Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2011., 14:00   #1
Cijepljenje - zbirna tema [OBVEZNO PROČITAJTE PRVI POST!]

Drage forumašice i forumaši, pozor!

Ova tema je namijenjena raspravi i pitanjima o indikacijama (KADA cijepiti), kontraindikacijama (kada se NE SMIJE cijepiti IZ MEDICINSKIH RAZLOGA), nuspojavama (neželjenim reakcijama na cjepivo), proceduri cijepljenja i sličnom.

Upisi koji sadrže teorije zavjere oko toga kako su cjepiva beskorisna, kako se njima "truje" djecu, hvaljenje kako ste uspjeli nadmudriti liječnike i izbjeći cijepljenje svojeg djeteta iako za to nije bilo medicinskog opravdanja, zastrašivanje neistinitim i nedokazanim informacijama i slično bit će uklonjeni, a autori takvih upisa strogo sankcionirani.

Ukoliko želite pisati o takvim temama, molimo vas da to učinite na odgovarajućem topicu na ppdf-u Alternativno liječenje, a ne ovdje.

Naravno da cjepiva imaju i svojih kontraindikacija (situacija kada se dijete ne smije cijepiti iz medicinskih razloga) i nuspojava (neželjenih reakcija) i o njima je rasprava dobrodošla te takva pitanja, opažanja i komentare možete slobodno pisati ovdje.

Ali pozivanje ostalih da ne cijepe djecu, da cjepiva "truju" ljude i savjeti kako izbjeći cijepljenje kada za to nema medicinskog opravdanja bit će sankcionirani jer je cijepljenje obvezno prema Zakonu.

Moderatori pdf-a Dječje zdravlje

-------------------------------


Uskoro nam pada drugo cjepljenje, s 4 mjeseca, pediacel,...a mali mi je šmrkav i kak stvari stoje, ne vidim tim šmrkljima kraja . Temperaturu nema. Jel se smije cijepiti?

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 12.11.2012. at 20:48. Reason: dodavanje uvodne napomene
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 16:37   #2
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Uskoro nam pada drugo cjepljenje, s 4 mjeseca, pediacel,...a mali mi je šmrkav i kak stvari stoje, ne vidim tim šmrkljima kraja . Temperaturu nema. Jel se smije cijepiti?
mislim da mora biti potpuno zdrav da bi se cijepio. I to šmrkavljenje bez temperature se tolerira maksimalno 5 dana, a onda ga vodiš pedijatru zbog toga, tak jemeni objasnila moja šogorica. Mom izlaze tolike količine sluzi da mu moram 4 puta dnevno čistiti nos ariannom.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 20:23   #3
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
mislim da mora biti potpuno zdrav da bi se cijepio. I to šmrkavljenje bez temperature se tolerira maksimalno 5 dana, a onda ga vodiš pedijatru zbog toga, tak jemeni objasnila moja šogorica. Mom izlaze tolike količine sluzi da mu moram 4 puta dnevno čistiti nos ariannom.
Moj nema baš toliko šmrklji, dovoljno je 1x dnevno arianna (Bog ju blagoslovio, da ju nemamo... )
Baš me zanima kaj će nam ped reći.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 20:49   #4
mi se danas cijepili protiv pneumokoka ... stariji sa Pneumo23 ... a mlađi sa Prevenar 13, i mlađi slijedeću dozu Prevenar 13 prima za mjesec dana
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 22:55   #5
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
mislim da mora biti potpuno zdrav da bi se cijepio. I to šmrkavljenje bez temperature se tolerira maksimalno 5 dana, a onda ga vodiš pedijatru zbog toga, tak jemeni objasnila moja šogorica. Mom izlaze tolike količine sluzi da mu moram 4 puta dnevno čistiti nos ariannom.
pedijatri su tu preoprezni. po smjernicama, dijete jednino ne smije imati temperaturu. jer se tad bori s nekim drugim uzročnikom bolesti, pa će slabije odgovoriti na cjepivo.
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 17:51   #6
da li ćete cjepiti djecu protiv gripe?
moja mala je jaslicama pa si nekak mislim da bi možda trebala????
mislim na običnu gripu ne svinjsku
__________________
Moj album za prodaju...
Kikica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 18:03   #7
Cijepljenje protiv RSVa

Danas me nazvala cima iz bolnice gdje smo skup rodile nedonoščad i navodno su nju nazvali iz bolnice da dođe s malim da ga cijepe protiv RSVa. Mene nitko živ nije zvao, niti je pedica išta spomenula da bi se trebalo, ono, pod muss.
Moj micek je super zdrav, nikakve infekcije do sad nije imao, čak niti slinio, i sad nemam pojma jeli to ima smisla, dal da zovem, dal da idemo na prepad...ima tko iskustva?
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 19:43   #8
Quote:
Kikica123 kaže: Pogledaj post
da li ćete cjepiti djecu protiv gripe?
moja mala je jaslicama pa si nekak mislim da bi možda trebala????
mislim na običnu gripu ne svinjsku
čini mi se da su cjepiva pomješana tj sve je u jednom i za svinjsku i običnu

slušala epidemiologe na radiju,kaže da nije stroga preporuka cjepiti zdravu djecu već kronične bolesnike među kojima su i djeca kojas imaju neko kronično oboljenje
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 11:39   #9
ja svoje neću cjepiti
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 14:50   #10
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Danas me nazvala cima iz bolnice gdje smo skup rodile nedonoščad i navodno su nju nazvali iz bolnice da dođe s malim da ga cijepe protiv RSVa. Mene nitko živ nije zvao, niti je pedica išta spomenula da bi se trebalo, ono, pod muss.
Moj micek je super zdrav, nikakve infekcije do sad nije imao, čak niti slinio, i sad nemam pojma jeli to ima smisla, dal da zovem, dal da idemo na prepad...ima tko iskustva?
Zvali nas, kažu da moramo obavezno, pa idemo. Javim kak je bilo da ostane trag za druge.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 21:36   #11
mislim da zdravu djecu nema potrebe cijepiti protiv gripe. istina, dojenčad mogu imati težu kliničku sliku (bronhiolitis) ali njih se i tako ne cijepi.
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 15:21   #12
Evo mojih spoznaja:

Cijepljenje protiv RSVa, tzv. Synagis nije obavezno, ali je preporučljivo nedonoščadi. Cijepljenje se vrši od 11. do 3. mj. jer je onda virus aktivan i to svaki mjesec. Pikica se daje po jedna u svaku nogu, duboko intramuskularno.
Moj mali se nikad tako nije derao, baš boli.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 19:44   #13
mala se je jučer cijepila s tripacel cjepivom (dtp, dt, t), ima 4 god

sestra je naglasila da ne treba stavljati obloge, a danas joj je cijela nadlaktica natečena, žarko crvena, vruća, a dio oko uboda promjera nekih 5-6 cm je neka bolesno sivo-plavo-roza boja.

što da radim sad? stavljam hladni oblog, mažem nečim? nema temp i kaže da je ne boli jako, samo kad dira. pedijatrica ne radi više, tako da ne mogu nju zvati sad za savjet..
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 19:47   #14
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
mala se je jučer cijepila s tripacel cjepivom (dtp, dt, t), ima 4 god

sestra je naglasila da ne treba stavljati obloge, a danas joj je cijela nadlaktica natečena, žarko crvena, vruća, a dio oko uboda promjera nekih 5-6 cm je neka bolesno sivo-plavo-roza boja.

što da radim sad? stavljam hladni oblog, mažem nečim? nema temp i kaže da je ne boli jako, samo kad dira. pedijatrica ne radi više, tako da ne mogu nju zvati sad za savjet..
oblog nemože škoditi,stavi joj ga ali mazati ja nebi s ničime dok dr. ne kaže s čime ako će uopće biti potrebno

ili da odeš drugom pedijatru(suprotna smjena) ili dežurnome nekome,ako je ipak u pitanju cijela nadlaktica i crvena i otečena može biti ozbiljno
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 12:00   #15
CIJEPLJENJE PROTIV HEPATITISA B

bok! imamo dijete staro 6 tjedana. u bolnici je cijepljen protiv hepatitisa b, i po tablici cijepljenja treba biti opet cijepljen protiv hepatitisa b kad navrši 2 mjeseca. osobno mislim da to cjepivo nije potrebno za male bebe jer ne spadaju u rizičnu skupinu, ali me sad zanima da li moramo pristati na to drugo cjepivo protiv hepatitisa b ako je već dobio prvo i da li netko zna da li se može kupiti cjepivo protiv hepatitisa b bez timerosala (derivat žive)?
ne znam da li je ta tema već obrađena,ali bila bi zahvalna na odgovoru ako netko nešto zna o tome.
ribi toplic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 18:37   #16
Quote:
ribi toplic kaže: Pogledaj post
bok! imamo dijete staro 6 tjedana. u bolnici je cijepljen protiv hepatitisa b, i po tablici cijepljenja treba biti opet cijepljen protiv hepatitisa b kad navrši 2 mjeseca. osobno mislim da to cjepivo nije potrebno za male bebe jer ne spadaju u rizičnu skupinu, ali me sad zanima da li moramo pristati na to drugo cjepivo protiv hepatitisa b ako je već dobio prvo i da li netko zna da li se može kupiti cjepivo protiv hepatitisa b bez timerosala (derivat žive)?
ne znam da li je ta tema već obrađena,ali bila bi zahvalna na odgovoru ako netko nešto zna o tome.
cjepivo protiv hepatitisa b spada pod obavezno tako da možete pred zakonom odgovarati ako necjepite dijete

a za ovo drugo bi bilo najbolje da pitate pedicu gdje ima i dali bi ona htjela cjepiti s tim cjepivom
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 16:34   #17
Danas smo bili na sistematskom jer smo navršili godinu dana. Normalno,besplatno cijepivo ćemo primiti u bolnici,jer je alergična na jaje,idemo za tjedan dana na Srebrnjak. Kako planiramo u jaslice za koji mjesec,doktor nam je za imunitet predložio cijepljenje prevenar 13 cijepivom,koje košta 570kn. Zanima me jel to dobro i dali se jednom cijepi ili više puta i kojiko to financijski iziđe..
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 10:08   #18
Quote:
paprenjak kaže: Pogledaj post
Danas smo bili na sistematskom jer smo navršili godinu dana. Normalno,besplatno cijepivo ćemo primiti u bolnici,jer je alergična na jaje,idemo za tjedan dana na Srebrnjak. Kako planiramo u jaslice za koji mjesec,doktor nam je za imunitet predložio cijepljenje prevenar 13 cijepivom,koje košta 570kn. Zanima me jel to dobro i dali se jednom cijepi ili više puta i kojiko to financijski iziđe..
nakon godine dana idu dvije doze u razmaku od mjesec/dva ,znači svaki puta 570 kn,nakon druge godine ide samo jedna doza pa ako želiš čekati do druge godine onda čekaj pa će ići samo jedna

meni se to cjepivo čini opravdanim pogotovo ako dijete ide/će ići u kolektiv

ja sam svoje cjepila time

više o tome imaš na temi o prevenaru i pneumu 23
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 16:29   #19
ja ću samo reći da je moj malac cijepljen među ostalim i protiv upale uha. jedina bolest koju je ikad dobio u više navrata bila je upravo upala uha. i bila sam bijesna jer sam smatrala da ako je cijepljen upalu uha ne bi niti smio dobiti. ali kad sam počela proučavati kako izgleda naša upala uha i upala uha djeteta koje nije cijepljeno presretna sam što smo se cijepili. naša upala uha završava visokom temperaturim i crvenim ušima, ali ne cjeđenjem gnoja iz uha što je uobičajno. dakle koristi od cjepljenja ipak ima jer i sam oporavak kod nas traje 3-5 dana, a u suprotnome i 10 dana. u međuvremenu se ispostavilo da moramo maknuti 3. mandulu jer ona sve to i izaziva.

sve što je gore rečeno možda i stoji, ali pitam se hoćeš li tako reagirati i kad ti dijete jednog dana krene u jaslice i kad će tjedan dana biti u jaslicama, a 2 tjedna doma na bolovanju...
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 12:53   #20
koje je to cjepivo protiv upale uha?
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:44.