Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2013., 11:25   #61
Quote:
josipm359 kaže: Pogledaj post
Ovo boldano - ne razumijem!

Što si htjela reći?
Pa iz tvog upisa ispada da se ljude ganjalo samo zato jer su nekoga branili, što je više nego smiješno.
Veljko Marić je osuđen na temelju izjava nekih svjedoka koji su mogli lagati, i to je razlog što je u zatvoru.
Budući nisam stajala pored njega 24 sata ne znam da li je nevin ili ne.
Nije ne znam koliko naših branitelja bilo optužena za ubojstva i nešto drugo pa da ispada da su oni mogli najebati samo zato jer su branitelji.

Taođer mi je jasno da je sudionicima rata pun kurac toga da se propituje rat od strane ljudi koji nisu bili ni blizu, ali to je tako u svakoj državi pa i našoj.

Biti sudionik rata ne donosi ti bogznašto osim osobne satisafkacije, da si napravio nešto što smatraš da je u datom trenutku trebalo.
Možda ubodeš i kakvu privilegiju kasnije, ali ne puno.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 11:40   #62
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Biti sudionik rata ne donosi ti bogznašto osim ...
PTSP
dasivon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 18:37   #63
Quote:
Lorenzow kaže: Pogledaj post
Pa sad, ruku baš i nije izgubio na bojnom polju. Informiraj se malo.
Nego gdje? Ajde me informiraj.
__________________
There are three kinds of men: The ones that learn by reading. The few who learn by observation. The rest of them have to pee on the electric fence.-- Will Rogers
I think human consciousness is a tragic misstep in evolution...Rust Cohle
Cicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 19:37   #64
Quote:
Cicka kaže: Pogledaj post
Nego gdje? Ajde me informiraj.
Ma znaš ti to, ako ne progooglaj, pustite priče o Koradi, bio smrad prije rata, za vrijeme i kasnije
Cl@rks is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 20:11   #65
Quote:
bio smrad prije rata, za vrijeme i kasnije
Istina. Što opet ne znači kako nije ranjen tamo gdje je ranjen.

Ali eto, da se vratim na temu, Ante je bio danas u dnevniku i izgledao mi je nekako iscrpljeno...atmosfera u Beogradu je loše djelovala na njega...
__________________
There are three kinds of men: The ones that learn by reading. The few who learn by observation. The rest of them have to pee on the electric fence.-- Will Rogers
I think human consciousness is a tragic misstep in evolution...Rust Cohle
Cicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 20:20   #66
ali zato mu odgovara ona atmosfera u vladi.

ne bi valjda u njoj bio da mu ne odgovara.

ili bi?

a vidim da ne radi ništa ni kako bi pomogao optuženim hrvatima u hagu.

valjda misli da mu je sav posao završio s gotovinom.

bit će mu i to odgovara kad ništa ne čini.

čitala sam da su šestorica morali plaćati dokumente koje bi fotokopirali u njegovom ministarstvu kako bi se mogli braniti.
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 20:34   #67
Quote:
Cicka kaže: Pogledaj post
Kotromanović je naš. Iskreno. Malo ga baca u zadnje vrijeme, ali srce mu je tamo di treba bit.
?

Što je napravio za Oružane snage od kad je ministar osim što je potpisao 2 zakona koji su polusramota. Ukinuo benificirani staž i prehranu dobrom dijelu vojske? A s koliko je on ono umirovljen? Nekako mi broj 34 zvoni u glavi. Znači neki bi trebali biti u rovu do 67, a drugi mogu u mirovinu s upola toliko.

NJegovo ministarstvo i dalje izdvaja blizu 70 milijuna kuna na tužbe godišnje, a to je više nego očiti znak da zakon i njegovo tumačenje u MORH-u nisu usklađeni sa ostalim zakonima.
Uz to je došao na poziciju iako je MORH vodio spor protiv njega Link A takav paradoks može postojati samo u HR. Imaš stan al ne znaš da uz njega idu računi.

Isto tako nikada nam neće biti jasna njgova uloga u KIO Orahovica (a to je opet neka Mesić veza) jel je i on tamo imao prste.

Ja bih molio iz poštovanja prema generalu Gotovini da ga ne brane ovi koji su ga do nedavno zvali plaćenikom, francuskim kriminalcem i što ja sve znam dok je sjedio iza rešetaka.
fulcrum is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 21:38   #68
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Pa iz tvog upisa ispada da se ljude ganjalo samo zato jer su nekoga branili, što je više nego smiješno.
Veljko Marić je osuđen na temelju izjava nekih svjedoka koji su mogli lagati, i to je razlog što je u zatvoru.
Budući nisam stajala pored njega 24 sata ne znam da li je nevin ili ne.
Nije ne znam koliko naših branitelja bilo optužena za ubojstva i nešto drugo pa da ispada da su oni mogli najebati samo zato jer su branitelji.

Taođer mi je jasno da je sudionicima rata pun kurac toga da se propituje rat od strane ljudi koji nisu bili ni blizu, ali to je tako u svakoj državi pa i našoj.

Biti sudionik rata ne donosi ti bogznašto osim osobne satisafkacije, da si napravio nešto što smatraš da je u datom trenutku trebalo.
Možda ubodeš i kakvu privilegiju kasnije, ali ne puno.
Ti si se baš uhvatila za ovo boldano u želji da mi dokažeš kako sam ja želio reći da hrvatska strana - tj. hrvatski vojnici u zadnjem ratu nisu činili i nisu mogli počiniti ratni zločin. Jel tako?

Eto ako ti to nešto znači - priznajem da mislim tako. Jel sad uredu? A zašto mislim tako? Pa iz jednostavnog razloga zato što je hrvatski vojnik vodio obrambeni rat - i da nije bio u nikakvom ''građanskom ratu'' kako se to sad tumači.

Dakle susjedna država Srbija je izvršila agresiju na R Hrvatsku (i ne samo na nju). I u nametnutom ratu Hrvatska se samo branila od - da ti sad ovdje ne kažem od kakve zapravo - Srbije.

Nije Veljko Marić išao u Srbiju i tamo ratovao. Nije ni Purda - koji je isto tako za malo završio u Srbiji. I za mene Marić nije ''možda'' kriv. Za mene Marić nije uopće kriv bez obzira što je zapravo bilo jer je branio svoje.

Da je Marić išao u Srbiju i tamo radio ono što su i Srbi i iz Srbije radili po Hrvatskoj - ne bi onda imao nikakvog razumijevanja za njega - ovako imam.

Danas svi govore kako velika većina Srba nije bila za rat. Istina - nisu bili za rat ali tek onda kad su vidjeli da njihovi sunarodnjaci iz Hrvatske sve češće dolaze doma u ljesovima. To je istina !

I fascinantno je kako si od cijelog mog upisa upravo zapela za ovaj - najnebitniji dio?
josipm359 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 21:59   #69
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Budući nisam stajala pored njega 24 sata ne znam da li je nevin ili ne.
Nije ne znam koliko naših branitelja bilo optužena za ubojstva i nešto drugo pa da ispada da su oni mogli najebati samo zato jer su branitelji.

Taođer mi je jasno da je sudionicima rata pun kurac toga da se propituje rat od strane ljudi koji nisu bili ni blizu, ali to je tako u svakoj državi pa i našoj.

Biti sudionik rata ne donosi ti bogznašto osim osobne satisafkacije, da si napravio nešto što smatraš da je u datom trenutku trebalo.
Možda ubodeš i kakvu privilegiju kasnije, ali ne puno.
Da si stajala pored njega - sigurno onda ne bi imala dvojbu oko toga da li je kriv ili nije kriv. Inače - rat je takva ljudska dijelatnost u kojoj se nađu najjači intelektualci i sa jedne i sa druge strane - pa ''malo popričaju''.

Ljudi koji su bili u ratu danas manje više - imaju raznih zdravstvenih problema što su im se pojavila kao direktna posljedica ratovanja. Da ne govorim o onima koji su ranjeni i ostali teški invalidi.

I pun je njima kurac kad vide kako ih hrvatsko društvo danas tretira nakon svih njihovih patnji i žrtve koju su podnijeli za ovu državu i narod i kad vide kako se danas ta ista država upropaštava od onih koji ju nikad nisu ni željeli - a koji su ''slučajno'' završili na vlasti!
josipm359 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 11:13   #70
http://www.defender.hr/republika-hrv...-puskom-r4.phpŠto je Kotromanović rekao na ovo?
KOS Oficir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 14:11   #71
Obzirom kako je u ovoj Vladi totalno zabranjeno provocirat braću istočno od raja, bilo bi zanimljivo čuti kako je on to shvatio.
Ja to ne bi shvatila kao provokaciju. Ali zato na prezentaciji gađanja iz pištolja kad se je na meti "slučajno" pojavio lik prekriven maskirnim bojama na način kako su nosile gardijske brigade 1991 - to nije bila provokacija. Valjda zato jer novinari pojima nisu imali o čemu se tu radi. a nitko ih nije brifirao...
__________________
There are three kinds of men: The ones that learn by reading. The few who learn by observation. The rest of them have to pee on the electric fence.-- Will Rogers
I think human consciousness is a tragic misstep in evolution...Rust Cohle
Cicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 15:55   #72
Quote:
Cicka kaže: Pogledaj post
Obzirom kako je u ovoj Vladi totalno zabranjeno provocirat braću istočno od raja, bilo bi zanimljivo čuti kako je on to shvatio.
Ja to ne bi shvatila kao provokaciju.
Nije zabranjeno,nemoj tako.Kada su se dijelile hrvatske putovnice srpskim kriminalcima poslije rata ili kada se prodavalo gorivo za srpske tenkove iz hrvatskih rafirnerija za vrijeme rata,onda ćemo to uzeti kao razdoblje blesavog HDZ,pa nikome ništa.
Ja sam debelo uvjeren da ova sadašnja vlada daleko više ima hrvatski stav nego što će lažnjaci unutar HDZ ikad imati.Jer ipak oni su i gluplji,pa dakle ne razumiju cijelu stvar.
Quote:
Cicka kaže: Pogledaj post
Ali zato na prezentaciji gađanja iz pištolja kad se je na meti "slučajno" pojavio lik prekriven maskirnim bojama na način kako su nosile gardijske brigade 1991 - to nije bila provokacija. Valjda zato jer novinari pojima nisu imali o čemu se tu radi. a nitko ih nije brifirao...
Nešto je ostalo.Sada kada ovi uzvrate posjet,može i Hrvatska načiniti repliku srpskih idioma pa opaliti po tome.
To je neka vrsta zabavne politike.
KOS Oficir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 16:08   #73
Da, ova vlada ima daleko više hrvatski stav od predhodne. I to antihrvatski. Prohrvatski nije imala u potpunosti ni jedna.

Quote:
Nešto je ostalo.Sada kada ovi uzvrate posjet,može i Hrvatska načiniti repliku srpskih idioma pa opaliti po tome.
To je neka vrsta zabavne politike.
Nema tu ni mašte ni inventivnosti.
Hebat nekog u zdrav mozak na finjaka zahtijeva i samokontrolu i određenu dozu arogancije i pameti.
Toga tragično nedostaje u hrvatskom političkom establišmentu...
__________________
There are three kinds of men: The ones that learn by reading. The few who learn by observation. The rest of them have to pee on the electric fence.-- Will Rogers
I think human consciousness is a tragic misstep in evolution...Rust Cohle
Cicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 16:58   #74
Čudi me da Kotromanović ima želudac da sudjeluje u ovoj vlasti. Jako me čudi

Još jedan dokaz da svatko ima cijenu. Antina cijena za prodaju onoga za što se borio nije bila naročito visoka što je tužno.
deSandoval is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 17:18   #75
Posjet "niškim specijalcima",nisu li oni bili i u Vukovaru 91.??

Vidim obnavljaju se drugarstva jer se nikad ne zna kad će opet biti potrebni u Vukovaru.
Humphrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 11:51   #76
Quote:
deSandoval kaže: Pogledaj post
Kotromanović
ratnik koji je svašta proživio

ali tko s vragom tikve sadi o glavu mu se razbijaju
xiphoideus74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 22:55   #77
Gospodine Kotromanovića, kako možete sjediti u vladi sa ministrom koji je izjavio; da je u Vukovaru prolivena krv zbog rakije.
Krv je prolivena zbog divljačkog napada policijskog službenika sa leđa.
Sad je sasvim razvidno da je to neistinita izjava, isto tako, jasno je da Ostojić namjerno provocira i vrijeđa braniteljsku populaciju.
__________________
Danas je jučer...
ZorroD is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 23:38   #78
Pa taj Ostojic je Srbin, bilo bi cudno da nije tako nesto izjavio..
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 23:40   #79
Ante je bio Hrvat do '95, od tada po dana današnjeg ne znam gdje bi ga svrstao.
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 23:48   #80
Svrstaj ga medju one koji su se prodali za šaku judinih škuda. Takvih Hrvata je koliko hoces.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:14.