Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2012., 16:39   #1
Duh u stanu

Prije otprilike 8 mjeseci sam se uselio u stan u Zg. Sve je u početku bilo dobro dok nisam počeo osjećati nekakvu čudnu energiju kraj sebe dok sjedim i gledam tv ili prije spavanja. Nakot toga se krilo od ormara spontano otvorilo i shvatio sam da imam duha. Počeli mu se obraćati i razgovarati s njim. Nakon toga je sve postalo gore. Čaše počnu zveckati u sudoperu, leća koja ostavim na stolu nakon nekog vremena završe na podu, stolica se malo-malo miče, čujem korake na laminatu po noći itd itd. Btw, živim sam.
Bio bih zahvalan za bilo kakvu pomoć!!
__________________
Cease, cows, life is short.
Questor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 16:46   #2
što žele il želi od tebe?
zapali svijeću

vjerujem da ti nije baš ugodno..baš razmišljam dal baš tebi se žele obratit il bilo kome tko boravi u tom stanu..jesi pitao tko je bio prije u tom stanu i kako se osjećao il si ti prvi koji je ušao u taj stan?

meni je mama rekla da treba ignorirat..zapalit svijeću i ne dozvolit da to izbaci iz takta..ali bude teško....ako se počnu dešavat čudne stvari...možda da malo pitaš tarotaše il na možda ima još koji topic na temu duhova..
redrose3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 16:34   #3
mi smo imali i gore probleme, nama je nevidljiv sustanar čak i puhao u lice, osjećali smo fizički kontakt, nama je pomogao pravoslavni svećenik kojeg smo sasvim slučajno tada upoznali, sam ga Bog poslao govorili su stalno moji roditelji.
lorny is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 16:40   #4
Quote:
Questor kaže: Pogledaj post
Prije otprilike 8 mjeseci sam se uselio u stan u Zg. Sve je u početku bilo dobro dok nisam počeo osjećati nekakvu čudnu energiju kraj sebe dok sjedim i gledam tv ili prije spavanja. Nakot toga se krilo od ormara spontano otvorilo i shvatio sam da imam duha. Počeli mu se obraćati i razgovarati s njim. Nakon toga je sve postalo gore. Čaše počnu zveckati u sudoperu, leća koja ostavim na stolu nakon nekog vremena završe na podu, stolica se malo-malo miče, čujem korake na laminatu po noći itd itd. Btw, živim sam.
Bio bih zahvalan za bilo kakvu pomoć!!
Stavi par videokamera sa mikrofonima, i SVE ĆE NESTATI !!!!

Garantirano.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 09:22   #5
Khm, to sam baš i ja htio predložiti :
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 17:24   #6
Treba stručna pomoć u svakom slučaju, sami ne odlaze i nedaju mira!
__________________
Problem s nasim vremenima je taj da budućnost više nije što je nekad bila.
Paul Valery
blog is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 01:50   #7
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Stavi par videokamera sa mikrofonima, i SVE ĆE NESTATI !!!!

Garantirano.
pravo se nasmijah
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 01:58   #8
naljutio si ga
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 03:08   #9
može ti sve biti tvoja psiha pogotovo ako živiš sam
a ako je stvarno duh zovi svećenika, jer neće on tek tako otići i ostavit te na miru.......
ali zapamti možda ti je sve to u glavi
zelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 23:42   #10
Quote:
zelj kaže: Pogledaj post
može ti sve biti tvoja psiha pogotovo ako živiš sam
a ako je stvarno duh zovi svećenika, jer neće on tek tako otići i ostavit te na miru.......
ali zapamti možda ti je sve to u glavi
Što god da jest, ovo je naj-jači egzorcist:
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 19:46   #11
ako si se prije bavio okultizmom,moguće da imaš duha
btw,je li stan nov?
Pivko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 16:34   #12
Quote:
Questor kaže: Pogledaj post
Prije otprilike 8 mjeseci sam se uselio u stan u Zg. Sve je u početku bilo dobro dok nisam počeo osjećati nekakvu čudnu energiju kraj sebe dok sjedim i gledam tv ili prije spavanja. Nakot toga se krilo od ormara spontano otvorilo i shvatio sam da imam duha. Počeli mu se obraćati i razgovarati s njim.

Btw, živim sam.Bio bih zahvalan za bilo kakvu pomoć!!
U jednom djelu pišeš ''počeli mu se obraćati''...a onda kazes da zivis sam...malo me zbunjuje? DA ti cura nije striga?

Ako nisi lud, onda je ovo klasičan primjer poltergeista....
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 00:48   #13
Thumbs up

Pozdrav! Questor ako se ne zezaš ja ti vjerujem jer sam i ja imala itekakve probleme s duhovima.ne sviđa mi se ali i razumijem ljude koji se iz toga smiju jer oni vjerojatno nemaju takva iskustva.ali nije u redu da pričaju ili se izruguju iz nečijih iskustava jer tako samo dokazuju koliko su "izgađene"ili duhovne osobe a kao takve se predstavljaju.ali to je njihov problem.uglavnom i meni su padale stvari,otvarala se vrata,prozori jezivo. ali sam preko snova saznala da se u toj kući dogodilo ubojstvo(kuću sam kupila).čak su mi se i mrtvi obračali preko snova.sve mi je to postalo neizdrživo pa sam potražila pomoć pravoslavnog monaha i on mi je zaista preko molitve pomogao.danas više nemam nikakove probleme.po mojem mišljenju i nekih osobnih iskustava mrtve duše dolaze kod nas živih po pomoć u njihovom odlasku u svjetlost.pogotovo ako moliš za izgubljene duše.moj savjet Questor ja da potražiš pomoć svećenika.pozdrav!uživajmo i živimo život!
tigrić gabriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 00:47   #14
Quote:
tigrić gabriel kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Questor ako se ne zezaš ja ti vjerujem jer sam i ja imala itekakve probleme s duhovima.ne sviđa mi se ali i razumijem ljude koji se iz toga smiju jer oni vjerojatno nemaju takva iskustva.ali nije u redu da pričaju ili se izruguju iz nečijih iskustava jer tako samo dokazuju koliko su "izgađene"ili duhovne osobe a kao takve se predstavljaju.ali to je njihov problem.uglavnom i meni su padale stvari,otvarala se vrata,prozori jezivo. ali sam preko snova saznala da se u toj kući dogodilo ubojstvo(kuću sam kupila).čak su mi se i mrtvi obračali preko snova.sve mi je to postalo neizdrživo pa sam potražila pomoć pravoslavnog monaha i on mi je zaista preko molitve pomogao.danas više nemam nikakove probleme.po mojem mišljenju i nekih osobnih iskustava mrtve duše dolaze kod nas živih po pomoć u njihovom odlasku u svjetlost.pogotovo ako moliš za izgubljene duše.moj savjet Questor ja da potražiš pomoć svećenika.pozdrav!uživajmo i živimo život!
Ne treba svećenik. Treba samo par videokamera. I duhovi garantirano nestaju
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 01:34   #15
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ne treba svećenik. Treba samo par videokamera. I duhovi garantirano nestaju
Treba.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=5405
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 07:50   #16
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Svećenika bi trebalo platiti. A snimke od pojave duha bi se moglo dobro UNOVČITI
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 10:53   #17
ne shvačam zašto onda ljudi koji imaju stalno duha u kući ne stave kamere kako bi imali neke dokaze?

Ono, čovjek dođe na forum, traži savjet jer ima duha, dobije savjet neka prvo stavi kamere da vidimo jel stvarno ima, i najednom više čovjeka nema.

I onda kako da mi već jednom krenemo vjerovati u duhove??

Recimo, meni se prije par dana nešto prikazalo.E sad, moguće da je sve igra mozga, tj vjerujem da je.
Bio sam u sobi, vrata na pol otvorena, u hodniku mrak, i najednom kao nešto prođe, a bio sam sam doma. Neka sjena.

Ja sam u tom trenutku svirao na kljavi neke pjesme, ovak zabavne.

Naravno, nisam nešto obratio pozornost na tu pojavu, reko sigurno igra svijetla i očiju, no što je najbolje navečer kad mi je žena došla doma, kaže mi kako to da sam zaboravio da je danas nekoliko godina od bakine smrti, a kuća je njezina.

E onda sam skoro knedlu progutao, no reko to sigurno sve bezveze.
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 13:20   #18
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Svećenika bi trebalo platiti. A snimke od pojave duha bi se moglo dobro UNOVČITI
Kod nas se ne plaća kod izvanrednog blagoslova.
Uostalom, ovdje nije novac u pitanju, već mir u kući.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 13:43   #19
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Kod nas se ne plaća kod izvanrednog blagoslova.
Uostalom, ovdje nije novac u pitanju, već mir u kući.

Ali imam ja jedan slučaj sa svećenikom i misom zadušnicom koja je trebala smiriti kućnog duha.
Ovaj događaj spada u red komičnih ljudskih gluposti. U mojem selu su od pamtivijeka specijalitet rakovi koji žive u rupama (morskim stijenama) u samom plićaku. Zovu se grmalji, a veličine su ljudske šake. Mogu boraviti na suhom kada dođu oseke, bez problema i cijeli dan. Njih se hvata na poseban način. Po noći se ide sa lampom uz more, tamo gdje je obala blagog nagiba. Po noći su oseke, a ovi rakovi izlaze van iz rupa. Relativno su laki plijen, za onog koji ih zna uhvatiti rukom. Mora biti vješt, jer gadno grizu klještima. Slučaj se dogodio prije dosta godina, kada je nekolicina momaka išla po noći sa petrolejskom lampom u ovaj “grmaljolov “. Bilu su dosta uspješni, te su do ponoći imali punu vreću. Odlučili su ići do jednoga od ove grupe, u cilju da podijele ulov. To su radili na kuhinjskom stolu uz petrolejku. Netko je u tijeku procesa dijeljenja ovih rakova otvorio ladicu na stolu. Trebao je nekakav nož. Nitko nije primijetio da je jedan rak ušao u tu ladicu. Momci su posao podjele uskoro završili te je svako išao svojoj kući. Nakon par sati, a to je bilo oko 3 ujutro, rak u ladici se malo trgnuo i počeo šetati po žlicama i viljuškama. Ukućani su se probudili i razmigoljili po kući. Nisu uspjeli identificirati odakle potječe taj metalni zvuk. Zaključili su da im se to javlja duh njihove bake, umrle prije par tjedana. Nije bilo druge, nego drugi dan naručiti misu zadušnicu. Tek su primijetili tog raka poslije 3 dana, kad je počeo smrdjeti, jer se bio zavukao u sami kraj ladice. Tako je pokojna baka neplanski dobila još jednu misu. Ovo je tipičan slučaj kada se neke stvari odmah objašnjavaju sa duhovima. Stoga se mora biti jako oprezan. Pretpostavlja se, da više od 50% fenomena imaju jednostavno objašnjenje. Jedva 10 % se ne može nikako objasniti.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 14:42   #20
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ali imam ja jedan slučaj sa svećenikom i misom zadušnicom koja je trebala smiriti kućnog duha.
Ovaj događaj spada u red komičnih ljudskih gluposti. U mojem selu su od pamtivijeka specijalitet rakovi koji žive u rupama (morskim stijenama) u samom plićaku. Zovu se grmalji, a veličine su ljudske šake. Mogu boraviti na suhom kada dođu oseke, bez problema i cijeli dan. Njih se hvata na poseban način. Po noći se ide sa lampom uz more, tamo gdje je obala blagog nagiba. Po noći su oseke, a ovi rakovi izlaze van iz rupa. Relativno su laki plijen, za onog koji ih zna uhvatiti rukom. Mora biti vješt, jer gadno grizu klještima. Slučaj se dogodio prije dosta godina, kada je nekolicina momaka išla po noći sa petrolejskom lampom u ovaj “grmaljolov “. Bilu su dosta uspješni, te su do ponoći imali punu vreću. Odlučili su ići do jednoga od ove grupe, u cilju da podijele ulov. To su radili na kuhinjskom stolu uz petrolejku. Netko je u tijeku procesa dijeljenja ovih rakova otvorio ladicu na stolu. Trebao je nekakav nož. Nitko nije primijetio da je jedan rak ušao u tu ladicu. Momci su posao podjele uskoro završili te je svako išao svojoj kući. Nakon par sati, a to je bilo oko 3 ujutro, rak u ladici se malo trgnuo i počeo šetati po žlicama i viljuškama. Ukućani su se probudili i razmigoljili po kući. Nisu uspjeli identificirati odakle potječe taj metalni zvuk. Zaključili su da im se to javlja duh njihove bake, umrle prije par tjedana. Nije bilo druge, nego drugi dan naručiti misu zadušnicu. Tek su primijetili tog raka poslije 3 dana, kad je počeo smrdjeti, jer se bio zavukao u sami kraj ladice. Tako je pokojna baka neplanski dobila još jednu misu. Ovo je tipičan slučaj kada se neke stvari odmah objašnjavaju sa duhovima. Stoga se mora biti jako oprezan. Pretpostavlja se, da više od 50% fenomena imaju jednostavno objašnjenje. Jedva 10 % se ne može nikako objasniti.
Otkada je ovaj rak koji izgleda kao nakupina govana pokraj zida postao više od 50%?
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:27.