Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2012., 19:37   #181
Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
Ja znam lika jednog koji tvrdi da ne može prestat pušit. Sigurna sam da svatko zna bar po jednog takvog. Znači li to da se ne moze prestat pušit?
A kako znaš da ona nije pokušala prestati s homoseksualnim sklonostima? Kako znaš za ostale homoseksualce i lezbijke?

Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
Sigurna sam da ih ima više od jednog.
Nije bolest sad ko kuga. Posve neškodljiv poremećaj, nit smatram da treba bit liječen- pa nek zivi svatko kako mu odgovara...al jednostavno ne volim stvari trpat u isti koš i nazivat tu opredjeljenost prirodnom, potrebnom i korisnom.
A jeli? Pa onda je vrijeme da prestaneš trolati i ajd već nabaci koji link, neko istraživanje, prosvijetli nas.Odrasli smo ljudi, što mi nikako ne ide u glavu jer ovakvo natezanje ne priliči ni petogodišnjem djetetu.Ti si to čitala i proučavala, još samo fali da si sama izumila univerzalne pilule protiv homoseksualnosti.A dokazima i svjedočanstvima ni traga.

Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
Ja nigdje ne govorim ''svi' nit za homiće nit za hetero nit za katolike nit za ateiste pa mi nemoj takve izraze pripisivat.
Ne smatram da netko treba biti odbačen od društva zato što je gej. Dapače- biti gej ili negej ne treba bit mjerilo općedruštvene vrijednosti.
Dakle to je tvoja logika a ne moja...ili zapravo ovo šta govoriš je tvoj pokušaj da shvatiš jednu duboku temu. Šupalj pokušaj i promašen pokušaj.
Meni se činilo da ti hoćeš reći kako su gejevi sami krivi što su gejevi i da se mogu izliječiti od homoseksualnosti, samo da žele.Ovako se činilo da uživaju biti diskriminirani i etiketirani kao manje vrijedni, pošto se očigledno ne žele izlječiti (s obzirom da kako ti kažeš postoji mnogo priznatih metoda liječenja homoseksualnosti, a i kao stručnjak znaš da svi čeznu za tradicionalnim oblikom obitelji).

Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
Bog je stvorio i ubojice, silovatelje i razne zločince- nije bitno Bog te voli takvog kakav si. S takvim stavom ulazis u konflikt.
Opet usporedbe sa ubojicama, silovateljima, Hitlerima, Fritzlovima... Kad ćete prestati, zaista nema smisla.Homoseksualci samo žive svoj život i ne rade ništa loše.

Quote:
sladoje kaže: Pogledaj post
Inace, da sma ja homo, to bih smatrao bozjim blagoslovom i razlitioscu koju bih cijenio i u skladu s njom zivio. Ako bih volio djecu onda bi im tu ljubav pruzio humanitarnim radom i volontiranjem, trudeci se sto je manje moguce proguravati svoj ego a kamo li im na bilo koji nacin nanositi stetu.
Zašto netko ne bio mogao biti homoseksualac koji vodi uredan seksualni, emocionalni, društveni život i volontirao i bavio se humanitranim radom? To i rade heteroseksualci.Zašto homoseksualci moraju prakticirati celibat i živjeti bez partnera, a drugi mogu, a oboje su jednako sposobni voditi moralan život, nikome na štetu? Bilo bi vrijeme da već odgovorite na ovo pitanje.Nije vam teško uspoređivati homoseksualce i lezbijke sa psihopatima i silovateljima, pa izvolte (mora i postojati nekakav razlog tim usporedbama).
pahulja8 is offline  
Old 24.04.2012., 19:37   #182
Quote:
sladoje kaže: Pogledaj post


Inace, da sma ja homo, to bih smatrao bozjim blagoslovom i razlitioscu koju bih cijenio i u skladu s njom zivio. Ako bih volio djecu onda bi im tu ljubav pruzio humanitarnim radom i volontiranjem, trudeci se sto je manje moguce proguravati svoj ego a kamo li im na bilo koji nacin nanositi stetu.
Je... baš u našoj sredini bi to bio božji blagoslov...dobro iz perspektive jednog Iranca ili Saudijca ovdje su medene batine pripravljene za pripadnike gej populacije.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 24.04.2012., 19:38   #183
Quote:
Orah kaže: Pogledaj post



Vrijednosti karata ovise o igraču.
a ne od pravila igre???
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 24.04.2012., 19:40   #184
Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?v=_te6dLVeqa8
ovaj je propušio skoro od rođenja.
Dal ce ikad moc prestat pusit?
Morat će. No, ta je navika stečena zbog vanjskih utjecaja. Nije iz maternice izašao sa pljugom u ustima.


Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
Ako si voljan pokusat ja mogu pratit tvoj napredak pa cemo imat jedno istrazivanje malo
Zrelo si ti djevojče, nema šta...

Quote:
Regul kaže: Pogledaj post
znači, Tox; hipotetsko pitanje - da sam ja nekim slučajem gay, sve što sam trebao napraviti ukoliko bih poželio prestati biti gay (nije važno zašto) je doći na forum.hr i pdf religija i postaviti pitanje što Isus misli o tome. po Bibliji, i vjersko-krscanskom nauku bi se valjda homoseksualnost trebala moći i izliječiti kao i sve druge bolesti ?
Uf, ne volim baš hipotetska pitanja sa jako malom vjerojatnošću scenarija. No, probati ću odgovoriti u narednih dan dva, kada se dovoljno informiram o stavu Crkve i religija o gay populaciji, ne želim ovak bacat riječi samo da nešto odgovorim.

Zadnje uređivanje Tox : 24.04.2012. at 19:45.
Tox is offline  
Old 24.04.2012., 19:42   #185
http://www.gost.hr/index.php/svijet/...ostao-gay.html

Ovaj lik je isto prestao "pušiti"...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 24.04.2012., 19:56   #186
pogresan je naslov uostalom, osim ako osoba osobno razgovara sa Bogom o tome

Prije bi bilo volim crkvu al sam gej
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 24.04.2012., 20:16   #187
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
a ne od pravila igre???

vrijednosti karata npr u texas holdemu ovise o pravilima igre, igraču, a dakako i o sreći. ali ja bih iz iskustva rekao najviše o igraču. evo videa koji će ti to potvrditi, pa tko se malo razumije u holdem i koga interesira neka pogleda http://www.youtube.com/watch?v=HaO8nFlma6o
Regul is offline  
Old 24.04.2012., 20:20   #188
Quote:
Regul kaže: Pogledaj post
ali ja bih iz iskustva rekao najviše o igraču.
A što ćeš - neki izvuku krive karte, neki lošom igrom shebu dobre, treći shvate da su sa dobrim kartama u krivoj igri, četvrti imaju joker u rukavu...svi mi igramo što po pravilima, što muljamo dok nas ne uvate...
život je fucking igra!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 24.04.2012., 20:26   #189
ali to je holdem poker, kuzis ? ici all in sa J2 protiv AK moze samo ludjak koji nesto zeli dokazati, a sreca ga posere sa zadnje dvije dvice i sa tim dokaze (na videu) i igracima da je BOSS za stolom bacivsi KK na pocetku slijedece ruke. vecina igraca u praksi to ne radi, ali vidis ima koji to i rade pa vrijednosti karata ovise iskljucivo o igracu.
Regul is offline  
Old 24.04.2012., 21:03   #190
Osvrnuo bih se samo na naslov ove teme: "Volim Boga al sam gay". Prvo, dobro bi bilo napraviti distinkciju u terminu "gay". Jedna stvar je spolna privlačnost prema osobama istog spola, ali sa stavom da je upuštanje u homoseksualne odnose grijeh te odlukom da se to ne želi činiti. Druga je stvar upuštanje u takve odnose sa stavom da su oni dobri i poželjni ("ja to želim činiti pa to i činim").

Ovo prvo, po katoličkom shvaćanju, nije grijeh (iako je stanovit nered, otklon od onog "normalnog" ili "prirodnog"), ali ovo drugo jest. Naime, Božja zapovijed zabranjuje takve čine i onaj tko ih svjesno i slobodno bira, pokazuje da ne ljubi Boga onako kako bi trebao. Ljubiti Boga znači čuvati Njegove zapovijedi. Isus kaže:

"Ako me ljubite, zapovijedi ćete moje čuvati." (Iv 14,15)

Sveti Ivan pak kaže:

Jer ljubav je Božja ovo: zapovijedi njegove čuvati. (1 Iv 5,3)

Znači, tko ne čuva Njegove zapovijedi, zapravo ga ne ljubi potpuno (onako kako bi trebao). To ne vrijedi samo za slučaj kada se čovjek upušta u homoseksualni odnos, već kada čini bilo koji grijeh.
__________________
Kasno sam te uzljubio, ljepoto tako stara i tako nova, kasno sam te uzljubio! (sv. Augustin)
danijel12 is offline  
Old 24.04.2012., 21:06   #191
Quote:
danijel12 kaže: Pogledaj post
ako je stanovit nered
aaa, znaci pederi su neuredni, ne poremeceni
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 24.04.2012., 21:28   #192
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
aaa, znaci pederi su neuredni, ne poremeceni
Ovaj se nered može nazvati i poremećajem. Uglavnom stvar je u nedostatku nečega što bi trebalo biti "u normalnom tijeku stvari". Ako pomaže, možeš to usporediti s nedostatkom ruke ili noge u nekih ljudi.
__________________
Kasno sam te uzljubio, ljepoto tako stara i tako nova, kasno sam te uzljubio! (sv. Augustin)
danijel12 is offline  
Old 24.04.2012., 21:33   #193
Quote:
danijel12 kaže: Pogledaj post
Osvrnuo bih se samo na naslov ove teme: "Volim Boga al sam gay". Prvo, dobro bi bilo napraviti distinkciju u terminu "gay". Jedna stvar je spolna privlačnost prema osobama istog spola, ali sa stavom da je upuštanje u homoseksualne odnose grijeh te odlukom da se to ne želi činiti. Druga je stvar upuštanje u takve odnose sa stavom da su oni dobri i poželjni ("ja to želim činiti pa to i činim").

Ovo prvo, po katoličkom shvaćanju, nije grijeh (iako je stanovit nered, otklon od onog "normalnog" ili "prirodnog"), ali ovo drugo jest. Naime, Božja zapovijed zabranjuje takve čine i onaj tko ih svjesno i slobodno bira, pokazuje da ne ljubi Boga onako kako bi trebao. Ljubiti Boga znači čuvati Njegove zapovijedi. Isus kaže:

"Ako me ljubite, zapovijedi ćete moje čuvati." (Iv 14,15)

Sveti Ivan pak kaže:

Jer ljubav je Božja ovo: zapovijedi njegove čuvati. (1 Iv 5,3)

Znači, tko ne čuva Njegove zapovijedi, zapravo ga ne ljubi potpuno (onako kako bi trebao). To ne vrijedi samo za slučaj kada se čovjek upušta u homoseksualni odnos, već kada čini bilo koji grijeh.
Proglasi nešto božjom zapovijedi i sve je riješeno. Ljudi će se automatski bojati pakla i neće ići griješiti. Pogotovo onda kada im se neka zapovijed ne čini previše pametnom. Ali mi nismo tu da mozgamo, nego smo tu da slijepo služimo. Jer je mozganje veliki neprijatelj vjere.
krena is offline  
Old 24.04.2012., 23:48   #194
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
vjerujem da se dosta dugo smatralo poremecajem (opet u skladu sa drustvenim vrijednostima vise) pa nije bas nesto previse uspjesno ljeceno : D

No ako usporedimo sa psihickim poremecajima (bez obzira je li uzrok urodjeni ili steceni) vracamo se na ono da se sa takvim stvarima ljudi najcesce nauce nosit i kontrolirat, ne i korjenski izmjenit. takve stvari traze trud, novac, angazman i cesto prilicno napora. To ce covjek napraviti ako je pitanje prezivljavanja, ako ne moze drugacije funkcionirati, no zasto bi se izlagao tolkom radu i "mucenju" zato sto religija smatra da je to nemoralno, tj zbog necije moralne procjene? Zasto bi se zdravstveni sustav time opterecivao?
Mozda zato jer zeli imat obitelj.
Ne smatram da se zdravstveni sustav time treba opterecivat...al s druge strane ako ga mozemo opteretit MPOom itd onda ga mozemo opteretit i time.


Quote:
ja bih rado odabrao da mogu letiti, da imam rengenski vid i jos par stvari. No uglavnom me nitko ne pita sto zelim : D
ja te eto pitam hehe ne kazem da cu ostvarit. Kladim se da bi odabrao bit strejt jer koliko god čovjek bio zauzet sobom ili poslom ili bilo cim voli imat u misli da ce jednog dana ispoljit sebi sličnog sa sebi sličnim.
To je neki divlji instinkt...još ako si lijep- ziherica.

Quote:
terminologija nije datost po sebi nego pitanje drustvenog dogovora te se stoga uvijek prilagodjava, nema vlastitu inherentnu vrijednost i znacenje van one koju joj mi damo.
No mislila sam na to da koristimo terminologiju da opisemo neke cinjenice i onda krivimo terminologiju da bi ju prilagodili nekim ''osjecajima'' na uštrb činjeničnog stanja.


Quote:
pa reko sam da nisam protiv toga, buduci je definiranje poremecaja relativno. Postoje objasnjenja smislenosti homoseksualizma u evolucijskim okvirima btv. Sama ideja poremecaja podrazumjeva ideju ideala, a to su sve ideje, ne stvarnosti. Nasi koncepti i kategorizacije. U stvari stvari jesu kakve jesu, ljudi imaju sklonosti kakve imaju, a sve ideje, nazive i ategorije koje im prisivamo su subjektivne i relativne. E sad da li ima smisla tvrditi da je neka druga stvar po tim kriterijima poremecaj, a homoseksualnost nije? To je vec dobro pitanje i rekao bih vise igra lobiranja i pomodnih vrijednosti (ali opet svaka je vrijednost pomodna i relativna) jer mjenja kriterije s obzirom na to koliko je trenutno u sirem drustvu nesto openito prihvaceno ili nije.
No meni nije bitno oce li se nesto definirati poremecajem ili ne i koja ce skupina u skladu sa kakvim svojim filmovima sto kako nazivati.
Kako to objasnjava evolucija?

Quote:
Bitno je da li odredjena pojava stvara zajednici probleme ili toj osobi. Zatim ako stvara probleme kakvog su tipa, kolko ozbiljni i kako rjesivi (promjenama u zajednici ili pojedincu) i da li uopce. Iako je i to sve subjektivno naravno i ne cini stvari dobrima ili losima po sebi nego u relativnim okvirima odredjenih vrijednosnih sustava i drustvenih odnosa.
Pa probleme koje dozivljavaju da budu kamenovani itd ja smatram da treba rijesit i to ne na štetu homića.

Quote:
Sve u svemu u modernom drustvu mislim da nema potrebe zamarat se necijom seksualnoscu. Oni ne stete okolini, jos malo treba poraditi da okolina ne steti njima i sve dalje nek covjek radi sto mu se oce, bilo da se jebe sa 5 drugih muskaraca istovremeno ili se samobicuje zbog neprilicne misli, nije problem drustva i medicine Iako uvijek ima skakljivih podrucja poput javnog iskazivanja nekih stvari, posvajanja djece isl...
Ja se posve slazem sa ovim.

Quote:
adelon kaže: Pogledaj post
Pa to ti i kažem. Sebe vidiš kao nekoga, koji bi mogao promijeniti svoju spolnu orijentaciju, ako ova njegova dosadašnja zbog nečega više ne bi bila "in".

Recimo, ja za sebe ne vidim tu mogučnost (mogučnost da bih svoje spolne potrebe zadovoljavao "na homoseksualan način"), pa si zato ne mogu ni predočiti kako bi netko tko je isto tako sasvim određeno spolno orijentiran, mogao... odlučiti se?... "sabrati snagu"? ... ili kako već si to predstavljaš... preći na drugu stranu.
Ima takvih muškaraca koji su tvrdi dosta
Kad danas razmislim nekako od muskaraca koje poznajem oni koji su u mogućnosti da se malo pederišu su oni što su veći ženskaroši. ne znam zasto je to tako. mozda su samo moji prijatelji takvi

A kak predstavljam..pa eto neka hipotetska situacija. Ti imas u sebi usadjeni nagon za zenama recimo to tak...al taj nagon je i odgojen pa stoga ti ne hodas okolo i hopsas zenke nego imas neke manire da bi na kraju dosao do te zene.
I na pocetku recimo kad kao mladac maštaš o ženi- mozda se mozes dobro sjetit sta si mastao- vjerujem da je to bilo nesto sigurno dosadnjikavo tj klasicno...e sad da ti ja tu dodjem i polako i sustavno rušim otpore, sram, mijenjam navike - ja sam uvjerena da bi kroz neko vrijeme dosli do toga da ti stvari prema kojima si u pocetku imao otpor bi postale privlacnije ili makar podnosljive,a i s vremenom misao da budes sa muskarcem ne bi bila toliko odbojna. Ne znam kakav bi ti odgovarao..neki vole macho, a neki vole tetkice- vjerujem da bi i ti nasao svoj tip. Misljenja sam da bi nakon tog svog puta bio uvjeren da si u najmanju ruku biseksualan-mislim da bi se to moglo napravit od mnogih. Što je zapravo čudno jer eto većina nas je hetero..ili su mozda svi biseksualni.
Smatram da do ovih pojava MOZE doci i kad se odvaja seksualno zadovoljavanje od onog dvostrukog smisla bračnog čina u KC- sjedinjenje partnera i prokreacija.
Ne kazem da je to nuzno jedini uzrok.
Mislim da se s čovjek svašta moze napravit preko različitih oblika manipulacije...a svi smo mi manje vise izmanipulirani samo sto to rijetko tko moze priznat. Masovni mediji su strasna stvar.

Mislim ovo pričam na osnovi nekoliko primjera nekih mojih (uglavnom muskih) prijatelja koji su se igrali tak malo i istrazivali svoju seksualnost kak se to veli već i na kraju bi njihovo istrazivanje završilo ono u zbilja bizarnim- cak i za moj pojam- odnosima s muskarcima. A ono do prije godinu dana je lik bio normalan kvartovski jebač

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Sumnjam da se dvojica dalmatinskih svećenika nisu htjeli riješiti homoseksualnosti. (ranije spomenutih) .Sumnjam da nisu to nekome rekli na ispovjedi. Sumnjam da nitko nije skupa sa njima molio Boga da ne padaju u napast. Ali izgleda da im Bog nije pomogao. Još da bude stvar gora, vjerovatno se obadva prže u paklu jer su ubijeni naglo. A onaj iz Splita je natjerao i svoga kolegu svećenika koji je bio na "specijalizaciji" u Rimu da se objesi. Milosti Božjoj ni traga ni glasa.
Problematicno je to sa svecenicima zapravo. Mislim da mnogi od njih koji imaju te probleme ih zapravo nikad ne rijese nit pokusavaju- bjeze od toga , misle da ce ređenjem doc do promjene, pa novim poslom itd i usput se mole Bogu i čine grijeh i tako ukrug...to ti je slično kao kad bi ti kuća gorila koju si sam zapalio, a ti sjednes i molis Boga da gasi vatru.


Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Pa to samo znači da si biseksualna i da si namjerno potisnula privlačnost prema istom spolu radi biblijskog Isusa.
Ne bih se slozila da imam ista potisnuto.


Quote:
Istopolni to ne mogu. A to je jako čudno, jer, kako kaže sveti Pavao, oni su radi bolesne požude se pomamili za istim spolom.
Nije logično!
Ako su tako opsjednuti griješnom požudom, onda bi izabrali biti biseksualni, pa onda mogu derat po svim spolovima bez razlike i orgijati do besvijesti.
na osnovi cega tvrdis da to ne mogu?
na osnovi sebe ili?

Quote:
"Birajući" samo svoj spol, otežali su si bludničenje i orgijanje. Ujedno se izložili vjerskom teroru.
Zašto pobogu?
Dal netko bira recimo ''depresiju''?
O izboru u nekim moralno-vjerskim krugovima se govori jedino kad se govori o činima. Nitko ne mora činit čin koji je nemoralan...a ako mora onda mu se bar malo oprosti
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Old 25.04.2012., 08:22   #195
Quote:
Agica kaže: Pogledaj post

Problematicno je to sa svecenicima zapravo. Mislim da mnogi od njih koji imaju te probleme ih zapravo nikad ne rijese nit pokusavaju- bjeze od toga , misle da ce ređenjem doc do promjene, pa novim poslom itd i usput se mole Bogu i čine grijeh i tako ukrug...to ti je slično kao kad bi ti kuća gorila koju si sam zapalio, a ti sjednes i molis Boga da gasi vatru.
)
Da li ti svećenici uopće spominju svoju seksualnu orjentaciju na ispovjedi. Ja mislim da ne. Oni to smatraju normalnim.
Ali u ovom slučaju nisu oni zapalili kuću. Njihova seksualna orjentacija je prirodno urođena.
krena is offline  
Old 25.04.2012., 09:40   #196
Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
Mozda zato jer zeli imat obitelj.
Ne smatram da se zdravstveni sustav time treba opterecivat...al s druge strane ako ga mozemo opteretit MPOom itd onda ga mozemo opteretit i time.



ja te eto pitam hehe ne kazem da cu ostvarit. Kladim se da bi odabrao bit strejt jer koliko god čovjek bio zauzet sobom ili poslom ili bilo cim voli imat u misli da ce jednog dana ispoljit sebi sličnog sa sebi sličnim.
To je neki divlji instinkt...još ako si lijep- ziherica.


No mislila sam na to da koristimo terminologiju da opisemo neke cinjenice i onda krivimo terminologiju da bi ju prilagodili nekim ''osjecajima'' na uštrb činjeničnog stanja.



Kako to objasnjava evolucija?


Pa probleme koje dozivljavaju da budu kamenovani itd ja smatram da treba rijesit i to ne na štetu homića.


Ja se posve slazem sa ovim.


Ima takvih muškaraca koji su tvrdi dosta
Kad danas razmislim nekako od muskaraca koje poznajem oni koji su u mogućnosti da se malo pederišu su oni što su veći ženskaroši. ne znam zasto je to tako. mozda su samo moji prijatelji takvi

A kak predstavljam..pa eto neka hipotetska situacija. Ti imas u sebi usadjeni nagon za zenama recimo to tak...al taj nagon je i odgojen pa stoga ti ne hodas okolo i hopsas zenke nego imas neke manire da bi na kraju dosao do te zene.
I na pocetku recimo kad kao mladac maštaš o ženi- mozda se mozes dobro sjetit sta si mastao- vjerujem da je to bilo nesto sigurno dosadnjikavo tj klasicno...e sad da ti ja tu dodjem i polako i sustavno rušim otpore, sram, mijenjam navike - ja sam uvjerena da bi kroz neko vrijeme dosli do toga da ti stvari prema kojima si u pocetku imao otpor bi postale privlacnije ili makar podnosljive,a i s vremenom misao da budes sa muskarcem ne bi bila toliko odbojna. Ne znam kakav bi ti odgovarao..neki vole macho, a neki vole tetkice- vjerujem da bi i ti nasao svoj tip. Misljenja sam da bi nakon tog svog puta bio uvjeren da si u najmanju ruku biseksualan-mislim da bi se to moglo napravit od mnogih. Što je zapravo čudno jer eto većina nas je hetero..ili su mozda svi biseksualni.
Smatram da do ovih pojava MOZE doci i kad se odvaja seksualno zadovoljavanje od onog dvostrukog smisla bračnog čina u KC- sjedinjenje partnera i prokreacija.
Ne kazem da je to nuzno jedini uzrok.
Mislim da se s čovjek svašta moze napravit preko različitih oblika manipulacije...a svi smo mi manje vise izmanipulirani samo sto to rijetko tko moze priznat. Masovni mediji su strasna stvar.

Mislim ovo pričam na osnovi nekoliko primjera nekih mojih (uglavnom muskih) prijatelja koji su se igrali tak malo i istrazivali svoju seksualnost kak se to veli već i na kraju bi njihovo istrazivanje završilo ono u zbilja bizarnim- cak i za moj pojam- odnosima s muskarcima. A ono do prije godinu dana je lik bio normalan kvartovski jebač


Problematicno je to sa svecenicima zapravo. Mislim da mnogi od njih koji imaju te probleme ih zapravo nikad ne rijese nit pokusavaju- bjeze od toga , misle da ce ređenjem doc do promjene, pa novim poslom itd i usput se mole Bogu i čine grijeh i tako ukrug...to ti je slično kao kad bi ti kuća gorila koju si sam zapalio, a ti sjednes i molis Boga da gasi vatru.



Ne bih se slozila da imam ista potisnuto.



na osnovi cega tvrdis da to ne mogu?
na osnovi sebe ili?


Dal netko bira recimo ''depresiju''?
O izboru u nekim moralno-vjerskim krugovima se govori jedino kad se govori o činima. Nitko ne mora činit čin koji je nemoralan...a ako mora onda mu se bar malo oprosti
Pozdrav

Moje je mišljenje da homoseksualci(bilo muškarci ili žene),nisu ništa krivi jer su takvi rođeni.To bi bilo isto tako kao kad bi nerazumo krivili nekoga zašto je na primjer glazbenik, a nije recimo dobar nogometaš.


Oni koji su vjernici dobro znaju što je Isus rekao:NE SUDITE, DA VAMA NE BI BILO SUĐENO.


Osobito se ne smije suditi nikome unaprijed,jer niko pojma za sada nema(ni znanstvenici ni teolozi) kako zapravo nastaje homoseksualnost

Zato nemojmo suditi nikome,a osobito zbog toga jer svatko ima pravo na ljubav i nježnost.Bez uvrede bilo kome.Pozdrav
teodor francic is offline  
Old 25.04.2012., 11:14   #197
Quote:
MOMIMGAY kaže: Pogledaj post
Bok svima na Religiji

Ja vjerujem u Boga, molim mu se, u Katedrali palim svjećice i molim se... Ali ne želim otići na misu jer je jasan stav katolićke crkve prema homoseksualcima, to me jako rastužuje, i zato ne želim prisustvovati u nečemu gdje ja ne mogu biti ja.

Odgojena sam u duhu vjere međutim kad se rodiš gay si gay, isto kao kad se netko rodi hetero ili crn, plavook.

Da li da jednostavno postanem ateist jer me vlastita vjera odbacuje ili da dalje dok nema nikoga odlazim malo pomolit se ili zapaliti svjećicu

Naslov koji si temi dala: Volim Boga ali sam gay,je odprilike kao da kažeš:
volim pečenje ali nije dobro za moje zdravlje!Ili volim visoke pete ali mi prijateljica kaže da mi ne pristaju.
Izraz voljeti i ljubiti Boga s punim povjerenjem, nisu isto.
Ako stvarno u Boga vjeruješ,kao što dalje u postu navodiš,onda ti o i u tvojoj vjeri ničije mišljenje nije ni bitno.Ti znaš što su Zapovijedi,te ako ne možeš živjeti prema njima,također si svjesna da ih kršiš.I nije bitno čime i na koji način,uključujući i homoseksualnost.
Tko tebi može oduzeti tvoju vjeru,odnosno kako te tvoja vjera može odbaciti?
Mogu te institucije zvane crkve odbaciti,ali daleko je da će te i Bog odbaciti..
jer nitko od ljudi nezna kako Bog presuđuje.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Old 25.04.2012., 12:57   #198
Quote:
pahulja8 kaže: Pogledaj post
Zašto netko ne bio mogao biti homoseksualac koji vodi uredan seksualni, emocionalni, društveni život i volontirao i bavio se humanitranim radom? To i rade heteroseksualci.Zašto homoseksualci moraju prakticirati celibat i živjeti bez partnera, a drugi mogu, a oboje su jednako sposobni voditi moralan život, nikome na štetu? Bilo bi vrijeme da već odgovorite na ovo pitanje.Nije vam teško uspoređivati homoseksualce i lezbijke sa psihopatima i silovateljima, pa izvolte (mora i postojati nekakav razlog tim usporedbama).
A gdje sam ja napisao da ne moze? Gdje sam napisao da trebaju prakticirati celibat i da trebaju zivjeti bez partnera?
Zasto bih ti ja odgovarao na pitanja dok mi podmeces nesto sto nisam napisao?
Zasto mi se obracas u mnozini kad jasno i citko pisem u svoje ime?
Gdje sam to usporedivao gayeve s psihopatima i silovateljima?
GDJE?!

Ovaj tvoj upis je puna lazi i izmisljotina i dokaz kako netko voden mrznjom je u stanju koristiti se svim i svacim da oblati u uvrijedi druge.

Nadam se da ces mi ispricati kako bi mogli nastaviti razgovor. U protivnom te stavljam na ignore jer ne zelim raspravljati s forumasima kojima nije do rasprave nego do svade i vrijedanja.


Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Je... baš u našoj sredini bi to bio božji blagoslov...dobro iz perspektive jednog Iranca ili Saudijca ovdje su medene batine pripravljene za pripadnike gej populacije.
Tko govori o sredini? Ni Isus Krist cak nije mogao udovoljiti sredini, pa kako bi obicni ljudi?
Govorim o svom miru i prihvacanju sebe kao bozjeg dara i blagoslova.


Onima kojima je tesko shvatiti ono sto pisem, jer imaju potrebu za svadanjem, preporucujem da me uopce ne citiraju, nego, kad vec pisu opcenito, onda neka to cine bez mene.

Hvala.

Zadnje uređivanje sladoje : 25.04.2012. at 13:03.
sladoje is offline  
Old 25.04.2012., 13:02   #199
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Naslov koji si temi dala: Volim Boga ali sam gay,je odprilike kao da kažeš:
volim pečenje ali nije dobro za moje zdravlje!Ili volim visoke pete ali mi prijateljica kaže da mi ne pristaju.
Izraz voljeti i ljubiti Boga s punim povjerenjem, nisu isto.
Ako stvarno u Boga vjeruješ,kao što dalje u postu navodiš,onda ti o i u tvojoj vjeri ničije mišljenje nije ni bitno.Ti znaš što su Zapovijedi,te ako ne možeš živjeti prema njima,također si svjesna da ih kršiš.I nije bitno čime i na koji način,uključujući i homoseksualnost.
Tko tebi može oduzeti tvoju vjeru,odnosno kako te tvoja vjera može odbaciti?
Mogu te institucije zvane crkve odbaciti,ali daleko je da će te i Bog odbaciti..
jer nitko od ljudi nezna kako Bog presuđuje.
Tocno. I Isusa Krista su ljudi odbacili i razapeli na kriz, pa je do svoje smrti i dalje bio ono sto jeste i zivio ono sto je i propovijedao. Vjera i jeste neodustajanje od ljubavi, koju je Isus Krist predstavljao.
On je umro rekavsi: Oce, oprosti im, jer ne znaju sto cine.
U toj njegovoj recenisi je sadrzana velicina njegove ljubavi, jer je do zadnjeg daha vjerovao u sebe, u ono sto on jeste.
Vjerovao je u ljubav i u to kako ljudi i nisu svjesni onoga sto cine, jer to cine iz navike, iz trenutne koristi, iz zavedenosti.

Isus i je tako velik jer je svakog od nas ucinio dijetetom Bozjim, svakog od nas je izravnao sa sobom.
sladoje is offline  
Old 25.04.2012., 13:15   #200
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Naslov koji si temi dala: Volim Boga ali sam gay,je odprilike kao da kažeš:
volim pečenje ali nije dobro za moje zdravlje!Ili volim visoke pete ali mi prijateljica kaže da mi ne pristaju.
Izraz voljeti i ljubiti Boga s punim povjerenjem, nisu isto.
Ako stvarno u Boga vjeruješ,kao što dalje u postu navodiš,onda ti o i u tvojoj vjeri ničije mišljenje nije ni bitno.Ti znaš što su Zapovijedi,te ako ne možeš živjeti prema njima,također si svjesna da ih kršiš.I nije bitno čime i na koji način,uključujući i homoseksualnost.
Tko tebi može oduzeti tvoju vjeru,odnosno kako te tvoja vjera može odbaciti?
Mogu te institucije zvane crkve odbaciti,ali daleko je da će te i Bog odbaciti..
jer nitko od ljudi nezna kako Bog presuđuje.
Ali ima vjerskih konfesija kojima homoseksualnost nije neki naročiti grijeh. Tako bi indijci nama rekli da je jedenje mesa moralni prekršaj. A neka bi kolegica rekla da joj visoke pete stoje odlično.
krena is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:01.