Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2012., 11:57   #1
Bolovi od rasta

Moj dvogodišnjak se u posljednje vrijeme žali na bolove u koljenu. Bolove osjeća uvijek noću,bude ga iz sna. U početku su bilo samo u jednom koljenu, sad znaju se javljat i drugoj nozi,gležnju. posjetili ortopeda (ima ravna stopala,nosi uloške), povadili nalaz za streptokok koji je u redu,al je alkalna fosfataza povišena-420. ped predložio da taj nalaz ponovimo za nekih dva,tri tjedan,al on smatra da se radi upravo o bolovima rasta. jel imate iksustva,jel pomaže šta osim panadola?
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 12:30   #2
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
Moj dvogodišnjak se u posljednje vrijeme žali na bolove u koljenu. Bolove osjeća uvijek noću,bude ga iz sna. U početku su bilo samo u jednom koljenu, sad znaju se javljat i drugoj nozi,gležnju. posjetili ortopeda (ima ravna stopala,nosi uloške), povadili nalaz za streptokok koji je u redu,al je alkalna fosfataza povišena-420. ped predložio da taj nalaz ponovimo za nekih dva,tri tjedan,al on smatra da se radi upravo o bolovima rasta. jel imate iksustva,jel pomaže šta osim panadola?
pa zar nemaju svi do trece godine masne jastucice na stopalima iravna stopala,pa tek nakon treceg rodendana treba ici na pregled i razmisljati o eventualno uloscima ukoliko dijete ima kakvih problema?

tako je meni receno od strane mog ortopeda..

a za ovo drugo ti ne znam..moj se ne zali na ista i iskreno prvi put cujem za nesto takvo..
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 12:59   #3
kod njega je to jako izraženo,gležnjevi su mu skroz uvrnuti prema unutra.ako nađem slikicu postavim da vidiš.imamo jako dobrog ortopeda tako da u njegov nalaz ne sumnjam,samo što nisam stručna da objasnim. ovo stanje nije povezano inače s bolovima u nogama.
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 13:16   #4
mm kaže da se jako dobro sječa bolova u nogama dok je rastao. da su ga užasno bolile potkoljenice!
meni se isto mala nekad zna ponoći plakati i govori buba noga! al to nije ništa strašno, bar ne još. jer ju malo uzmem pa se odmah smiri i nastavi spavati!
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 13:20   #5
onda je to kod njega nesto "vanserijsko"..ma naravno da postoje stanja kada je to i ranije indicirano..
bas sam malo cackala o toj ALP..svakako ima neke veze sa metabolizmom kostiju..(vidi )
vjerujem da ti je to povezano sa tim sto se desava..no kako tocno,to jos treba otkriti..
vidjeti ces sve pri novom vadenju,jer ne znam kolika je referentna vrijednost za djecu
drzim fige da nije nista od ovih "ruznih"stvari koje su navedene..
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 13:39   #6
Ja se sjecam svojih bolova u potkoljenicama i uvijek su mi svi govorili da je to jer rastem
Ajd da sam bar onda narasla al ostala sam metar i zilet
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 13:41   #7
Prebačeno sa RID-a.
__________________
"Nemoj jebat mamice." :)
Simple Fille is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 14:32   #8
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
Moj dvogodišnjak se u posljednje vrijeme žali na bolove u koljenu. Bolove osjeća uvijek noću,bude ga iz sna. U početku su bilo samo u jednom koljenu, sad znaju se javljat i drugoj nozi,gležnju. posjetili ortopeda (ima ravna stopala,nosi uloške), povadili nalaz za streptokok koji je u redu,al je alkalna fosfataza povišena-420. ped predložio da taj nalaz ponovimo za nekih dva,tri tjedan,al on smatra da se radi upravo o bolovima rasta. jel imate iksustva,jel pomaže šta osim panadola?
Normalno je da je u djece ALP povišen tj. za dob uredan jer je to jedan marker koštane pregradnje.
Za dob do 3g. ALP je norm. do 500 U/L.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 17:46   #9
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ja se sjecam svojih bolova u potkoljenicama i uvijek su mi svi govorili da je to jer rastem
i ja se sjećam bolova..kod mene su bili jako izraženi..mene je boljelo kao da mi kosti trgaju..koma..isto su govorili da mi je to od rasta..
period od 5.-negdje 7. godine..nakon toga je počelo slabljeti..
sjećam se da sam noćima i noćima znala plakati od bolova..
primjer- sestra i ja smo bile ostavljene kod bake na ferju, za mene je bilo završeno već prve noći-legle smo sve tri i ja počela plakati..toliko da je baka zvala mamu usred noći da dođe po mene, nije me mogla umiriti..
nije u pitanju privlačenje pozornosti niti moja mimoznost..grozno su me noge boljele u tom periodu..
šteta, a voljela sam ići kod bake
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 20:46   #10
moji klinci si se isto žalili kad su bili manji na bolove u nogama ,i isto sam to pripisivala rastu
__________________
pilići moji :) P,D,J
mamamia79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 08:00   #11
opet mi! u posljednjih 20 dana bilo je svega par noći da nije osjećao bolove.jel ima kakav losion da bi mogli mazati,ne znam koliko je pametno svaku noć davati dalsy al njega stvarno jako boli,ne mogu da mu ne dam.masaža trenutno pomaže,al ubrzo se budi i jauče
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 09:36   #12
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ja se sjecam svojih bolova u potkoljenicama i uvijek su mi svi govorili da je to jer rastem
I ja se sijećam svojih bolova. Majka bi mi onda zamotala noge u vunenu dekicu i to bi me spasilo... Uh, baš je bilo nemilo!
__________________
Sutra je novi dan!

Zadnje uređivanje leeloo27 : 11.04.2013. at 13:43. Reason: popravak quota
Trnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 10:11   #13
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
opet mi! u posljednjih 20 dana bilo je svega par noći da nije osjećao bolove.jel ima kakav losion da bi mogli mazati,ne znam koliko je pametno svaku noć davati dalsy al njega stvarno jako boli,ne mogu da mu ne dam.masaža trenutno pomaže,al ubrzo se budi i jauče
gdje boli? ima li promjena na koži, otekline? koliko je dijete staro?
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 14:30   #14
ja bi otišla dr, pošto i sama imam od djetinjstva "dg." bolova koljena od rasta, koji još nisu prestali, a imam 33g.
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 21:21   #15
prijavljujemo i mi bolove u nogama
pedijatrica veli od rasta jer ga bole koljena s unutarnje i vanjske strane
radili smo krvne pretrage i sve odlično

ali najmanje jednom tjedno, on ne može spavati od bolova
ili zaspe pa se probudi plačući i nema pomoći dok mu ne damo panadol za bol, dajemo manju dozu nego je po kilaži
ali ipak nije nam svejedno, pedijatrica veli da nije dobro tako davati, a što da radimo?
u pitanju je stariji vrtićki uzrast
mačkonja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:57.