Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2012., 12:36   #1
Honda Civic Type R

Evo vak zanima me honda civic type r 2007-2008g nakon 2dizela i drasticno smanjenje putovanja volio bi kupit takvo sto...sto mislite o toj hondi?neki su mi rekli da radijem kupim golf 6gti iako je skuplji...pa sto je ugodnije?
upps is offline  
Old 30.09.2012., 12:44   #2
Mogao si bar naslov teme napisati: ''Honda Civic TypeR 2007-2008''
Sportski auto, puno sportskiji od Golfa GTI, iako ni GTI nije los, ali ova Honda je puno ''resniji'' sportas. Drzi kratke i ostre zavoje ko flaster. Ima lud motor koji ide do 8500 okretaja. Auto vuce fantasticno a zvuk je gotovo kao u Formuli1, nesto posebno, nema kompakta koji to nudi u serijskoj izvedbi..
BB87 is offline  
Old 30.09.2012., 12:47   #3
Jedina mana po meni kod Civica je to sto nema analogni pokazivac brzine vec samo digitalni, eto.. to je sve.
BB87 is offline  
Old 30.09.2012., 13:06   #4
Ima Civic puno više mana. To je pravi wannabe trkač. Bilo koji drugi iz kompaktne klase je bolji izbor. Ako hoćeš jurilicu jasno. Ako hoćeš normalni kompakt sa malo živosti - i S-type je dobar.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 30.09.2012., 13:24   #5
Prijašnja generacija Civica je loš auto- od kvalitete izrade, do voznosti, zvučne izolacije

Ja sam na vlastitom primjeru shvatio-ako kupuješ noževe,britve i lamice za brijanje, elektroniku, motocikle kupi japansko
Ako kupuješ auto kupi europsko
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Old 30.09.2012., 13:41   #6
Quote:
upps kaže: Pogledaj post
Evo vak zanima me honda civic type r 2007-2008g nakon 2dizela i drasticno smanjenje putovanja volio bi kupit takvo sto...sto mislite o toj hondi?neki su mi rekli da radijem kupim golf 6gti iako je skuplji...pa sto je ugodnije?
A joj..Kud baš civic...
Od sporta u tom autu je sportska samo potrošnja...
Ne šalim se,ispod 10l ga je teško,skoro nemoguće voziti...A dalje je nebo granica..Recimo 160-170 km/h na autocesti prosjek nekih 17l..Dosta mu je kratka getriba pa se vrti visoko i u 6-oj pri tim brzinama..A kad otvori vtec onda pije...Nije toliko sportski kako zvuči,bar ne po performansama ovog kojeg sam ja probao(bio je na 18 colnim felgama)..Zvuk sa standardnim ispuhom nije ništa posebno...Nije vrijedan tih 30-tak tisuća eura koliko ga je kolega platio novog..E da,još jedna mana je loša preglednost straga..
Vwovac is offline  
Old 30.09.2012., 13:46   #7
Puno bolji izbor stariji Type R koji je imao praktično isti motor ali neovisan ovjes i sprijeda i straga....

A ako hoćeš baš takav auto sa atmosfercem, onda Clio Sport.
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Old 30.09.2012., 13:51   #8
Pusti ove penzionere koji su se prilagodili anestetiziranim hot hatchevima prilagođenima današnjem vremenu, ali bolno dosadnima sa turbo motorima najveće snage na ludih 5100 okretaja i debilnim double clutch automatskim mjenjačima.

CTR je auto koji će ti izmamiti osmijeh na lice, to jamčim. OK, 7 generacija CTR je bila bolji auto, više hard core, esencijalan, lagan sa boljim ovjesom. Ali takvih da su u dobrom stanju nema na tržištu previše. 8 generacija je teža, ima jednostavniji ovjes, ali motor i mjenjač su i dalje tu, a ako naletiš na Championship White limitiranu verziju imati ćeš i LSD sa dosta boljim ponašanjem u vožnji. Ostaje odlična unutrašnjost, bez obzira na ove gore žalopojke Hondina mehanička kvaliteta, trajnost (ne brini neće ti trebati pola litre ulja na 1tkm kao u GTI-u) i praktičnost jer auto ima prtljažnik od preko 400 litara. Auto je upotrebiv svakodnevno i ako te volja može se voziti sa 7,5 litara. Problem su jedino kratki prijenosi, tako da na autocesti uvijek moraš računati na dosta buke i visoke okretaje motora.

Ako želiš igračku koja će ti pružiti emocije uzmi CTR. Jedina alternativa je Clio Sport (RS).

Uh, vidim da su ljudi već napisali dio onoga što i ja.
babanghida is offline  
Old 30.09.2012., 14:22   #9
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Pusti ove penzionere koji su se prilagodili anestetiziranim hot hatchevima prilagođenima današnjem vremenu, ali bolno dosadnima sa turbo motorima najveće snage na ludih 5100 okretaja i debilnim double clutch automatskim mjenjačima.

CTR je auto koji će ti izmamiti osmijeh na lice, to jamčim. OK, 7 generacija CTR je bila bolji auto, više hard core, esencijalan, lagan sa boljim ovjesom. Ali takvih da su u dobrom stanju nema na tržištu previše. 8 generacija je teža, ima jednostavniji ovjes, ali motor i mjenjač su i dalje tu, a ako naletiš na Championship White limitiranu verziju imati ćeš i LSD sa dosta boljim ponašanjem u vožnji. Ostaje odlična unutrašnjost, bez obzira na ove gore žalopojke Hondina mehanička kvaliteta, trajnost (ne brini neće ti trebati pola litre ulja na 1tkm kao u GTI-u) i praktičnost jer auto ima prtljažnik od preko 400 litara. Auto je upotrebiv svakodnevno i ako te volja može se voziti sa 7,5 litara. Problem su jedino kratki prijenosi, tako da na autocesti uvijek moraš računati na dosta buke i visoke okretaje motora.

Ako želiš igračku koja će ti pružiti emocije uzmi CTR. Jedina alternativa je Clio Sport (RS).

Uh, vidim da su ljudi već napisali dio onoga što i ja.
Koji crni Clio, Megane RS to je konkurencija.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 30.09.2012., 14:29   #10
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Koji crni Clio, Megane RS to je konkurencija.
Gdje vidiš da sam napisao konkurencija... napisao sam alternativa. Alternativa u smislu što je to jedan od zadnjih auta sa nabrijanim atmosferskim motorom. I ljudi koji gledaju sportski, vozački auto gledaju takve stvari. Kao što će gledati i BRZ/GT86. To je jednostavno tako. Njih zanimaju neke druge stvari, ne klasa kojoj auti pripadaju.

Zaboravio sam, BMW 130i je nekome tko traži sportski kompakt za užitak dobar izbor, posebno ako ima M paket. Zadnji pogon, brdo snage, sigurno zabavno.
babanghida is offline  
Old 30.09.2012., 14:35   #11
Quote:
upps kaže: Pogledaj post
Evo vak zanima me honda civic type r 2007-2008g nakon 2dizela i drasticno smanjenje putovanja volio bi kupit takvo sto...sto mislite o toj hondi?neki su mi rekli da radijem kupim golf 6gti iako je skuplji...pa sto je ugodnije?
Ja ti predlazem da pogledas ovo: http://www.njuskalo.hr/auti/renault-...-oglas-6075251
MaliZeleni10 is online now  
Old 30.09.2012., 14:40   #12
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ili ovo
http://www.njuskalo.hr/auti/honda-ci...-oglas-4306201
babanghida is offline  
Old 30.09.2012., 15:08   #13
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Koji crni Clio, Megane RS to je konkurencija.
Po testovima i rezultatima na stazi, zadnja generacija je tu negdje sa Cliom Sport. Megane je daleko brži. Jedino što je Clio klasa manje, pa ako mu treba auto za komotno prevesti 4 ljudi onda Clio def nije idealan izbor.
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Old 30.09.2012., 15:22   #14
Ma dobar je i Clio za prevesti 4 osobe, jer nije gotovo nimalo tijesniji od Megana.

Ali, takvi auti se ne kupuju radi čestog prijevoza više putnika.

Ovaj crveni auto je od člana s Renault foruma. Izgleda prebolesno s ovim bijelim detaljima. I ja bi jednog takvog....
__________________
working class hero...
moril is offline  
Old 30.09.2012., 15:44   #15
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Ma dobar je i Clio za prevesti 4 osobe, jer nije gotovo nimalo tijesniji od Megana.

Ali, takvi auti se ne kupuju radi čestog prijevoza više putnika.

Ovaj crveni auto je od člana s Renault foruma. Izgleda prebolesno s ovim bijelim detaljima. I ja bi jednog takvog....
Zaboravljaš na novi motor u tom autu..S pređenih 16tis km od tada..Inače dobro izgleda ali na 60 tis km se vozačev sic raspao..A kolega nije stokilaš...Jadna kvaliteta materijala sica zar ne?
Ali mi bi tu trebali komentirat civic a ne ga nagovarat na francuze..
By the way kolegin civic sa 50 tis nema NIKAKVIH tragova habanja na sicevima ili bilo kakvim djelovima interijera..
Vwovac is offline  
Old 30.09.2012., 15:50   #16
Da, nažalost, nekvaliteta tapecirunga sjedala je stara boljka svih 197-ica. Još je žalosnije što ta sjedala ne proizvodi Renault, već Recaro. Neki vlasnici su dali te bočne strane sjedala pretapecirati u kožu ili alkantaru.

Ispričavam se na oftopicu!
__________________
working class hero...
moril is offline  
Old 30.09.2012., 17:25   #17
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Bilo koji drugi iz kompaktne klase je bolji izbor.

daj ne zezaj.... Nema vise takvih motora kao u Civicu... tko nije isao na 8000 ne zna sta je motor.
sper is offline  
Old 30.09.2012., 18:20   #18
evo vozio sam jednu danas izgled impresivan,ubrzanje mi se dopada kasnije je lijen....imam osjecaj da tdi 170ks sije u medubrzanjima...unutraynjost ajd bolje nego kod golfa...potrosnja 12 litara prosjek...
upps is offline  
Old 30.09.2012., 20:25   #19
Quote:
upps kaže: Pogledaj post
evo vozio sam jednu danas izgled impresivan,ubrzanje mi se dopada kasnije je lijen....imam osjecaj da tdi 170ks sije u medubrzanjima...unutraynjost ajd bolje nego kod golfa...potrosnja 12 litara prosjek...
I-CTDI je motor koji je klasa za sebe. Ne možeš uspoređivati benzinca i turbodiesela zbog različitih koncepcija, broja okretaja i okretnog momenta.
Jasno je da će te u TD impresionirati okretni moment i da će osjećaj ubrzanja biti upečatljiviji nego kod benzinca, ali to je hallo efekt. Prava će istina isplivati na vidjelo čim stanete paralelno na semafor.

CTR je sportski auto, koji je brži, okretniji, glasniji, rastrošniji i neudobniji na međugradskoj vožnji po autoputu, ali vožnjom po lokalnim cestama i pisti pruža daleko više gušta onima kojima auto nije nužno zlo u smislu prijevoza od točke A do točke B.
__________________
"Najzanimljiviji automobili imaju po 20KS" Peter Stevens
zlatkohorvat69 is offline  
Old 30.09.2012., 22:38   #20
Quote:
sper kaže: Pogledaj post
daj ne zezaj.... Nema vise takvih motora kao u Civicu... tko nije isao na 8000 ne zna sta je motor.
Hvala mojoj ženi - vozio sam auto koji se vrti do 9000 o/min, i sa malo više cilindara od tog patetičnog L4.

Novi R type je kurac od ovce ako govorimo o hard-core trkaču. Dakle nemojte sad seruckat o staroj slavi i tome što je NEKAD značilo slovo R
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:48.