Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb
Korisničko ime
Lozinka

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2012., 18:50   #21
Tutankhamon
empath

Tutankhamon Avatar

Registracija: Sep 2006.
Quote:
Adrastia kaže: Pogledaj post
fali mi atmosfera metropole u gradu. nekako mi je sve izmješano i više mi djeluje kao grad koji se tek počinje razvijati nego kao glavni grad.
to je to- ne mogu staviti prst na nešto, ali mi nešto fali da, i ganjanje lažnog sjaja, ekskluzive, modnog mačka, ive jerković i slično- da.
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 18:50   #22
Crveni
alokator resursa

Crveni Avatar

Registracija: Jul 2009.
Quote:
SuperQueer kaže: Pogledaj post
mislis ono sranje kaj ti stave u korito pa si sam meces ono kaj drugi nisu mogli pojest ??
da, bas mi to fali
Ne, ne mislim to.
Old 15.04.2012., 19:00   #23
SuperQueer
Thievin Lying Cunt !!

SuperQueer Avatar

Registracija: Nov 2009.
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
KFC je otvoren, Burger king- ok, kao i Nordsee, nekako imam dojam da bi propalo ko i Subway?
A starbucks?

Pošteno vodstvo je mislim primjerenije politici.
joj da kfc sam videl neđe, daj me sjeti di ??
starbucks mi je uvijek iso na ku ....
hrpa ekipe kaj se dode slikat sa mekovima i diberit za free internet
pobogu, to nam ne treba !!
osim toga ocito je da rvati (i rvatce) vole ispijat kafice u puno opustenijim okruzenjima no sto je starbucks, a nismo opet toliko zaposleni da bi stalno srkali on the go kavu
Quote:
mr. torture kaže: Pogledaj post
treba, kako ne. pa zagreb ima dovoljno kapaciteta da bi se to isplatilo, a smanjilo bi prometnu gužvu. samo šta je tehnički neizvedivo.
gledaj, ako jedan Split ima podzemnu (još nisu stanice riješene), onda ti je sve jasno
zagreb godinama kasni sa podzemnom, mozda da smo imali jeftinije trajvanske stanice i javne weceee bi bilo i love za podzemnu ??
a ovo sa vodama necu ni da cujem, ako su prokopali la manche onda mogu i napravit podzemnu u zagrebu ??
Old 15.04.2012., 19:10   #24
mr. torture
jebeš f.hr i cenzuru

Registracija: Mar 2011.
Quote:
joj da kfc sam videl neđe, daj me sjeti di ??
arena centar

Quote:
zagreb godinama kasni sa podzemnom, mozda da smo imali jeftinije trajvanske stanice i javne weceee bi bilo i love za podzemnu ??
a ovo sa vodama necu ni da cujem, ako su prokopali la manche onda mogu i napravit podzemnu u zagrebu ??
a gledaj, moguće je podzemnu napravit i u svemiru, pitanje je cijena koliko sam ja čuo, u zagrebu je to nemoguće tj. bilo bi strašno skupo. a šta fali nadzemnoj? kao u tokyu?
mr. torture is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 15.04.2012., 19:23   #25
SuperQueer
Thievin Lying Cunt !!

SuperQueer Avatar

Quote:
arena centar
a gledaj, moguće je podzemnu napravit i u svemiru, pitanje je cijena koliko sam ja čuo, u zagrebu je to nemoguće tj. bilo bi strašno skupo. a šta fali nadzemnoj? kao u tokyu?
ima se para, pogledaj koliko je para .... (receno je da nesmijemo skretat s teme, ali, you get my point ?? )
tako da mi je debilno slusat o tome kako se to nemoze i bla bla bla, moze se i trebalo je vec odavno bit rijeseno, a dali ce radit podzemnu ili nadzemnu to mi je svejedno samo da se rijesi taj prometni kaos a kako nije me briga, sta se mene tice mogu i uvest letove sesvete-gajnice

jos mi smeta, sve te devastirane fasade, mislim ja sam dio urbane zagrebacke underground mladezi i obozavam ulicu i sve sta ona nosi ali gade mi se oni grafiti po starim zagrebackim proceljima oni anarhisticki i klosarsko-alkoholicarski tipa "imas kunu", to bi se sve trebalo ocistit, fala bogu ima ljudi kaj bi bili sretni da imaju poso, vjerujem da bi se naslo ko ce to cistit a ne ovako, u zaostacima smo sa uredenjem a ljudi na burzi koliko oces
Old 15.04.2012., 21:19   #26
grofBombelles
RAWR!!!!!

grofBombelles Avatar

Registracija: Aug 2011.
Quote:
Ma taj mit o nekoj basnoslovnoj cijeni podzemne je totalna glupost. Većina gradova s podzemnom je uz rijeke, sa sličnim sastavom tla kao Zagreb (London, Pariz, Budimpešta, Prag...). Gradnja u Zagrebu ne bi koštala ništa više nego u tim gradovima. Naravno, ne bi cijelom svojom trasom išla pod zemljom, nego samo u centru i tamo gdje nema prostora za nadzemni koridor.

Tramvaj je OK za kraće relacije, ali za doći do kvartova poput Jaruna, Prečkog, , Malešnice, Sopnice, Dubrave je ipak prespor. Tako da Zagrebu definitivno treba podzemna i bolji željeznički sustav. Ma o tome bi mogao pisati nadugo i naširoko, ali koja svrha kad se većina toga neće ostvariti.

Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
aaaaa, Nordsee fali, jako, to si u pravu..
Ja bi Starbaks, ali samo zbog ledene Frape kave. To je tako mljac. Ona u McCafeu nije loša, ali nije to to.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 16.04.2012. at 09:06.
grofBombelles is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 21:35   #27
mr. torture
jebeš f.hr i cenzuru

Registracija: Mar 2011.
Quote:
grofBombelles kaže: Pogledaj post
Ma taj mit o nekoj basnoslovnoj cijeni podzemne je totalna glupost. Većina gradova s podzemnom je uz rijeke, sa sličnim sastavom tla kao Zagreb (London, Pariz, Budimpešta, Prag...). Gradnja u Zagrebu ne bi koštala ništa više nego u tim gradovima. Naravno, ne bi cijelom svojom trasom išla pod zemljom, nego samo u centru i tamo gdje nema prostora za nadzemni koridor.

Tramvaj je OK za kraće relacije, ali za doći do kvartova poput Jaruna, Prečkog, , Malešnice, Sopnice, Dubrave je ipak prespor. Tako da Zagrebu definitivno treba podzemna i bolji željeznički sustav. Ma o tome bi mogao pisati nadugo i naširoko, ali koja svrha kad se većina toga neće ostvariti.
malo sam gledao po netu, prema nekim projekcijama izgradnja metroa u zagrebu bi koštala 1.14 milijardi eura.

ako usporedimo sa zg proračunom za 2012. koji je 6.65 milijardi kuna, vidimo da nema teoretske šanse da se u bliskoj budućnosti napravi metro. jbg.
mr. torture is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 21:38   #28
SuperQueer
Thievin Lying Cunt !!

SuperQueer Avatar

Quote:
grofBombelles kaže: Pogledaj post

jarun, pa cak i precko nisu udaljeni kvartovi ko sto je dubrava, sesvete i opcenito taj dio grada koji je losije prometno povezan a ti vlakovi koji idu tamo nisu ucinkoviti,

underground bi trebal ic iz sesveta do stupnika ili neka trasa tome slicna, za pocetak, mislim da bi se i moglo poradit i na bus linijama ...

a kod nas bi gradnja bila puno jeftinija nego u londonu ili budimpesti samo kaj bi kod nas vise ljudi htjelo izvuc korist iz toga i sve bi naravno zavrsilo tipicnim rvackim scenarijem nedaj boze da se ponovi nova vojna bolnica il nes slicno ?
Old 15.04.2012., 21:45   #29
Bliss7
Parklife

Bliss7 Avatar

Registracija: Apr 2012.
Vodoskok ispred Zagrepčanke.
Old 16.04.2012., 03:06   #30
master_mind_
Registrirani korisnik

master_mind_ Avatar

Registracija: May 2011.
Ne znam sada da li se pod "faliti" misli na stvari koje su nekad bile u Zgbu a sada nema ili na općenito što fali ali hajde ja ću pričati u drugom kontekstu.

Zagrebu po meni fali tu nazovimo to taku "urbanost" koja postoji postoji u drugim gradovima. Pod "urbanost" mislim i na mentalitet i na neke stvari koje bi trebale ovdje postojati.

Dakle, na primjer za vrijeme utakmice Medveščaka uvijek kada Medvjedi zabe gol pušta se pjesma "Servus Zagreb moj". Većini posjetitelja koji dolaze iz Zagreba se to sviđa, međutim ta pjesma je strancu izvan RH (dakle Austrijancu ili Slovencu koji dolaze) teška seljačka pjesma. Kada bi postojala "urbanost" u mentalitetu zagrepčana oni tu pjesmu za vrijeme gola ne bi puštali nego umjesto toga jednu modernu pjesmu kao od Pit Bulla. nadam se da sada shvaćate što mislim pod pojmom "urbanost".
master_mind_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 09:09   #31
DeeJay Dee
Know-how Dibidus

DeeJay Dee Avatar

Registracija: Feb 2008.
pod faliti slobodno možeš pisati o svemu što ti fali - i o onome što je nekad bilo sad se spominjalo, kao i onom nečem novom što fali, a negdje drugdje ima, postoji i uobičajeno je.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 09:43   #32
KILLERDOG
ljep,a i pametan pas

KILLERDOG Avatar

Registracija: May 2006.
Quote:
jarun, pa cak i precko nisu udaljeni kvartovi ko sto je dubrava, sesvete i opcenito taj dio grada koji je losije prometno povezan a ti vlakovi koji idu tamo nisu ucinkoviti,

u
pa brže se dođe do dubrave od trga nego do jaruna, meni je uvijek jarun bio puno dalje od dubrave

i neko je rekao da nema stranih restorana, ima ih ali je problem u ponudi
kineska,japanska,za indiju si reko, arapska
iako se apsolutno slažem da je to slabo

i bio je all you can eat nedjeljom na staroj samoborskoj

a s time je vezana ponuda u dućanima,gdje fali hrpa stvari, evo ja sam u subotu bio u austriji nakupovati stvari, od toga je 90% prehrane bilo
Old 16.04.2012., 10:14   #33
SuperQueer
Thievin Lying Cunt !!

SuperQueer Avatar

Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
pa brže se dođe do dubrave od trga nego do jaruna, meni je uvijek jarun bio puno dalje od dubrave

a s time je vezana ponuda u dućanima,gdje fali hrpa stvari, evo ja sam u subotu bio u austriji nakupovati stvari, od toga je 90% prehrane bilo
jarun je blize "gradu" nego dubrava, definitivno,
blize je jedino ako si s one strane grada
opcenito ljudi iz dubrave kazu da je dubrava bolja od zagreba pa cak i bliza iako ti nije blizu istini, samo zato kaj imate vlak iz retkovca il di vec do glavnog za 15ak min to nikog ne cini blize, ja s jaruna dodem pjeske u centar za 20ak min

a sto se hrane tice, katastroga, fali mi normalna ponuda u ducanu i da cijene "uvozne" robe nisu 3 puta vece negu u eu jebote !
Old 16.04.2012., 12:32   #34
Goc-369
Registrirani korisnik

Goc-369 Avatar

Registracija: Jan 2012.
Onaj zagrebački duh zgodno uhvaćen u Golikovom filmu i smogovcima. Čini mi se kao da ga je ostalo još sasvim malo te da iščezava svakim danom.
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 13:02   #35
madafaka
Registrirani korisnik

madafaka Avatar

Dakle, na primjer za vrijeme utakmice Medveščaka uvijek kada Medvjedi zabe gol pušta se pjesma "Servus Zagreb moj". Većini posjetitelja koji dolaze iz Zagreba se to sviđa, međutim ta pjesma je strancu izvan RH (dakle Austrijancu ili Slovencu koji dolaze) teška seljačka pjesma. Kada bi postojala "urbanost" u mentalitetu zagrepčana oni tu pjesmu za vrijeme gola ne bi puštali nego umjesto toga jednu modernu pjesmu kao od Pit Bulla. nadam se da sada shvaćate što mislim pod pojmom "urbanost".[/QUOTE]

Neee, ne kužim te...
Old 16.04.2012., 13:29   #36
DeeJay Dee
Know-how Dibidus

DeeJay Dee Avatar

bormeč ni ja, "Serb(v)us" je jedna lepa ZG pjesma, kaj te briga kaj to kontra ekipa i njihovi drukeri ne puše, moš mislit.

ko da bi se oni u Beču il bilo di vani opterećivali i opravdavali drugima kaj to nije jedan "univerzalni" kokošarski i kuruzni, kič Pitbull, kad bi svoju domaču popefku pustili kad njihovi zabiju gol, howyesno.

upravo različitost veseli, a ak nekog smeta pjesma il štogod drugo što je već praktički dio neke baštine i tradicije, ko mu je kriv.
nek ide pa se leči.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 13:31   #37
Caprice
Registrirani korisnik

Caprice Avatar

Registracija: Dec 2011.
Dakle, na primjer za vrijeme utakmice Medveščaka uvijek kada Medvjedi zabe gol pušta se pjesma "Servus Zagreb moj". Većini posjetitelja koji dolaze iz Zagreba se to sviđa, međutim ta pjesma je strancu izvan RH (dakle Austrijancu ili Slovencu koji dolaze) teška seljačka pjesma. Kada bi postojala "urbanost" u mentalitetu zagrepčana oni tu pjesmu za vrijeme gola ne bi puštali nego umjesto toga jednu modernu pjesmu kao od Pit Bulla. nadam se da sada shvaćate što mislim pod pojmom "urbanost".[/QUOTE]

O jbt, kakve gluposti ja sve ovdje neću pročitati... Kao prvo, kaže se serBus. Kao drugo, reći da je to "teška seljačka pjesma" je toliko glupo da me upravo glava zaboljela. Znači, da rezimiramo, izvoditi u centru Zagreba staru "purgersku" pjesmu (koja usput kaže "Zagreb moj, Kaj da bi se nekaj sramil, Ti se nemaš sramit kaj") je seljačija. Protuotrov takvoj seljačiji je hitno ubacivanje na repertoar "urbane" (hip hop, rap, pop, Madonna, Justin Bieber, Rihanna, kaj je to urbano nek me netko prosvijetli... ) stvarčice, u kojoj se ni u tragovima ne spominje ništa vezano uz domaće prilike, da se slučajno nitko od prisutnih stranaca ne bi... uvrijedio???
Caprice is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 13:36   #38
OpticaLL
Apsolutni relativac!

OpticaLL Avatar

Registracija: Jul 2008.
Bas sam se i ja zapitao oko ovih glazbenih kriterija, po kojima smo mi ocito neurbani.. I kako ce mi slusanje nekog MTV hrtic hitic "mejkera" pomoci da se osjecam vise "gradski"?

U nacelu volim cut te zagrebacke pjeseme, slagere i ino uz koje se nekako osjeca onaj stari zagrebacki duh, onaj shmekerski odnos prema gradu i sugradjanima, neka kultura zivota i zivljenja (primjer recimo film "Tko pjeva zlo ne misli" ) koja je nazalost nestala pocetkom rata, ali ne nuzno zbog rata nego zbog ljudi koji su u to vrijeme nahrupii u grad i grad prilagodili sebi.

Pa meni je i normalnije cuti, primjera radi, na takvim utakmicama neke pjesme koje velicaju ljepotu grada i slicno (Ivo Robić - Tebi Grade Moj nego kad mi na poluvremenu dinamove tekme zatresti "oj zagoro lijepa li si... " i tak dalje a da o Pit Bullu ni ne pricam.
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 13:37   #39
madafaka
Registrirani korisnik

madafaka Avatar

Quote:
Caprice kaže: Pogledaj post
"međutim ta pjesma je strancu izvan RH (dakle Austrijancu ili Slovencu koji dolaze) teška seljačka pjesma.".
O jbt, kakve gluposti ja sve ovdje neću pročitati...

Navedeni nam forumaš (tkz. Zagrepčan) očito nikad nije bil ili prek telke gledal i slušal zvučnu kulisu kad Medvedi igraju u Austriji jer bi čul takve jodlerske pizdarije da bi mu "Serbus Zagreb" zvučal uberurbano...
Old 16.04.2012., 14:03   #40
Caprice
Registrirani korisnik

Caprice Avatar

Registracija: Dec 2011.
Ah ne, ne, nemoj nam otimati primat u seljoberstvu, evo ja prva priznam da sam seljoberica na kvadrat, ma što na kvadrat, najmanje na kub

Al' nestrpljivo čekam da mi netko pojasni kakva bi se to "urbana" glazba trebala puštati u Zg-u, jel urbana kao Urban ili nešto još urbanije?
Caprice is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja