Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2012., 15:00   #1
Doplatak za pomoć i njegu

Baki mi je krajem prošle godine amputiranja noga. Oporavila se dovoljno da se donekle može kretati u kolicima, ali je trajno ovisna o meni za većinu stvari. Netko mi je spomenuo da bi po zakonu možda mogla imati pravo na neki dodatak na mirovinu po toj osnovi. Zakon mi baš nije posve jasan, pa bi molio nekoga tko se kuži da mi objasni tko i pod kojim uvjetima ima pravo na takvu naknadu, ili da me uputi gdje da se raspitam.

Zahvaljujem!
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 16:34   #2
Ne znam za dodatak na mirovinu al znam da je moja majka neko vrijeme dobivala cca 200 kn od udruge invalida.
A pošto tvoja baka vjerovatno pripada toj skupini neka se raspita kod njih.
reap is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 17:08   #3
ja znam za pomoć i njegu kojeg isplaćuje centar za socijalnu skrb

baka podnese zahtjev u czss, meni su tražili podosta potvrda o imovinskom stanju (potvrde iz katastra, porezne, medicinska dokumentacija...)
dođe ekipa iz czss kući, pa pozovu na neku komisiju ( to ne mora ići osoba za koju se traži) , pa odobre okruglo 500 kn mjesečno, ( rekli su mi da po imovinskom kriteriju nemamo pravo, ali imamo po medicinskoj dokumentaciji)
lovu donosi poštar u gotovini osobi koja je ostvarila pravo ( kod tebe baka)

evo tu otprilike postupak i potrebna dokumentacija:
upute
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 08:01   #4
kako izgleda odlazak na komisiju ...dali imate iskustva sa epilepsijom i dugotrajnom depresijom kao vodećim dijagnozama za traženje pomoci i njege..i sta mogu očekivati na komisiji...hoću pitat dali oni odmah predamnom odluče i kažu mi dali ću ostvariti doplatak u smanjenom obimu od 350 kn ili u punom iznosu od 500 kuna...i kako oni ustvari to gledaju da odobre u punom ili smanjenom iznosu....ako tko ima iskustva hvala puno,pozdrav
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:00.