Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2013., 15:23   #121
Quote:
ArthurPendragon kaže: Pogledaj post
Poljski narod je dosta naklonjeni i Srbiji naročito u podršci zbog Kosova......
Ovo je točno jer i naš, hrvatski najkvalitetniji ekspert za pitanja stranih dragovoljaca tijekom ratova iz ranih 90-ih, Tomislav Šulj, navodi kako su se na hrvatskoj strani borili brojni Francuzi, Britanci, Nijemci, Kosovari, a na srpskoj Rusi, Ukrajinci i Poljaci... Moram samo napomenuti kako je na hrvatskoj strani ipak bilo više inozemsnih dragovoljaca nego na srpskoj!

To nekima zvuči neobično, no povijest je neobična, a i aktualna simpatija Poljaka naspram Hrvatima nije ona suštinski politička, već isključivo utemeljena na vjeroispovijedi. Nasuprot tome, na Srbiju gledaju kao na slavenskog lučnošću na području južne Europe...
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 15:35   #122
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Ovo je točno jer i naš, hrvatski najkvalitetniji ekspert za pitanja stranih dragovoljaca tijekom ratova iz ranih 90-ih, Tomislav Šulj, navodi kako su se na hrvatskoj strani borili brojni Francuzi, Britanci, Nijemci, Kosovari, a na srpskoj Rusi, Ukrajinci i Poljaci... Moram samo napomenuti kako je na hrvatskoj strani ipak bilo više inozemsnih dragovoljaca nego na srpskoj!

To nekima zvuči neobično, no povijest je neobična, a i aktualna simpatija Poljaka naspram Hrvatima nije ona suštinski politička, već isključivo utemeljena na vjeroispovijedi. Nasuprot tome, na Srbiju gledaju kao na slavenskog lučnošću na području južne Europe...
nisam baš čuo za poljske dobrovoljce na srpskoj strani, velika većina su bili iz pravoslavnih zemalja.

Nekom Poljaku, ako je došao iz ideoloških a ne plaćenićkih razloga, se sigurno ne bi svidjelo gledati toliko uništenih katoličkih vjerskih i kulturnih objekata
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 15:38   #123
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
nisam baš čuo za poljske dobrovoljce na srpskoj strani, velika većina su bili iz pravoslavnih zemalja
Nisam ni ja.
Ali poznam jednog koji se borio na hrvatskoj strani
gromukoprive is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 12:34   #124
Poljski desničari napali rusku ambasadu: http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/...e-zlocine.html

Čudno da nitko od hrvatskih mainstream medija ne prenosi ovakve vijesti.
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 12:40   #125
Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
Poljski desničari napali rusku ambasadu: http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/...e-zlocine.html

Čudno da nitko od hrvatskih mainstream medija ne prenosi ovakve vijesti.
Jebiga, ne stignu kada se samo piše o šupak-državama regiYUna.

Kažu da ih je bilo prek 50.000 (na tom "esktremno desničarskom maršu"), svaka čast!

Evo čak i srbijanski mediji prenose.
Tvrd0linijaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 13:20   #126
Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
Poljski desničari napali rusku ambasadu: http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/...e-zlocine.html

Čudno da nitko od hrvatskih mainstream medija ne prenosi ovakve vijesti.
to je nastavak sukob oko skulpture poljskog umjetnika koji crvenoarmejca prikazuje kao silovatelja
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 15:46   #127
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Ovo je točno jer i naš, hrvatski najkvalitetniji ekspert za pitanja stranih dragovoljaca tijekom ratova iz ranih 90-ih, Tomislav Šulj, navodi kako su se na hrvatskoj strani borili brojni Francuzi, Britanci, Nijemci, Kosovari, a na srpskoj Rusi, Ukrajinci i Poljaci... Moram samo napomenuti kako je na hrvatskoj strani ipak bilo više inozemsnih dragovoljaca nego na srpskoj!

To nekima zvuči neobično, no povijest je neobična, a i aktualna simpatija Poljaka naspram Hrvatima nije ona suštinski politička, već isključivo utemeljena na vjeroispovijedi. Nasuprot tome, na Srbiju gledaju kao na slavenskog lučnošću na području južne Europe...
U novom broju Vojne Povijesti baš Tomislav Šulj piše o Poljaku, Trzezboru
Piekutowskom, u HOS-u.
Tvrd0linijaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 16:08   #128
Poljaci vole Srbe.
Glavni razlog je taj - oni su brana Turcima.
znanost2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 18:56   #129
Quote:
znanost2000 kaže: Pogledaj post
Poljaci vole Srbe.
Glavni razlog je taj - oni su brana Turcima.
Opet, Poljaci mrze, ali baš mrze Ruse, a ni pravoslavlje baš ne ljube, dakle to je više neko furanje na slavenstvo nego nešto sličnije Grcima prema Srbima što imaju
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 19:50   #130
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Opet, Poljaci mrze, ali baš mrze Ruse, a ni pravoslavlje baš ne ljube, dakle to je više neko furanje na slavenstvo nego nešto sličnije Grcima prema Srbima što imaju
Svaki nacionalista - evroskeptik u Evropi ima simpatija za Srbe i srpski nacionalizam. To su ljudi kojima je bitniji otklon od Islama nego drugih hrišćanskih crkava i aktuelizovanjem pitanja Kosova u poslednjih 6 godina oni vide Srbe koji se protive i NATO i Islamu. Da se danas vodi srpsko-hrvatski rat mnogi od tih desničara iz devedesetih bi čak bili na kontra strani. Valjda si pohvatao i ko su Breivikovi uzori
FistfulofD is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 20:41   #131
Kao što rekoh, Poljaci jesu bili dragovoljci u srpskim postrojbama, a to što se ovdje navodi poneki Poljak samo je izuzetak koji potvrđuje pravilo, Uglavnom, prema raspoloživim podacima, navodi se da je u hrvatskim postrojbama sudjelovalo 8 Poljaka od kojih je 1 ranjen...

Srbima je itekako poznat Mieczysław Szuliński pripadnik tzv. Vukova s Drine, koji je i poginuo 1995. kao pripadnik navedene postrojbe. Da nebi ispalo da sam bezvezno naveo Tomislava Šulja, stvarno najboljeg eksperta po pitanju stranih dragovoljaca, evo jedne poveznice:

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...5/Default.aspx

Sve u svemu, ako uzmemo tih 8 Poljaka i usporedimo ih sa 140 Britanaca, 55 Nijemaca, 73 Francuza, 27 Nizozemaca... Onda je po pitanju Poljaka ipak sve jasno, zar ne? Nema tu baš neke opake ljubavi prema Hrvatima kako bi neki htjeli ovdje prikazati...

Dalje, sami poljski izvori navode preko stotinu Poljaka u jednom trenutku na srpskoj strani, a više stotina njih koji su prodefilirali kroz raznorazne srpske postrojbe. Jasno, opet se navodi i par Poljaka koji su bili na hrvatskoj strani. Ovdje se može ponešto pročitati, pa i iz prve/druge ruke:

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=22128

Nadalje, vidim da neki rusofobi slave napad poljskih estremista na rusko veleposlanstvo u Varašavi, no gospoda Poljaci jednostavo zaboravljaju svoje nasilje nad Litvancima (pitajte Litvance što o njima misle), Bjelorusima, Ukrajincima, a o vremenu kada su vladali Moskvom i postavljali tamo vazalske careve, neću niti pričati...

Ljudi, hajde se informirajte o tim povijesnim činjenicama i shvatite da je, povijesno gledajući, ono što su Rusi, tek recentno napravili Poljacima i to kao Sovjetski Savez gdje je nit vodilja bila ideologija, a ne nacionalni interes Rusa, mila majka u odnosu Poljaka prema Rusima i drugim narodima na europskom istoku i sjeveroistoku kroz vrlo dugu povijest...
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 20:57   #132
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Opet, Poljaci mrze, ali baš mrze Ruse, a ni pravoslavlje baš ne ljube, dakle to je više neko furanje na slavenstvo nego nešto sličnije Grcima prema Srbima što imaju
A Ukrajince, namjerno si izbjegao Ukrajince zato jer ne fituje u tvoj obojeni svijet hladnoratovske politike.
Pogledaj malo povijest odnosa Poljaka naspram Ukrajine.
Poljski imperij je uvijek isao na Ukrajinu.
Sto se mene tice Europa ide u pravcu bez mrznje, mrznja nema mijesta u Europi.
Glavni profiteri mrznje u Europi su Amerikanci. Bez mrznje oni bi bili odavno u svojoj kuci preko oceana.
znanost2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 23:11   #133
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Kao što rekoh, Poljaci jesu bili dragovoljci u srpskim postrojbama, a to što se ovdje navodi poneki Poljak samo je izuzetak koji potvrđuje pravilo, Uglavnom, prema raspoloživim podacima, navodi se da je u hrvatskim postrojbama sudjelovalo 8 Poljaka od kojih je 1 ranjen...

Srbima je itekako poznat Mieczysław Szuliński pripadnik tzv. Vukova s Drine, koji je i poginuo 1995. kao pripadnik navedene postrojbe. Da nebi ispalo da sam bezvezno naveo Tomislava Šulja, stvarno najboljeg eksperta po pitanju stranih dragovoljaca, evo jedne poveznice:

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...5/Default.aspx

Sve u svemu, ako uzmemo tih 8 Poljaka i usporedimo ih sa 140 Britanaca, 55 Nijemaca, 73 Francuza, 27 Nizozemaca... Onda je po pitanju Poljaka ipak sve jasno, zar ne? Nema tu baš neke opake ljubavi prema Hrvatima kako bi neki htjeli ovdje prikazati...

Dalje, sami poljski izvori navode preko stotinu Poljaka u jednom trenutku na srpskoj strani, a više stotina njih koji su prodefilirali kroz raznorazne srpske postrojbe. Jasno, opet se navodi i par Poljaka koji su bili na hrvatskoj strani. Ovdje se može ponešto pročitati, pa i iz prve/druge ruke:

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=22128

Nadalje, vidim da neki rusofobi slave napad poljskih estremista na rusko veleposlanstvo u Varašavi, no gospoda Poljaci jednostavo zaboravljaju svoje nasilje nad Litvancima (pitajte Litvance što o njima misle), Bjelorusima, Ukrajincima, a o vremenu kada su vladali Moskvom i postavljali tamo vazalske careve, neću niti pričati...

Ljudi, hajde se informirajte o tim povijesnim činjenicama i shvatite da je, povijesno gledajući, ono što su Rusi, tek recentno napravili Poljacima i to kao Sovjetski Savez gdje je nit vodilja bila ideologija, a ne nacionalni interes Rusa, mila majka u odnosu Poljaka prema Rusima i drugim narodima na europskom istoku i sjeveroistoku kroz vrlo dugu povijest...
Fiumen day, ne stavljaj poveznice na stranom jeziku ako nisi siguran u značenje. Pregledavajući ovaj site historycy.org, i temu na koju si povezao, pronađoh frazu ˝podobna liczba˝ u upisu korisnika ˝chomik˝. Pomislih ja da to znači ˝sličan broj˝. I zaista znači. Sve skupa, nije više Poljaka u Sarajevu bilo na strani Srba- broj je bio podjednak, oko 100.

Poljaci cijene Hrvatsku- pa tamo smo ostavili tragove, zaboga. Da ne govorim o odnosu pokojnog pape prema nama. Ako tražiš one koji su Srbima pomogli, zaviri u Grčku. R. Mladić je čak nakon neke bitke u BiH tražio da se izvjesi grčka zastava na neko brdo, u čast njihovim dobrovoljcima.
Kojiro Izawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 00:01   #134
Pazi, ovo što sam naveo, samo je jedan od primjera! Osim toga, ovdje se navodi o osobi koja je bila na srpskoj strani do svog bijega, a koji navodi oko 100 Poljaka na srpskoj strani... Potom ide konstatacija, sličan broj na hrvatskoj strani... Mi jako dobro znamo da ih na našoj strani nije bilo, a ovaj svjedok kazuje oko 100-injak na srpskoj...

Ovo jest jedan od pokazatelja, baš kao što i korisnik "January" navodi svojeg oca kao borca na srpskoj strani... Isto tako, ističe svojeg oca kao autoriteta po tom pitanju, a koji navodi brojku od oko 100-injak Poljaka, a u tijeku vremena, njih "par stotina"...

No, pustimo sada poljski forum, iako je dobar izvor, hajdemo to tako reći, grubih i okvirnih podataka, ja sam se primarno osvrnuo na našeg eksperta i domoljuba po tom pitanju, Tomislava Šulja, a koji je o tome vrlo jasno rekao što treba na gornjoj poveznici koju sam ustupio...

I dalje, to što je papa bio Poljak ništa ne znači jer nas je on primarno gledao kao na narod vjeran katoličanstvu, a kojem u tome treba pripomoći... Poljaci pod okriljem svojih prekobarskih patrona dižu preveliku prašinu i predstavljaju se žrtvama povijesti, primarno Rusa i Rusije, a što je i više nego povijesna krivotvorina, pače radi se o bezočnoj laži. Mene je laž uvijek smetala, a aktualni politički stavovi Poljaka su mi odvratni. Toliko oportunizma i mržnje, to majke ne rađaju svaki dan.
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 05:21   #135
Papa je bio Poljak, bio je i Nijemac, sad je Argentinac, sutra mozda bude Angolac. Pape postoju skoro dvije tisuce godina. Hrvati kao krscani su vec 1000 godina. Tko god bio Papa danas ne moze napraviti mnogo za katolicki narod.
Pape nemaju utjecaj na Amerikance i Britance i ne kroju vanjsku politiku.
Pape nisu uspile zaustaviti ratove medju krscanima ni siromastvo.
Papa je iz Argentine, cijela Latinska Amerika je destabilizirana i siromasna.
Eto-jos jedan mit Papa Poljak je napravio puno za Hrvatsku.
Istina je drugacija. Papa je najvise pomogao nesvijesno sirenju Amerike i Britanije. Neograniceno sirenje Amerike i Britanije je otvorilo konzervu crviju iz koje izlazi svo zlo sirom svijeta.
Da, Papa je pomogao Hrvatsku zato jer je prvi priznao Hrvatsku. A zasto Papa nije priznao Hrvatsku 1971?
Zato jer u prvom slucaju je vrijeme sazrilo i to je svatko vidio osim Srba, u drugom slucaju nije bila povoljna situacija. Svatko je pomogao pomalo Hrvatsku, pomogli su i Rusi jer nisu stavili veto a mogli su kao u Siriji.
Pomogao je i Mesic kad je isao u Dubrovnik, pomogao je i Milosevic s svojom glupom politikom.
znanost2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 06:12   #136
Napadi na veleposlanstva su divljaštvo I primitivizam a I oni koji to podržavaju su jednaki kao I huligani koji to rade. Bez obzira o kome se radilo.

Protiv Poljaka nemam ništa ali imaju gadne huligane to se vidjelo I na nogometnom prvenstvu Europe.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 06:31   #137
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Napadi na veleposlanstva su divljaštvo I primitivizam a I oni koji to podržavaju su jednaki kao I huligani koji to rade. Bez obzira o kome se radilo.

Protiv Poljaka nemam ništa ali imaju gadne huligane to se vidjelo I na nogometnom prvenstvu Europe.
Poljaci su brojni narod, zemlja im je prilicno velika, geografija zna biti ponekad nenaklonjena a ponekad im daje stratesku prednost. Poljaci se mogu mobilizirati za krupne povijesne poduhvate, oni su nemirni i nestrpljivi.
Ako se Poljake zaustavi da ekspandiraju prema Ukrajini oni ce napraviti erupciju u EU. Wacth out for Poland.
znanost2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 10:22   #138
Quote:
znanost2000 kaže: Pogledaj post
Poljaci su brojni narod, zemlja im je prilicno velika, geografija zna biti ponekad nenaklonjena a ponekad im daje stratesku prednost. Poljaci se mogu mobilizirati za krupne povijesne poduhvate, oni su nemirni i nestrpljivi.
Ako se Poljake zaustavi da ekspandiraju prema Ukrajini oni ce napraviti erupciju u EU. Wacth out for Poland.
Što vam je ljudi, današnja Poljska priznaje i poštuje samostalnost Ukrajine, za razliku od recimo Rusa
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 12:03   #139
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Pazi, ovo što sam naveo, samo je jedan od primjera! Osim toga, ovdje se navodi o osobi koja je bila na srpskoj strani do svog bijega, a koji navodi oko 100 Poljaka na srpskoj strani... Potom ide konstatacija, sličan broj na hrvatskoj strani... Mi jako dobro znamo da ih na našoj strani nije bilo, a ovaj svjedok kazuje oko 100-injak na srpskoj...

Ovo jest jedan od pokazatelja, baš kao što i korisnik "January" navodi svojeg oca kao borca na srpskoj strani... Isto tako, ističe svojeg oca kao autoriteta po tom pitanju, a koji navodi brojku od oko 100-injak Poljaka, a u tijeku vremena, njih "par stotina"...

No, pustimo sada poljski forum, iako je dobar izvor, hajdemo to tako reći, grubih i okvirnih podataka, ja sam se primarno osvrnuo na našeg eksperta i domoljuba po tom pitanju, Tomislava Šulja, a koji je o tome vrlo jasno rekao što treba na gornjoj poveznici koju sam ustupio...

I dalje, to što je papa bio Poljak ništa ne znači jer nas je on primarno gledao kao na narod vjeran katoličanstvu, a kojem u tome treba pripomoći... Poljaci pod okriljem svojih prekobarskih patrona dižu preveliku prašinu i predstavljaju se žrtvama povijesti, primarno Rusa i Rusije, a što je i više nego povijesna krivotvorina, pače radi se o bezočnoj laži. Mene je laž uvijek smetala, a aktualni politički stavovi Poljaka su mi odvratni. Toliko oportunizma i mržnje, to majke ne rađaju svaki dan.
Ma diskreditirao si sam sebe stavljajući taj izvor. A u toj temi piše i neki Poljak koji govori daje naletio na polu-Hrvata, polu-Poljaka koji se borio na hrvatskoj strani...svatko stavlja svoja iskustva. Pazi se ubuduće na što daješ poveznice- prokužit ću ja svaki slavenski jezik ako treba. Što se tiče Poljaka, nije mi drago da imaju tajne zatvore CIA-e na svom teritoriju. Za svaku osudu. No njihov strah od Rusa razumijem i uvažavam. Amerikanci su gadovi kad je vanjska politika i hegemonija u pitanju. Ali ni Rusi nisu cvijeće... U pravilu podržavam vidno slabiju stranu u međunarodnim sukobima. A Poljaci u odnosu na SSSR to jesu bili.
Kojiro Izawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 12:50   #140
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Što vam je ljudi, današnja Poljska priznaje i poštuje samostalnost Ukrajine, za razliku od recimo Rusa
Poljaci bez prestanka kukaju za teritorijama koje su izgubili 1939,- dakako ne kukaju za njemačkim zemljama koje su dobili po milosti Crvene Armije I njene pobjede.

Rusija da ne priznaje granice, Ukrajina bi imala igranku koju bi pamtila. JA da sam neki factor u ruskoj politici, ne bih im nikada priznao Krim I Sevastopolj.

U suštini Rusija nema sa tim sranjima ništa. A kad bolje promislim, Rusija bi trebala predložiti da se Nijemcima vrate sve teritorije koje je uzela Poljska , Poljacima sve što je uzela Ukrajina, Bjelorusija I Litvanija godine 1939. A Rusiji sve što je Ukrajini ni poklonio pijani Ukrajinac Hruščov godine 1954.

Pa kad već kukaju svi kako su popušili pod kumunizmom, pa da imaju I razloga za kuknjavu.

Pa bi brzo I Poljaci I Ukrajinci stavili Staljinove slike na sve strane.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:05.