Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2012., 13:37   #1
Što bi to bio idealan "bog" za ateiste?

Ateisti ne vjeruju u Boga jer smatraju to nerealnim ili im je kršćanski Bog previše strog i nasilan itd itd...
E sad me zanima, bi li vi ateisti voljeli da ima "boga"? Ne nužno kršćanskog nego općenito tako nekog entiteta koji vas je stvorio ili vam je draže da ste nastali slučajno evolucijom bakterije?
Oću reć, je li vam drago da imate roditelje ili bi radije da ste se slučajno jedno jutro probudili ko beba u sirotištu bez majke i oca?
điđijev brat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 13:49   #2
Meni osobno je svejedno. Iako mi ne treba nikakav bog, jer je svemir i bez njega dovoljno fascinantan i nevjerojatan.

Samo se nadam da ne postoji neki ludi, ljubomorni, impulzivni biblijski ili kuranski bog. Jao si ga nama onda
eddie_the_head is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 14:02   #3
Oni sami, jer čovjek bi u tom svemiru bio mjerilo svih stvari stoga i Bog mora bit po mjeri čovjek. Problem sa religijom imaju jer je čovjek napravljen po mjeri Boga pa onda se nadju problemi kad slobodno ljudsko razmisljanje ne moze nac smisao u stvarima i događajima koji su vidjeni po Bozjoj mjeri (koju ne mozemo odmjerit svakako).

Kad bi svaki ateist bio bog i kad bi po svojoj savjesti mjerio cijeli svijet ateistu bi se to onda doimljalo najpravednije moguće.
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 15:32   #4
Koja je idealna cigareta za nepušače?
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 15:41   #5
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Koja je idealna cigareta za nepušače?
Da, baš je tako postavljena tema ili koje je idealno meso na roštilju za vegane
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 15:45   #6
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Koja je idealna cigareta za nepušače?
U čovjeku ne postoji prirodno usadjena potreba za cigaretom tj za uvlacenjem dima..za Bogom i smislom ipak postoji.
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 15:56   #7
E je ti naslov i smisao teme...
Al ajde... Ja sam ateist koji vjeruje isključivo u neku ravnotežu u prirodi. Ne znam kak da ti to opišem, al ono kaj je tebi tvoj bog/Bog to je meni priroda. I životinje, naravno!
__________________
...I can't help myself...
The Perkins is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 16:16   #8
Phil Collins vjerojatno. Sad ovako dok je star.
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 16:23   #9
Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
Oni sami, jer čovjek bi u tom svemiru bio mjerilo svih stvari stoga i Bog mora bit po mjeri čovjek. Problem sa religijom imaju jer je čovjek napravljen po mjeri Boga pa onda se nadju problemi kad slobodno ljudsko razmisljanje ne moze nac smisao u stvarima i događajima koji su vidjeni po Bozjoj mjeri (koju ne mozemo odmjerit svakako).

Kad bi svaki ateist bio bog i kad bi po svojoj savjesti mjerio cijeli svijet ateistu bi se to onda doimljalo najpravednije moguće.
Pa Bog i jeste nastao po mjeri čovjeka. Svaka religija je stvorila upravo onakvoga Boga kakav joj je odgovarao u datom trenutku. Kršćanstvo ga je postepeno i mijenjalo opet ga prilagođavajući sebi, i koristilo ga za svoje "svete" ciljeve.

Zapravo, ne znam da li shvaćaš da sa izjavama da je "čovjek napraljen po mjeri Boga", vjernici upravo i sebe stavljaju u centar svemira. Pazi molim te, prvi smo do Boga Na njegovu sliku...
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 16:25   #10
Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
U čovjeku ne postoji prirodno usadjena potreba za cigaretom tj za uvlacenjem dima..za Bogom i smislom ipak postoji.
Vidiš kontradikciju ovdje?
HrvatskiAteist is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 16:27   #11
Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
U čovjeku ne postoji prirodno usadjena potreba za cigaretom tj za uvlacenjem dima..za Bogom i smislom ipak postoji.
Ispada da ti stalno kontriram Ovo što pišeš uopće nije istina. Da je tome tako na svijetu ne bi postojalao ljudi koji ne vjeruju u Boga. Dapače, monoteizam (ono o čemu tu govorimo) je i relativno nov u povijesti čovječanstva. U potpunosti zanemaruješ drugačije oblike vjerovanja osim u Boga o kakvome mi ovdje razgovaramo, i samim time si eliminirala pa koliko, polovicu svjetske populacije?
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 16:46   #12
Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
U čovjeku ne postoji prirodno usadjena potreba za cigaretom tj za uvlacenjem dima..za Bogom i smislom ipak postoji.
Vjerovanje u boga je usvojeno odgojem, prenošenjem tradicije ili intimnom potrebom za nečim transcedentnim, ne postoji nikakva prirodna potreba. Inače bi i dobar dio religijskih naputaka što se tiče nevjernika bio izlišan jer bi svi upražnjavali svoju prirodnu potrebu. Osobno ne osjećam ni najmanju potrebu za bogom. A ovaj "smisao" ne znam ni uopće što ti znači. To je ujedno i odgovor na pitanje postavljača teme.
__________________
Let us start our Republic with a chain of drug stores, a chain of grocery stores, a chain of gas chambers, and a national game. After that we can write our Constitution.
People Can Fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 16:47   #13
Quote:
The Perkins kaže: Pogledaj post
Ja sam ateist koji vjeruje isključivo u neku ravnotežu u prirodi. Ne znam kak da ti to opišem, al ono kaj je tebi tvoj bog/Bog to je meni priroda. I životinje, naravno!
One reason is to do with how certain environmentalists delight in proving that every catastrophe - even natural ones - is man-made, that we are all guilty, we exploited too much, we weren’t feminine enough. All this bullshit. Why? Because it makes the situation “safer”. If it is us who are the bad guys, all we have to do is change our behaviour. But in fact Mother Nature is not good - it’s a crazy bitch.

Slavoj Žižek
__________________
That awkward moment kad te ženska pita kako se pali pegla.
KungFuMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 16:50   #14
Quote:
điđijev brat kaže: Pogledaj post
Ateisti ne vjeruju u Boga jer smatraju to nerealnim ili im je kršćanski Bog previše strog i nasilan itd itd...
E sad me zanima, bi li vi ateisti voljeli da ima "boga"? Ne nužno kršćanskog nego općenito tako nekog entiteta koji vas je stvorio ili vam je draže da ste nastali slučajno evolucijom bakterije?
Oću reć, je li vam drago da imate roditelje ili bi radije da ste se slučajno jedno jutro probudili ko beba u sirotištu bez majke i oca?
Nerazjasnjivi univerzum, kako je smijesno, kako arogantno pokusavati objasniti to vasim ogranicenim, ljudskim Bogom. Evo ti jedna prica B. Russella (iako sam gotovo sigurna da ce to biti pucanj u prazno, ali stas, neizljecivi optimist):


Engleski nadbiskup jednog dana vidi u snu dase nalazi ispred bisernih vrata raja. S jedne strane je neizmjerno zadovoljan, a s druge strane mi je jako teško, jer su biserno vrata su toliko velika, u oba smjera, da on ne može vidjeti cijela vrata. Tako sežu visoko u nedogled, da je izvan sposobnosti očima vidjeti. I on sam čini se da je kao mali mrav, u odnosu na ova velika vrata. Prožoma ga strah. On nije običan čovjek, on je nadbiskup Engleske. Osjeća se poniženo i u strah se pita: "Ako je takva situacija na vratima, kakva tek situacija će biti unutra?"

U tom strahu, pokuca na vrata, ali u beskonacnosti tog prostora, samo može čuti svoje kucanje. Nastavlja kucati jače i jače. Na kraju se otvori mali prozor na vratima i sv. Petar gleda s tisuću očiju, pokušavajući odgonetnuti tko to stvara buku. Tih tisuću očiju su toliko sjajne, kao zvijezde, da nadbiskup osjeća kako se još više smanjuje - gotovo da ne postoji više.
I sveti Petar upita: "Molim vas, tko ste, gdje ste, dođite ispred mene."

Nadbiskup kaže svetom Petru "Možda se mi ne znamo. Možete provjeriti s Isusom Kristom, ja sam nadbiskup Engleske." Sv. Petar kaže: "Nikad čuo za takve stvari kao ni za tu vašu Englesku."
Nadbiskup reče: "Možda vi niste čuli za Englesku, ali morali ste čuti o našem prekrasnom planetu, Zemlji."

Sv. Petar reče: "Ne želim povrijediti vaše osjećaje, ali ako mi nedate indeksni broj te vaš Zemlje, jer ne mogu shvatiti o čemu govorite pa ću morati ići u knjižnicu i tražiti. Ako bi mi dali taj redni broj Sunčeva sustava, jer postoje milijuni solarnih sustava, a svaki solarni sustav ima puno planeta ".

No, nadbiskup nikada nije mislio da Zemlja ima indeksni broj: "Ja ne znam koji je broj indeksa, ali ja sam nadbiskup. Vi samo otiđite i recite to Isusu Kristu."
Sv. Petar, sav u čudu: "Vi ste mi dajete samo neke puzzle. Tko je taj Isus Krist?"
Nadbiskup je jako šokiran: "Vi ne znate Isusa Krista, jedinorođenoga Sina Božjega?"

Sv. Petar rece: "Što se mene tiče, ja nikad nisam vidio Boga;.. Ne znam da li on postoji ili ne, ja sam samo portir na ovim vratima. Možda negdje u unutarnjim d na takvog ... " To je bio takav šok, da se nadbiskup probudio obliven znojem.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 17:12   #15
Quote:
KungFuMonkey kaže: Pogledaj post
One reason is to do with how certain environmentalists delight in proving that every catastrophe - even natural ones - is man-made, that we are all guilty, we exploited too much, we weren’t feminine enough. All this bullshit. Why? Because it makes the situation “safer”. If it is us who are the bad guys, all we have to do is change our behaviour. But in fact Mother Nature is not good - it’s a crazy bitch.

Slavoj Žižek
Čast Žiži ali priroda je takva ni dobra ni loša ona daje ali i uzima, ako se ne igra po njenim pravilima.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 17:19   #16
Quote:
điđijev brat kaže: Pogledaj post
Ateisti ne vjeruju u Boga jer smatraju to nerealnim ili im je kršćanski Bog previše strog i nasilan itd itd...
E sad me zanima, bi li vi ateisti voljeli da ima "boga"? Ne nužno kršćanskog nego općenito tako nekog entiteta koji vas je stvorio ili vam je draže da ste nastali slučajno evolucijom bakterije?
Oću reć, je li vam drago da imate roditelje ili bi radije da ste se slučajno jedno jutro probudili ko beba u sirotištu bez majke i oca?
Idealan Bog za ateiste je sex,droga i rock `n` roll.Puno para,uzivanje u zivotu,zivot bez briga......

Koja iluzija.
__________________
ODBACI SOTONU DA TE NE ZAVEDE.....PRUZI RUKE KRISTU NEKA TE POVEDE!!!!!
angelicaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 17:25   #17
Quote:
điđijev brat kaže: Pogledaj post
je li vam drago
je li bitnije sto je kome drago ili sto je istinito?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 17:27   #18
Quote:
angelicaxxx kaže: Pogledaj post
Idealan Bog za ateiste je sex,droga i rock `n` roll.Puno para,uzivanje u zivotu,zivot bez briga......

Koja iluzija.
Stavi roštilj umjesto droge i to je to!
HrvatskiAteist is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 17:37   #19
Quote:
angelicaxxx kaže: Pogledaj post
Idealan Bog za ateiste je sex,droga i rock `n` roll.Puno para,uzivanje u zivotu,zivot bez briga......

Koja iluzija.
Ajde malo to pobliže objasni. Ovako to ostaje tvrdnja u zraku.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 18:03   #20
Quote:
angelicaxxx kaže: Pogledaj post
Idealan Bog za ateiste je sex,droga i rock `n` roll.Puno para,uzivanje u zivotu,zivot bez briga......

Koja iluzija.
Zaboravila si da nemamo ni trunke morala i humanosti. Ili je to između redaka?
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:42.