Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa

Plava šapa Udomljavanje i akcije

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2012., 12:23   #1
Mace iz N. Zagreba trebaju pomoć za liječenje, sterilizacije i klopu -

Danas mi je jutro zapocelo tuzno.....hrpa macaka a medu njima macica bolesnih ociju.nekima su okice i natekle i krvave i zamucene ..nisam imala vremena slikati svakoga posebno al sam okinula par fotki da se vidi....

Svima treba pomoc,a puno ih je .....jedan mali ili mala mi je posebno upao u oci jer je najmanji i uopce ne jede i sav je upaljen. Njemu je hitno potreban vet. i smjestaj....ja ga doma ne mogu odvesti jer moja prasica od psa otvara sva vrata u stanu i bas se ne voli s mackama.Pezo mi je blizu i mogu ga odvesti al sta dalje s njim ne znam( a i sa drugima)

To je on/ona

Ljudi ih hrane jer ima zdjelica sa vodom i ostaci hrane,ali su bolesni .....sta da radim ?????
Zilah is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 12:28   #2
neka netko od iskusnih predlozi gdje se moze macic odvesti u placeni smjestaj. sigurna sam da ce se novci skupiti. ja sam voljna uplatit nesto novaca za macica
Old 17.07.2012., 12:31   #3
tu ima bar 20 mačaka!
blue_rainbow is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 12:32   #4
Rhino ... klasika

Malom hitno treba antibiotik jer će ostati bez okica. I to lokalno u oči i injekciono terapija.

Zilah, može u pm gdje se točno mace nalaze u NZ.
Old 17.07.2012., 12:34   #5
Nemam riječi, neznam šta da kažem. Neznam možda da se proba kontaktirati Udurga za Mice iz Karlovce ( ili gdje se već nalaze ) pa zaista ovdje je pomoć ne Hitna, nego PREHITNA.
Old 17.07.2012., 12:38   #6
jel prometno tu? ili su sigurne od auta?
blue_rainbow is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 12:39   #7
Teško je naći bilo kakav smještaj, pa ni plaćeni
a ovdje nije dovoljno očistiti pijesak i dati jesti već treba netko tko ima bar malo iskustva u brizi oko bolesnih mačića...
ovaj maleni će izgubiti oči ako prije ne ugine jer ne jede

A i ostali su koma, trebalo bi im stavljati atb u hranu

Zapravo bi ih sve trebalo negdje smjestiti, ali gdje ovo je da se ubiješ
Old 17.07.2012., 12:44   #8
Upravo sam se čula sa Zilah, vodi malenoga hitno kod veta. Zilah je na izmaku snaga, očajna, kuda sa njima pa tamo nemogu ostati, imali itko da može uzeti koje mače na smještaj?
Old 17.07.2012., 12:45   #9
ja sam malenog pokupila i idem s njim sad do Peze da ga pogleda...najblizi mi je.....a kamo s njim ne znam
Zilah is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 14:14   #10
nije baš da znam kam bi s njima

mačkari , nemojte sad reć da lupetam jer vjerojatno i da ali...

Zilah, jel ikako postoji mogućnost da se to nekako ogradi i ograniči bar da ostanu tamo negdje - vidim na fotkama da je nekakva cerada tamo, a ljudi ih i inače hrane (??) pa i sa tim dušebrižnicima možda nešto dogovoriti i organizirati

i , koliko je odraslih a koliko mačića?
8 velikih?
Božo Petrov 08.11.2015. Neka nas građani sto puta oštrije sude ako na bilo kakav način izigramo ono do čega smo do danas držali***28.06.2016. Poštenje je kod nas preduvjet za bavljenje politikom*** plus.nešto 23.12.2016. Jugoslavija je za SAD bila izuzetno korisna u hladnom ratu kao primjer uspjesne komunisticke zemlje koja nije pod kontrolom Moskve
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 15:22   #11
Tu bi trebalo ODMAH na staništu krenuti liječiti mace. Obzirom da ih je 20-tak kako kažete trebalo bi im 2 x dnevno davati bar po dvije konzerve stavljene u bar 4 plastična (ona široka tanjurića - jednokratna) i na svaki tanjurić pažljivo i po cijeloj širini rasipati po 1/8 zdrobljenog u prah Klavocina. Situacija sa Rinom će se već jako fino popravati na staništu kroz cca 8 - 10 dana.
Paralelno se može onda tražiti rješenja za smještaj, ali bi terapija trebala krenuti odmah.
Ja fino zakrpam i izlječim na taj način tako bolesna staništa, pošto zaista ne mogu primiti niti preuzeti sva ulična legla - one mačiće koji imaju mamicu ostavljam na staništu, nađem hranitelja i nadzirem situaciju.
Old 17.07.2012., 17:27   #12
E sad sve ispocetka i polako....prvo o macicu. Krenula sam s njim kod Peze i putem srela jednu zenu koja je nasla na istom tom mjestu mace al vece od ove mrvice,kako lezi u grmlju i ne mice se,kost i koza i naravno oci ko sarme.Da li je to bila sreca ili nesreca za maleno mace tesko je rec al Pezo je prvo primio tu zenu. Stavio mace na stol,izmerio mu temperaturu koja je bila 36(mislim da je ugibao,ne znam) i onda uzeo vaticu i isao mu cistiti oci i valjda je stisnu prejako i mislim da mu je iscurilo oko jer se culo kako je puknulo......ja sam se sva najezila i u strahu za malenu/og noge su me same izvele van iz ordinacije sam macica odvela u Bubu. Sta je sa tim malenim dalje bilo ne znam al mislim da nije prezivio.
Mi smo se u Bubi izvagali i macic ima 300g,kaze vet da je tek progledao nedavno(al od upale ne vidi),oci su mu lagano prebrisali i nakapali sa Tobrex-om ,dobio je antibiotik i hipodermu.Dobili smo paket hrane od vet.stanice Buba i cak su mi dali popust na cijenu...Puno puno hvala Bubi i ljudima koji tamo rade,svaka Vam cast

Malenog je preuzela Rina i kad ozdravi ide na udomljavanje....moram priznati da je macic pravi borac,cak je i veta ugrizao za prst

Sutra cu staviti još dvije slikice gdje mu se vide upaljene oci...ostao mi je kabel od moba. na poslu

E sad o drugim mackama.....pitala sam malo i saznala da macke tu vec dugo vremena obitavaju,covjek cija je kuca odmah do maca im je slozio kucice i ceradu da se imaju gdje sakriti i prenociti. Nisu ugrozene od automobila (cesta je blizu,nije prometna, al one i ne idu prema cesti). Ljudi iz zgrade ih hrane tako da nisu gladne al su bolesne.
U dogovoru sa Rinom ja bi kupila sinolux i stavljala bi im u hranu ujutro i navecer,al problem je taj sto ih i drugi hrane pa one sto nisu gladne ne dolaze jesti.....odrasle macke su ok,danas nisam vidjela niti jednu bolesnu.
Trebalo bi i drugim macicima kapati oci sto meni koja sam vise dog person bas i nebu islo
Zilah is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 17:46   #13
Drago mi je da će mačić biti dobro.. bravo za Rinu!

Moraš se povezati sa ljudima koji ih hrane, raspitaj se kod tog dede kad ih dolaze hraniti pa se pojavi tamo.

I odrasle treba sterilizirati jer ovo je rupa bez dna..
Old 17.07.2012., 17:52   #14
vjerujem da ce za lijekove, hranu i ostalo trebati novac. ostavi vec sada neki racun na koji se moze uplatiti. ja cu sigurno uplatiti kad nadem prokleti token kojeg nema nigdje

vec sam i pingvich obecala uplatu al nemrem ga nigdje naci pa izgleda da cu morat u banku zatrazit novi il nesto trece. al svakako bih uplatila neke novce
Old 17.07.2012., 18:05   #15
Arvena hvala ti na savjetu tako cemo i napraviti sto se tice ljecenja i to mogu odraditi.

Sad onaj drugi dio a to su sterilizacije i to nema sanse da odradim sama. Nemam puno slobodnog vremena da se tome posvetim,skupljat novce na PŠ ne mogu jer mi je privatni racun zablokiran (lijepa nasa i trenutna situacija u njoj) i trece tko ce meni sterilizirati mace na dug i po povoljnijom cijenom kad sam u tome nova.
Nemam gdje drzati mace poslje sterilizacije jer imam dvije zapreke ..prva moji psi koji bi mace izmaltretirali i lajali na njih ,a druga moja stara koja bi me torpedirala kroz balkon.(ona to ne razumije)

Rina puno hvala na brzoj reakciji i ponudenoj pomoci
Zilah is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 19:55   #16
Ajde, dobro da je mačić smješten i pod terapijom.

Samo ne kužim zakaj si tak pobjegla od Peze?

Dobro je da je oko puknulo i to se moralo napraviti i iscijediti jer mu je ta tekućina pritiskala očnu duplju i živac a oko ionako više nije za niš. Znam da zvuči grozno ali ne bih htjela da netko krivo shvati da je Pezo učinio nešto loše.

I mom Tolstoju je vet namjerno u jednom trenutku istisnuo oko jer je bilo doslovno ko sarma i to ga čak nije ni boljelo.
.
Old 17.07.2012., 20:05   #17
Jako sam sretna što je mici bolje i vjerujem da će se i druge mica mace oporaviti uz njegu tvoju. Naravno bilo bi dobro da se stare mice steriliziraju da više nema kočenja ali neznam dali je to izvedivo, jer ipak trebaju njegu i smještaj nakon op. Držim palčeve u svakom slučaju da sve dođe na svoje i mice nađu smještaj do udomljenja i sve se udome

Evo pišem i upravo dobivam poziv od naše Maje0406, 5 štenaca od mjesec dana bačeni na groblju, idem se ubiti!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zadnje uređivanje zivotinjskazas : 17.07.2012. at 20:14.
zivotinjskazas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 20:10   #18
Iskreno nemam puno iskustava sa macama a još manje kad su im oci tako upaljene i sta treba s tim raditi.......zasto sam zbrisala ne znam,osjetila sam da moram otici i kad sam otisla bolje sam se osjecala.....ja ne kazem da je vet. napravio nesto krivo al nesto mi nije dalo da ostanem i ne mogu to objasniti.
Zilah is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 20:11   #19
kako je oko iscurilo?

nema vise oko ili sto?

mislim, to zvuci jako bolno i malo sam u soku
Old 17.07.2012., 20:27   #20
Itekako da je dobro da se macicu pomoglo pa bio to Pero Peric ili Ivo Ivic

Svi mi biramo veta po preporuci ili po dojmu!!

A sad na temu!!

Mica je dobro. Stara je 2,5 tjedna prema 3.
Papa macje mlijeko. Jos ne zna samostalno jesti.
Zivnula je i veliki je borac.
Okice joj se kapaju svaka 2-3 sata.
Dobiva potkoznu infuziju 2-3 puta dnevno po 10ml.
1xdnevno vitamine B+C
udruga RINA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:16.