Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt
Korisničko ime
Lozinka

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2012., 19:23   #1
BiLi22
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2012.
Vocka ili cvijet

krenio sam u uredenje oko vikendice i imam prostor iza vikendice koji mi se nalazi u hladovini skoro tokom cijelog dana (sunca ima od 8:00h do 11:00-12-00 i to je to). sad neznam sta bih tu posadio dali neku vocku(i nebi bas vocku jel imam vocnjak) ili neki cvijet u obliku grma manjeg nekog drveta koji ce uspjeti u hladovini. ako je potrebno mogu i slikati sutra ili prekosutra taj prostor...
BiLi22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 18:37   #2
koka36
Registrirani korisnik

koka36 Avatar

Registracija: Jun 2005.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku koka36 Pošalji poruku preko Yahoo korisniku koka36
Quote:
BiLi22 kaže: Pogledaj post
krenio sam u uredenje oko vikendice i imam prostor iza vikendice koji mi se nalazi u hladovini skoro tokom cijelog dana (sunca ima od 8:00h do 11:00-12-00 i to je to). sad neznam sta bih tu posadio dali neku vocku(i nebi bas vocku jel imam vocnjak) ili neki cvijet u obliku grma manjeg nekog drveta koji ce uspjeti u hladovini. ako je potrebno mogu i slikati sutra ili prekosutra taj prostor...
Posadi recimo aroniju, grmolika biljka neosjetljiva, ima u prolječe ljepe cvjetove u jesen crveno dekorativno lišče i na kraju ti ostane nešto i ploda za jesti ili za sok....
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 20:05   #3
BiLi22
Registrirani korisnik

a dal se ona moze orezat malo pa da bude u obliku drveta
BiLi22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 20:09   #4
BiLi22
Registrirani korisnik

Catambra? dal ima netko iskustva s ovom biljkom navodno rasteruje komarce sto bi mi jako dobro doslo jel imam komaraca ipak je vikendica uz vodu i u divljini pod šumom
BiLi22 is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 19.04.2012., 18:55   #5
koka36
Registrirani korisnik

koka36 Avatar

Pošalji poruku preko ICQ korisniku koka36 Pošalji poruku preko Yahoo korisniku koka36
Quote:
a dal se ona moze orezat malo pa da bude u obliku drveta
Naravno, možeš ju koristiti i kao živu ogradu...Navodno raste i preko 2 metra
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 17:54   #6
Wedding
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2006.
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Naravno, možeš ju koristiti i kao živu ogradu...Navodno raste i preko 2 metra
Raste itekako, moja je stara 3 godine i visoka je oko 160, a raste kao visoki uski grm tj ima cca 7-8 grana koje idu od korjena, samo ne znam kako ona guta sjenu jer je poznato da Aronije vole sunce i moja je od izlaska do zalaska osuncana
Old 20.04.2012., 18:40   #7
BiLi22
Registrirani korisnik

visina mi je svejedna zanima me samo dal uspijeva u sjeni
BiLi22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 23:48   #8
koka36
Registrirani korisnik

koka36 Avatar

Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Raste itekako, moja je stara 3 godine i visoka je oko 160, a raste kao visoki uski grm tj ima cca 7-8 grana koje idu od korjena, samo ne znam kako ona guta sjenu jer je poznato da Aronije vole sunce i moja je od izlaska do zalaska osuncana
Aronija ili sibirska borovnica..Dakle sumljam da baš u sibiru ima puno sunca...
Pošto mu nije bitan plod rasla bu i u hladu
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 08:06   #9
Wedding
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2006.
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Aronija ili sibirska borovnica..Dakle sumljam da baš u sibiru ima puno sunca...
Pošto mu nije bitan plod rasla bu i u hladu
Aronija nema veze sa Sibirom, ona potjece iz istocne obale Sjeverne Amerike ali podnosi vrlo velike minuse tj otprilike do - 30 ( a u sibiru je to cak i mali minus ) i spada u porodicu ruza

Edit: evi ti link na dobru stranicu o bobicastom vocu tj direktnona Sibirian Blueberry, pa malo prouci link i vidjet ces da su Aronija i Sibirska borovnica dvije sasvim druge vrste bobicastog voca i nije mi hadno tko to brka tj netko je to lijepo upisao u wikipediju i na par blogova i foruma i eto ti krive info.
To je isto kao sto ljudi brkaju tj govore da su Josta i Ogrozd ista vocka a nisu.

Zadnje uređivanje Wedding : 22.04.2012. at 08:15.
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 15:39   #10
BiLi22
Registrirani korisnik

da neotvaram novu temu poceo sam ozbiljno razmisljat da si napravim vrtni ribnjak (nista veliko)
pa me zanima otprilike sta sve moram si kupiti i koliko novca uloziti da bi ga napravio
jel ima netko iskustva stime
BiLi22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 20:59   #11
koka36
Registrirani korisnik

koka36 Avatar

Quote:
da neotvaram novu temu poceo sam ozbiljno razmisljat da si napravim vrtni ribnjak (nista veliko)
pa me zanima otprilike sta sve moram si kupiti i koliko novca uloziti da bi ga napravio
jel ima netko iskustva stime
lopatu, foliju za bazene, filter, pumpu i ribe a sad cjene neznam...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 21:51   #12
BiLi22
Registrirani korisnik

lopatu imam i sav ostali pribor za kopanje foliju cemo nabaviti ako krenem u realizaciju
dali se filter moze napraviti od nekih prirodnih materijala ili bas se mora kupiti dali moze biti ribnjak bez te pumpe
imam vikendicu uz rijeku samu pa me zanima dali bi vodu mogo koristiti iz rijeke te ili?
pumpa u ribnjak ide radi protoka voze koliko sam procito po netu kad bi iso bez te pumpe koliko cesto bi moro mjenjat vodu u ribnjaku
htjeo bih napraviti sto prirodnije jel tamo nemam ni struje dakle moro bi na solarno ic al problem je taj sto ce to neko sve pokrast (kao sto su mi i dosad vec par puta razne stvari pokrali i pobacali u rijeku)
BiLi22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 00:09   #13
koka36
Registrirani korisnik

koka36 Avatar

Quote:
lopatu imam i sav ostali pribor za kopanje foliju cemo nabaviti ako krenem u realizaciju
dali se filter moze napraviti od nekih prirodnih materijala ili bas se mora kupiti dali moze biti ribnjak bez te pumpe
imam vikendicu uz rijeku samu pa me zanima dali bi vodu mogo koristiti iz rijeke te ili?
pumpa u ribnjak ide radi protoka voze koliko sam procito po netu kad bi iso bez te pumpe koliko cesto bi moro mjenjat vodu u ribnjaku
htjeo bih napraviti sto prirodnije jel tamo nemam ni struje dakle moro bi na solarno ic al problem je taj sto ce to neko sve pokrast (kao sto su mi i dosad vec par puta razne stvari pokrali i pobacali u rijeku)
filter ti nejde bez pumpe a bez filtera buš za tri dana imao baru a ne ribnjak ukoliko nemaš struje zaboravi.
Ukoliko možeš složiti da je konstantan protok vode iz te rijeke u ribnjaki i iz ribnjaka nazad u rijeku onda bi funkcioniralo uz samo neki priručni filter za krupne čestice (filter od pjeska i šljunka recimo).
Bez filtera i pumpe izmjena vode bi morala biti bar svaki drugi treči dan plus bar jednom tjedno čiščenje od algi i mulja...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 07:55   #14
BiLi22
Registrirani korisnik

znaci nista od ribnjaka
BiLi22 is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement