Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2012., 23:47   #1
Kad kamen razbije staklo

U posljednje vrijeme me prati neka loša sreća sa staklima, prvo na autu, pa jednom kombiju, a danas na H1 onako jebački malo prije na staroj zagorskoj, mimoilazio se sa šleperom i nekaj izletilo u moje staklo i razletjelo na u promjeru 20 cm, već sam lud, na jumperu je kasko, kao i na GP, ali ovdje nula bodova, mogu li se od nekog naplatiti u ovakvom slučaju, vjerojatno ne, al eto da pitam.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 00:01   #2
Možeš se jebati.
I ja sam imao period kad mi je šajba bila nonstop razbijena.
Čekaš da prođe loša sreća i to je to.
Corvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 00:18   #3
Vozaj se tako dok ti ne bude zgodno iza nekog kamiona pa zapiši tablice i zovi policiju da je iz njega palo (neku firmu nemoj nekog bjednjaka)
E30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 00:18   #4
Quote:
Corvin kaže: Pogledaj post
Možeš se jebati.
I ja sam imao period kad mi je šajba bila nonstop razbijena.
Čekaš da prođe loša sreća i to je to.
Mora da ima nešto u "svemiru" u 10 godina prošao stotine tisuća km i ni jedno staklo razbijeno, a od Božića pa do sad, znači nepuna 4 mjeseca 3 stakla, jednostavno nevjerojatno. Vozit ću ovo dok ne prođe ta loša sreća, TP je tek u siječnju.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 00:28   #5
Quote:
E30 kaže: Pogledaj post
Vozaj se tako dok ti ne bude zgodno iza nekog kamiona pa zapiši tablice i zovi policiju da je iz njega palo (neku firmu nemoj nekog bjednjaka)
Teško da bi to prošlo.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 00:56   #6
Quote:
E30 kaže: Pogledaj post
Vozaj se tako dok ti ne bude zgodno iza nekog kamiona pa zapiši tablice i zovi policiju da je iz njega palo (neku firmu nemoj nekog bjednjaka)
Ovi naši bi mu napisali neku kaznu, kao, nije se pridržavao adekvatnog razmaka između vozila i nije prilagodio vožnju uvjetima na cesti i još-nešto-nije za bar kilo kuna...
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 08:40   #7
jebeno, al ak je promjer 20cm pa to je ogromno! ja se nebi s tim vozil ni pod razno, neg odma mijenjat, bez obzira na trosak.

a nis, kupi srecku za loto kad te tak ide!
crótach is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 10:27   #8
Samo da spomenem, nije loše kod sklapanja obveznog osiguranja nadoplatiti oko 200 kn i osigurati šajbe...

Za one koji nemaju kasko..
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 10:52   #9
henry mali ispravak, cca 350 kn je , ali svejedno u usporedbi cijenom novog stakla u vlastitoj reziji, je malo...
__________________
"Znate da ste ostarjeli kad se sagnete da zavežete cipelu, a onda razmišljate što biste još mogli napraviti dok ste tamo dolje."
bushido is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 12:16   #10
E kad ste vec spomenuli tu stavku u obveznom osiguranju "lom stakla", kad idem prijavljivati jel oni odlucuju gdje cu kupit staklo i montirat ili moze i ovlašteni servis, mislim s obzirom da novo staklo u ovlastenom servisu kosta 4800kn + njihov rad
Vare is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 12:30   #11
Quote:
Vare kaže: Pogledaj post
E kad ste vec spomenuli tu stavku u obveznom osiguranju "lom stakla", kad idem prijavljivati jel oni odlucuju gdje cu kupit staklo i montirat ili moze i ovlašteni servis, mislim s obzirom da novo staklo u ovlastenom servisu kosta 4800kn + njihov rad
Nisam siguran, ali rekao bih da to funkcionira kao i preko kaska, što bi značilo da ti biraš kako i gdje će se šajba promijeniti..
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 14:22   #12
Ja vec imam rutinu, na svim autima. Svake godine po jedno razbijeno staklo naravno od kamena.
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 21:18   #13
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Ovi naši bi mu napisali neku kaznu, kao, nije se pridržavao adekvatnog razmaka između vozila i nije prilagodio vožnju uvjetima na cesti i još-nešto-nije za bar kilo kuna...
I ja mislim da bi prije tasko nešto moglo biti nego da izvučem novo staklo. Možda jedino kad bi rekao da sam ga u tom trenutku pretkecao, a nije mi se jednom dogodilo da mi kod pretjecanja kamiona lupi kamenčić.
Quote:
crótach kaže: Pogledaj post
jebeno, al ak je promjer 20cm pa to je ogromno! ja se nebi s tim vozil ni pod razno, neg odma mijenjat, bez obzira na trosak.

a nis, kupi srecku za loto kad te tak ide!
A zamjenit ću sigurno prije TP, a ako se bude nastavilo širiti i ranije, probat ću naći rabljeno jer vjetrobransko mora biti original jer bilo koje zamjensko je ne valja ništa, jako propušta toplinu ljeti.

Evo danas sam poslikao situaciju:



__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 21:36   #14
Proširiti će se to sada kada zagrije. Znam kako je kod mene bilo, vrućina, padne iznenada kiša, pukotina odmah veća.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 22:00   #15
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Proširiti će se to sada kada zagrije. Znam kako je kod mene bilo, vrućina, padne iznenada kiša, pukotina odmah veća.
A jbg. šta ću, morat ću ga zamjeniti ako se krene širiti.

Baš danas mislio zvati Hyundai da vidim kolika je cifra za novo, baš gledam malo naloge od prijašnje firme koja je bila vlasnik i cijene su:

Recimo zučasti remen 479 kn
zatezač 215 kn
zupčasti remen balansa 226 kn
zatezač 152 kn

visko spojka 1042 kn...


To su sve cijene org. dijelova iz Žitvaja, ako niš drugo barem je novi visko, sva crijeva, nosači hladnjaka, sajle za ručnu kočnicu, križ kardana, ručica mjenjača, birač brzina, sjedište mjenjača, vodilica birača brzina.... ima tog brdo, u glavnom od 250 000 km - 290 000 km plaćeno 20 000 kn. za dijelove i servis, a onaj gdje su mjenjali remenje ulje... je koštao 6814.71 kn.
Sve su mi cijene relativno ok. samo mi je nekako skup ovaj zupčasti, šta ima u njemu za skoro 500 kn.

Ima još stavka podešavanje zračnosti ventila - 180 kn

Pa provjera kočnica 180 kn. i slične stravke. Riknuo mi skener, uglavnom za veliki servis imaju 32 stavke u nalogu.

Znači cijene su manje nego za moj osobni auto, osim ovog zupčastog, e sad sljedeći tjedan ću baš pitati za cijenu novog stakla.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 22:03   #16
A stavljao bi orginal? Zamjenske nisu loše, ja imam na Vectri zamjensku, samo ako se pažljivo gleda primjeti se da je staklo na jednom mjestu lagano valovito.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 22:07   #17
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
A stavljao bi orginal? Zamjenske nisu loše, ja imam na Vectri zamjensku, samo ako se pažljivo gleda primjeti se da je staklo na jednom mjestu lagano valovito.
Original ću staviti, frend je na lagunu imao neku zamjensku, ljeti jedva da je klima pomagala, užasno jako je grijalo preko nje, ne znam zašto, ali na originalnoj je bila druga priča. Ja nemam klime pa neću ni razmišljat da pogodim takav vjetrobran, a možda i preko oglasa nađem original ako bude u servisu preskupo.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 22:09   #18
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
A stavljao bi orginal? Zamjenske nisu loše, ja imam na Vectri zamjensku, samo ako se pažljivo gleda primjeti se da je staklo na jednom mjestu lagano valovito.
Original je original, uvijek postoje i kvalitetne zamjenske no to jednostavno nije to... Inače za novu originalnu šajbu za hyundai vjerojatno čak ni josip nije dovoljno bogat no polovnu originalnu bi trebao nekako naći... Što se tiče zupčastog, uh da cijena je zbilja velika no ok ostalo je prolazno...
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 22:46   #19
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Original je original, uvijek postoje i kvalitetne zamjenske no to jednostavno nije to... Inače za novu originalnu šajbu za hyundai vjerojatno čak ni josip nije dovoljno bogat no polovnu originalnu bi trebao nekako naći... Što se tiče zupčastog, uh da cijena je zbilja velika no ok ostalo je prolazno...
Već sam našao na oglasu nekoliko njih koji se prodaju za dijelove, pa će 99% biti rabljena. Bio dovoljno bogat sa novcima treba racionalno, ako rabljenu nabavim recimo za 1000 kn, a nova košta 5000 kn računica je jasna. No velim u Utorak ću provjeriti kod Žitvaja koliko košta, ostali dijelovi im i nisu baš skupi, imam radne naloge koje su mi kopirali i cijene dijelova su jako pristupačne, ali kako god bili ovaj institut od kojeg sam uzel kombi su derali ko mladog majmuna, u nešto manje od 40 000 km dati samo 20 000 kn za servise, pa kad zbrojiš gorivo i ostale troškove tipa guma i sl. brzo bi propao.

Ono što je zanimljivo da kuplung set još nije mijenjan, a 315 000 km na satu.

Rekli su u Žitvaju da tu nema pravila, tako da je u nutra još tvornički kuplung set što mi i nije neka sreća.


U zadnje vrijeme me prati peh sa tim jebenim staklima.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 09:31   #20
Uzmeš normalnu zamjensku šajbu i zaljepiš atermičku foliju na nju i dobiješ potpuno isti krac koda si kupio najskuplji origigi
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:06.