Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2012., 21:39   #21
Perem grudnjake kvartalno.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 22:00   #22
Ne pratim koliko puta sam obukla grudnjak prije nego sam ga bacila prat. Imam jedno 15-ak komada i svaki dan nosim drugi ovisno o boji odjeće, modelu... Bilo bi mi prekomplicirano voditi bilješke za 15 grudnjaka koji sam nosila koji dan i koliko dugo, koliko puta... Jednostavno procijenim da mu je vrijeme za pranje i onda ih nađem 3,4, bacim u lavor i operem. U veš mašini perem samo 2,3 najstarija i najlošija kojih mi nije žao uništiti do kraja. Ne posjedujem nikakve kugle za pranje grudnjaka.
Što se tiče boja, imam nekoliko bijelih, nekoliko crnih i po jedan-dva u svim ostalim bojama.
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 01:48   #23
Perem nakon jednog nošenja.
Meni je to donje rublje, kao i čarape, nosim jednom i mijenjam
A ne patim na uberčistoću, samo mi je čudno ne promijeniti nešto što mi je u dodiru s kožom na dijelu tijela gdje se znojim. Jedino što nosim 2-3 puta su traperice.
Plus, pušač sam, sva odjeća mi se zasmrdi nakon jednog nošenja a ne volim miris ustajalog dima.
Megalodona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 03:11   #24
dok vladaju ljetne temperature i sezona znojenja, grudnjak ide u veš svaki dan.
po zimi može proći 2-3 dana. perem se, ne znojim se, ne pušim, ne curi mi mlijeko,nitko mi ne dira sise s prljavim rukama, ne vidim/ne osjećam potrebu da leti u veš svaki dan.

p.s.Tupelo, koga ti muljaš? znamo da znaš točan broj grudnjaka koje imaš. vjerojatno postoji i neka okp sistematizacija, paran broj crnih, paran broj bijelih,novi grudnjak obavezno stoji u ladici 24dana i 4 minute nakon kupnje prije prvog nošenja.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 09:39   #25
ne perem grudnjak nakon jednog nošenja. rekla bih, nakon 2-3-4 nošenja, ovisno o situaciji. u ovo ne ulaze ljetni sparni dani, kad sve ide u pranje nakon jednog nošenja.
inače, ja ni traperice ne perem često, jer ih nosim rijetko, i prođe dana i tjedana između dva nošenja, čemu ih non stop prati? želim reći da nemam problem više puta obući nešto što je bilo na mom tijelu. pa ni stvari koje nosim po kući ne mijenjam svaki dan
što se tiče grudnjaka, imam ih ispod 10, perem ih u vešmašini, u vrećici koja mi je za grudnjake i najlonke.
neki su skupi, neki su manje skupi, čest im je problem izlazak žičice, pa onda takav grudnjak još mjesecima leži na dnu ladice jer ću ga kao zašiti pa onda u danu kad sve spremam i čistim hitim u smeće jer nemam živaca za njega.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 09:58   #26
Iako i gaćice i grudnjaci spadaju pod donji veš, grudnjaci mi se ne čine tako problematični da ih ne bi nosila par puta. Ljeti ne nosim grudnjake osim u iznimnim situacijama, a zimi ne bacam svaki dan svu robu u veš mašinu. Hlače nosim po nekoliko puta osim ako nisam pokisnula u njima jer onda smrde po kiši.
Ne mislim da mi roba smrdi nakon par sati nošenja i ne gadi mi se nositi vlastitu robu više puta bez pranja.
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 09:59   #27
Perem grudnjake nakon dva do tri nošenja i to u veš mašini. Prelijena sam da ih ručno perem iako bi trebala. Inače imam problema s pronalaskom odgovarajućeg grudnjaka tak' da ih trenutno imam pet, tri crna i dva bež.
SamaNaSvijetu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 11:18   #28
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ne perem grudnjak nakon jednog nošenja. rekla bih, nakon 2-3-4 nošenja, ovisno o situaciji. u ovo ne ulaze ljetni sparni dani, kad sve ide u pranje nakon jednog nošenja.
ovo.

imam ih 7 + 2 sporCka. konacno sam pred godinu dana napravila cistku kad sam nasla savrsene grudnjake.
pobacala sam sve koji su bili u ormaru al' su bili zakurac.
boje su crno/tamnosiva/tamnoljubicasta.
perem ih u masini, najnormalnije na 40°C
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 11:49   #29
Quote:
Megalodona kaže: Pogledaj post
Perem nakon jednog nošenja.
Meni je to donje rublje, kao i čarape, nosim jednom i mijenjam
A ne patim na uberčistoću, samo mi je čudno ne promijeniti nešto što mi je u dodiru s kožom na dijelu tijela gdje se znojim. Jedino što nosim 2-3 puta su traperice.Plus, pušač sam, sva odjeća mi se zasmrdi nakon jednog nošenja a ne volim miris ustajalog dima.
Ovo s trapericama mi je isto nerazumljivo. Sjećam se s one teme o higijeni žena da neke žene isto tako često peru traperice. Zbilja mi se ne da prati traperice dva puta tjedno (po ovoj računici), a ni ne mogu skupiti dovoljno veša u tri dana da to radim. Isto tako mislim da za tim nema nikakve potrebe.

Da ostanem na temi, dok mi grudnjaci mirišu po detrdžentu, ne perem ih. A mirišu po detrdžentu i nakon dosta nošenja.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 14:10   #30
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
dok vladaju ljetne temperature i sezona znojenja, grudnjak ide u veš svaki dan.
po zimi može proći 2-3 dana. perem se, ne znojim se, ne pušim, ne curi mi mlijeko,nitko mi ne dira sise s prljavim rukama, ne vidim/ne osjećam potrebu da leti u veš svaki dan.
e, vidiš, da se ne znojim i da ne pušim, možda ni ja ne bi trebala prat sve što mi ide na trup nakon jednog nošenja.
da ne spominjem da ne volim fleke od dezića na onim djelovima majica koji dotiću pazuhe, a to mi se redovito dogodi, s bilo kojim dezićem.
uvijek sam zavidjela vama koje se ne znojite
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Ovo s trapericama mi je isto nerazumljivo. Sjećam se s one teme o higijeni žena da neke žene isto tako često peru traperice. Zbilja mi se ne da prati traperice dva puta tjedno (po ovoj računici), a ni ne mogu skupiti dovoljno veša u tri dana da to radim. Isto tako mislim da za tim nema nikakve potrebe.
pa ne pereš ih dva puta tjedno. imam ih više, ne nosim jedne, i tjedno ih iznosim cca. troje. bolje mi stoje kada su svježe oprane nego kad se rastegnu od nošenja
jednom tjedno ih stavim u mašinu sa crnim, jednom tjedno perem i bijeli veš.
šareno perem jednom u 2 tjedna, jer ga imam jako malo, pa čekam da se nakupi. dakle, 2-3 mašine tjedno i nisu neki problem
ja sam off, ali nema veze
Megalodona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 14:23   #31
Grudnjaci se peru? Prvi put čujem.
__________________
Sluts just heal quicker.
Grubi ti trolovi bili.
Tejsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 14:41   #32
Oftopic
trapke obucem cca 2x jer svaki dan koristim vlak i gradski prijevoz za posao.ne mogu ih nositi tjedan dana jer mi je to fuj.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 14:56   #33
Nakon 4-5 nošenja, ručno.
3 komada.
Inače crna i crvena, sad igrom slučaja bijela (do sljedeće opskrbe).

http://www.index.hr/rouge/clanak/je-...te/645859.aspx
__________________
Sramota forum.hr-a::::Dalmacija
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 15:07   #34
Isto, nakon 2-3 nošenja, uglavnom ručno da bi ih očuvala, ali ih s vremena na vreme ubacim u mašinu, čisto da se prašak za veš lepo ispere. Leti i nakon jednog nošenja, zavisi od temperature.
__________________
I svitli, svitli jedan prozor kraj đardina...
Artemiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 15:17   #35
Sto je tu cudno?

Ne znam koliko cesto ih mijenjam, samo skuzim da nemam vise cistih. Valjda svaka tri dana.
One sa zicom rucno, iako sam ih pocela i u masini prati zajedno sa sportskim.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 15:58   #36
Quote:
Megalodona kaže: Pogledaj post
e
pa ne pereš ih dva puta tjedno. imam ih više, ne nosim jedne, i tjedno ih iznosim cca. troje. bolje mi stoje kada su svježe oprane nego kad se rastegnu od nošenja
jednom tjedno ih stavim u mašinu sa crnim, jednom tjedno perem i bijeli veš.
šareno perem jednom u 2 tjedna, jer ga imam jako malo, pa čekam da se nakupi. dakle, 2-3 mašine tjedno i nisu neki problem
ja sam off, ali nema veze
Naravno.
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
Nakon 4-5 nošenja, ručno.
3 komada.
Inače crna i crvena, sad igrom slučaja bijela (do sljedeće opskrbe).

http://www.index.hr/rouge/clanak/je-...te/645859.aspx
Meni je sve to preprečesto pranje. Majice šutnem nakon jednog nošenja ako sam ih nosila duže i oznojila se, tako i gaće ali sve ostalo - not. U biti, pere se ako zatreba popuniti mašinu (traperice).
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 16:25   #37
20-ak, ručno, ovisi koliko često, ako mi se oznoji podsisno i međusisno područje, onda odmah, inače nakon par nošenja. Ali onda čekam da sve iznosim po par puta pa ih grupno pobacam u lavore.
__________________
So you can stick your little pins in that voodoo doll, I'm very sorry, baby, doesn't look like me at all, I'm standing by the window where the light is strong.
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 16:36   #38
nakon par nosenja
svi grudnjaci su mi u par modela
kad nadjem model koji mi odgovara kupim u vise boja i samo nadopunjavam zalihe - mrzim probavanje i kupovanje odjece
sve perem u masini (u vrecicama), one koji ne prezive vise ne kupujem
nista ne perem na ruke , sto ne moze u masinu ili na kemijsko ne ulazi u moj ormar
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 17:29   #39
Quote:
Dovoljno je pet do šest nošenja i svoje jaknice možeš staviti u pranje.
Mda, već se vidim kako perem jakne jednom tjedno.

Mudar čovjek jednom reče "čistoća je pola zdravlja", budala nadoda "šporkica je druga polovica".

Gaće i čarape, ponekad majice, bacam nakon jednog nošenja, sve ostalo ide u reciklažu. Pojma nemam kad perem, kad zaključim da bih mogla, valjda. Ne znojim se oko sisa. Biće zato što ih nemam.

I ne perem ništa ručno osim odjevnih predmeta od čiste vune.

O kakvim kuglama za pranje grudnjaka pričate?
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 17:34   #40
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post

Mda, već se vidim kako perem jakne jednom tjedno.
Pa baš, meni je većina toga u članku prečesto (ako nije ljeto, jel).
Bit će da sam prljavica.

Quote:
Gaće i čarape, ponekad majice, bacam nakon jednog nošenja, sve ostalo ide u reciklažu. Pojma nemam kad perem, kad zaključim da bih mogla, valjda. Ne znojim se oko sisa. Biće zato što ih nemam.
Sve isto i kod mene.
__________________
Sramota forum.hr-a::::Dalmacija
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:02.