Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje
Korisničko ime
Lozinka

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2012., 15:48   #1
Lozimka
Registrirana korisnica

Lozimka Avatar

Registracija: Oct 2011.
Zagrebački Holding - računi

Nije mi jasno zašto svi računi (voda, komunalije, pričuva) dolaze u sklopu jednog računa i kada čovjek ima dug to pišu sa strane i ispada kao da je dug uračunat sa svime, a nije.

EDIT: Vidjela na njihovoj stranici. Time su pojednostavili uplate. Bez obzira na to, računi su im nejasni.

Usput, napomene na poleđini računa su otisnuli tako blijedo da se jedva da pročitati.

Ovaj mjesec su nam došli papiri u velikoj omotnici. Tu su napisali tko u zgradi ima dug pričuve. Nisu napisali na koji broj računa i odobrenja treba uplatiti dug, ali zato na poleđini svakog računa piše da se za svaku uplatu općom uplatnicom treba poslati pismo u kojem se navodi za što je račun uplaćen jer inače ne odgovaraju za novce.

Vrlo su zbunjujući.

Zadnje uređivanje Lozimka : 26.03.2012. at 15:55.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 19:45   #2
morrak
omnia presens

morrak Avatar

Registracija: Jan 2007.
Moraš platiti sve, tako da ne znam čemu parcijalna uplata.

Ono što ti je bitno (količine) ti pišu po stavkama u crnoj boji na prvoj strani. Jedinične cijene tak i tak ne možeš mijenjati.

A osobno mi je draže platiti jedan račun i jednu poštarinu nego 5 računa i 5 poštarina.

Tak se ovi u Zaprešiću (kud spada moja vikendica) ne mogu smisliti pa plaćam po zimi kad se ne koristi svaki mjesec po desetak kuna + poštarina na 5 računa, a ne postoji opcija da daju račun za idućih pol godine...
morrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 15:06   #3
3007
M

Registracija: Dec 2006.
Pa onda po tom računu lijepo plati recimo 60-ak ili stotinjak kuna za sljedećih 6 mjeseci i sve OK. Tako radim sa svim sitnim računima od vikendice i sl. jer mi se ne plaća tolike naknade za platni promet (iako me preko e-zabe košta 1 ili 2 kn po računu, ovisno je li unutar ZB ili je neka druga banka).
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 15:38   #4
jones85
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2007.
ne zelim reklamirati todorica ali u konzumu mozes platiti racune bez naknade. a sto se tice zajednicke uplatnice za zg holding mislim da je skroz jasna i citljiva. ako nekome nije nesto na njoj jasno moze ovdje postaviti pitanje i neko ce mu odgovoriti ili neka nazove sluzbu za korisnike ciji je broj na poledjini.
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 27.03.2012., 16:59   #5
koka36
Registrirani korisnik

koka36 Avatar

Registracija: Jun 2005.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku koka36 Pošalji poruku preko Yahoo korisniku koka36
Quote:
jones85 kaže: Pogledaj post
ne zelim reklamirati todorica ali u konzumu mozes platiti racune bez naknade. a sto se tice zajednicke uplatnice za zg holding mislim da je skroz jasna i citljiva. ako nekome nije nesto na njoj jasno moze ovdje postaviti pitanje i neko ce mu odgovoriti ili neka nazove sluzbu za korisnike ciji je broj na poledjini.
Ali ga reklamiraš i muljaš jer i Todorić naplačuje proviziju...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 12:16   #6
kajperinja
Registrirani korisnik

kajperinja Avatar

Registracija: Apr 2008.
Quote:
morrak kaže: Pogledaj post

Tak se ovi u Zaprešiću (kud spada moja vikendica) ne mogu smisliti pa plaćam po zimi kad se ne koristi svaki mjesec po desetak kuna + poštarina na 5 računa, a ne postoji opcija da daju račun za idućih pol godine...
Kako uspiejvas imati racun na samo 10 kn mjesecno...meni naplacuju 58kn ..kao za smece...a nema nikakvog smeca, niti ga itko odvozi.
kajperinja is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 22:36   #7
morrak
omnia presens

morrak Avatar

Registracija: Jan 2007.
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Kako uspiejvas imati racun na samo 10 kn mjesecno...meni naplacuju 58kn ..kao za smece...a nema nikakvog smeca, niti ga itko odvozi.
općina - komunalno 88,80 tromjesečno
voda - mjesečno fiksni dio 10-ak kn
HEP - mjesečno nešto sitno

uglavnom, gore nitko ne živi, plin (bez brojila), struja, voda, (navodno) smetlari...
od 3. do 10. mj se skoro svaki vikend bude gore (kad je hladno, onda dnevni izlet, kad je toplo sa spavanjem)

po ljeti je mislim cca 25kn struja i 20-ak kn vode što se potroši na zaljevanje vrta, nešto sitno građevine i ostatak za prebivanje...

kuha se na plinsku bocu
morrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 10:59   #8
horrortatoo
Registrirani korisnik

horrortatoo Avatar

Registracija: Jan 2009.
Zagrebački Holding - račun

Ne mogu naći temu vezanu za račun za Holding pa se nadam da ne radim duplikat. Ono što me zanima je gdje mogu saznati koliko će se povećati račun prijavom više osoba u jednom stanu. Također, imate li kakvih negativnih iskustava u slučaju da je bilo manje osoba prijavljeno? Pitam jer je predstavnik stavio u predvorje obavijest da će svi biti kaženjno prijavljeni ako ne prijave točan broj stanara i bla bla. Zanima me jel da se bojim tog ili ne, da prijavim više osoba ili da ostane kako je i do sada...
Old 04.07.2014., 11:18   #9
schokolade
Registrirani korisnik

Registracija: Jun 2009.
pa stvar je u tome da netko drugi u zgradi plača vodu za vas i sve koji nisu prijavljeni... u RH je to valjda uredu
schokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 16:21   #10
jones85
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2007.
prijavi stvaran broj osoba i mirni ste. prijavljivanje manjeg broja osoba od onog koji stvarno tamo zivi je nista drugo nego krađa
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 22:24   #11
horrortatoo
Registrirani korisnik

horrortatoo Avatar

Registracija: Jan 2009.
Za tu jednu osobu koja se šverca se to ne bi trebalo ni osjetit na cijeloj zgradi jer je trenutno prijavljeno u zgradi 250 ljudi. Jel znate kako oni rade račun po broju osoba? Postoje li kakvi koeficijenti ili se množi sa toliko ljudi ili kako? To se povećava samo voda i čistoća ili sve stavke u računu za holding?
Old 07.07.2014., 14:55   #12
schokolade
Registrirani korisnik

Registracija: Jun 2009.
uz tih 250 prijavljenih sigurno netko misli kao vi.... pa zapravo ima još više osoba u zgradi... pa je ok da umjesto da vi prijavite još 1 osobu i platite oko 80kn više tih 250 osoba svaki mjesec plati par desetaka lipica više račun? voda se plača tako da se ukupna potrošnja vode u zgradi podijeli s brojem članova zgrade pa se taj iznos (zavisi koliko se rasipno/štedljivo koristi voda i koliko se ljudi šverca, al ispadne nešto oko 50-100kn po osobi vode) pomnoži s brojem članova prijavljenih u kućanstvu.
Odvoz komunalnog otpada je valjda još uvijek po stambenoj površini.
schokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 20:23   #13
ssm
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2006.
Samo ću reći da su našeg (i još neke) predstavnike suvlasnika iz porezne tražili informacije o podstanarima. Kako su sada svi umreženi po OIB-u nije teško za pretpostaviti čemu to.
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja