Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2012., 18:21   #1
Novi Prosvijeceni Nacionalizam

Croatia 3 : World 2 - Re-conceptualizing a New Nationalism

Svakih nekoliko desetljeca trebamo preispitati i redefinirati nase pojmove i ciljeve. Trebamo modernizirati razmisljanje. Ovdje su par mojih misla o konceptu nacionalizma - i kako nacionalizam je dobra i potrebna stvar.

Zelim cuti sto mislite
http://www.domovod.info/entry.php?62



Prvi paragraf

"Crveni" u Hrvatskoj nam govore da je nacionalizam "loša stvar" i oni od nas koji zelimo da branimo hrvatski identitet smo "fašisti" - to je krivo. Danas je 2012 a ne 1912. U ovom clanku samo zelim iznjeti ideju da trebamo redefinirati pojam nacionalizma za nova i više prosvijecena doba u kojima zivimo. Dok je stari nacionalizam bio ratoboran i šovinisticki, s naglaskom na uzimanje od drugih, novi nacionalizam je prosvijetljeni i usmjeren na izgradnju i obranu ono što je naše. Novi nacionalizam je potreban ako se, kao narod, zelimo zaštititi svoje identitet i nacin zivota od globalisticikom cilju - dnevnom redu kulturne homogenizacije. U starim ideologijama, da netko pobjedi netko drugi mora izgubiti. U novom okviru prosvijecenog nacionalizma imamo razmišljanje pobjeda-pobjeda (win-win).


Zadnji dva paragrafi

Zdravi nacionalni identitet i vitalni-vibrantni nacionalizam nije nastojanje da se kritizira, ali nastojanje kojega moramo podrzati ako zelimo braniti naš nacin zivota i braniti ono što je Bog dao narodu, i za što smo se borili i cuvali više od 1100 godina. Mi svi trebamo dom. Nacionalna drzava je naš dom. Naš prosvijetljeni nacionalizam je sigurna luka, koja štiti naše zakone, naše vrijednosti i naš suverenitet u sve više slozenom medunarodom svijetu. Covjek koji se brine o sudbini i boljitku svoga naroda nikada ne bi trebao biti napadnut kao fašist, ali treba cestitati što je dobar gradanski drzavljanin.

Cilj hrvatskog nacionalizma ne smije biti da se nas naši susjedi boje, ali mogu biti zavidni našeg prosvijecenog, prosperitetnog društva i visokog standarda zivljenja. Prosvijetljeni pozitivan nacionalizam je prijetnja samo onima koji zele ukrasti od nas ono što nije njihovo. Naš prosvijetljeni nacionalizam definira svrhu u zivotu i stvara nacionalni karakter na kojega mozemo biti ponosni. Svi moramo podrzati pozitivan - dobronamjeran - prosvijetljeni nacionalizam, koji ce štititi naše postojanje kao narod i pomoc u našoj evoluciji za još bolje i pravednije društvo za našu djecu i unuke.
zz000ter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 18:28   #2
Nacionalizam je samo kod nas NA SVIM RAZINAMA nazivan "lošom stvari", i jedino ga kod nas nema u poltici,nama je čak i jedna Danska rigidno nacionalistička država
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 18:44   #3
Quote:
zz000ter kaže: Pogledaj post
"Crveni" u Hrvatskoj nam govore da je nacionalizam "loša stvar" i oni od nas koji zelimo da branimo hrvatski identitet smo "fašisti" - to je krivo.
Čim spominješ neki novi nacionalizam očito i ti misliš da sa ovim "starim" nešto nije u redu. Problem svega toga je što se nacionalisti ne mogu odmaknuti od tog nacionalizma.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 18:47   #4
Moramo sačuvati svoj nacionalni hrvatski identitet. Već sam rekao na ovom forumu, da se nalazimo u velikom svjetskom ratu u kojem ne pobjeđuju ni veliki ni mali već oni koji sačuvaju svoj identitet. Trebamo biti ono što jesmo i ne trebamo se toga sramiti. Ako mi odustanemo od Hrvatske, neće je ni biti. Na nama je.
medo28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 19:34   #5
Quote:
medo28 kaže: Pogledaj post
Moramo sačuvati svoj nacionalni hrvatski identitet. Već sam rekao na ovom forumu, da se nalazimo u velikom svjetskom ratu u kojem ne pobjeđuju ni veliki ni mali već oni koji sačuvaju svoj identitet. Trebamo biti ono što jesmo i ne trebamo se toga sramiti. Ako mi odustanemo od Hrvatske, neće je ni biti. Na nama je.
Nažalost kolega odustali smo od Hrvatske i to baš na referendumu za EU.
__________________
VIVA LA REVOLUCION
strelnikov is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 19:45   #6
Quote:
medo28 kaže: Pogledaj post
Moramo sačuvati svoj nacionalni hrvatski identitet.
Jedini nacin da se sacuva hrv. identitet je da se prepusti upravljanje hrvatskim gospodarstvom strancima (i domacima) tj totalna privatizacija.

Samo je to malo teze objasniti ekipi kojoj je rodoljublje sjest ispod grba u drzavni ured i jest janjetinu. Danasnji "rodoljubi" su vise zainteresirani da cuvaju hrvatske pare (u svom dzepu naravno), nego za hrvatski identitet.
mirko77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 19:51   #7
Ja mislim da mi možemo polako učiti njemački...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 19:53   #8
Quote:
strelnikov kaže: Pogledaj post
Nažalost kolega odustali smo od Hrvatske i to baš na referendumu za EU.
To se dogodilo i prije. Država koja samostalno ne odlučuje o vlastitim financijama, koja je privatizirala sve i svašta je davno odustala od svega.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 19:58   #9
Odličan članak, potpisujem 100%
thatfeel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 20:40   #10
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Čim spominješ neki novi nacionalizam očito i ti misliš da sa ovim "starim" nešto nije u redu. Problem svega toga je što se nacionalisti ne mogu odmaknuti od tog nacionalizma.
Ja sam govorio da službeno nema HRVATSKOG nacionalizma da se rzaumijemo.

Drugih ima, a recimo donekle i slažem se sa Dujmovićem, "u Hrvatskoj ima malo ljevičara, a mnogo Jugoslovenskih nacionalista".
OK,malo je pretjerano,ali ima tu nešto...

Oni drže mnoge medije i još neke sektore, pljuju nacionalizam,ali samo Hrvatski...
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 22:16   #11


Zanimljiva slika.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 04:44   #12
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Zanimljiva slika.
Vidi više informacija ovdje
http://www.worldvaluessurvey.org/wvs...rticle_base_54
zz000ter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 09:21   #13
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Čim spominješ neki novi nacionalizam očito i ti misliš da sa ovim "starim" nešto nije u redu. Problem svega toga je što se nacionalisti ne mogu odmaknuti od tog nacionalizma.
Dobro si to primjetio...
Osim toga "prosvijećeni nacionalizam" je oksiomoron, npr. kao "pametna budala".

Quote:
medo28 kaže: Pogledaj post
Moramo sačuvati svoj nacionalni hrvatski identitet. Već sam rekao na ovom forumu, da se nalazimo u velikom svjetskom ratu u kojem ne pobjeđuju ni veliki ni mali već oni koji sačuvaju svoj identitet. Trebamo biti ono što jesmo i ne trebamo se toga sramiti. Ako mi odustanemo od Hrvatske, neće je ni biti. Na nama je.
Ono što prije svega moramo sačuvati je naša ljudskost, a ne nacionalni hrvatski indentitet. Uostalom RH je propala država upravo zbog onih kojima je "nacionalni identitet" već 20+ godina najbitnija stavka.
Snack is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 12:15   #14
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post

Ono što prije svega moramo sačuvati je naša ljudskost, a ne nacionalni hrvatski indentitet. Uostalom RH je propala država upravo zbog onih kojima je "nacionalni identitet" već 20+ godina najbitnija stavka.
Da jeste, ne bi je upropastili.
A nakon 2000. nemamo nacionaliste na vlasti,nego Europjce,posebice nakon 2003.,a godre nam je nego ikad
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 12:47   #15
Hrvatskim nacionalistima se predstavljaju likovi od kojih
u Yu nije bilo večih jugiča. Niti večih zagovaratelja
bratstva i jedinstva svih yu naroda i narodnosti. Kada su
vidjeli rezultate prvih demokratskih izbora i dobro ih
provjerili (da se slučajno ne zajebu) postali su u momentu
Rvatne nad Hrvatima. Naravno i smatraju da im se to treba
platit.Jer za njih je narodnost nešto šta im trebaju platit oni kojima
su se prikrpali.Svi koji ne plešu kak si oni u svojem novokomponiranom
Crotransu ne zamišljaju su jugonostalgičari,jugoslavenčine,
komunjare itd. Hrvati, tu mislim na one male,su samo Hrvati.
Narod svjestan svog nacionalnog identiteta i ne meče ga ni
u kojem obliku na tržište.
__________________
Što se treba s vatrom očistit!
leteči is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 20:43   #16
Meni ovo "prosvjećeni" neumitno asocira na "socijalizam sa ljudskim licem".
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 21:08   #17
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Meni ovo "prosvjećeni" neumitno asocira na "socijalizam sa ljudskim licem".
Da nije bilo Jugoslovenskog nacionalizma, zar se ne bi ujedinili s Rusijom i gradili državu na klasi,ne na državi?
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 23:23   #18
Quote:
mirko77 kaže: Pogledaj post
Jedini nacin da se sacuva hrv. identitet je da se prepusti upravljanje hrvatskim gospodarstvom strancima (i domacima) tj totalna privatizacija.

Samo je to malo teze objasniti ekipi kojoj je rodoljublje sjest ispod grba u drzavni ured i jest janjetinu. Danasnji "rodoljubi" su vise zainteresirani da cuvaju hrvatske pare (u svom dzepu naravno), nego za hrvatski identitet.
Potpis.

BTW. nacionalizam je nepotreban i često opasan.
__________________
ne idem u školu al često nosim ruksak
The Godfather is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 23:44   #19
Quote:
The Godfather kaže: Pogledaj post
Potpis.

BTW. nacionalizam je nepotreban i često opasan.
OK, ukinimo države i stvorimo svijetsku vladu

Država bez nacionalizma, čak i ona umjetna, nema smisla
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 23:49   #20
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
OK, ukinimo države i stvorimo svijetsku vladu

Država bez nacionalizma, čak i ona umjetna, nema smisla
Nacionalizam= nacionalna država?
Ps. Europska Unija je taj korak prema intergraciji, i 2/3 Hrvata ju je prihvatilo.
__________________
ne idem u školu al često nosim ruksak
The Godfather is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:47.