Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2012., 22:02   #1
U Dumovcu krenulo ubijanje svih pasa!

Prenosim sa
http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=2183

"
Horor: Miljenko Jurjević, Marica Cikojević i Ljerka Fučkala vrše pokolj napuštenih i udomljenih pasa

Udruga Prijatelji životinja iz sata u sat dobiva dojave šokiranih građana da veterinarski inspektori Ministarstva poljoprivrede - Miljenko Jurjević, Marica Cikojević i Ljerka Fučkala – bezdušno ubijaju pse pod izlikom opasnosti od bjesnoće. Jučer su u Skloništu za nezbrinute životinje grada Zagreba u Dumovcu usmrtili 20 pasa zbog sumnje na bjesnoću, a stravična ubijanja se nastavljaju. Povod ubijanju je štene koje je prije više od mjesec dana udomljeno iz Dumovca, a za koje je ustanovljeno da ima bjesnoću nakon što ga je kod skrbnika nedavno ugrizla druga životinja. Iako je žarište bjesnoće prostor dvorišta gdje je štene ugrizeno, po nalogu veterinarske inspekcije, osim zasad 20 pasa u Dumovcu, ubijeno je više od deset životinja koje su bile na skrbi udruge Noina arka, od kojih su neke cijepljene protiv bjesnoće prošle godine. Inspektori ubojice nazivaju građane koji su udomili pse iz skloništa i zahtijevaju ubijanje njihovih pasa. Užasnuti udomitelji boje se za svoje udomljene pse.

....
"


Dijelite informacije, pratite razvoj događaja i budite spremni za akciju!
dogsRus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2012., 11:47   #2
HITNO I BITNO: postupak kod sumnje na bjesnoću

Vi koji ste udomili nedavno psa iz Dumovca ili Noine Arke, ne morate se bojati da vam je pas bijesan, jer bolest nije krenula iz Dumovca! Ako vas nazove veterinarska inspekcija, ne dajte se prevariti - vet. inspektori životinju NE SMIJU UBITI BEZ OPSERVACIJE!!! Pokažite im da znate koji je postupak, priprijetite se da ćete ih tužiti zbog kršenja zakona i nemojte dozvoliti da vam ubiju životinju!

Kod životinje kod koje postoji sumnja na bjesnoću provodi se trokratni pregled koji izgleda tako da je životinja 10 dana u karanteni i tokom tog vremena je se 3 puta pregleda - ako nema znakova bjesnoće, vraća vam se. Ako je pas u bilo kojem periodu unazad zadnjih nekoliko godina cijepljen (provjerite sa skloništem, oni obavezno cijepe životinje čim dođu, a možda je cijepljen i prije nego je završio u skloništu), obavezno tražite da se napravi titar, testiranje visine antitijela, titra, na bjesnoću u krvi pasa. Ako je cijepljen i prije 3 godine, dobra je šansa da su antitijela još uvijek prisutna u visokoj količini što znači da životinja ne može dobiti bjesnoću! Tada nemaju nikakvog razloga uznemiravati vas i vašeg ljubimca! Cijepivo za bjesnoću traje nekoliko godina i u nekim se zemljama, poput Njemačke, procjepljivanje vrši svake 3, a ne svakih godinu dana - tako da svakako provjerite titar! Znajte vaša prava, jer očito vet. inspekcija ne zna obavljati svoj posao!

Protiv veterinarskih inspektora koji usmrćuju pse će biti podnijeta kaznena prijava. Molim građane da pišu na e-mail Ministarstva poljoprivrede [email protected] i da zatraže trenutni prestanak ubijanja životinja te da potpišu peticiju za reformu veterinarske inspekcije.
__________________
All that we see or seem is but a dream within a dream.

Zadnje uređivanje Ahisma : 16.06.2012. at 11:53.
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2012., 13:35   #3
Sta reci vandalizam
nikol82kg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2012., 14:02   #4
Quote:
dogsRus kaže: Pogledaj post
Prenosim sa
http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=2183

"
Horor: Miljenko Jurjević, Marica Cikojević i Ljerka Fučkala vrše pokolj napuštenih i udomljenih pasa

Udruga Prijatelji životinja iz sata u sat dobiva dojave šokiranih građana da veterinarski inspektori Ministarstva poljoprivrede - Miljenko Jurjević, Marica Cikojević i Ljerka Fučkala – bezdušno ubijaju pse pod izlikom opasnosti od bjesnoće. Jučer su u Skloništu za nezbrinute životinje grada Zagreba u Dumovcu usmrtili 20 pasa zbog sumnje na bjesnoću, a stravična ubijanja se nastavljaju. Povod ubijanju je štene koje je prije više od mjesec dana udomljeno iz Dumovca, a za koje je ustanovljeno da ima bjesnoću nakon što ga je kod skrbnika nedavno ugrizla druga životinja. Iako je žarište bjesnoće prostor dvorišta gdje je štene ugrizeno, po nalogu veterinarske inspekcije, osim zasad 20 pasa u Dumovcu, ubijeno je više od deset životinja koje su bile na skrbi udruge Noina arka, od kojih su neke cijepljene protiv bjesnoće prošle godine. Inspektori ubojice nazivaju građane koji su udomili pse iz skloništa i zahtijevaju ubijanje njihovih pasa. Užasnuti udomitelji boje se za svoje udomljene pse.


....
"


Dijelite informacije, pratite razvoj događaja i budite spremni za akciju!
O eutanazijama ne bih, ali mi je jedna stvar upala u oko

Je li sa sigurnošću utvrđeno da je izvor zaraze u tom dvorištu?
Čitam da je 10.6. dovedeno na pregled i uginulo zbog ugriza, a nakon toga utvrđena bjesnoća. S obzirom na to da je prosječno vrijeme inkubacije 2-8 tjedana postoji mogučnost da je pas bio zaražen čak i prije nego je stigao u sklonište

I što je sa životinjom kaoja ga je ugrizla?

Zadnje uređivanje Corduroy : 16.06.2012. at 14:07.
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2012., 14:27   #5
Tko vodi brigu o Dumovcu? Nije li stene trebalo proci karantenu i biti cijepljeno prije udomljavanja?
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2012., 14:49   #6
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Tko vodi brigu o Dumovcu? Nije li stene trebalo proci karantenu i biti cijepljeno prije udomljavanja?
Cijepljenje protiv bjesnoće ide nakon 3. mjeseca starosti šteneta. Skroz mali štenci se udomljuju bez da su prije toga cijepljeni za bjesnoću (prije cjepiva protiv bjesnoće idu cjepiva protiv drugih zaraznih bolesti), a preostalo cijepljenje onda obavi udomitelj o trošku Dumovca kada za to dođe vrijeme. Svi štenci u Dumovcu prolaze karantenu, koliko ja znam.

Nek se zna i da su svi djelatnici Dumovca cijepljeni protiv bjesnoće, jer su takvi propisi.
__________________
All that we see or seem is but a dream within a dream.

Zadnje uređivanje Ahisma : 16.06.2012. at 14:58.
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 22:15   #7
PROSVIJED SUTRA I PREKOSUTRA!

Dođite na prosvjed za zaustavljanje daljnjeg ubijanja pasa!

SUTRA - u ponedjeljak u 13h ispred Uprave veterinarstva (Planinska ulica 2)
PREKSUTRA - u utorak u 13h ispred Ministarstva poljoprivrede (Ulica grada Vukovara 78)


Molimo da se na e-mail [email protected] jave svi udomitelji pasa iz Dumovca, kojima je veterinarska inspekcija upala prošli petak ili kasnije u kuću i ubila na licu mjesta psa.

Molim vas, širite informaciju kako god znate i umijete


POBILI SU I MAČKE!
__________________
All that we see or seem is but a dream within a dream.
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 01:15   #8
Ahisma... da te pitam nešto. Što ako životinje ipak jesu zaražene bjesnoćom? I zaraze nekog od ljudi koji su ih udomili?

Jesi li svjesna da takav desetodnevni nadzor i tri pregleda o kojima govoriš, ne pružaju apsolutno nikakvu sigurnost, jer je vrijeme inkubacije prosječno 40 dana? A u nekim slučajevima i nekoliko mjeseci, pa i dvije godine?

Jesi li svjesna na što nagovaraš ljude? Znaš li da je bjesnoća smrtonosna bolest?
Ančica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 07:40   #9
Pogledajmo činjenice:
  • Zaraženo štene je tek nakon udomljenja u Samobor ugrizla bijesna lisica i tada je vjerojatno zaraženo. Kada je bilo u Dumovcu, prošlo je karantenu i stručnu opservaciju i nije bilo nikakvih znakova bolesti. Prema tome, najvjerojatnije je da bjesnoće uopće nije ni bilo u Dumovcu.
  • Bjesnoća je zarazna tek kada se virus proširi u slinu zaražene životinje, a tada već nastupaju klinički znakovi bolesti. Štene uopće nije imalo kliničke znakove bjesnoće, dakle nije bilo zarazno.
  • Poubijani su i psi iz Noine arke koji su od Dumovca udaljeni 200m. Bjesnoća se ne širi zrakom! Prenosi se kontaktom sline bijesne životinje s krvlju pri ugrizu, a ubijeni psi nisu imali ugriznih rana.
  • Ubijene su i mačke u Dumovcu i Noinoj arci koje se tamo čitavo vrijeme drže u odvojenim čeličnim kavezima i ne dolaze nikada niti jedna s drugom u dodir, a kamo li s drugim psima!
  • Do sad je pod izgovorom bjesnoće ubijeno 50 pasa. Jučer su došli nalazi tih životinja i niti jedan pas nije bio zaražen bjesnoćom, svi su nalazi negativni! Svi su ubijeni bezveze, a ubijanje se nastavlja!

Prestrašiti ljude pod izlikom velike opasnosti, pa onda rješavati neke sasvim druge probleme i interese na brutalan i nazadan način je sasvim dobro prokušan recept. Zdrav razum govori protiv poduzetih mjera. Ne smijemo pristati na takvo obmanjivanje.
__________________
All that we see or seem is but a dream within a dream.
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 07:41   #10
Sram me sta zivim u ovoj drzavi, jedino takvim akcijama mi koji jos imamo ljudskosti u sebi mozemo im stati na kraj i zastiti nase najbolje vjerne prijatelje. Ja znam da meni nebi usli garant po psa. Pranje love i pljacka pocevsi od izmisljotine da psa treba cijepiti svake godine do svega drugog.
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 20:06   #11
Quote:
strijelčic@ kaže: Pogledaj post
Sram me sta zivim u ovoj drzavi, jedino takvim akcijama mi koji jos imamo ljudskosti u sebi mozemo im stati na kraj i zastiti nase najbolje vjerne prijatelje. Ja znam da meni nebi usli garant po psa. Pranje love i pljacka pocevsi od izmisljotine da psa treba cijepiti svake godine do svega drugog.
Evo razloga da je trebalo pobiti te pse...
Neodgovorni vlasnici koji se prave jako pametni...
Nevjerovatno da nakon 5-6 godina obaveze čipiranja pasa veliki broj pasa nije čipiran a samim tim nije ni cjepljen....
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 22:09   #12
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Evo razloga da je trebalo pobiti te pse...
Neodgovorni vlasnici koji se prave jako pametni...
Odličan ti je razlog, nema šta.
Moji psi su redovito cijepljeni svake godine, jer se naravno držim propisa. No propisi za cijepljenje, kao i cijene istog u Hrvatskoj su besmisleni i trebalo bi ih mijenjati, po uzoru na druge zemlje. Ako cjepivo vrijedi više godina, zašto pse moramo cijepiti svake godine i to preskupo plačati? Da bi netko mlatio pare!
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Nevjerovatno da nakon 5-6 godina obaveze čipiranja pasa veliki broj pasa nije čipiran a samim tim nije ni cjepljen....
I meni je nevjerovatno da veterinarska inspekcija nije niti to uspjela dovesti pod kontrolu. Jednostavno ne rade dobro svoj posao i potrebna je temeljita reforma veterinarske inspekcije kako bi se problem napuštenih životinja mogao rješavati kako je to propisano Zakonom o zaštiti životinja.
__________________
All that we see or seem is but a dream within a dream.
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 22:43   #13
Prosvjedi se nastavljaju!
Ovaj petak, 22.6.2012. u 13 sati na Trgu bana Jelačića u Zagrebu - za sve žrtve užasnog pokolja veterinarske inspekcije.
dogsRus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 04:57   #14
Quote:
Ahisma kaže: Pogledaj post
No propisi za cijepljenje, kao i cijene istog u Hrvatskoj su besmisleni i trebalo bi ih mijenjati, po uzoru na druge zemlje. Ako cjepivo vrijedi više godina, zašto pse moramo cijepiti svake godine i to preskupo plačati? Da bi netko mlatio pare!
Zato sto se u zemljama s visokom pojavnoscu bjesnoce (Hrvatska, Slovacka...) smatra da nije dovoljno cijepiti pse jednom u 3 godine, kao u zemljama gdje je bjesnoca relativno rijetka...

Mislim, to ocito smatra struka, a meni je nekako draze da o tome odlucuje struka nego 'udruge za zastitu zivotinja'...
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 07:02   #15
Kao zemlja s vosokom pojavnošću bjesnoće, kako veterinarska inpekcija može dopustiti da imamo toliko neevidentiranih, nečipiranih i nikada cijepljenih pasa? Zašto struka nije odradila svoj posao, evidentirala sve pse i kaznila novčano (kako je to propisano u Zakonu o zaštiti životinja) one vlasnike koji nisu cijepili i čipirali svoje životinje? Nije kažnjena niti jedna osoba do sada!

Cijepljenje pasa u susjednim zemljama je tri puta jeftinije nego kod nas! Što ima struka reći na to?

Vidjeli smo posljednjih dana koliko zna biti "stručna" ta struka.

Naravno, čast iznimkama - moji veterinari su jučer bili na prosvjedu!
__________________
All that we see or seem is but a dream within a dream.
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 07:20   #16
Quote:
strijelčic@ kaže: Pogledaj post
Sram me sta zivim u ovoj drzavi, jedino takvim akcijama mi koji jos imamo ljudskosti u sebi mozemo im stati na kraj i zastiti nase najbolje vjerne prijatelje. Ja znam da meni nebi usli garant po psa. Pranje love i pljacka pocevsi od izmisljotine da psa treba cijepiti svake godine do svega drugog.
Potpis.

Nevjerojatno kakve su idiotarije u stanju napraviti "obrazovani" ljudi a samo u svrhu samoproglašenog "općeg dobra".

Katastrofa.

Zločinci.

Očito država nema novaca da bi ispunjavala svoje obaveze (briga o napuštenim životinjama) pa je ovo ispao jeftiniji način rješavanja problema...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 08:49   #17
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post

Očito država nema novaca da bi ispunjavala svoje obaveze (briga o napuštenim životinjama) pa je ovo ispao jeftiniji način rješavanja problema...

I meni se čini. Zgrožena sam, bez obzira što sam svjesna da mnogo veterinarskih inspektora i veterinara zapravo uopće ne voli životinje. I nemam povjerenja u njih od kada mi je moj veterinar "savjetovao" da zamolim susjeda da mi ustrijeli psa koji je bio teško bolestan i star, jer je jeftinije! Zaboga! Tako nešto čuti od osobe koja se treba brinuti za dobrobit životinje. Moj pas je još dugo živio nakon tog događaja i uginuo prirodno sa 16 godina.

Ovakve strahote kao u Dumovcu su nedopustive i stvarno bi odgovorni trebali snositi posljedice.
matea2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 09:38   #18
Quote:
Ahisma kaže: Pogledaj post
Kao zemlja s vosokom pojavnošću bjesnoće, kako veterinarska inpekcija može dopustiti da imamo toliko neevidentiranih, nečipiranih i nikada cijepljenih pasa? Zašto struka nije odradila svoj posao, evidentirala sve pse i kaznila novčano (kako je to propisano u Zakonu o zaštiti životinja) one vlasnike koji nisu cijepili i čipirali svoje životinje? Nije kažnjena niti jedna osoba do sada!
Slazem se u potpunosti da bi trebalo pojacati aktivnosti za suzbijanje bjesnoce...

Quote:
Ahisma kaže: Pogledaj post
Cijepljenje pasa u susjednim zemljama je tri puta jeftinije nego kod nas! Što ima struka reći na to?

Vidjeli smo posljednjih dana koliko zna biti "stručna" ta struka.

Naravno, čast iznimkama - moji veterinari su jučer bili na prosvjedu!
Malo sam pogledao cijene, meni se cine manje-vise iste... Jedino RS u Bosni ima akciju besplatnog cijepljenja i cipiranja... Ideja nije losa, ali nekako ne vjerujem da bi bila prihvacena...

BTW, do prije par godina postojao je obvezni i besplatni pregled pcelinjih zajednica na nozemozu (bolest pcela)... Dok je to trajalo, ljudi su i donosili uzorke... Ali, jasno, drzava je odlucila malo usparati...


E, da, i dalje mi je draze da politiku zastite odredjuje struka nego 'aktivisti'

Zadnje uređivanje Garofeeder : 20.06.2012. at 10:43.
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 10:04   #19
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post

E, da, dalje mi je draze da politiku zastite odredjuje struka nego 'aktivisti'
Još samo kad bi "struka" bila zaista stručna...

I mislim da su interesi u pitanju, da je ovo bilo brzo rješenje za uštedu, pa čak i zaradu...

To me malo podsjeća na onu prošlogodišnju priču sa zaraženim krastavcima. Svake godine neka hajka na nešto, a na kraju se ispostavi, ha, pa nisu bili krastavci zaraženi, ha, nisu psi bili bijesni.

Da se to meni desilo nisam sigurna koliko bih odgovarala za svoje postupke prema "izvršiteljima".
matea2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 14:25   #20
Quote:
matea2 kaže: Pogledaj post
Još samo kad bi "struka" bila zaista stručna...

I mislim da su interesi u pitanju, da je ovo bilo brzo rješenje za uštedu, pa čak i zaradu...

To me malo podsjeća na onu prošlogodišnju priču sa zaraženim krastavcima. Svake godine neka hajka na nešto, a na kraju se ispostavi, ha, pa nisu bili krastavci zaraženi, ha, nisu psi bili bijesni.

Da se to meni desilo nisam sigurna koliko bih odgovarala za svoje postupke prema "izvršiteljima".
Koja ušteda kad su izuzimani psi koji su bili udomljeni, gdje je tu trošak ili ušteda....
I da ne zaboravimo da svaki napušteni pas je izašao iz stana ili dvorišta "velikih ljubitelja " pasa...Ja živim u podnožju medvednice, imam vočnjak gdje su divlje životinje ko doma i baš jučer sam naletio na čopor napuštenih pasa...Meni bjesnoča nije glupost ko vama "zaštitnicima" životinja....
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:27.