Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2012., 21:29   #81
Nije vazno dal su iseljeni ili ne,vazno sad ih nema vise od 200,000,mozda nesto i nad te brojke ukoliko ti koji su se iselili su od najvitalnija kategorija.

Makedonaca recimo ima minus 300 ovih 10 godina,to znaci -3000.

Znaci mozemo ocekivati rast % makedonaca u taj deo.

Jel su uracunao na konto makedonaca i plus u Mavrovo?
Bagatur is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 22:31   #82
Koliko je ruralno stanovnistvo u citavoj MK?
Bagatur is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 00:17   #83
Jugo-Zapadna regija

Ukupno: 221.546 ..................... 2183 / 1895

Makedonci: 107.387 (48,5%) ...... 985 / 1235 ..... (45,1% / 65,1%)

Albanci: 81.863 (36,9%) ............ 667 / 428 ....... (30,5% / 22,6%)

Turci: 21.431 (9,7%) ................ 181 / 123 ........ (8,3% / 6,5%)

Romi: 2.826 (1,3%) .................. 114 / 28 .......... (5,2% / 1,47%)

Ostali: 8.038 (3,6%) ................. 236 / 81 ..........(10,8% / 4,27%)


Urbano: 103.960 (46,9%) ......... 1134 / 920 ........ (51,8% / 48,4%)
Ruralno: 117.586 (53,1%) ......... 1052 / 978 ........ (48,2% / 51,6%)

=

Ne vjerujem tu da ima vise od 60.000 albanca , ovo je region sa najvise migracija izmedju albanca.
watermelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 00:53   #84
Sjevero-Istocan region

Ukupno: 172.787 ..................... 1940 / 1689

Makedonci: 102.108 (59,1%) ...... 966 / 1169 ......... (49,8% / 69,2%)

Albanci: 53.650 (31%) .............. 779 / 344 ........... (40,1% / 20,3%)

Srbi: 10.461 (6,1%) ................. 34 / 122 ............. (1,75% / 7,2%)

Romi: 5.132 (3%) .................... 149 / 40 .............. (7,7% / 2,37%)

Ostali: 1.436 (0,8%) ................. 12 / 14 ............... (0,6% /0,8%)


Urbano: 92.324 (53,4%) ........... 1163 / 924 ............ (60% / 54,7%)
Ruralno: 80.463 (46,6%) ........... 778 / 765 ..............(40% / 45,3%)
watermelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 03:32   #85
Siptari dosta dobro stoje u Makedoniji. Cak i da bude nekih migracija pored ovolikog mortaliteta Makedonaca udeo im nece opadati. Vreme radi za Siptare to je cinjenica koju Makedonci moraju da prihvate.
__________________
Od istine znaju ne mogu pobeci nasa snaga njima problem je najveci.
Manjak16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 09:35   #86
Quote:
watermelon kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem tu da ima vise od 60.000 albanca , ovo je region sa najvise migracija izmedju albanca.
Rekao ti je Lookey,ima vas 465,000-podatak baziran po osnovu trendova na Kosovo.

Koja metodologija je koriscena na popis u MK 2002?
Jel su ukljuceni i one u inostranstvo?

Meni deluje da jesu jel onaj pad kod albanaca samo zbog iseljavanje mi je nemoguce.

Zadnje uređivanje Bagatur : 06.12.2012. at 09:42.
Bagatur is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 12:43   #87
Vardaski region ..............zivorodjeni/umrlih ......... % ziv/umr .................. promili


Ukupno: 154.535 ................... 1540 / 1597 ............................................. 10 / 10,3

Makedonci: 137.520 (89%) ...... 1136 / 1425 .......... (73,7% / 89,2%) .......... 8,2 / 10,3

Albanci: 5.127 (3,3%) ............. 199 / 30 .............. (12,9% / 1,87%) .......... 38 / 5,8 ?

Turci: 3.026 (2%) .................. 44 / 20 ................ (2,85% / 1,25%) .

Bosnjaci: 2.871 (1,9%) ........... 26 / 14 ................ (1,69% / 0,87%)

Srbi: 1.386 (0,9%) ................ 6 / 48 .................. (0,39% / 3%) .............. 4,3 / 34 ?

Roma: 1.259 (0,8%) .............. 98 / 29 ................ (6,37% / 1,81%) .......... 77 / 23 ?

Ostali: 3,346 (2,2%) ............. 31 / 31 ................. (2% / 1,94%)

=

Urbano: 99.934 (64,6%)....... 971 / 1049 .............. (63% / 65,7%)
Ruralno: 54.601 (35,4%) ...... 579 / 551 ............... (37% / 34,3%)

Zadnje uređivanje watermelon : 06.12.2012. at 12:54.
watermelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 13:50   #88
Dobro je watermelon daj da vidimo za Skopski region,evo ja sam skupio za Skoplje.

Ovde je zanimljivo...

Hebem ti,pa ovo je Sarajevo 2...

Skoplje po popisa iz 2002:

Quote:
Makedonci.....338,358.....66.75%
Albanci.....103,891.....20.49%
Romi.....23,475.....4.63%
Srbi.....14,298.....2.82%
Turci.....8,595.....1.70%
Bosanci.....7,585.....1.50%
Rođeni/Umrli 2008-2011

Quote:
Makedonci

3.327 / 3.503
3.417 / 3.495
3.443 / 3.558
3.290 / 3.545


Albanci

1.974 / 619
2.030 / 656
2.240 / 636
2.194 / 637


Romi

655 / 186
701 / 200
687 / 186
641 / 204


Srbi

47 / 94
61 / 89
42 / 130
43 / 141


Turci

108 / 28
100 / 38
72 / 37
96 / 29


Bosanci

73 / 37
89 / 34
81 / 36
85 / 41
Bagatur is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 14:56   #89
Rece mi poznanik koji je bio u Skopju prije 15 dana, da je situacija u Makedoniji takva, kao da imate tesko oboljelog od HIV-a koji ce sigurno umrijeti, samo se ne zna kad.
Vajo Madzun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 15:05   #90
Skopski region ........................zivorodjeni/umrli .......... % zivor/umrli ................. promili

Ukupno: 578.144 ........................ 7799 / 5205

Makedonci: 367.413 (63,6%) ........ 3634 / 3820 ........... (46,6% / 73,4%) ............ 9,9 / 10,4

Albanci: 133.893 (23,2%) ............ 2960 / 796 ............. (38% / 15,3%) ............... 22,1 / 5,94

Romi: 23.903 (4,1%) ................... 670 / 216 .............. (8,6% / 4,1%) ................ 28 / 8

Srbi: 18.051 (3,1%) .................... 50 / 172 ................ (0,64%/ 3,3%) ............... 2,77 / 9,55

Turci: 12.123 (2,1%) .................. 156 / 53 ................. (2% / 1%) .................... 13 / 4,4

Bosnjaci: 10.880 (1,9%) ..............141 / 59 .................. (1,8% / 1,13%) ............. 13 / 5,4

Ostali: 11.881 (2,1%) .................188 / 89 .................. (2,4% / 1,7%) ............... 15,8 / 7,5


Zivorodjeni/umrlih

Urbano: 5158 / 4053
Ruralno: 2655 / 1152

Nemam podaci koliko je stanovnistvo urbano i ruralno u Skopskim regionu.
watermelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 15:12   #91
makedonci ako ovako nastave sa prirodnim prirastajom u skoplju , a i celoj makedoniji lose im se pise.
waterlemon , turci u makedoniji jer se vise druze sa makedoncima ili albancima
GULAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 16:25   #92
Istocni region


Ukupno: 181.858 .......................1566 / 1892

Makedonci: 168.046 (92,4%) ....... 1280 / 1776 ............. (81,7% / 93,9%) .......... 7,6 / 10,57 promili

Romi: 6.876 (3,8%) .................... 198 / 51 ................. (12,6% / 2,7%) ............ 28,7 / 6,8

Turci: 2.794 (1,5%) ................... 58 / 18 ................... (3,7% / 0,95%) ............ 20,7 / 6.44

Vlasi: 2.074 (1,1%) .................... 5 / 28 .................... (0,32 / 1,47%) ............. 2,4 / 13,5

Ostali: 2.068 (1,1%) ................... 25 / 19 .................. (1,6% / 1%) ................ 12 / 9.18

=

Urbano: 115.084 (63,3%) ........... 1127 / 1101 .............. (72% / 58%) ............... 9,8 / 9,57 promili
Ruralno: 66.774 (36,7%) ............. 440 / 806 ................ (28% / 42%) ............... 6,59 / 12
watermelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 17:12   #93
Jugo-Istocni region

Ukupno: 171.416 ......................... 1793 / 1739

Makedonci: 154.957 (90,4%) ......... 1387 / 1605 ......... (77,3% / 92,3%) ....... 8,95 / 10,35 promili

Turci: 12.661 (7,4%) .................... 356 / 85 ............. (19,8% / 4,88%) ....... 28,8 / 6,7

Srbi: 1.194 (0,7%) ....................... 4 / 34

Ostali: 2.604 (1,5%) .................... 46 / 15

=

Urbano: 832 / 729
Ruralno: 973 / 1010

=

To je to , ovi su oni 8 regiona Makedonije.

Zadnje uređivanje watermelon : 06.12.2012. at 17:22.
watermelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 19:50   #94
Quote:
Manjak16 kaže: Pogledaj post
Siptari dosta dobro stoje u Makedoniji. Cak i da bude nekih migracija pored ovolikog mortaliteta Makedonaca udeo im nece opadati. Vreme radi za Siptare to je cinjenica koju Makedonci moraju da prihvate.
Makedonci imaju dosta nizi mortalitet-jos uvek nego od recimo srbi...
Bagatur is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 07:19   #95
Nepratim makedoniju, ali kakve su vesti u vezi popisa? Dal imaju bilokakve planove za to?
MyIronLung is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 09:26   #96
Quote:
MyIronLung kaže: Pogledaj post
Nepratim makedoniju, ali kakve su vesti u vezi popisa? Dal imaju bilokakve planove za to?
Kad Albanci odustanu od debilnih ideja da popisuju i peto koleno u Švajcarskoj mozda i bude popisa...

.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 10:25   #97
Quote:
PFC kaže: Pogledaj post
Kad Albanci odustanu od debilnih ideja da popisuju i peto koleno u Švajcarskoj mozda i bude popisa...

.
Da bi popisali i ono peto koleno u Svajcarskoj albanci bi bili 600.000.

Mi se ne brinemo za popis , dok albancima je bio zabranjeno popisanje iseljenike , makedoni su ih popisali , i to je bilo problem , kao kaze Georgievski , popis je prekinut zbog toga sto u makedonskim naseljima je bilo premalo narod , a to bi znacelo rast % albanaca.

Jer ti vjerujes da makedonci imaju 7,6 ili 7,7 promila natalitet ?

Evo nek bude 1.200.000 makedonaca
.....................420.000 albanaca (umjesto 550.000 koliko je bilo p.p)
...................... 62.000 turaka
...................... 60.000 roma
...................... 27.000 srba
...................... 17.000 bos/mus
..................... 25.000 ostali

Ukupno : ...... 1.811.000

Makedonci: 66,2%
Albanci: 23,2%

Mozes li sad da spavas , ako bude ovakve brojke ?


Nije moguce da ima samo 420.000 albanaca

Ako vidis koliko albanca ima u osnovnim i srednjim skolama, kako i oni koji so rodjeni zadnjim godina , onda vise od 35% albanaca bi bilo ispod 18 godina.

420.000 albanaca
150.000 ispod 18 godina
watermelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 10:47   #98
140,000 Roma u Srbiji imaju 2,900 rođenih.

U Makedoniji imaju 1,600.

To mu je nekih 70,000 roma.
U 2002 ih je bilo 58,000,60,000 zajedno sa Ashkalije.
Bagatur is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 15:29   #99
Watemelon, Bagature, Lookey i ostali, koja je vaša procjena trenutno prisutnog stanovništva po nacionalnosti u Makedoniji? Dakle, u brojkama i postotcima.
Vidim da baratate popisima i rođenima, te faktor iseljavanje. U redu, ima par nepoznanica, ali kad se sve uzme u obzir, koje su vam procjene po nacionalnosti?
Kormilar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 16:10   #100
E bas ta nepoznanica-okolo iseljavanje je veliki problem.
Pre svega razno razne price okolo te cifra prave stvari malo teze predvidljive.

Uzimam u predvid sledece faktore uticaja i trenutni trendovi:

Udel đacima u osnovne skole
Udel u rođenih
Menjanje stav Torbesha-makedonaca muslimana
Podcenjen broj roma na popis u 2002
Promili nataliteta

Makedonija 1,920,000

Makedonci 1,200,000 61%
Albanci 500,000 27% -Ja o albancima u Makedoniji imam mislenje da nemaju jaci natalitet od albance na Kosovo
Turci 80,000 4,5%
Romi 70,000 4%
Srbi 30,000 1,5%
Bosanci 20,000 1%
Ostali 20,000 1%

Zadnje uređivanje Bagatur : 07.12.2012. at 16:27.
Bagatur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:48.