Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika
Korisničko ime
Lozinka

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2012., 11:26   #1
The Best F1 Driver
To je poglavica Sivi prst

The Best F1 Driver Avatar

Registracija: Apr 2008.
Synology NAS model DS412+ DLNA, media serveri, transkodiranje...

Ne nalazim temu o Synology NAS serverima pa sam ju otvorio na ovom podforumu, s obzirom da me zezaju i neke stvari oko samog OS-a na njemu...
otvorio sam još jednu na pdf-u Linux oko nekih problema sa instalacijom PS3 media servera za kojeg mislim da bi bio najbolji od mogućih medaia servera na NAS serveru...
Pa ako netko zna riješenje problema bio bi zahvalan na pomoći

Za početak tek nakon nabave sam naletio na ovaj članak oko kupovine NAS uređaja.
Jako dobro napisano i poprilična pomoć kod kupovine NAS uređaja ako ga želite koristiti kao AV media server.
A evo i liste za razne NAS servere u kojima je navedeno kakve su im mogućnosti po pitanju transkodiranja sa PLEX media serverom.

No ajmo na bit problema...
Ima li možda netko od vas synology NAS ?
Nabavio sam DS412+ (x86 procesor) sa 4 HDD diska.
I sad se malo zafrkavam s postavkama, pa bi mi dobro došla pomoć ako neko možda ima iskustva s njim ili nekim sličnim modelom prvenstveno kod multimedije.

Sasvim nova igračka, pa eto nekih prvih dojmova bez puno istraživanja.
No možda dobijem neke odgovore ili nekom pomognem u onom što sam za sad otkrio...

Koliko vidim u DSM-u je moguće jednostavno instalirati:
DSM - operacioni sustav za Synology NAS, verzija 4.1 - bolja je od 4.0 jer ima neke novije aplikacije, nisam ih još probao ali više je bolje zar ne

Putem 3rd Party Applications packages sučelja.
Prije svega otvoriti "Package Center" pa u njemu "Settings" pa sad u tom prozoru "Package Sources"
kliknuti na "Add" i tu sad dodati slijedeće adrese:
Kod:
http://synopkg.superzebulon.org/spkrepo/packages
http://update.10trum.de/packageupdate/getpackages.php
http://packages.missilehugger.com/
http://packages.pcloadletter.co.uk
http://packages.synocommunity.com
Za svaku upišite i neki naziv, ovo su samo lokacije, iako naziv je nebitan pa ga nisam niti pisao.

S ovim se dobiva hrpa dodatnih paketa koji se mogu instalirati, od zanimljivijih ću se prvenstveno za sad koncentrirati na media servere no recimo da su tu i YAMJ, Transmission, Java, Media Info i hrpa drugih.
Tek ih instaliram i isprobavam, tako da nisam siguran za sve, no eto nekih saznanja:

Prvenstveno me za sad zanima media server i streaming multimedije.
Pa možda netko zna koji je najbolji media server za instalaciju ?
Eto ajmo za sad malo o tim media serverima i AV uređajima.

moji uređaji:
Panasonic 42V10E, Philips 379603D, LG 42LM615S, Popcorn A110, Tvix N1
Tako da ću s vremenom moći provjeriti kako rade ti uređaji.
No za sad sam prvo krenuo sa LG-em...Tvix i popcorn nisam niti isprobavao no oni bi i trebali imati najmanje problema.
A Phillips i Panasonic najvjerojatnije neće raditi uopće s obzirom da ne prikazuju skoro pa ništa od Video formata.
Možda će i biti kakve funkcionalnosti sa V10 no i nisam baš pretjerano optimističan po tom pitanju...

Media Serveri:
Serviio - radi iz prve solidno sa LG-em 42LM615s, no nikako ne mogu dobiti transkodiranje audia sa originalnim LG profilom, i da istovremeno rade i eksterni srt. titlovi...
Mogu dobit jedno (Audio profil sony 2009) ili drugo (titlovi profil LG), ali za sad ne i oboje...
No vjerojatno je moguće kad radi jedno i drugo...samo se izgleda treba pozabaviti s tim...
Samo serviio ne koristi mencoder koji puno manje opterećuje procesor, tako da nisam siguran koliko je on uopće dobra opcija.
Jer vidim da je već i kod transkodiranja DTS-a u AC3 na nekih 70-80% opterećenja na procesoru.

Media server (synology) - nažalost jako loše po ovom pitanju...nema titlova, nema transkodiranja
Iako djeluje kao brz media server, no na žalost dodatnih funkcionalnosti baš i nema.

Plex - radi brzo i dobro (samo je grozno spor kod skeniranja velike baze), ali na LG-u nema titlova i nema transkodiranja audia.
Iako bi to procesorski svakako trebao moći odraditi

Za kraj sam naletio na još jedan media server (nisam gledao koji je tip instalacije):
Twonky media server - Izgleda da je moguća i njegova instalacija na neke starije synology modele, no koliko vidim nažalost to nije moguće i na mojem DS412+ tj. nema verzije za njega...
No moguće je na dosta uređaja, i to ne samo na synology Nas-u. pa možda nekom pomogne.
http://www.twonkyforum.com/downloads/7.0.9-Special//
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 14:04   #2
The Best F1 Driver
To je poglavica Sivi prst

The Best F1 Driver Avatar

Registracija: Apr 2008.
E da zaboravio sam da je instalacija serviia isto malo kopliciranija od ostatka, al nije problematična.
Pa evo i uputstva za instalaciju serviio media servera.

1. morate prvo instalirati Javu.
Da bi uopće krenuli u to prvo morate znati koji tip procesora vam je u NAS-u a to provjetrite tu
Kad ste to saznali onda se registrirajte i tek onda možete skinuti Java SE Embedded 6 ako imate isti procesor kao ja (intel x86)
Ostali mogu skinut i verziju 7, no za intel x86 radi samo verzija 6.
trenutna verzija je: ejre-1_6_0_34-fcs-b04-linux-i586-headless-19_jul_2012.tar

Kad ste nju skinuli na PC nakon toga odete u DSM i otvorite File station, tu sad "create" pa "create new shared folder" i napravite novi folder naziva "public" (pazite da je napisano malim slovima)

Nakon što ste to napravili sad kopirajte javu koju ste prije skinuli sa ovog linka u taj novi folder.

Sad uđite u Package Center i instalirate Javu.
Pazite da se radi o paketu koji se zove "Java SE for Embedded 6"

Inače postoje 2 paketa s Javom, no samo ovaj radi sa serviiom.
nakon instalacije ako je sve u redu u tabu "insttaled" morate imati ikonu Jave.
kliknete na "more" i log bi trebao izgledati ovako:

2. sad kad ste napravili i to, sad možete opet u Package Center i instalirajte serviio.

3. kad ste instalirali i servvio sad možete instalirati i konzolu na PC-u s kojeg želite upravljati sa samim programom.
Link na serviio.
kad skinete program pokrenite instalaciju na PC-u no kod instalacije to mora izgledati ovako:

sad kad je instaliran idete u : Program files/Serviio/bin i tu sa notepadom otvorite "ServiioConsole.exe.vmoptions"
u njega upišite:
-Dserviio.remoteHost=192.168.1.100

192.168.1.100 je adresa NAS servera, ako je vaša drugačija onda upišete svoju adresu, i bitna stvar je da je adresa statična.
To možete riješiti na svojem routeru.
Ili putem NAS servera: Control Panel/Network/Netvork Interface i tu označite "Use manual configuration"

Nisam još isprobavao no mogući su i razni video plugini za serviio media server.
instalacija je jednostavna, skine se .groovy fajl i kopira se u /volume1/public/serviio/plugins.

No mogla bi to biti poprilično dobra stvar s obzirom da vidim da na taj način funkcionira Veetle, Vimeo, youtube i.t.d.
Postoji i ITV player i BBC player ali samo za britanski IP, iako postoje načini za zaobilaženje istih restrikcija samo bi mogla bit zeznuta instalacija. no možda se i varam
Ali ako to igra e onda mislim da bu se serviio koristil i to punom parom
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja