Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2012., 13:14   #1
Da li da budem pravi kršćanin ili da budem vlaj !??

Ovih dana sam u velikoj nedoumici. Ja naime radim u firmi na jednom skupom i osjetljivom
stroju. Taj stroj je star 20 godina ali je održavan, tako da je do prije neki dan
bezprijekorno radio. Ali se pokvario. I naše održavanje je zakljucilo, te kontaktiralo
proizvodaca koji isto predlaže temeljitu, ali skupu reparaciju.
Pošto smo mi tipicna hrvatska privatna firma koja je dekintirana, rukovodstvo se sjetilo
jedne "cake". A to je da izmuzemo novce iz Euroherc osiguranja. Naime, šef održavanja ce
službeno prijaviti kvar stroja uzrokovan padom teškog celicnog izradka zbog pucanja
konopa na dizalici, koji je polomio vitalni dio na stroju. I osiguracija ce sve to
platiti. Jer firma redovito place premiju. A ja cu to supotpisati. Radi se o nekih 10 000 eura.
Ja kao pravi kršcanin bi treba tako nešto ne potpisivati, ili još bolje se
pobuniti i reci rukovodstvu da je to tipicna pljacka osiguravajuceg društva. Ako to
kažem, mogao bih pasti u nemilost rukovodstva, a to automatski znaci da bih to mogao
osjetiti na placi slijedecih mjeseci, ako ne i godina. Inace je imam rodakinji koja radi
u osiguravajucem društvu na visokorangiranom mjestu. Što vi predlažete na temelju vaše kršcanske savjesti:

1. Šutiti, praviti se vlaj i sve to potpisati
2. Ne potpisati jer kršcanin ne smije držati vrecu lopovu koji krade
3. Ne samo ne potpisati, nego o tome obavijestiti svoju rodakinju što joj ovi spremaju


Napomena: ako ja i ne potpišem, potpisati ce netko drugi, pa ce se ionako ici na reparaciju i mužnju novca od osiguranja. A ja cu biti u nemilosti.
Pravi bi kršcanin trebao obavijestiti rodakinju u osiguravajucem društvu da ovi stopiraju tu necasnu radnju. Ali onda postoji opasnost da rukovodstvo posumnaj da ih je netko strucno preveslao. Jer nisu oni veslo sisali da ne vide da ih je netko iz vlastite firme izdao.
objašnjenje: Vlaji ili morlaci.


Što biste vi napravili u ovom slučaju?
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 13:41   #2
tako je to kad savijest proradi, dolazi do dilema.
čuj neka te vodi prvenstveno misao o sigurnosti na radu. ako stroj treba popraviti zbog sigurnosti radnika, a osiguravajuće društvo je način da se dođe do love e pa onda potpisuj.
iskreno rečeno nemam baš empatije prema osiguravajćim društvima, nemoj msiliti da oni ne gledaju samo svoj profit i broje svaku lipu kod isplate i nastoje isplatiti što manju lovu osiguraniku.
na kraju krajeva firma je godinama uplaćivala osiguravajućem društvu, to što sada potražuje su njeni novci zar ne? a i neće (valjda) otići u džep nekom direktoru nego za popravak stroja?

i što tebe zaista muči? "prevara" osiguravajućeg društva ili što će sestričnina provizija biti manja?
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 13:53   #3
Predlažem ti slijedeću varijantu:

Odeš na bolovanje dok netko drugi to ne potpiše. Nakon toga odeš do direktora firme i tražiš svojih 10%, koji ti pripadaju po stečenom pravu homo balcanicusa, u zamjenu za tvoju šutnju (ovisno o stanju na računu možeš tražiti i pinku od jadnika koji je potpisao). Kada dobiješ lovu, neka tvoja žena ode do rodice, dogovori njenih 10% (ako ti žena nije pouzdana izaberi nekog drugog iz obitelji) i prijavi stvar. Rodica neka (za sitan postotak) zamete trag da šef ne posumnja na tebe (žrtveni jarac bi bio poželjan).

Na ovaj način, možeš mirno spavati (imaš novce, drugi su potpisivali), a ukrasti od lopova i nije neki grijeh. Ako i je, za malu donaciju, velečasni će ti dati oprost.

Case solved! NEXT!
__________________
Pretty women make us buy beer. Ugly women make us drink beer.
Vorang is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 13:58   #4
al ti nisi kršćanin, bar ne ''pravi'' pa stoga sve ti je dopusteno.
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 14:01   #5
Quote:
blackvelvet007 kaže: Pogledaj post
tako je to kad savijest proradi, dolazi do dilema.
čuj neka te vodi prvenstveno misao o sigurnosti na radu. ako stroj treba popraviti zbog sigurnosti radnika, a osiguravajuće društvo je način da se dođe do love e pa onda potpisuj.
iskreno rečeno nemam baš empatije prema osiguravajćim društvima, nemoj msiliti da oni ne gledaju samo svoj profit i broje svaku lipu kod isplate i nastoje isplatiti što manju lovu osiguraniku.
na kraju krajeva firma je godinama uplaćivala osiguravajućem društvu, to što sada potražuje su njeni novci zar ne? a i neće (valjda) otići u džep nekom direktoru nego za popravak stroja?

i što tebe zaista muči? "prevara" osiguravajućeg društva ili što će sestričnina provizija biti manja?
Ja sam odlučio potpisati i puca mi ona stvar za vječni život. Ako potpišem imati ću bolju prođu kod direktora. Ne želim ništa riskirati. Niti ću na bolovanje, niti ću obavijestiti rođakinju. Njoj će plaća ionako skoro duplo veća od moje. A neće joj se smanjiti ako ostanu bez tih 10 000 eura.
Ja mislim da bi i Papa ovo potpisao.
A što se tiče homo balkanikusa, to smo imali primjer u ratu 1994. Naime, novi direktor je tada instalirao telefonsku centralu i a firma je to naplatila nekih 3 puta više od realnog. I dobio lijepu lovu direktor. A šef održavanja je to potpisao. Ali je za uzvrat njegova žena dobila posao kod nas. I tu radila do prije par godina i onda otišla u invalidsku. Da je nije bio zaposlio, žena mu ne bi nikad radila i postala bi invalid bez mirovine. (nega gadna atrofija mišića).

Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
al ti nisi kršćanin, bar ne ''pravi'' pa stoga sve ti je dopusteno.

Ti bi kao prava kršćanka digla dreku i galamu, kako ih nije sram pljačkati i varati. I rekla bi direktoru: "odlazi sotono jer ti je samo novac na pameti i kako češ drugoga prevariti".

Zadnje uređivanje krena : 17.05.2012. at 14:12.
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 14:06   #6
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ja sam odlučio potpisati i puca mi ona stvar za vječni život. Ako potpišem imati ću bolju prođu kod direktora. Ne želim ništa riskirati. Niti ću na bolovanje, niti ću obavijestiti rođakinju. Njoj će plaća ionako skoro duplo veća od moje. A neće joj se smanjiti ako ostanu bez tih 10 000 eura.
činiš pravu stvar, iako ne iz pravih pobuda , tako da se možeš pozdraviti s vječnim životom , ali o tome ćeš misliti kad na to dođe red
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 14:11   #7
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ja sam odlučio potpisati i puca mi ona stvar za vječni život. Ako potpišem imati ću bolju prođu kod direktora. Ne želim ništa riskirati. Niti ću na bolovanje, niti ću obavijestiti rođakinju. Njoj će plaća ionako skoro duplo veća od moje. A neće joj se smanjiti ako ostanu bez tih 10 000 eura.
Ja mislim da bi i Papa ovo potpisao.
Otvorio si temu da se pohvalis kako ti puca stvar za vjecni zivot?
bravo krena. Cime se jos imas pohvalit?


Quote:
Ti bi kao prava kršćanka digla dreku i galamu, kako ih nije sram pljačkati i varati. I rekla bi direktoru: "odlazi sotono jer ti je samo novac na pameti i kako češ drugoga prevariti".
Ne bitno je sta bi ja napravila ko prava kršćanka. Mozda bi ga tajno prijavila za dobre novce toj kuci i uzela sebi 5k eura i šutila ko zalivena..poanta price je svakako da je glupo otvarat temu u kojoj stavljas postavke koje te se zbilja ne ticu jer eto ti nisi kršćanin- pa time nit si u dvoumici dal si pravi ili nepravi..pa izjavio si to nebrojeno puta- mislim nije to nesto sto ja zakljucujem jer mi je tako volja.
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 14:25   #8
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ja sam odlučio potpisati i puca mi ona stvar za vječni život. Ako potpišem imati ću bolju prođu kod direktora. Ne želim ništa riskirati. Niti ću na bolovanje, niti ću obavijestiti rođakinju. Njoj će plaća ionako skoro duplo veća od moje. A neće joj se smanjiti ako ostanu bez tih 10 000 eura.
Ja mislim da bi i Papa ovo potpisao.
A što se tiče homo balkanikusa, to smo imali primjer u ratu 1994. Naime, novi direktor je tada instalirao telefonsku centralu i a firma je to naplatila nekih 3 puta više od realnog. I dobio lijepu lovu direktor. A šef održavanja je to potpisao. Ali je za uzvrat njegova žena dobila posao kod nas. I tu radila do prije par godina i onda otišla u invalidsku. Da je nije bio zaposlio, žena mu ne bi nikad radila i postala bi invalid bez mirovine. (nega gadna atrofija mišića).




Ti bi kao prava kršćanka digla dreku i galamu, kako ih nije sram pljačkati i varati. I rekla bi direktoru: "odlazi sotono jer ti je samo novac na pameti i kako češ drugoga prevariti".
Misliš li da osiguravajuće društvo (OD) neće poslati svojeg čovjeka na vještačenje?
I kako znaš da nitko iz OD-a neće čitati ovaj forum
A općepoznato je kako se OD lako rastaje od svoje mukom zarađene love.

Zadnje uređivanje konjokradica : 17.05.2012. at 14:33.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 14:26   #9
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Napomena: ako ja i ne potpišem, potpisati ce netko drugi, pa ce se ionako ici na reparaciju i mužnju novca od osiguranja. A ja cu biti u nemilosti.
Pravi bi kršcanin trebao obavijestiti rodakinju u osiguravajucem društvu da ovi stopiraju tu necasnu radnju. Ali onda postoji opasnost da rukovodstvo posumnaj da ih je netko strucno preveslao. Jer nisu oni veslo sisali da ne vide da ih je netko iz vlastite firme izdao.
objašnjenje: Vlaji ili morlaci.


Što biste vi napravili u ovom slučaju?
Potpisala s figom (korektorom) u džepu.
Kako ono ide onaj igrokaz?
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 15:00   #10
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Misliš li da osiguravajuće društvo (OD) neće poslati svojeg čovjeka na vještačenje?
I kako znaš da nitko iz OD-a neće čitati ovaj forum
A općepoznato je kako se OD lako rastaje od svoje mukom zarađene love.
Možda čitaju, ali bi trebali malo duže istraživati o čemu se radi. A to bi mogao samo gazda i njegovi bliski suradnici. Sitnu boraniju iz osiguranja boli briga.

p.s.

Ali ovo nije prvi put. Zadnji put je potpisao moj kolega. Ali je bilo nekih 2ooo eura. I ovi su platili bez pardona. Došao čovjek na uviđaj. To ti je isto kao da imaš kasko na autu kojeg ti je malo slupao sin. A ti pozoveš policiju i osiguranje i kažeš da si ti vozio. A ne sin koj je popio 4 piva.

Sada bi trebao netko drugi da potpiše, da im ne bi bilo sumnjivo da drže zaposlenika koji je tako aljkav i smotan i u zadnje vrijeme razbija stroj.
Inače su već pripremili čekić da malo lupnu pa da sve bude po propisu slučajnog razbijanja.
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 18:56   #11
Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
Otvorio si temu da se pohvalis kako ti puca stvar za vjecni zivot?
bravo krena. Cime se jos imas pohvalit?


Ne bitno je sta bi ja napravila ko prava kršćanka. Mozda bi ga tajno prijavila za dobre novce toj kuci i uzela sebi 5k eura i šutila ko zalivena..poanta price je svakako da je glupo otvarat temu u kojoj stavljas postavke koje te se zbilja ne ticu jer eto ti nisi kršćanin- pa time nit si u dvoumici dal si pravi ili nepravi..pa izjavio si to nebrojeno puta- mislim nije to nesto sto ja zakljucujem jer mi je tako volja.
Imaš pravo, nije bitno što bi napravio kršćanin.
Kad maknemo religiju na stranu, ostaje golo moralno pitanje.
Što osiguranje radi s lovom od uplaćenih premija?
Što je korisnije, lova usmjerena direktno u proizvodnju i opstanak radnih mjesta, ili lova koju uprava OD podijeli kroz dividendu?
Iznos jednima figurira kao izdatak "za kavu", drugima ukazuje na klupu Zavoda za zapošljavanje...gdje slobodno možeš ponijeti molitvenik na cjelodnevno proučavanje. Ili bar dok te ne istjeraju, i zatvore...
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 19:46   #12
potpiši i onda se odi ispovijediti ako osjećaš grižnju savjesti i sl i želiš dobiti vječni život. "pravi i nepravi" kršćani ne postoje, (to su kao i vječni život bajke za djecu i odrasle.) postoje samo ljudi i borba za opstanak.
Regul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 20:22   #13
Quote:
Vorang kaže: Pogledaj post
Predlažem ti slijedeću varijantu:

Odeš na bolovanje dok netko drugi to ne potpiše. Nakon toga odeš do direktora firme i tražiš svojih 10%, koji ti pripadaju po stečenom pravu homo balcanicusa, u zamjenu za tvoju šutnju (ovisno o stanju na računu možeš tražiti i pinku od jadnika koji je potpisao). Kada dobiješ lovu, neka tvoja žena ode do rodice, dogovori njenih 10% (ako ti žena nije pouzdana izaberi nekog drugog iz obitelji) i prijavi stvar. Rodica neka (za sitan postotak) zamete trag da šef ne posumnja na tebe (žrtveni jarac bi bio poželjan).

Na ovaj način, možeš mirno spavati (imaš novce, drugi su potpisivali), a ukrasti od lopova i nije neki grijeh. Ako i je, za malu donaciju, velečasni će ti dati oprost.

Case solved! NEXT!
ne valja ti ta solucija, daj ovamo, daj onamo.
kad svima podmaže, i još velečasnom na kraju njemu neće ostati ništa
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 20:23   #14
Naslov ti nije dobar, i vlaj je pravi kršćanin.

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ja mislim da bi i Papa ovo potpisao..
Naravno da bi, vidiš da papa sahrani mafijaša u bazilici za 660 tisuća dolara.

U kršćanstvu sve može za lijepe zelene dolare.
multivitamini is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 20:36   #15
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Naime, šef održavanja ce
službeno prijaviti kvar stroja uzrokovan padom teškog celicnog izradka zbog pucanja
konopa na dizalici
, koji je polomio vitalni dio na stroju.


Što biste vi napravili u ovom slučaju?
ja bih malo 'pomogao' konopu da pukne, i ne bi bilo laganja
naravno, šalim se.

mislim da nije potrebno biti kršćanin, da bi posjedovao osjećaj za poštenje ili nepoštenje.
većina ljudi su pošteni dok ih se gleda
ionako ćeš učiniti po svom.
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 20:42   #16
mene jedino zanima kakva to vlada percpcija vlaja kada se oni dovode siguno u vezu sa lošim i nevaljanim.....uopće ne volim nikakvo generaliziranje jer smatram da je odlika neukih ljudi.
lorny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 20:55   #17
Quote:
lorny kaže: Pogledaj post
mene jedino zanima kakva to vlada percpcija vlaja kada se oni dovode siguno u vezu sa lošim i nevaljanim.....uopće ne volim nikakvo generaliziranje jer smatram da je odlika neukih ljudi.
pa, krena je vlaj, pa valjda zna šta govori
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 21:09   #18
Koliko ja znam Krena je iz okolice Zadra, a vlaji su ljudi koji žive u zaleđu Šibenika i Splita....
lorny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 21:45   #19
Quote:
lorny kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam Krena je iz okolice Zadra, a vlaji su ljudi koji žive u zaleđu Šibenika i Splita....
uff...nezgodno skroz.
krena jesi li uzeo u obzir da ćeš se morati preseliti ukoliko odlučiš biti vlaj u ovoj dilemi kršćanin vs vlaj ?
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 21:59   #20
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
uff...nezgodno skroz.
krena jesi li uzeo u obzir da ćeš se morati preseliti ukoliko odlučiš biti vlaj u ovoj dilemi kršćanin vs vlaj ?
vlaji su kršćani, uglavnom katolici....Moja mama je iz vlajilanda , uglavnom pojam vlaj to ti važi za ljude koji žive na prostoru Dalmatinske zagore.

Zadnje uređivanje lorny : 17.05.2012. at 22:06.
lorny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:56.