cu ovaj mjesec ic u postupak.Jer prosli put sam bila na pregledu i rekao mi je kad dode nalaz od ureaplazme se vidimo. Ureaplazme nema, nalaz MM je ko i u 12 mjesec kad je bio postupak s blagom stimulacijom. I sad cekam utorak da mi potvrdi da idem ovaj mjesec opet ali s malo jacom stimulacijom jer mi je prosli put bilo samo 3 folikula i jedan je bio prazan. Inace dobila sam 2 odlicna embrija 8-stanicni i 10-stanicni i nije se primilo .
Angel_26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 01:25   #29
Evo i naše priče. Prije godinu dana, nakon nekoliko mjeseci pokušavanja, muž kući donosi spermiogram sa nalazom kryptozoospermia - u prijevodu: gotovo potpuni sterilitet uzrokovan kasnim spuštanjem testisa u dječačkoj dobi. Neću uopće komentirati kako smo se osjećali nakon takvog nalaza. Samo ću reći da sam provela noći čitajući ovaj forum i sretne MPO priče na njemu. Upravo ovaj forum mi je dao nadu da možda šansa ipak postoji. Otišli smo dr. Šimuniću i nakon prvog pokušaja ICSI-a ostali trudni. O dr. Šimuniću kruže razne priče. Nekome se sviđa, a nekome ne. Ono što nitko ne može osporiti jest njegova profesionalnost i stručnost na području MPO-a. On je tu broj jedan. Ja sam danas majka dvije prekrasne djevojčice. I na tome ću mu biti vječno zahvalna.
dalmacijaumom is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 11:31   #30
Quote:
dalmacijaumom kaže: Pogledaj post
Evo i naše priče. Prije godinu dana, nakon nekoliko mjeseci pokušavanja, muž kući donosi spermiogram sa nalazom kryptozoospermia - u prijevodu: gotovo potpuni sterilitet uzrokovan kasnim spuštanjem testisa u dječačkoj dobi. Neću uopće komentirati kako smo se osjećali nakon takvog nalaza. Samo ću reći da sam provela noći čitajući ovaj forum i sretne MPO priče na njemu. Upravo ovaj forum mi je dao nadu da možda šansa ipak postoji. Otišli smo dr. Šimuniću i nakon prvog pokušaja ICSI-a ostali trudni. O dr. Šimuniću kruže razne priče. Nekome se sviđa, a nekome ne. Ono što nitko ne može osporiti jest njegova profesionalnost i stručnost na području MPO-a. On je tu broj jedan. Ja sam danas majka dvije prekrasne djevojčice. I na tome ću mu biti vječno zahvalna.
Slažem se ,baš me briga jel politički podoban jel ovo jel ono, bitno je da je profesionalan i učinkovit, a to je nama svima najvažnije,da napokon dođemo do djeteta.
Erin5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 12:01   #31
Erin ne znam koliko dugo si u mpo vodama no ... kada liječnik podupre i progura sramotu od Milinovićevog zakona koji je mpo pacijente unazadi 15 godina unatrag, prisili ih na diskriminirajuće stvari u liječenju kao što su psihološko i pravno savjetovanje, ugrozi nepovratno zdravlje, oduzme dragocjeno vrijeme, tvrdi da je sekundarni sa jajnim stanicama jednako učinkovit ko zlatni standard u liječenju FET, ograniči oplodnju na samo 3 js - to onda niti je učinkovito a ponajmanje profesionalno.

a navedeni nas je itekako uvjeravao u sve navedeno bok uz bok tadašnjem ministru - bahato, arogantno i bez trunke srama!

svi mi koji smo to osjetli na vlastitoj koži ( a ja itekako jesam i oprostite što me ne pere euforija jer nisam iz prvog icsi-a ostala trudna ) jako dobro pamtimo što je bilo i kako je bilo i to nema veze s tim jel se on meni osobno sviđa ili ne i jel mi sjeo kao doktor ili ne. Dakle svoje osobno iskustvo s njim ću u potpunosti staviti na stranu iako je i ono izrazito loše.

Poštujem da netko misli suprotno od mene i znam da najbolji doktor je onaj kod kojeg ostaneš trudna ali nikada neću izgubiti dio pamćenja kao što ga je izgubio Šimunić kada se promijenila vladajuća garanitura, ministar a samim time i pao Milinovićev zakon o mpo!

a svima koje su u postupcima kod njega ili bilo gdje drugdje želim uspjeh i što manje muke da ostvare roditeljstvo.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 12:40   #32
Quote:
Erin5 kaže: Pogledaj post
Slažem se ,baš me briga jel politički podoban jel ovo jel ono, bitno je da je profesionalan i učinkovit, a to je nama svima najvažnije,da napokon dođemo do djeteta.
Da si bila u postupku prije 2 - 3 godine kad je bio na snazi Milinovicev zakon, itekako bi te bilo briga jer bi mozda kao ja primila 3 stimulacije a mozda se moglo sve odraditi sa jednom i zamrzavanjem zametaka

Dok god bi imala izbora ne bi isla k njemu

I ne, nije doktor broj jedan
Prvo trebas biti covjek kak treba, a on to nije sto je dokazao podupiruci Milinovica i njegove svinjarije, i sabotirajuci po ovom novom zakonu ostale privatne klinike, i ne da mi se vise nabrajat...
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 10:02   #33

Dižem temu u nadi da ima novijih iskustva s IVF Poliklinikom!

Moj problem je PCOS sa svim blagodatima koje nosi, i dogovaram konzultacije s dr Maričićem. Jel netko čuo za njega, ima tko kakva iskustva?
__________________
Tko se nije skrio magarac je bio
Evill Angell is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 16:15   #34
To je dobar, mlađi pristojan doktor koji je do prije dvije godine radio u OB Zabok dakle nije se bavio sa Mpo, već je radio ginekološku kirurgiju.
E, sad, kad već trošiš pare zašto ne kod nekog tko ima više staža u Mpo?
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 16:28   #35
Quote:
LaneLOIS kaže: Pogledaj post
To je dobar, mlađi pristojan doktor koji je do prije dvije godine radio u OB Zabok dakle nije se bavio sa Mpo, već je radio ginekološku kirurgiju.
E, sad, kad već trošiš pare zašto ne kod nekog tko ima više staža u Mpo?

Baš njega mi je preporučila dr kod koje sam hodala na uzv , i u koju imam potpuno povjerenje. Veli da se posebno bavi problematikom PCOSa , i da radi čuda..,stvarno mi ga preporuča. E sad dali je to točno ili samo želi zaposlit svog kolegu, nemam pojma, ali nadam se da je..
E sad, možda nije najiskusniji , možda sam donjela najgluplju odluku ikad, ali dugo sam razmišljala bi ili nebi , i ova negativna beta je presudila. Idem kud puklo puklo..
Samo, voljela bi čuti još iskustva..
__________________
Tko se nije skrio magarac je bio
Evill Angell is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 18:50   #36
Odličan operater. Meni radio histeroskopiju i polipektomiju, al na ivf ne bi kod njega. Daleko boljih stručnjaka po pitanju pcos i ivf-a ima u Zg, čak i cijenom pristupačnijih. Svatko odlučuje sam. Sretno u svakom slučaju.
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 14:18   #37
Quote:
LaneLOIS kaže: Pogledaj post
Daleko boljih stručnjaka po pitanju pcos i ivf-a ima u Zg, čak i cijenom pristupačnijih.
Drago mii je što se digle tu temu, već danima tražim novija iskustva. Interesira me koje su vam još preporuke za doktore, tj. koje poliklinike, naravno i po stručnosti i po cijeni.
Lady_888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 18:16   #38
Imam potrebu pohvaliti tim u poliklinici, sve zajedno, od sestara, embriologa, profesora.. a posebno bih izrazila zadovoljstvo s dr Maričićem koji je vodio moj postupak, i napravio AIH.
Do sad mi je aih zbog "problematičnog cerviksa" zadavao veliki problem.
Uz moj teži oblik PCOS-a i stimulaciju Femara- Estradot-Menopuri, uspjeli smo dobiti vodeći folikul i valjda po prvi puta trolinijski zadovoljavajući endometrij. Sama inseminacija potpuno bezbolna. Sasvim jedno novo iskustvo, a Doc je bio toliko nježan, brižan, dobar... da to riječima nemogu opisat.
__________________
Tko se nije skrio magarac je bio
Evill Angell is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 08:51   #39
Jel ti Maricic rekao da imaš " problematican " cerviks? I moj je bio problematican u toj klinici, fragilan i ekstra mali, u drugim običan i normalan.
Inače, ljubazni i profesionalni jesu. Nadam se da će ti AIH bit uspješan, javi rezultate!
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 09:23   #40
Ne, to su mi drugdje govorili i u mom cerviksu našli izgovor za loše izveden postupak. Dr M je kod prvog pregleda rekao da nebi trebalo biti problema. Ali , očito je da nekaj zapinje u kanalu, samo što je on to tako nježno obavio da nit sam osjetila niti sam imala sukrvavi iscjedak. Ništa, savršeno.
Ukoliko ne uspije (a nadam se da hoće ) idemo na ivf, ali prije bi bilo poželjno napraviti histero, da se vidi di je problem i da se ev transfer ne zezne.
__________________
Tko se nije skrio magarac je bio
Evill Angell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:38.