Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2012., 00:05   #1
Talking Eksperiment: Iskrica - part 2 :zubo:

S obzirom da je stari topic:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=456771
prešao 10.000 postova, otvoren je novi



Quote:
darkić kaže: Pogledaj post
Manji je problem ako samo gledaš kako poševit nešto zgodno. Inače je potpuno svejedno. Fejk je fejk.

Nego, to je bio jedini susret? Zašto se niste vidjeli ponovno? Ili jeste?
Nismo se vidjeli ponovo... u retrospektivi, trebao sam ju na kraju "dejta" pitati za sliku ali nije mi ni palo na pamet.

A što se tiče fejka, ovo je fascinantno... 8 MJESECI je ona gutala fejk priču! A tip iz istog grada.
__________________
Old school.

Zadnje uređivanje shef Sale : 02.09.2012. at 00:44. Reason: Dodan link na stari topic.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 00:08   #2
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Nismo se vidjeli ponovo... u retrospektivi, trebao sam ju na kraju "dejta" pitati za sliku ali nije mi ni palo na pamet.

A što se tiče fejka, ovo je fascinantno... 8 MJESECI je ona gutala fejk priču! A tip iz istog grada.
Odjebala te?

Da nije, tko zna koliko bi ti dugo šutio. Nemoj se drugima rugati, nisi baš u poziciji. Dođe zgodno žensko i ti presretan što je zgodna, nije bitno ni što laže ni ništa. Malo za zabrinut se. Osim ako je samo riječ o ševi, al to bi se već pohvalio zar ne?
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 00:13   #3
Quote:
darkić kaže: Pogledaj post
Odjebala te?

Da nije, tko zna koliko bi ti dugo šutio. Nemoj se drugima rugati, nisi baš u poziciji. Dođe zgodno žensko i ti presretan što je zgodna, nije bitno ni što laže ni ništa. Malo za zabrinut se. Osim ako je samo riječ o ševi, al to bi se već pohvalio zar ne?
Eeeee da samo znaš kakva sam iznenađenja i šokove doživio sa situacijom "slike vs. stvarnost", ne bi se čudila zašto sam bio presretan što je bila zgodna.

Ali to što je bila zgodna ne znači da je bila zanimljiva za druženje i konverzaciju. Niti sam se kasnije ja javio njoj niti ona meni. Otišla bi u sasvim u zaborav da me onaj post nije podsjetio na nju.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 00:22   #4
Quote:
darkić kaže: Pogledaj post
Odjebala te?

Da nije, tko zna koliko bi ti dugo šutio. Nemoj se drugima rugati, nisi baš u poziciji. Dođe zgodno žensko i ti presretan što je zgodna, nije bitno ni što laže ni ništa. Malo za zabrinut se. Osim ako je samo riječ o ševi, al to bi se već pohvalio zar ne?
Ne odobravam 'laganje', međutim možda je cura imala dobre razloge za to, nakon što su joj se javljali raznorazni čudni likovi, te je odlučila staviti sliku neke manje lijepe cure. Treba li je zato razapeti?
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 00:29   #5
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Ne odobravam 'laganje', međutim možda je cura imala dobre razloge za to, nakon što su joj se javljali raznorazni čudni likovi, te je odlučila staviti sliku neke manje lijepe cure. Treba li je zato razapeti?
Za početak bi bilo dovoljno pitati je.

Al recimo da je ovo što kažeš istina, opet je znak da se nije u stanju nositi sa sobom. Po čemu je to različito od nekih teških kompleksa kod kojih ljudima obično kažeš da ako prihvate sebe takve kakvi jesu, da će ih prihvatiti i drugi?

Slati ružne slike sebe je zapravo podcjenjivanje muškarca kojem se takva slika šalje. U startu mu govori - sigurno si površan i stavlja ga u poziciju da mora dokazivati da nije.
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 00:47   #6
Quote:
darkić kaže: Pogledaj post
Za početak bi bilo dovoljno pitati je.

Al recimo da je ovo što kažeš istina, opet je znak da se nije u stanju nositi sa sobom. Po čemu je to različito od nekih teških kompleksa kod kojih ljudima obično kažeš da ako prihvate sebe takve kakvi jesu, da će ih prihvatiti i drugi?

Slati ružne slike sebe je zapravo podcjenjivanje muškarca kojem se takva slika šalje. U startu mu govori - sigurno si površan i stavlja ga u poziciju da mora dokazivati da nije.
Možda se samo ne mogu nositi sa sobom na mjestu kao što je Iskrica. Ne smatram to bitno drugačijim od ljudi koji pate od nekih kompleksa poradi ružnoće, u biti i natprosječna i ljepota i ružnoća znaju biti itekakav teret. I nakon xy nemoralnih ponuda, uvreda, glupih opaski i sl., umoriš se i odlučiš promijeniti ploču, s ciljem nečeg drugačijeg. I staviš sliku manje lijepe cure. Tu se ne radi o neprihvaćanju sebe, već možda, prezentaciji drugačije 'sebe' - prvenstveno one unutarnje.

Zadnji paragraf: slažem se da se u takvoj situaciji muškarcu možda pripisuju karakteristike koje i ne posjeduje - bazirano na iskustvima s njegovim prethodnicima. Međutim, opet je tu razlika daješ li sliku osobi s kojom tipkaš primjerice, 2 dana i o kojoj ne znaš baš mnogo te ne možeš ni procijeniti tko je s druge strane ekrana, ili osobi s kojom se dulje dopisuješ, te svejedno, opet napraviš isto.

U prvom slučaju - mogu razumjeti.
U drugom - osobno se ne bih dopisivala ako bi i nakon duljeg vremena imala dojam da je isti kao i prethodnici, već do slanja slike ne bi ni došlo.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 00:52   #7
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Tu se ne radi o neprihvaćanju sebe, već možda, prezentaciji drugačije 'sebe' - prvenstveno one unutarnje.
U tom slučaju slanje fejk slike govori što o osobi?

Onaj tko želi prezentirati svoju nutrinu na internetu to može napraviti bez da zajebava ljude. Jednostavno ne koristi sliku. Ni svoju ni tuđu.

Zajebavanje ljudi je zajebavanje ljudi. Bez obzira koliko lijepa bila.
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 00:56   #8
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Tu se ne radi o neprihvaćanju sebe, već možda, prezentaciji drugačije 'sebe' - prvenstveno one unutarnje.
aha, možda ako je online razgovor trajao da se ona stigla prezentirati kako treba, tu unutarnju sebe
što čisto sumnjam.

ja bi rekla da joj nisu sve na broju, i kao post iznad mene - ni ne stavljaj sliku ako se teško nosiš s tim kako dobro izgledaš.

ovo je naravno samo moje besmisleno lamatanje, koliko čujemo Faca nije imao problema s tim
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 01:00   #9
Quote:
indian kaže: Pogledaj post
ovo je naravno samo moje besmisleno lamatanje, koliko čujemo Faca nije imao problema s tim
Tako je... Mislim da ne treba baš sve stvari na iskrici i ostalim online sajtovima apsolutno ozbiljno doživljavati. Ako čovjek sve ozbiljno doživljava i uzima srcu onda će vrlo brzo postati frustriran.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 01:03   #10
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Tako je... Mislim da ne treba baš sve stvari na iskrici i ostalim online sajtovima apsolutno ozbiljno doživljavati. Ako čovjek sve ozbiljno doživljava i uzima srcu onda će vrlo brzo postati frustriran.
Nisam ja ta koja se i danas pita zašto je cura poslala fejk sliku Faco
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 01:06   #11
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Tako je... Mislim da ne treba baš sve stvari na iskrici i ostalim online sajtovima apsolutno ozbiljno doživljavati. Ako čovjek sve ozbiljno doživljava i uzima srcu onda će vrlo brzo postati frustriran.
Ovo je sasvim legitiman gard - samo, postoji sitni probleminho: zbog čega se onda ljudi (a naročito ženski ljudi) koji šalju tuđe slike od kojih su ružniji, sprdaju, vrijeđaju i proglašavaju onakvima i ovakvima? Ne bi li i njih onda trebalo doživljavati jednako neozbiljno, govoriti o njihovoj unutrašnjoj ljepoti i ostalome?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 01:06   #12
Quote:
darkić kaže: Pogledaj post
Nisam ja ta koja se i danas pita zašto je cura poslala fejk sliku Faco
Meni je to zabavna anegdota, a ne nešto što me pretjerano uznemirilo.

Recimo da me uznemiri kad na cugi saznam da neka cura u stvari ima muža i djecu.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 01:11   #13
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ovo je sasvim legitiman gard - samo, postoji sitni probleminho: zbog čega se onda ljudi (a naročito ženski ljudi) koji šalju tuđe slike od kojih su ružniji, sprdaju, vrijeđaju i proglašavaju onakvima i ovakvima? Ne bi li i njih onda trebalo doživljavati jednako neozbiljno, govoriti o njihovoj unutrašnjoj ljepoti i ostalome?
Unutarnja ljepota je nešto čime se previše razbacuje na forumu kako bi ljudi ispali uzvišeni i iznad tih "prizemnih" stvari kao što je izgled, ali činjenica je da je i muškarcima i ženama izgled bitna stavka u cijeloj priči.
Čak i nije toliko bitna baš objektivna ljepota, ali mora postojati neka vrsta fizičke privlačnosti.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 01:11   #14
Quote:
darkić kaže: Pogledaj post
U tom slučaju slanje fejk slike govori što o osobi?

Onaj tko želi prezentirati svoju nutrinu na internetu to može napraviti bez da zajebava ljude. Jednostavno ne koristi sliku. Ni svoju ni tuđu.

Zajebavanje ljudi je zajebavanje ljudi. Bez obzira koliko lijepa bila.
Pojasnila sam dva slučaja kod kojih je moguće napraviti distinkciju. Zašto je Facina draga to tako napravila - ona će najbolje znati. Da se meni osobno dogodi da mi neki xy lik pošalje sliku nekog manje privlačnog nego što je on sam (ukoliko bi se poslije ispostavilo tako), ne bih se previše ljutila. Da slaže neki bitan podatak - to bi bila druga stvar. Ali ja sam takva i slika kao takva mi nije previše bitna. Nekom drugom, kome je ona okosnica ili značajnija stavka komunikacije - to bi bio problem.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 01:15   #15
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
činjenica je da je i muškarcima i ženama izgled bitna stavka u cijeloj priči.
Ovo je, naravno, istina - ali, nema apsolutno nikakve veze s onim što sam rekao.

Ponavljam: ako je (a ti si to tako predstavio) epizoda u kojoj se nakon prosječne fotografije pojavljuje bitno ljepši komad kjut i treba se na nju nasmijati i ne uzimati život ni Iskricu preozbiljno, zbog čega se ista mjerila ne primjenjuju na curetke koji šalju fotke ljepših curetaka, nego su one predmet sprdnje ili zgražanja?

U tom fejkanju nema nikakve suštinske razlike - i jedno i drugo je podjednako gluava kratkovječna laž.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 01:18   #16
Quote:
indian kaže: Pogledaj post
aha, možda ako je online razgovor trajao da se ona stigla prezentirati kako treba, tu unutarnju sebe
što čisto sumnjam.

ja bi rekla da joj nisu sve na broju, i kao post iznad mene - ni ne stavljaj sliku ako se teško nosiš s tim kako dobro izgledaš.
Tu je stvar krivog pristupa s muške strane.

Ne znam jesi li bila na Iskrici, ali iz osobnog iskustva: nisam VS anđelica ni model, izgledam OK i brinem o sebi, i dobivala sam poruke koje nemaju veze s mozgom niti ikakvom realnošću niti su ikako bile povezane s ičim što sam napisala u profilu. Slika, bez slike... sve je bilo isto. Tako da s te strane, mogu razumjeti curu koja je komad i pol (kako kaže Faca, a nemam mu razloga ne vjerovati) koja je odlučila poslati sliku ružnije cure. S druge strane, koliko su vremena komunicirali, o čemu, kako je tekla priča i kad točno mu je poslala fejk sliku - to ne znam. Da nije mogla drugačije procijeniti situaciju - jest. I osobno to ne bih tako napravila. Ali shvaćam nečiji razlog ukoliko jest.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 01:21   #17
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Tako da s te strane, mogu razumjeti curu koja je komad i pol (kako kaže Faca, a nemam mu razloga ne vjerovati) koja je odlučila poslati sliku ružnije cure.
Možeš li taj postupak pojasniti nama koji ga nimalo ne razumijemo?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 01:22   #18
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ovo je, naravno, istina - ali, nema apsolutno nikakve veze s onim što sam rekao.

Ponavljam: ako je (a ti si to tako predstavio) epizoda u kojoj se nakon prosječne fotografije pojavljuje bitno ljepši komad kjut i treba se na nju nasmijati i ne uzimati život ni Iskricu preozbiljno, zbog čega se ista mjerila ne primjenjuju na curetke koji šalju fotke ljepših curetaka, nego su one predmet sprdnje ili zgražanja?

U tom fejkanju nema nikakve suštinske razlike - i jedno i drugo je podjednako gluava kratkovječna laž.
Što bih sad trebao priznati da sam površan i da postoje dvostruka mjerila?
Pa eto tako je. Meni je draže kad se pojavi cura ljepša od slike nego ružnija. Tebi bi bilo apsolutno svejedno?
Bilo je i situacija kad su cure slale svoje vlastite najgore slike a u stvarnosti su daleko ljepše.

U oba slučaja se radi o laži, ali manji je "grijeh" umanjivanje vlastitih kvaliteta nego preuveličavanje istih.

Ne mogu govoriti za ostale, ali ja ne doživljavam pretjerano ozbiljno ni te druge situacije. Arhiviram to u "zabavne iskrica dogodovštine" i idemo dalje.

I fizički izgled je najbezazlenija stvar o kojoj ljudi tamo lažu. Ta se istina barem brzo i lako sazna.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 01:24   #19
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Možeš li taj postupak pojasniti nama koji ga nimalo ne razumijemo?
Moram te pitati - da li si ti prisutan na iskrici ili nekoj sličnoj stranici i da li si izlazio sa curama od tamo?
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 01:28   #20
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Što bih sad trebao priznati da sam površan i da postoje dvostruka mjerila?
Pa eto tako je. Meni je draže kad se pojavi cura ljepša od slike nego ružnija. Tebi bi bilo apsolutno svejedno?
Ne moraš ništa priznavati, na forumu smo, ne na sudu.

Da, meni bi bilo svejedno. Potpuno sam nezainteresiran i za odnose koji su puno manjeg intenziteta od emocionalnog partnerstva, a u koje druga strana ulazi s lažima. Kade već pitaš: iskreno, malo mi je bedasta logika "jest da je lagala, ali koga briga, vidže siiiiiisaaaaaaa" - doživljavanje laži kao seta noževa u telemarketingu.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:10.