Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service
Korisničko ime
Lozinka

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2012., 11:26   #1
jozo_palac
Registrirani korisnik

Registracija: Aug 2009.
Problem s Windowsima

Pozdrav svima, imam problem s Windowsima XP SP3 koji nikako ne mogu riješiti.

Windowsi mi se ne dižu, pojavi se blinkajući kursor i nakon njega samo crni ekran. Mislio sam pokrenuti recovery console s Windows CD-a, ali ni to ne mogu otvoriti. Pojavi se poruka "Press any key to boot from CD", ali nakon što pritisnem ponovo dođe crni ekran. Pokušao sam s drugim CD-om, ali ista stvar.

Disketu na kompjuteru nemam tako da ne mogu koristiti ni startup disk. I tu mi nestaje ideja šta da napravim jer ovako ne mogu instalirati ni nove Windowse.

Postoji li neka opcija da fajlove snimim na USB pa s njega pokušam pokrenuti. Napominjem da nisam instalirao novi hardver ili programe zbog kojih bi se Windowsi mogli srušiti.

Ako netko ima ideju, molim da mi pomogne. Hvala
jozo_palac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 12:43   #2
dabl
MehTeh

dabl Avatar

Registracija: Aug 2012.
Quote:
jozo_palac kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, imam problem s Windowsima XP SP3 koji nikako ne mogu riješiti.

Windowsi mi se ne dižu, pojavi se blinkajući kursor i nakon njega samo crni ekran. Mislio sam pokrenuti recovery console s Windows CD-a, ali ni to ne mogu otvoriti. Pojavi se poruka "Press any key to boot from CD", ali nakon što pritisnem ponovo dođe crni ekran. Pokušao sam s drugim CD-om, ali ista stvar.

Disketu na kompjuteru nemam tako da ne mogu koristiti ni startup disk. I tu mi nestaje ideja šta da napravim jer ovako ne mogu instalirati ni nove Windowse.

Postoji li neka opcija da fajlove snimim na USB pa s njega pokušam pokrenuti. Napominjem da nisam instalirao novi hardver ili programe zbog kojih bi se Windowsi mogli srušiti.

Ako netko ima ideju, molim da mi pomogne. Hvala
windows live recovery disc, skini umetni i rijesi problem, moes fixat puno stvari, ak ti ne pomogne stavi debian il nes na komp tak i tak ti je sad jednostavnije na starijim kantama imat linux...

jedino jos da te pitam jel ti tipkovnica na usb ili stand. stara jer kod nekih usb tipkovnica nece ti kod press any key nista prihvatiti...
dabl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 12:49   #3
jozo_palac
Registrirani korisnik

Registracija: Aug 2009.
USB je tipknovica. Je li se to možda u BIOS-u treba nešto namjestiti za tipkovnicu?
jozo_palac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 12:55   #4
dabl
MehTeh

dabl Avatar

Quote:
USB je tipknovica. Je li se to možda u BIOS-u treba nešto namjestiti za tipkovnicu?
ne trea ti jednostavno ps2 tipkovnica, najbolje to provjeris kad ti se pojavi prozor na press any key ako ti svijetli num lock lampica , trebala bi radit tipkovnica, ako nesvijetli nabavi od frenda ps2 samo da instaliras windoze... nemres u biosu nista tu promjenit da bi radilo...
jedina jos opcija ti je da roknes instalaciju windowsa na usb, to si proguglaj nije tak tesko(al opet press any key ti mozda nece radit:/
dabl is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 22.10.2012., 13:10   #5
Fosna
Moderator

Fosna Avatar

Registracija: Jun 2005.
Quote:
Da, USB Legacy Support mora biti podešen na Enabled. Samo ako možeš ući u BIOS onda bi tipkovnica morala reagirati i na "press any key to boot from cd".

Jesi probao u safe modu pokrenuti windowse?
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 13:54   #6
dabl
MehTeh

dabl Avatar

Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
Da, USB Legacy Support mora biti podešen na Enabled. Samo ako možeš ući u BIOS onda bi tipkovnica morala reagirati i na "press any key to boot from cd".

Jesi probao u safe modu pokrenuti windowse?
jel tebi sta pomogao legacy? uvijek kad sam pokusavao to nakon tog problema nije mi pomoglo(jedino za usb storage da mogu dic prek njega windoze), inace mi za keyboard legacy nerijesi problem, sad neznam dal je do starih maticnih od ibm-a. Meni na mom pcu nije rijesilo problem, nije mi se ni dalo zajebavat jos 2put rr win neg samo turim ps2 i cao
dabl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 14:53   #7
Fosna
Moderator

Fosna Avatar

Registracija: Jun 2005.
Nisam dugo naletio na neku konfu gdje nisam mogao korisiti USB kibu, čak i wireless rade bez problema. Doduše odavno nisam kopao po nekoj staroj krami od kompa.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja