Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb
Korisničko ime
Lozinka

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2012., 13:31   #1
Tutankhamon
empath

Tutankhamon Avatar

Registracija: Sep 2006.
Zagreb-što vam najviše fali?

Baš sam u nekoj filozofskoj petlji razmišljanja, i iako sam puno stranih gradova vidjela, zapravo ne mogu utvrditi što točno Zagrebu fali.

Da se razumijemo rođena Zagrepčanka sam koja voli svoj grad, ali mi se nekako neobjašnjivo čini "nerazvijen", "bez duše", i čini mi se da se "duša" sve više razvija u smjeru hoch kafića i kloniranih sponzorušica, te shoping centara (ne pljujem po njima).

Što vama fali?
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 15:32   #2
grofBombelles
RAWR!!!!!

grofBombelles Avatar

Registracija: Aug 2011.
Puno toga Zagrebu fali, teško bi bilo sve nabrzak pobrojati.

Prije svega jedan pristojan gradonačelnik koji voli grad i ima viziju razvoja, te provodi svoja obećanja u djelo.
Old 14.04.2012., 20:16   #3
Caprice
Registrirani korisnik

Caprice Avatar

Registracija: Dec 2011.
Ovo ne mogu nego potpisati...

Baš neki dan prolazim starom Branimirovom, Draškovićevom, Zvonimirovom... sve uništeno, lokali prazni, fasade zasrane grafitima, atmosfera komorna. Slušam priče po ulicama, hrpetina došljaka pljuje po gradu kako je odvratan i grozan i kako nema do njihovog kraja, koji je naj naj, i tako redom... da ti se smuči.

Rekla bih da Zagrebu najviše nedostaje ljubavi i nekakvog duha zajedništva svih koji tu žive, a od kojih se mnogi ponašaju kao da bi ga najradije vidjeli u ruševinama.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 15.04.2012. at 01:17.
Caprice is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 23:17   #4
Yuna
Freak

Yuna Avatar

Registracija: May 2009.
Fali mu nešto po čemu bi bio poznat u svijetu. Fale mu ljubazni konobari i ostalo uslužno osoblje jer da su takvi i svi građani bi bili veseliji i ne tolko namrgođeni. Tu je previše seljačina za razliku od velikih europskih gradova, posebno među dotepencima. Ne pljujem po njima, ali jednostavno je istina da su oni glavni krivci za seljančizam u gradu, posebno ovi iz BiH. Onda ljepša arhitektura i fasade. Zagreb ima sve potrebno za život, ali sve je nekak polovično, jadno i "tek tolko da ima".
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 15.04.2012., 05:43   #5
KILLERDOG
ljep,a i pametan pas

KILLERDOG Avatar

Registracija: May 2006.
to što ponuda u dućanima je slaba što se "egzotičnih" sastojaka tiče i što je sve skuplje nego u sloveniji i austriji,ali to je i problem države već

i ljudi, velika večina samo jamra al niš ne bi poduzeli, nego čekaju nekog drugoga
Old 15.04.2012., 12:17   #6
Tutankhamon
empath

Tutankhamon Avatar

iako dijelim mišljenje o političarima , recimo da netko mora vladati, i da politika ne uređuje sve.

Dosta često sam u Beču, pa kad se prošećem centrom, ne znam- vidim naprimjer nordsee koji ne vidim tu, ali ponovno ima dovoljno hrane tako da nije da to fali

A ponovno imam dojam ko da nešto fali

Ne možemo reći da doseljenika nema u Parizu, Londonu, Beču, Barceloni, Ženevi etc, ali nekako ti gradovi mi se čine puniji, a nemam pojma zašto.

Slažem se da bi da smo bolje brandirani npr mogli imati dućane s brandom (Beč Mozart), ali zar je to sve?

Meni npr fali više egzotičnih restorana, iako naš jedan jedini indijski jedva pliva. Ne razumijem zapravo kako jedino kod nas uspije propasti subway ili kako niču kafići koji se nadmeću u stilskoj malograđanstini.
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 16:11   #7
Crveni
alokator resursa

Crveni Avatar

Registracija: Jul 2009.
Meni fali ''all you can eat'' restorani kakvih ima u americi
Old 15.04.2012., 16:52   #8
DeeJay Dee
Know-how Dibidus

DeeJay Dee Avatar

Registracija: Feb 2008.
aaaaa, Nordsee fali, jako, to si u pravu..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 17:05   #9
SuperQueer
Thievin Lying Cunt !!

SuperQueer Avatar

Registracija: Nov 2009.
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Fali mu nešto po čemu bi bio poznat u svijetu. Fale mu ljubazni konobari i ostalo uslužno osoblje jer da su takvi i svi građani bi bili veseliji i ne tolko namrgođeni. Tu je previše seljačina za razliku od velikih europskih gradova, posebno među dotepencima. Ne pljujem po njima, ali jednostavno je istina da su oni glavni krivci za seljančizam u gradu, posebno ovi iz BiH. Onda ljepša arhitektura i fasade. Zagreb ima sve potrebno za život, ali sve je nekak polovično, jadno i "tek tolko da ima".
wtf
kak to mozes uopce rec ?? (i kak to da nisi dobila ban do sada ?)
iako to nije daleko od istine, ovo ipak nije nacin za tako nesto rec
stravicno je kakvi su neki zagrepcanci postali, neznam od kud tolikim ljudima tolika volja za svadanjem .... danas sam cuo da se u vrticima, ako se nosi torta klincima mogu biti ili "ledo" il iz neke druge je... slasticarne, i to je to ??

meni je to bilo cudno, kaj ako je neko alergican na sladoled ??

Quote:
Crveni kaže: Pogledaj post
Meni fali ''all you can eat'' restorani kakvih ima u americi
mislis ono sranje kaj ti stave u korito pa si sam meces ono kaj drugi nisu mogli pojest ??
da, bas mi to fali
Old 15.04.2012., 17:26   #10
mr. torture
jebeš f.hr i cenzuru

Registracija: Mar 2011.
Quote:
SuperQueer kaže: Pogledaj post
wtf
kak to mozes uopce rec ?? (i kak to da nisi dobila ban do sada ?)
iako to nije daleko od istine, ovo ipak nije nacin za tako nesto rec
stravicno je kakvi su neki zagrepcanci postali, neznam od kud tolikim ljudima tolika volja za svadanjem .... danas sam cuo da se u vrticima, ako se nosi torta klincima mogu biti ili "ledo" il iz neke druge je... slasticarne, i to je to ??

meni je to bilo cudno, kaj ako je neko alergican na sladoled ??

mislis ono sranje kaj ti stave u korito pa si sam meces ono kaj drugi nisu mogli pojest ??
da, bas mi to fali
jebeš političku korektnost. ja se isto slažem sa yunom. čemu šutnja
Da, zagrebu su (ali i ostatku Hrvatske) problem upravo doseljinici iz BiH. Ne znam zašto, al su stvarno seljaci. Nekuluturni su, agresivni su i ne poštuju zemlju u koju dolaze. Puni su ih naši gradovi, a pogotovo ZG i ST. I šta je najgore, baš takvi se predstavljaju kao najveći purgeri ili splićani i kvare sliku o oba grada.
Ja bi stvarno volio da mogu reći da su to iznimke među tom svom doseljeničkom populacijom, ali ne mogu to reći. Imam osjećaj kao da su svi isti.

Al da se vratim na temu.

Zagrebu mi ništa ne fali, s obzirom na ukupnu situaciju u državi. Jedino mi je žao što nema ničega na Savi, nekakvih staklenih brodova za krsterenje, šetnice, mostovi, barovi, restorani.... Onako, kao u ostalim europskim gradovima na rijekama.
mr. torture is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 17:38   #11
SuperQueer
Thievin Lying Cunt !!

SuperQueer Avatar

Quote:
mr. torture kaže: Pogledaj post
jebeš političku korektnost. ja se isto slažem sa yunom. čemu šutnja

Ja bi stvarno volio da mogu reći da su to iznimke među tom svom doseljeničkom populacijom, ali ne mogu to reći. Imam osjećaj kao da su svi isti.

Al da se vratim na temu.

Zagrebu mi ništa ne fali, s obzirom na ukupnu situaciju u državi. Jedino mi je žao što nema ničega na Savi, nekakvih staklenih brodova za krsterenje, šetnice, mostovi, barovi, restorani.... Onako, kao u ostalim europskim gradovima na rijekama.
nije istina, ima i radisnih i dragih bosanaca, ok svi vuku onu istu "surovu" liniju, al tko smo "mi" da sudimo, daleko smo od toga da kazemo kako je to jedini problem ....
vise me brine sad vec druga generacija bosanaca kaj je odrasla u zagrebu a nije bas integrirana, no taj fenomen je prisutan i svim velikim eu gradovima, u drukcijim oblicima i formama, naravno
al imigracija je uvijek dobrodosla i pozeljna, kom se ne svida, nitko ga tu ne drzi kaj ne ?? pa ne vlada u zagrebu nikakva "cista stranka" ??

a ako ti se sava toliko svida mozes se doc prskat kod mene u wc, jedino kaj ce ti kod mene u wc-u bit 100 puta bolje

ono sto stvarno fali u zagrebu je vise nocnog zivota, fali mu kulusic, lap i svi klubovi kaj su se pozatvarali, falit ce mu tvornica kad napokon presahne,

a najvise me smetaju penzici, sam cendraju o necemu, cijeli taj kult nerada doveo nas je do grada sa najvise penzica na svijetu i sam se besciljno muvaju po gradu, uvijek mi maznu sve boce pred nosom
Old 15.04.2012., 17:44   #12
mr. torture
jebeš f.hr i cenzuru

Quote:
nije istina, ima i radisnih i dragih bosanaca, ok svi vuku onu istu "surovu" liniju, al tko smo "mi" da sudimo, daleko smo od toga da kazemo kako je to jedini problem ....
vise me brine sad vec druga generacija bosanaca kaj je odrasla u zagrebu a nije bas integrirana, no taj fenomen je prisutan i svim velikim eu gradovima, u drukcijim oblicima i formama, naravno
al imigracija je uvijek dobrodosla i pozeljna, kom se ne svida, nitko ga tu ne drzi kaj ne ?? pa ne vlada u zagrebu nikakva "cista stranka" ??

a ako ti se sava toliko svida mozes se doc prskat kod mene u wc, jedino kaj ce ti kod mene u wc-u bit 100 puta bolje

ono sto stvarno fali u zagrebu je vise nocnog zivota, fali mu kulusic, lap i svi klubovi kaj su se pozatvarali, falit ce mu tvornica kad napokon presahne,

a najvise me smetaju penzici, sam cendraju o necemu, cijeli taj kult nerada doveo nas je do grada sa najvise penzica na svijetu i sam se besciljno muvaju po gradu, uvijek mi maznu sve boce pred nosom
bosanci mi niti ne smetaju. oni su nekako pitomiji, iz mog iskustva. meni zbog naglaska zvuče sirovije, al stvarno su mi generalno ok. problem su mi hercegovci. Njih ne mogu probavit nikako. Kad vidim onu kamenjarsku facu, crnu geliranu kosu, zlatnu MINĐUŠU strašno
Jasno mi je da migracije moraju postojat, ne možeš to zaustavit. Al eto, kažem, oni mi nekako narušavaju sliku o zagrebu

haha pa naravno kad je sad sava zapuštena. Al i mora bit prljava. Pogledat Temsu ili Vltavu npr. Samo blato teče. Al su, eto, opet od toga napravili neku atrakciju.

haha a šta možeš sa penzićima, ima ih svugdje miljardu i najbolje mi je šta su u bilo koje doba dana puni tramvaju penzića koji nose vrećice sa placa
mr. torture is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 17:50   #13
SuperQueer
Thievin Lying Cunt !!

SuperQueer Avatar

Quote:
mr. torture kaže: Pogledaj post
bosanci mi niti ne smetaju. oni su nekako pitomiji, iz mog iskustva. meni zbog naglaska zvuče sirovije, al stvarno su mi generalno ok. problem su mi hercegovci. Njih ne mogu probavit nikako. Kad vidim onu kamenjarsku facu, crnu geliranu kosu, zlatnu MINĐUŠU strašno
Jasno mi je da migracije moraju postojat, ne možeš to zaustavit. Al eto, kažem, oni mi nekako narušavaju sliku o zagrebu

haha pa naravno kad je sad sava zapuštena. Al i mora bit prljava. Pogledat Temsu ili Vltavu npr. Samo blato teče. Al su, eto, opet od toga napravili neku atrakciju.

haha a šta možeš sa penzićima, ima ih svugdje miljardu i najbolje mi je šta su u bilo koje doba dana puni tramvaju penzića koji nose vrećice sa placa
a one stare ercegofke, sa crnim kosama (takoder) i zlatnim mindama, koje su toliko teske da imaju rupu velicine marelice ?? i (obavezno) jos neki "zlatni" nakit, valjda je to sve kaj imaju pa je bitno da se vidi ??

idu mu na ..... ti penzici, a svi sute o tome, smeta mi to sto su 100 god u penziji, i kazu ti "i ti ces kad odradis svoje",

da ziher da ja znam da cu sa 40 godina ic u "invalidsku" i onda se prepustit picu i kladionici nebi se sada nista brinuo, dapace digo bi im se u trajvanu i skinu kapu !!

i jos nekaj fali zagrebu podzemna
Old 15.04.2012., 17:55   #14
mr. torture
jebeš f.hr i cenzuru

Quote:
a one stare ercegofke, sa crnim kosama (takoder) i zlatnim mindama, koje su toliko teske da imaju rupu velicine marelice ?? i (obavezno) jos neki "zlatni" nakit, valjda je to sve kaj imaju pa je bitno da se vidi ??

idu mu na ..... ti penzici, a svi sute o tome, smeta mi to sto su 100 god u penziji, i kazu ti "i ti ces kad odradis svoje",

da ziher da ja znam da cu sa 40 godina ic u "invalidsku" i onda se prepustit picu i kladionici nebi se sada nista brinuo, dapace digo bi im se u trajvanu i skinu kapu !!

i jos nekaj fali zagrebu podzemna
e pa to ti je to. neka selo vidi šta one imaju. zbog njih mi svo žuto zlato izgleda seljački. zgadili su mi ga. i one njihove ogrlice sa tonu zlata, a na vratu ćelava glava i 2 zuba. ne možeš pogriješit sa takvima, ili je hercegovac ili je iz dalmatinske zagore. Nema trećeg.

istina. ja mislim da nema nama bolje budućnosti dok sve te generacije ne umru. pogotovo svi ti lažni branitelji i lažni invalidi. očito da ih se ne možemo riješit nikako.

šteta šta ZG nikad neće imat podzemnu, zbog terena i vode ispod grada Al će se sigurno, kako grad bude rastao, morat razmišljat o brzoj nadzemnoj.
mr. torture is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 18:13   #15
DeeJay Dee
Know-how Dibidus

DeeJay Dee Avatar

Registracija: Feb 2008.
ej, ej, ej, ej, stop!
neću dozvoliti da se i ova tema pretvori u još jednu pljuvačnicu po nekome ili nečemu, zadržite se na naslovu teme i recite "fali mi to i to" ili "fali mi više kulture u ovdašnjih stanovnika", al bez vređanja i šireg domaći vs. dotepenci niskog općenito-generalizirajućeg raspredanja, takve ću postove brisati + možebitne sankcije.
hvala.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 18:39   #16
SuperQueer
Thievin Lying Cunt !!

SuperQueer Avatar

"jelsesmijukvotatmoderatori"

ne smijua, al mogu, no onda sledi kartonče.

fali mi to i to

evo ga, jel tako ok ??

nije, opet spamaš, trolaš, kaj već.

a mozemo se i malo nasalit jelda ??

malo da, iako smo onda začas na tragu spamanja i trolanja, a to ne želimo.

fali mu ... evo recimo; burger king i KFC i posteno vodstvo !!

drugo mu ne fali, imaš ga već u Areni..

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 16.04.2012. at 09:00.
SuperQueer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 18:42   #17
Tutankhamon
empath

Tutankhamon Avatar

mislila sam napisati da prisilni egzodus radi naglaska i ostalih navedenih stvari nije primjeren ni human, a ponavljam, mislim da je Zagreb vrlo malo kulturološki raznolik. Što bi tek rekli da počnu prevladavati druge rase? Da se razumijemo, ne podržavam odbacivanje ljudi na temelju kulturoloških, rasnih, vjerskih ili inih karakteristika tako da mi je drago da je tema reusmjerena.

Da, stvarno je, Sava je neiskorištena, u Beču je samo pomoćno korito Dunava party atrakcija.

Znači noćni život, ok, da li to iz mistifikacije ili stvarne potrebe za Kulušićem? Mislim, postoje klubovi prema preferencijama. I to dosta ih u centru, ili Jarunu.

Ne znam, možda ću zvučati otrcano, ali fali mi dućan poput Saturna, a i čini mi se da je ogromna nestašica nekih suvenir shopova. Valjda jer nemamo što ponuditi

Podzemna- super ideja, ali da li nam treba za sam grad? Ne ulazeći u izvedivost?
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 18:46   #18
Tutankhamon
empath

Tutankhamon Avatar

Quote:

a mozemo se i malo nasalit jelda ??
fali mu ... evo recimo; burger king i KFC i posteno vodstvo !!
KFC je otvoren, Burger king- ok, kao i Nordsee, nekako imam dojam da bi propalo ko i Subway?

Imam dojam, ali možda je to samo moj dojam- da našoj populaciji fali nekih desetak godina da dosegnu potrebe neke razvijenije zemlje, te da je trenutno samo faza naslikavanja u što više fancy kafićima.

A starbucks?

Pošteno vodstvo je mislim primjerenije politici.
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 18:47   #19
Adrastia
*Nuclear Baby*

Adrastia Avatar

Registracija: Jul 2010.
fali mi atmosfera metropole u gradu. nekako mi je sve izmješano i više mi djeluje kao grad koji se tek počinje razvijati nego kao glavni grad.

fali mi pristojnosti na ulici (i ne samo od 'dotepenaca'...uvijek me iznenade stare spičkane babe zagrepčanke koje nose heklane rukavice da se slučajno ne bi primile za prljavu štangu u tramvaju, a istovremeno se ne zna maknuti sa vrata, sjesti tako da ne zauzima pola prolaza ili se pristojno obratiti osobi s kojom priča ), restorana srednjeg cjenovnog ranga (svi briju na neku ekskluzivu, a hrana je većinom prosječna), psećih parkova i ograđenih livada.

a i većinom su, za moj ukus, preuski pločnici u centru. eto, fali mi da su malo širi
Adrastia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 18:48   #20
mr. torture
jebeš f.hr i cenzuru

Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post

Podzemna- super ideja, ali da li nam treba za sam grad? Ne ulazeći u izvedivost?
treba, kako ne. pa zagreb ima dovoljno kapaciteta da bi se to isplatilo, a smanjilo bi prometnu gužvu. samo šta je tehnički neizvedivo.
gledaj, ako jedan Split ima podzemnu (još nisu stanice riješene), onda ti je sve jasno
mr. torture is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja