Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija i telefonija > Android
Korisničko ime
Lozinka

Android Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2012., 22:54   #1
TMHKR
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2011.
Lightbulb Samsung Galaxy Mini 2: Debrandiranje mobitela

Ako imate mobitel Samsung Galaxy Mini 2 i želite ga debrandirati s T-Mobilea ili nekog drugog operatera (dakle staviti generički softver bez raznih operaterskih gluposti), ovdje donosim detaljne upute.

To se pogotovo odnosi na one koji su ovaj mobitel dobili za produženje MAXadsl ugovora. Tako ćete na uređaju imati potpuno čist softver, barem dok ne izađe Jelly Bean za par mjeseci. A sad da krenemo...

Sastojci:

- Samsung Galaxy Mini 2 (model GT-S6500D)
- USB kabel
- Odin3
- Samsungovi USB driveri (nisu potrebni ako imate instaliran Samsung Kies)
- Generički ROM skinut sa SamMobilea
- Komp s Windowsima i vezom na net

Prvo napomene, da ne bi bilo nisam znao:

- Nakon instalacije ROM-a potrebno je napraviti tvornički reset uređaja.
- Tvorničkim resetom briše se SVE s mobitela. Brojevi, poruke, slike, glazba... Sve.
- Ovim postupkom se mobitel NE otključava na sve mreže.
- Prije ovog postupka napravite backup svega što vam je potrebno.
- Prije ovog postupka preporučljivo je napuniti bateriju do kraja.
- Nisam siguran, ali mislim da se ovim postupkom gubi garancija.
- Naravno da ne odgovaram za posljedice ako nestane struje ili se komp zaledi.
- Ukoliko pažljivo pratite upute, ne bi trebalo biti nikakvih problema.

--------------------------------------------------

1. Skidanje Odina i generičkog ROM-a

Odin3 je jednostavan program s kojim ćemo obaviti instalaciju ROM-a. Možete ga skinuti ovdje, a poslije toga ga raspakirajte u neku mapu:

Kod:
http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1094518&d=1338368405
Zatim ćemo skinuti ROM. Prvo se morate besplatno registrirati na stranicu SamMobile, koja sadrži ROM-ove za gotovo sve Samsung Galaxy uređaje:

Kod:
http://www.sammobile.com/
Provider ROM-a kojeg ćemo skinuti je Telekom Srbija, koja kao i TELE2 ne zagađuje uređaje svojim raznim glupostima. U biti se radi o potpuno čistoj verziji, a jedna od zgodnih novosti koju donosi je opcija gašenja zvuka okidača kamere. Nakon što se registrirate na SamMobile, ovo je link za skidanje ROM-a (velik je nekih 250 MB):

Kod:
http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&model=GT-S6500D&pcode=TSR&os=1&type=1#firmware
Detalji o ROM-u:

Android: 2.3.6 Gingerbread
TouchWiz: 3.0
Country: Serbia
PDA: S6500DXXLH2
CSC: S6500DOXXLH2

2. Instalacija USB drivera i spajanje mobitela

Nakon što ste skinuli Odin3 i ROM, napunili bateriju do kraja i napravili backup svega što vam je potrebno, možete instalirati i Samsungove USB drivere. Ako imate instaliran program Samsung Kies, onda ih ne morate instalirati. Ako nemate, skinite ih ovdje, instalirajte, i restartajte komp:

Kod:
http://drivers.softpedia.com/progDownload/SAMSUNG-USB-Driver-for-Mobile-Phones-15150-Download-184155.html
Kada su driveri instalirani, možemo spojit mobitel s kompom. Mobitel moramo prebacit u takozvani Download mod. Samo spajanje činimo na sljedeći način:

- Pokrenit Odin3 na kompu
- Ugasit mobitel
- Upalit ga držeći tipke Home, Volume Down i Power
- Kada se pojavi poruka, pritisnuti tipku Volume Up
- Spojit mobitel na komp USB kabelom

3. Instalacija ROM-a i tvornički reset

Odin3 bi sada trebao javljati da je mobitel uspješno prepoznat i spojen. E sada, napravite neku mapu i u nju raspakirajte ROM (ZIP fajl) kojeg ste skinuli. Trebali bi dobit 2 fajla (MD5 i DLL):

S6500DXXLH2_S6500DOXXLH2_S6500DXXLH2_HOME.tar.md5
SS_DL.dll

Vratite se u Odin3. Kliknite na dugme PDA i odaberite upravo raspakirani ROM (gore navedeni MD5 fajl). Sve ostale opcije obavezno ne dirajte, PDA je sve što je potrebno.

I tako dolazimo i do tog blaženog trenutka. Ukoliko se želite predomisliti, sada je pravo vrijeme. A ako želite nastaviti dalje, kliknite na dugme Start.

Instalacija traje nekih 5 minuta. Mobitel odspojite TEK onda kada vam Odin3 javi da je sve prošlo u redu i kada gornji prvi kvadrat pozeleni.

Mobitel bi se trebao sam upaliti kad ga odspojite (ako se to ne desi, upalite ga sami). Dočekat će vas generička Samsungova animacija, ali to je zasad jedina vidljiva razlika. Ključ je u tome da sada napravite tvornički reset uređaja:

tipka Menu > Postavke > Privatnost > Vraćanje tvorničkih postavki > označite kvačicu Formatiraj USB memoriju > kliknite na dugme Tvorničke postavke

Mobitel će se resetirati, nakon čega će vas dočekati malo iznenađenje - sučelje će biti na grčkom jeziku. Možda su Srbi ROM nabavili od nekog grčkog operatera, šta ja znam... Uostalom, jednostavno kliknite na donje desno dugme i odaberite jezik koji želite.

I eto, sada imate čisti debrandirani softver, bez ijedne jedine gluposti T-Mobilea ili bilo kojeg drugog operatera...
TMHKR is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 11:11   #2
backtothesleep
(zelenokošuljaš)

backtothesleep Avatar

Registracija: Sep 2009.
bas prekojucer to napravio....
uglavnom kome se neda registrirati na sammobile evo direktni link....
Old 08.12.2012., 11:58   #3
TMHKR
Registrirani korisnik

Hvala na linku!

Ma ja sam tek neki dan skužio da ako u CSC-u iza oznake modela stoji slovo O (recimo S6500DOXXLH2), da se uglavnom radi o čistom softveru. Prije toga sam, kao i ti, bio stavio onaj nizozemski ROM (S6500DXENLC3), al taj je bio malčice brandiran od strane Nizozemaca. Ovaj srpski em je 100% čist, em je najnoviji build (LH2).

Ništa, čekamo 4.1 Gumeni Bombon!
TMHKR is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 13:02   #4
backtothesleep
(zelenokošuljaš)

backtothesleep Avatar

meni je sad nesto drugo sumnjivo... kad odem u download mod (home + v- + power) i dalje mi pod version pise s6500dxxld3
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 08.12.2012., 13:39   #5
TMHKR
Registrirani korisnik

Vidio sam, al to je meni pisalo i kad sam nadogradio službenim putem (OTA) sa S6500DXXLD3 (CSC: S6500DCROLD3, taj je bio na njemu kad sam dobio mobitel) na S6500DXXLH2 (CSC: S6500DCROLH1, zadnji T-Mobile ROM).

Na svim ostalim mjestima (About Phone ili upisivanjem šifre *#1234#), javlja mi da je trenutno na mobitelu upravo onaj kojeg sam i stavio, dakle ovaj srpski.

A čuj, možda je to u Download modu informacija o verziji koja je tvornički došla s mobitelom (u trenutku puštanja u prodaju)...
TMHKR is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 22:36   #6
sipe
i ovce i novce

Registracija: Mar 2006.
Evo ja sam također debrandirao svoj galaxy mini 2. Došao je s LD3 verzijom, pratio upustva imam zadnju LH2. Sad ću nabacit root i možda eventualno custom rom
Kog zanima root i ostale sitnice
http://forum.xda-developers.com/show....php?t=2030758
Old 15.12.2012., 13:06   #7
TMHKR
Registrirani korisnik

Mala napomena:

Nakon debrandiranja na gore opisani način, nadogradnje preko Samsung Kiesa više ne rade jer je promijenjen CSC uređaja. Bežične nadogradnje (OTA) i dalje rade. Uostalom, ko još nadograđuje putem Kiesa?
TMHKR is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 12:44   #8
Astacus
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2013.
ja sam rootao mob pa te preupitam,ne samo tebe nego i sve koji prate ovu temu! dakle radi se o gm2 samsungu također! nakon rotanja mi nije radio wifi i nikako odgonetnut sta je pa sam radio hard reset nakon cega mi se cijelo vrijeme pali u Clockwork modu! wtf!!!!!???? HEEELLLP
Astacus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 18:11   #9
backtothesleep
(zelenokošuljaš)

backtothesleep Avatar

opet ga odinom preflashaj pa sve ispocetka
Old 14.01.2013., 19:43   #10
hakkler
Registrirani korisnik

hakkler Avatar

Registracija: Apr 2010.
Citam ali i dalje mi je to sve SF.
Posto se radi o doticnom mobu..kratko pitanje ako ko moze pomoc.
Da li se tim flasanjem i novim sotwerom moze dobiti mogucnost na mobu da poruka svira u nekom mp3 ili waw ili bilo kaj drugo od formata

Samo da nisu te "buhe" od soundova koje ima ukucane po difoltu

i jel funkcionira kakva "palatalizacija" ?
ni u jednom izborniku nisam nasao nasa slova sa kvacicama?
hakkler is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 20:16   #11
MEDO11
Je ustvari MEDO!!

MEDO11 Avatar

Registracija: Nov 2003.
Pošalji poruku preko MSN korisniku MEDO11
da si procitao sticky temu bi nasao kako namjestit svoje zvukove za poruke ili ringtone...pod brojem 5

a naša slova dobiješ jako lako...samo stisni s,c ili z duze od sekunde i dobijes opciju da utipkas š,č,ć ili ž. naravno ako ti je namjestena hrv tipkovnica u propertisima.
Old 14.01.2013., 21:01   #12
hakkler
Registrirani korisnik

hakkler Avatar

Registracija: Apr 2010.
tnx
hakkler is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 13:18   #13
sipe
i ovce i novce

Registracija: Mar 2006.
Za sve. Postoji novija verzija firmware-a
S6500DXXLK2
Link
Samsung-Updates.com-GT-S6500D-TSR-S6500DXXLK2-1353994285.zip
^kopirajte u google pa prvi. To je srpska verzija znači ima hrvatski jezik i nema nikakvog dodatnog smeća.

Također vrlo brzo izlazi JB u Španjolskoj/Poljskoj tako da će ubrzo na xda i ostalim stranicama pojaviti.
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja