Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2012., 20:09   #21
Quote:
DoggTagg kaže: Pogledaj post
Upravo zbog ovakvih gluposti i stereotipova bi se na njegovom mjestu ispisao? Kakvi bakraci, kakva sranja i buke oko toga? Ispis je nesto najnormalnije, dodjes u zupni ured i obavis to. To mogu znat 2-3 ljudi koji u uredu rade i nitko drugi.
Pa milioni ljudi je kršteno nisu kročili u crkvu i osećaju se kao ateisti , i sad svi oni odreda bi trebali da se ispisuju?!
Daj šta vam je ljudi , ovo je skroz bespotrebno.

Dođe mi sad da zovnem taj crkveni ured i da im napomenem da naplate svaki ispis iz crkve otprilike oko 100 jevreja(ne znam koliko je to kuna tačno).
I ako se začetnik teme i slični njemu pobune zbog naplaćivanja takse ispisa iz crkve , popovi mogu samo reći ako ne plati da mogu da ih tuže državi ako hoće , ali ispisnicu bez 100 jevreja neće dobiti.

Zadnje uređivanje joe enter : 07.11.2012. at 20:15.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 20:10   #22
Mislim da bi trebalo bit jasno da se ispisujem zbog svojih ateistickih uvjerenja, tako da posljednje pomasti i zivot nakon smrti faktori koji mi ne igraju ulogu.
A ako me stvarno nece moci pokopat na redovnom groblju bum sredio da me pokopaju na mom gruntu, ispod bora koji je posadjen na dan moga rodjena. Zapravo, da, radije tamo zelim bit pokopan
Zeggrez is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 20:20   #23
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Pa milioni ljudi je kršteno nisu kročili u crkvu i osećaju se kao ateisti , i sad svi oni odreda bi trebali da se ispisuju?!

Dođe mi sad da zovnem taj crkveni ured i da im napomenem da naplate svaki ispis iz crkve otprilike oko 100 jevreja(ne znam koliko je to kuna tačno).
I ako se začetnik teme i slični njemu pobune zbog naplaćivanja takse ispisa iz crkve , popovi mogu samo reći ako ne plati da mogu da ih tuže državi ako hoće , ali ispisnicu bez 100 jevreja neće dobiti.
Nebi vjerovao, ali krsten sam bez vlastitog znanja i odabira. Obavio sam sve sakramente jer dolazim iz krscanske obitelji, krscanskoga naroda. Sigurno su me i pitali da li zelim pristupit tim svim sakramentima, i ja sam sigurno rekao da. Sad kad sam stariji, zreliji i iskusniji, kad sam napokon shvatio da nema smisla biti dio necega sto ti niti malo ne odgovara, te da ne moram biti dio toga ako ne zelim. Dat cu ja popovima i soma eura, cim oni meni vrate pare koje sam dao za sakramente, milodare i blagoslove.
Zeggrez is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 20:24   #24
Samo sam te htjela upozoriti na rizike.. Da se kasnije ne pokaješ.. A to vjerujem, zbilja zna šutnuti u glavu.... Kao i neki ostali -grijesi-, odnosno pogreške.....
Pa i sami ateisti su potvrdili da ima Boga, a uostalom, ti mi to isto pokazuješ sa svojim negiranjem sakramenata i ispisom iz Crkve. Jer da ne vjeruješ u to sve, odnosno, da nema Boga, bilo bi ti u konačnici sasvim svejedno da li si upisan ili ispisan iz Crkve.. I sve ostale ljude iz te Katoličke zajednice bi proglasio -ludima i neuračunljivima- i ne bi te bilo briga što će tko misliti ili da li je licemjerno ili nije.
Ja ti ne želim suditi, o ne, to mi nije ni na zadnjem mjestu, ali kadfa već ovako javno želiš diskutirati o tome, samo iznosim svoja razumna i logična objašnjenja.
Nadam se da si razumio.
Freedomea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 20:30   #25
Quote:
Zeggrez kaže: Pogledaj post
Mislim da bi trebalo bit jasno da se ispisujem zbog svojih ateistickih uvjerenja, tako da posljednje pomasti i zivot nakon smrti faktori koji mi ne igraju ulogu.
A ako me stvarno nece moci pokopat na redovnom groblju bum sredio da me pokopaju na mom gruntu, ispod bora koji je posadjen na dan moga rodjena. Zapravo, da, radije tamo zelim bit pokopan
Svaka cast. To je stvar principa i iskrenosti. Zasto glumit vjernika ako to nisi? Cemu zavaravat sebe.
DoggTagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 20:31   #26
Quote:
Freedomea kaže: Pogledaj post
Ako odbaciš svoju vjeru, moraš znati da nečeš, za početak biti spašen i da ćeš vječno biti odvojen od Boga, takošto ćeš otići u pakao.. Pohuliti na Duha Svetoga je lako i samo obijaš ispovijedi, i Svete Sakramente (na tvoju žalost). A mislim da bi trebao razmsliti, jer Isus je bio velika i povijesna ličnost, te On doista postoji i prašta sve grijehe.
Nadam se da ćeš se ipak predomisliti.
Pozzzzz
svatko rezonira kako vjeruje. čovjek nije vjernik, i jednostavno ne vjeruje u to

ja recimo jesam vjernik, i svejedno ne vjerujem u to
Old 07.11.2012., 20:33   #27
Exclamation

Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post

Trebali bi napravit drugu stvar. Uvest crkveni porez, pa onaj tko vjeruje i koji je clan crkve neka placa porez. Zasto maltretirat ostale koji nisu clanovi?
DoggTagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 20:38   #28
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
svatko rezonira kako vjeruje. čovjek nije vjernik, i jednostavno ne vjeruje u to

ja recimo jesam vjernik, i svejedno ne vjerujem u to
Najgora stvar je sta takvih vjernika na papiru ima najvise. Zasto se ispisat iz crkve ako ne vjerujes? Pa valjda zbog istine? Kome treba laz o 95% vjernika?
DoggTagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 20:40   #29
Ja mislim da svatko vjeruje i da je svatko rođen da vjeruje.
A opet mislim da se tu radi o posve nećem drugom - a to je podsvjesno potiskivanje u Boga.
Znači, drugim riječima, neprihvačenja činjenice da ima Boga, potiskivanjem vjerovanja nečega jačeg i boljeg i nas samih.
Postoju neki zakoni bez kojih je teško i nezamislivo živjeti.
Postoji i moral i savjest i čovjekova čežnja za nećim boljim i duhovnim. To su činjenice. Sa samim tim činjenicama dolazi i ta činjenica da ima Boga.
To su prave vrijednosti za kojima teži svaki čovjek, htjeli vi to priznati ili ne. Bog je ljubav. Svatko želi imati takvog divnog prijatelja kojemu se uvijek može povjeriti i pouzdati se u njega. Koji te nikada neče napustiti osim ako ti ne napustiš njega i vjerovanje, bez kojega je duša čovijeka (nažalost) - prazna!
Freedomea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 20:44   #30
Quote:
Najgora stvar je sta takvih vjernika na papiru ima najvise. Zasto se ispisat iz crkve ako ne vjerujes? Pa valjda zbog istine? Kome treba laz o 95% vjernika?
Ta laž treba http://www.hbk.hr/ da bi i dalje mogli živjeti kao bubrezi u loju na izmišljenim radnim mjestima. Kako dobiti silne donacije da bi živio raskošno i rastrošno kao hrvatski biskupi ili fra Šime Nimac i još toliki o kojima novine ne pišu, a da imaš samo 5% vjernika?
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 20:44   #31
Krivo si me shvatila, ne muce mene sakramenti niti malo. Jedino mi je bila frka sto ce se dogoditi s jednim kumstvom koje sam obavio, i jednim koje cu trebat obavit u narednoj buducnosti. Kolko sam vidio tu nema problema.
Druga stvar koja me mucila je osuda okoline. I tu mislim svoje bliznje okoline, ne sela, susjeda, gradjana. Niti tu nema problema.
Ateist koji je potvrdio da ima boga ne moze bit ateist. To je oksimoron ako se dobto sjecam gradiva iz osnovne.
Ispisao bih se iz crkve cisto iz razloga jer ne vjerujem u Boga, a jos manje u crkveni nauk, i ne vidim razloga da budem dio toga. Ne kuzim zasto trazite neki visi smisao toga?
Evo da povucem malo brutalniju paralelu. Biste li vi bili pa makar i samo na papiru clan nacistickog pokreta? I da imate mogucnost ispisa, bi li se ispisali? Uzeo sam nacisticki pokret cisto iz razloga sto je to vise manje prva stvar koja mi pada na pamet, a da mnogima stvara negativne asocijacije. Ni na koji nacin ne mislim da je crkva poput nacistickog pokreta ili da ima ikakve veze s njime...
Zeggrez is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 20:45   #32
Quote:
Freedomea kaže: Pogledaj post
Ja mislim da svatko vjeruje i da je svatko rođen da vjeruje.
A opet mislim da se tu radi o posve nećem drugom - a to je podsvjesno potiskivanje u Boga.
Znači, drugim riječima, neprihvačenja činjenice da ima Boga, potiskivanjem vjerovanja nečega jačeg i boljeg i nas samih.
Postoju neki zakoni bez kojih je teško i nezamislivo živjeti.
Postoji i moral i savjest i čovjekova čežnja za nećim boljim i duhovnim. To su činjenice. Sa samim tim činjenicama dolazi i ta činjenica da ima Boga.
To su prave vrijednosti za kojima teži svaki čovjek, htjeli vi to priznati ili ne. Bog je ljubav. Svatko želi imati takvog divnog prijatelja kojemu se uvijek može povjeriti i pouzdati se u njega. Koji te nikada neče napustiti osim ako ti ne napustiš njega i vjerovanje, bez kojega je duša čovijeka (nažalost) - prazna!
Kako ono idu bozje zapovijedi? Jel jedna kaze da ne lazes? Zasto lagat sebe i drustvo da si vjernik ako nisi? Kakva korist od toga? Korist ima samo crkva kao institucija jer moze pruzit svoje pipke u sve pore drustvenog zivota. A kako i nebi bila tako drska ako smo svi vjernici (na papiru) a papir je najvazniji u toj prici.
DoggTagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 20:52   #33
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Ta laž treba http://www.hbk.hr/ da bi i dalje mogli živjeti kao bubrezi u loju na izmišljenim radnim mjestima. Kako dobiti silne donacije da bi živio raskošno i rastrošno kao hrvatski biskupi ili fra Šime Nimac i još toliki o kojima novine ne pišu, a da imaš samo 5% vjernika?
Nisam ni mislio odgovorit na to pitanje. Neka diskutantica sama promisli jer je ocito jako naivna i licemjerna.
DoggTagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 20:53   #34
Quote:
Krivo si me shvatila, ne muce mene sakramenti niti malo. Jedino mi je bila frka sto ce se dogoditi s jednim kumstvom koje sam obavio, i jednim koje cu trebat obavit u narednoj buducnosti. Kolko sam vidio tu nema problema.
Druga stvar koja me mucila je osuda okoline. I tu mislim svoje bliznje okoline, ne sela, susjeda, gradjana. Niti tu nema problema.
Ateist koji je potvrdio da ima boga ne moze bit ateist. To je oksimoron ako se dobto sjecam gradiva iz osnovne.
Ispisao bih se iz crkve cisto iz razloga jer ne vjerujem u Boga, a jos manje u crkveni nauk, i ne vidim razloga da budem dio toga. Ne kuzim zasto trazite neki visi smisao toga?
Evo da povucem malo brutalniju paralelu. Biste li vi bili pa makar i samo na papiru clan nacistickog pokreta? I da imate mogucnost ispisa, bi li se ispisali? Uzeo sam nacisticki pokret cisto iz razloga sto je to vise manje prva stvar koja mi pada na pamet, a da mnogima stvara negativne asocijacije. Ni na koji nacin ne mislim da je crkva poput nacistickog pokreta ili da ima ikakve veze s njime...
Dobro. Onda nešto zbilja ne štima sa tvojom vjerom (nevjerom).
Očito si svoju savjest odbacio ili zataškao. Vjerovatno ti se nešto tako grozno desilo, da si jednostavno (krivo) ljut ili bijesan i na dragoga Boga koji ti je dao ovaj život kojega trebaš poštivati.
Možda si razočaran današnjim svijetom/ljudima koji su oko tebe, njihovim dvoličnim ili lažnim ponašanjem?? Ali tu Bog nema svoga udjela. Bog je ljubav, pravedan je za svakoga tko mu se obrati. Na ovom svijetu ga vjertovatno nečeš ni nači, jer, koliko smo svi skužili, na ovome svijetu ne vlada Bog (osim na misi) i tu ga nečeš nači.
Prijatelju, ako si se zbilja u ovo gore sve što sam napisala razočartao, to znači da ne bi smio odbaciti Boga i pohuliti i na Njega, kao Višnjega i na sebe, već bi ga trebao što više nalaziti i preobratiti se.
Freedomea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 21:01   #35
Quote:
Kako ono idu bozje zapovijedi? Jel jedna kaze da ne lazes? Zasto lagat sebe i drustvo da si vjernik ako nisi? Kakva korist od toga? Korist ima samo crkva kao institucija jer moze pruzit svoje pipke u sve pore drustvenog zivota. A kako i nebi bila tako drska ako smo svi vjernici (na papiru) a papir je najvazniji u toj prici.
Ma vjerujem da mi svi u nešto vjerujemo i da neki ljudi čak vjeruju u neke lažne proroke i dogme koje nisu apsolutna istina.
Netko vjeruje u izvanzemaljce, netko u Hinduse a netko u Budizam ali ipak, teoretski oni -vjeruju-. Kao duhovna biča svi smo skloni nečemu vjerovati. I težiti -nečemu- što će nas spasiti i dovesti nas kraju svakodnevnim mukama i patnjama.
Freedomea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 21:03   #36
Quote:
Ma vjerujem da mi svi u nešto vjerujemo i da neki ljudi čak vjeruju u neke lažne proroke i dogme koje nisu apsolutna istina.
Netko vjeruje u izvanzemaljce, netko u Hinduse a netko u Budizam ali ipak, teoretski oni -vjeruju-. Kao duhovna biča svi smo skloni nečemu vjerovati. I težiti -nečemu- što će nas spasiti i dovesti nas kraju svakodnevnim mukama i patnjama.
Freedomea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 21:34   #37
U svemu tome što sam napisala, vidim relativnost života... I našu urođenu želju i stvarnost da, i ako ne želimo vjerovati, da smo ipak -skloni- vjerovati. Ma kako god to zvučalo. Osobno vjerujem u Isusa Krista, i Presveto Trojstvo. To je nezabludiva vjera po kojoj se istinski zbilja svatko može spasiti. Što se sakramenata tiće, Krštenje je najosnovnije i nitko nikada, tko god je kršten, ne može to izbrisati. Zapečačeni smo tim sakramentom do vječnosti i nitko ga ne može ˝izbrisati˝.
Duhu svetom taj sakrament služi uistinu kao neki ˝senzor˝ po kojemu će te prepoznati kao Krščanina i koji će nakon ovoga života pokupiti tvoju besmrtnu dušu i spasiti ju. Tako da mislim da zaista i kada bi po svemu tomu, ispisao se iz Crkve, ti bi i dalje ostao Krščanin.
Freedomea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 22:56   #38
To mi se onda i ne cini bas tak fer.
Zeggrez is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 23:03   #39
Quote:
Ne znam di sam ja imalo odao dojam da zelim da to bude upecatljivo. Ja zelim upravo suprotno, mirno i na lijep nacin raskrstit se s Crkvom i normalno nastavit svoj zivot kao da se nista nije dogodilo. Posto zivim u zemlji gdje je katolicka crkva po defaultu, muci me kako ce to utjecat na moj daljnji zivot.
Znaci, nemam niti malo sumnje da bih ja to htio napravit, samo ne zelim to napravit pa da nakon toga imam probleme u zivotu, samo zato jer sam nevjernik...
Koji si ti trol... a kakve probleme molim te lijepo imaju "nevjernici" u katolickim zemljama...? Koji licemjerko... brines se sto neces moci biti kum na svadbi ili pricesti...
Iskreno zalim onog kome si ti kum... Zasto si uopce pristao nekome kumovati ako si ateist... To je sve samo ne fer...

https://www.youtube.com/watch?v=Qn-1-3hLZnw

Zadnje uređivanje Carica Hrdalo : 07.11.2012. at 23:17.
Carica Hrdalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 23:23   #40
Ne kuzim zasto bi bio licemjeran ako me brine moje kumstvo? Nisam znao koje su posljedice, tj da li bi mladenci mogli imat problema zato jer im se kum ispisao. U drugom slucaju je moj najbolji frend iz djetinstva s kojim sam se obavezao na medjusobno kumstvo i nebih htio, nit bi mi bilo drago, da nisam u mogucnosti odradit njegov odred samo zato jer, eto, nisam clan zajednice. U slucaju da je vjeroispovjest bila bitna mozda bi cak i ostao upisan, pa makar se do kraja zivota osjecao licemjerom. Tak da si fulala poantu
Edit
I ovo sto sam se dogovorio s frendom. To je recimo jedna obveza iz djetinstva, u kojoj sam bio svjestan na sto se obvezujem. Obaveza koju cu s zadovoljstvom ispuniti.

Zadnje uređivanje Zeggrez : 07.11.2012. at 23:32.
Zeggrez is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:52.