Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2009., 14:29   #1
Rep.hr - novi portal za zapošljavanje - sponzorirana tema

Rep.hr novi je specijalizirani portal koji objavljuje oglase za posao i članke iz računalnog i ekonomskog sektora.

Kroz diskusiju u ovoj sponzoriranoj temi predstavnici portala rep.hr bi željeli čuti razmišljanja posloprimaca kako bi, između ostalog:
  • oblikovali portal u onom smjeru u kojem to žele posjetitelji
  • pisali o temama koje zanimaju forumsku publiku i intervjuirali ljude koji su vam zanimljivi
  • čuli kritike na račun portala kako bi promijenili sve ono što trenutno nije dobro
__________________
Opširnije o sponzoriranim temama na Forum.hr i naručivanju
Sponzorirana tema is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 23:23   #2
okej, portal k'o portal

koja je razlika između vas i konkurencije? smatrate li posao.hr i mojposao.net uopće konkurencijom? što vi imate a oni nemaju?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 23:57   #3
Sponzoriranu temu!

Barem ćete uči u anale foruma.hr.

Šalu na stranu,meni je stranica skroz ok i sviđa mi se!
Uredna i lijepo posložena,i krajnje pregledna stranica...
Maicusich is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 00:08   #4
Meni se dizajn uopće ne čini funkcionalan.

Koliko ja vidim ne postoji međukorak između detaljnog pretraživanja i ručnog probijanja kroz sve oglase.

Neki jednostavan filter gdje bi se mogla odabrati samo lokacija i tip djelatnosti bi bila dobra ideja, svaki puta se gnjaviti sa svim onim opcijama kod detaljnog pretraživanja je malo previše.

Popis radnih mjesta također zauzima malo previše mjesta, moglo se to izvesti samo u obliku linkova, ako vec jesu logotipovi poslodavaca ne mora zbog toga oko njih biti hektar praznog prostora. Čak i na višim rezolucijama to je previse skrolanja.

Nešto više je za sada teško komentirati jer samog sadržaja na portalu baš i nema puno.
Nex is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 01:09   #5
Quote:
nex kaže: Pogledaj post
Meni se dizajn uopće ne čini funkcionalan.

Koliko ja vidim ne postoji međukorak između detaljnog pretraživanja i ručnog probijanja kroz sve oglase.
Hvala svima na komantarima, pitanjima i prijedlozima.

Uvodimo željene međukorake, tako da će osim ručnog pretraživanja naslovnice i klasičnog pretraživanja biti moguće:
- vidjeti i stranice na kojima su samo računalni i samo ekonomski poslovi
- vidjeti točno onakve poslove kakve posloprimac traži. Radi se o stranici "Poslovi po mjeri" za logirane korisnike koju još usavršavamo, jer su prva korištenja pokazala nekoliko propusta. Nakon što odaberu kakvi poslovi ih zanimaju, korisnici će na toj stranici vidjeti baš takve poslove ukoliko su logirani.

Vrijeme pretraživanja pokušavamo skratiti i na niz drugih načina.

Na primjer, posloprimac ne mora kliknuti na oglas da bi shvatio da mu ne odgovara, jer već zahvaljujući mouseover efektu na naslovnici vidjeti zadovoljava li uvjete potrebne za određeni posao.
rep.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 01:43   #6
Quote:
rep.hr kaže: Pogledaj post
Na primjer, posloprimac ne mora kliknuti na oglas da bi shvatio da mu ne odgovara, jer već zahvaljujući mouseover efektu na naslovnici vidjeti zadovoljava li uvjete potrebne za određeni posao.
Ovaj središnji dio je loše iskorišten. OK možda je to oglas, ali zašto moram prelaziti mišem preko ikona kad bi sve to lijepo stalo u sav taj slobodni prostor. To s mouseoverom je koma rješenje, turnoff. Mouseover se koristi kao dodatno pojašnjenje, npr. što znači ikona, ali nikako da skriva bitan podatak (da li treba poznavati Office ili C#), dok je sve okolo bijelo i prazno. Čitljivije je da piše VSS ili SSS neko da bude ikona s nekom točkicom.

Nešto mi ne štima s registracijom. Registrirao sam se za poslodavca, napravio verifikaciju i kad unosim login podatke ne pušta me. Ne vidim "zaboravio sam password" (mada nisam zaboravio).

Odustajem. Članci se čine OK (Futurad, aktualno).

Inače tražim PHP programere.

Da, zapravo ideja je dobra - specijalizirani job sajt. Radije ću doći ovdje tražiti programere i webmastere i ljude za marketing, jer očekujem da će se takvi ovdje okupljati. Baš profil koji trebam.

Zašto rep? Osim što je kratko, što je dobro... Aaaa, skužio. Sad kužim i što je R i E.

Dopuštenih 2 MB za logo, svaka čast.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 02:19   #7
Hvala na komentarima, savjetima, pohvalama, kritikama.

Što se ikona tiče, trenutno se radi blaži redizajn kako bi bile korisnije, a ukoliko se pokaže da se već broj korisnika slaže s gore navedenim prijedlozima, moguće su i daljnje promjene.

Mislim da se npr, popis računalnih djelatnosti koji se prikaže mouseoverom nikako ne bi trebao ispisivati na naslovnici, jer bi to znatno smanjilo nepreglednost - pogotovo kad je nabrojen veći niz računalnih znanja, ali volio bih čuti i komentare drugih posjetitelja.

A što se izbora imena tiče, zakljućak do kojeg smo došli govorio je da ime mora biti dobro i kratko (brzi pogled na uspješne siteove na gemiusovoj ljestvici to dokazuje), pa smo se odlučili smo se za skraćenicu s obzirom da je danas teško naići smislenu i slobodnu domenu koja se sastoji od jedne riječi.

Skraćenica dolazi od "Računalni i Ekonomski Poslovi", ali je istovremeno zahvalna po pitanju:
- pamtljivosti jer ostaje u uhu zbog toga što ljudima kombinacija slova nije sasvim nepoznata (podsjeća na rep - kao rep od životinje ili Republiku Hrvatsku - rep.hr)
- marketinških slogana (s riječi rep se može lako igrati, čak i 'repati')
- jednostavnosti (samo tri slova)
- tečnosti u razgovoru - usporedimo npr. rečenicu "Vidio sam to na rep.hr-u" s rečenicom "Vidio sam to na seebiz.eu-u"

BTW - u ovoj fazi savjetujem slanje oglasa za posao (i logoa) putem maila posaoATrep.hr
rep.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 02:57   #8
Quote:
rep.hr kaže: Pogledaj post
Mislim da se npr, popis računalnih djelatnosti koji se prikaže mouseoverom nikako ne bi trebao ispisivati na naslovnici, jer bi to znatno smanjilo nepreglednost - pogotovo kad je nabrojen veći niz računalnih znanja
Za ekonomiste ta računalna znanja nisu bitna i mogu biti te točkice u boji, jer se od njih očekuje tek neka Office razina. Ali za informatičare je to temeljna informacija. PHP-Linux i ASP-Windows programer su slični ko zidar i drvosječa, tako da ne možeš stranicu pregledavati brzim skrolanjem već svaki put moraš ciljati ikonu da bi dobio informaciju.

Ne vidim gdje mogu jednostavno filtrirati poslove. Bar odvojiti E od R. Postoji samo napredno pretraživanje koje je predetaljno i koje će imati smisla tek kad bude jaaaako puno poslova i kandidata. Tražilica ne radi baš (upisao PHP i nisam dobio dobar rezultat). Kad jednom upišeš keyword, na rezultatu više ne možeš ponoviti upit po ključnoj riječi. Sorry ako previše kritiziram, ali u uvodnom postu se to tražilo, a i sve je dobronamjerno, naravno. Debug, to radim stalno.

Usput primjećujem da je ova sponzorirana tema već druga na Google rezultatima, odmah ispod rep.hr. 12 sati nakon starta.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 08:11   #9
Kakav je cjenik oglašavanja?
Veko32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 09:18   #10
Trenutno postoje tri kategorije oglasa - jumbo, veliki i mali.
Jumbo su ovi uočljivi na vrhu s velikim logom i puno bijelog prostora
Veliki su ovi ispod kakvih je većina
Malih trenutno nema, jer zašto bi netko uzimao male, kad ne mora platiti velike

Jumbo oglasi će se početi naplaćivati svima mjesec dana nakon starta portala. Trenutno se jumbo oglas može dobiti za promotivnih 800 kn + PDV ili bez naplate za posebne klijente.

Veliki oglasi su besplatni i plan je zadržati ih besplatnima tijekom višemjesečne promocije, a nakon toga bi trebali imati pristupačnu cijenu.

Kako smo jako dobro informirani onda znamo
a) da je kriza
b) da je Hrvatska u ovoj godini dobila/tek će dobiti još barem tri ozbiljnija job sitea + još poneki neozbiljni. Kako je za očekivati da će borba na tržištu biti zabavna, pripremljeni smo na produžavanje naše besplatne strategije budu li konkurenti išli u tom smjeru (a prema informacijama koje imamo, dva od tri će ići u tom smjeru)
rep.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 15:40   #11
Uvesti linkove na oglase. Smanjiti taj prazan prostor u oglasima, pls...

A boje portala? Plava + žuta? Hint--> Ukrajina.
Ne zvuči baš progresivno. Molim komentar i na to.

(ok, razne crvene i narandžaste su već zauzele kolege u konkurenciji, no ova kombinacija mi je turn-off)
Plava i bijela su već bolji izbor. Ili neka treća boja.

I, naravno, čestitam na ozbiljnom portalu, nije loše. U Hrvatskoj je to nešto što je ljudima jako potrebno, a Bog zna kako će svakim danom biti sve potrebnije.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 15:51   #12
- Kako ne plava i žuta simboliziraju liberalnu orjentaciju, Švedsku primjerice, zašto baš Ukrajinu
- Stupac s lijeve strane ostaviti više slobodnog prostora u box-u oko teksta, naslovi u boxovima malo manji font ali masno tiskano. Ovako kako je je dosta nepregledno.
- Dobro je da se izgrađuje portal koji cilja na poveznicu informatike i ekonomije. Jako dobro zamišljeno jer uglavnom kako sada stvari stoje to je dio populacije koji najviše koristi PC. Pa je dobro tu pronaći nezaposlene ekonomiste, informatičare te poslodavce iz privatnog sektora.
- Vidjet ćemo kako ćete zaživiti, no ideje su dobre.

Good luck !
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 17:45   #13
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Uvesti linkove na oglase. Smanjiti taj prazan prostor u oglasima, pls...

A boje portala? Plava + žuta? Hint--> Ukrajina.
Ne zvuči baš progresivno. Molim komentar i na to.
plava da, žuta da - definitvno boje koje su nisu proizašle iz trenda iako kod imalo lošijeg otiska (i ako niste standardizirali boje u knjizi standarda) plava će odletit u ljubičastu, a žuta je na granici zelene i dobiva se
ovaj je nijansa plave vrlo nezahvalna za rasteriziranje jer dolazi do pink efekta

središnji dio portala - preveliki oglasi s previše bjeline, preširoki stupci sastrane (s obzirom na jako malu količinu materijala možda bi četverostupačni raspored bio zahvalniji

dio s vijestima
slike previsoke u odnosu na tekst, premale od odnosu na širinu osnovnog stupca, teksta je premalo u odnosu na stupac, tekt nema opciju lomljenjna riječi pa sve to skupa izgleda neuredno, lijevi stupac predugačaj u odnosu na ostatak stranice...

a tek sam dva linka pogledala

savjet - uzeti stručnjaka da vam napravi web, ne susjedovog malog koji je dobio internet za kunu, stručnjaka
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 20:08   #14
Web je za nas izradila tvrtka koja zapošljava 13 ljudi, tako da ne bih rekao da je djelo amatera.

Što se naše tvrtke (naručitelja) tiče, vjerujem da imamo specifičan način ponašanja. Druge tvrtke obično izbjegavaju javne rasprave o svojim nedostacima, a mi ih potičemo jer vjerujemo kako se ne napreduje slušanjem pohvala, već stalnim slušanjem kritika uz njihovo korigiranje. Dakako, nedostataka je najviše na početku.

Što se boja tiče, boje su često stvar subjektivnog dojma. Nekome plava i žuta predstavljaju Švedsku a nekome Ukrajinu. Na kraju krajeva, i narančasta može predstavljati ukrajinsku narančastu revoluciju

Ipak, zanimaju me komentari ljudi o sadržaju članaka, a posebno onih koji su aktivni u IT-u ili u ekonomiji. Kakve članke biste voljeli čitati? Kakav sadržaj vam nedostaje na drugim portalima, a kakav sadržaj na drugim portalima najviše cijenite?

Intervjue s ljudima iz struke? Izvještaje sa stručnih konferencija? Savjete o zapošljavanju? Informacije o prilikama za edukaciju i stipendije?

Na internetu je najlakše postići čitanost člancima o politici i seksu i onda oglašivačima pokazivati brojke o posjećenosti. Mi želimo imati sadržaje koji su prije svega korisni i vezani uz teme kojima se bavimo.
__________________
Rep.hr - IT portal s člancima, oglasima za IT poslove i najpotpunijim popisom IT događanja u Hrvatskoj
rep.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 21:25   #15
Dopada mi se stranica, dizajn isto OK...
Nastavite s dobrim poslom i dobrom ponudom za nas informatičare
saran is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 23:05   #16
pošto je suvlasnik u medijskim krugovima (možda on i piše tu ) vidi se da se stranica dobro reklamira

recimo bilo bi dobro da se prikupe SVE ponude za seminare,predavanja,razne stručne tribine (znači ne samo seminari koji koštaju par tisuća kuna,jer ima i onih subvencioniranih od države za par sto kuna za koje vjerujem da dosta vlasnika manjih tvrtki ni ne zna )
thumbel slikice ( nije točno napisano al znaju it-ovci tu ) nisu dobro podešene tako da djeluju razvučeno
trebalo bi odvojiti kolumne i omogućiti komentiranje korisnika možda (ako je moguće samo registriranima onda isprika)
ne paše mi što se kolumna/blog koristi i kao oglas
teme koliko sam primjetio za sad prenosite od drugih,vjerojatno će te s vremenom imati i svojih "exsluziva"
i podpisujte autora,ne rep.hr
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 01:25   #17
Quote:
rep.hr kaže: Pogledaj post
Web je za nas izradila tvrtka koja zapošljava 13 ljudi, tako da ne bih rekao da je djelo amatera.

oukej ako je to bitnije od činjenice da vizualno nije napravljeno profesionalno - dobro :ne znam:

sretno
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 11:11   #18
Quote:
rep.hr kaže: Pogledaj post
Intervjue s ljudima iz struke? Izvještaje sa stručnih konferencija? Savjete o zapošljavanju? Informacije o prilikama za edukaciju i stipendije?
Da, originalni sadržaj prije svega. Ne bi bilo loše dodati Forum box (s izborom tema) sa Posao i karijera i sličnih podforuma.

Quote:
rep.hr kaže: Pogledaj post
Na internetu je najlakše postići čitanost člancima o politici i seksu i onda oglašivačima pokazivati brojke o posjećenosti.
Onda ubacuj priče o ljubavi (seksu) između informatičara i ekonomistica na radnom mjestu.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 21:19   #19
pohvale za stranicu, trenutno trazim posao i dobro mi dodje...inace me ne zanima dizajn i boje koje koristite vec preglednost i jednostavnost. za pocetak sredite samo link za izravnu prijavu sa vase stranice, meni nije radio i ostale tehnicke stvari...a onda probajte ne ispast 100%-tna kopija moj-posao.net i posao.hr... i natjerajte poslodavce s kojima surađujete da stvarno malo cirnu u zivotopise koje korisnici tamo stavljaju i da ih probaju uzet u obzir i imate moj vjecni blagoslov zasad ga imate za ideju
vikky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 21:31   #20
Quote:
Anderlon kaže: Pogledaj post
...Inače tražim PHP programere.
Ima šanse da dobijemo ovaj oglas na mail? I logo?
__________________
Rep.hr - IT portal s člancima, oglasima za IT poslove i najpotpunijim popisom IT događanja u Hrvatskoj
rep.hr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:28.