Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking
Korisničko ime
Lozinka

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2004., 19:31   #1
sturmovik
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2003.
Siemens Gigaset DSL Router + LAN = problemi

Ne sugeriram da je los uredaj. Dapace; router, modem i jednostavan firewall u jednome, ali imam problema:

Spojio sam laptop i desktop pc u mrezu preko dsl routera (to je ovaj sta ide sad u paketu specijalne ponude.

Oba kompa mogu komunicirat medusobno, mogu ic na net neovisno itd, ali ima slijedeci problem:

Na desktopu je win 2k3 server i iis6. Dignut je web.
Do sada je pristup iz vani radio u redu, ali sada imam problema s routerom. Ukljucen mi je NAT, stavio sam da mi zahtjeve na tcp-u 8080 preusmjerava na desktop pc 192.168.1.5:80.
DSL router ima ip 192.168.1.1 a laptop ima 12.168.1.3 .
To je zapravo nebitno jer unutar mreze sve komunicira ok, ali van roter jednostavno redirecta sve na sebe. Kad upisem ip adresu koja je prema vani 83.x.x.x router me baci na samog sebe lokalno i dobijem isto sto dobijem i kad idem diretno s desktopa\laptopa na config interface routera: 192.168.1.1.

Zasto mi router ne prebacuje na 192.168.1.5 odnosno a serversko racunalo, nego uvijek vraca na sebe i svoj control interface??
sturmovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2004., 21:49   #2
shef Sale
Sitni INFJ inventar

shef Sale Avatar

Registracija: Nov 2002.
Pošalji poruku preko Skype korisniku shef Sale
E sad...nemam ovaj Gigaset doma (imam Ericsson HM210di DSL modem, te Trendnet TEW-431BRP router), pa će biti "napamet":

431BRP ima mogućnost da sam disejblaš/enejblaš pristup njegovom web sučelju (dakle TCP portu 80) preko WAN-a, dakle s interneta.
Po defaultu, je naravno disejblano, jer je to security RUPETINA.

Niti ti sam ne bi uopće smio moći pristupiti router web sučelju preko neta (!).

E sad... zašto port 8080?

Moguće je da Gigaset nema dobro napravljenu konfiguraciju, ali trebalo bi to još jednom provjeriti.
U principu ne bi smjelo biti problema, samo treba vidjeti što se može iskonfigurirati...
možda pojam tipa "virtual server"?
U mojem je to tako definirano, ali nemam web server da bih isprobao (iako ne sumnjam da ne bi radilo)
Old 04.11.2004., 22:19   #3
sturmovik
Registrirani korisnik

Ma preko neta se ne moze.. evo kome god dam dobije timeout :|

A podesio sam mislim sve ok.... virtual server sam podesio na nacin da :

sav TCP promet s porta 8080 salje na port 80 racunala s ip adresom 192.168.1.5 . router ima 192.168.1.1 a drugo racunalo 192.168.1.3 ....

samo ako pristupam s kompa dobijem taj login inace timeout

a sve sam mislim napravio ok... kompovi medjusobno rade ok po lokalnim adresama.. idu na net normalno itd...
sturmovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2004., 15:46   #4
sturmovik
Registrirani korisnik

evo vam moje postavke routera pa da vidite o cemu se radi. gotovo sam siguran da je sve ok postavljeno i nije mi jasno zasto ne radi :|

http://free-st.htnet.hr/lab7/rout/fw...ters_setup.jpg
http://free-st.htnet.hr/lab7/rout/lan_dhcp_setup.jpg
http://free-st.htnet.hr/lab7/rout/na...tfwd_setup.jpg
http://free-st.htnet.hr/lab7/rout/rout_table_status.jpg
sturmovik is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 07.11.2004., 12:37   #5
shef Sale
Sitni INFJ inventar

shef Sale Avatar

Registracija: Nov 2002.
Pošalji poruku preko Skype korisniku shef Sale
Ovak, imam par pitanjca glede postavki:

1. Zasto se na zadnjem ekranu (routing table) pojavljuju privatne adrese B klase (172.29.x.x)?
Koliko vidim, tvoje privatne iza routera su C klase, iz poola 192.168.x.x a ne 172.29.x.x
Tu nesto, cini mi se, gadno ne stima (a moguce je i da je u tome cijela caka)

2. Vidim da ti je ping onemogucen izvana (u nacelu pozeljno), samo mislim da bi i to mozda moglo utjecati na nedostupnost web-servera izvana.

3. mozda samo jedan tip:
Vidim da si serveru dodijelio kvazistaticnu adresu preko DHCP servera (192.168.1.5), a ne rucno.
Ne znam da li moze utjecati (ali bi moglo), ali ja bih recimo uvijek za server preferirao rucno upisivanje adrese u Network - IP Properties od mrezne kartice (+ subnet mask, gateway, dns server), pa onda iz DHCP poola na Gigasetu izbacis tu adresu (recimo da pocnes dodjeljivati od 10 nadalje...a i nije ti nuzno 250 adresa, posto imas samo par racunala

Mozda sto od ovoga pomogne...ako ne, idemo dalje
Old 07.11.2004., 13:13   #6
sturmovik
Registrirani korisnik

Riješio sam. Problem je ... još uvijek tu.. djelomično.
Činjenica je da je ovo SOHO router u nižoj klasi koji tehnički ne može riješit loopback - dakle, ne može dobro routati promet ako se simulira pristup iz vana s nekog računala iza routera.
Uvijek promet stane na routeru.
Iz vani sve radi ok zapravo.

Koliko su me obavijestili, samo 1 SOHO router može progutati taj loopback i pravilno ga provesti: Linksys BEFSR41

Eto.. morat cue se zadovoljit s ovim kako je ...

Hvala na trudu.
sturmovik is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja