Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2013., 01:39   #1
Question Alkohol u preparatima za kosu

Pozdrav.
Dok sam susila kosu maloprije, napokon sam si malo porazmislila o tom alkoholu kojeg je pun ovaj sprej za kosu koji imam. Znam da kosa i alkohol ne idu zajedno , pa mi nije jasno to sad, eto.
Rijec je o Gliss Liquid silk repair + gloss treatment spreju, nebi ga kupila da ga nisam dobila uz 2 Gliss sampona ljetos koje sam do nedavno koristila, i zapravo ga u zadnje vrijeme tek po malo koristim, cisto da ga potrosim, tako da nisam primjetila (na srecu!) do sada neke posljedice alkohola u njemu.
Jako se osjeti, i, ako je vjerovati mojoj bivsoj profesorici da je sve sto zavrsava na -ol alkohol, onda ovaj sprej sadrzi alcohol denat., panthenol, citronellol, linalool.
Znam da postoje ljubiteljice kose nivo iznad mene koje se razumiju i u sastojke proizvoda, pa bi molila njih da mi pojasne malo to. Jer ovaj spraj stvarno smrdi na alkohol, a ja ga jako dobro osjetim jer ga ne podnosim, pa ga i inace osjetim i u najmanjim kolicinama.

Malo mi je apsurdno da proizvod koji je namijenjen njezi i oporavku ostecene kose sadrzi sastojak koji ju nagriza, a jednako mi je tako tesko povjerovati i da ju taj alkohol mozda ne ostecuje.
merkatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 17:31   #2
Quote:
merkatina kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Dok sam susila kosu maloprije, napokon sam si malo porazmislila o tom alkoholu kojeg je pun ovaj sprej za kosu koji imam. Znam da kosa i alkohol ne idu zajedno , pa mi nije jasno to sad, eto.
Rijec je o Gliss Liquid silk repair + gloss treatment spreju, nebi ga kupila da ga nisam dobila uz 2 Gliss sampona ljetos koje sam do nedavno koristila, i zapravo ga u zadnje vrijeme tek po malo koristim, cisto da ga potrosim, tako da nisam primjetila (na srecu!) do sada neke posljedice alkohola u njemu.
Jako se osjeti, i, ako je vjerovati mojoj bivsoj profesorici da je sve sto zavrsava na -ol alkohol, onda ovaj sprej sadrzi alcohol denat., panthenol, citronellol, linalool.
Znam da postoje ljubiteljice kose nivo iznad mene koje se razumiju i u sastojke proizvoda, pa bi molila njih da mi pojasne malo to. Jer ovaj spraj stvarno smrdi na alkohol, a ja ga jako dobro osjetim jer ga ne podnosim, pa ga i inace osjetim i u najmanjim kolicinama.

Malo mi je apsurdno da proizvod koji je namijenjen njezi i oporavku ostecene kose sadrzi sastojak koji ju nagriza, a jednako mi je tako tesko povjerovati i da ju taj alkohol mozda ne ostecuje.

Ja sam jednom taj sprej slučajno kupila jer je bio na akciji u dm-u. Ali kada sam ga otvorila i pomirišala, toliko je smrdio na alkohol da ga se nisam usudila koristiti . Bacila sam ga
CoCoChanel05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 18:24   #3
Mene isto zanima kako alkohol kao sastojak utječe na kosu i koje vrste alkohola bi je mogle isušivati. Također sam u mnogim preparatima za njegu kose vidjela da su razni alkoholi vrlo visoko na listi (pa tako i na Balea mlijeku za suhu i oštećenu kosu), pa me zanima rade li možda takvi proizvodi više štete nego koristi ili mi previše paničarimo oko alkohola jer ga povezujemo sa onim medicinskim (kao nešto agresivno i isušujuće)?
__________________
Messing my mind, playing the game, trying stay calm, but becoming insane...
Gusfraba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 23:23   #4
Mislim da alkohol u tim proizvodima služi kao sredstvo koje daje sjaj, tj. otapa neke masne spojeve koji se onda lakše
disperziraju po kosi, pa onda kosa izgleda zdravije.
__________________
Volim Dečeca svoga
deya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 03:33   #5
Samo izgleda zdravije?
A da li to u konačnici ipak ošteti kosu iako na tim proizvodima piše hranjivi sprej ili sl.?
__________________
Zemljani
tiasara is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 11:15   #6
Quote:
merkatina kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Dok sam susila kosu maloprije, napokon sam si malo porazmislila o tom alkoholu kojeg je pun ovaj sprej za kosu koji imam. Znam da kosa i alkohol ne idu zajedno , pa mi nije jasno to sad, eto.
Rijec je o Gliss Liquid silk repair + gloss treatment spreju, nebi ga kupila da ga nisam dobila uz 2 Gliss sampona ljetos koje sam do nedavno koristila, i zapravo ga u zadnje vrijeme tek po malo koristim, cisto da ga potrosim, tako da nisam primjetila (na srecu!) do sada neke posljedice alkohola u njemu.
Jako se osjeti, i, ako je vjerovati mojoj bivsoj profesorici da je sve sto zavrsava na -ol alkohol, onda ovaj sprej sadrzi alcohol denat., panthenol, citronellol, linalool.
Znam da postoje ljubiteljice kose nivo iznad mene koje se razumiju i u sastojke proizvoda, pa bi molila njih da mi pojasne malo to. Jer ovaj spraj stvarno smrdi na alkohol, a ja ga jako dobro osjetim jer ga ne podnosim, pa ga i inace osjetim i u najmanjim kolicinama.

Malo mi je apsurdno da proizvod koji je namijenjen njezi i oporavku ostecene kose sadrzi sastojak koji ju nagriza, a jednako mi je tako tesko povjerovati i da ju taj alkohol mozda ne ostecuje.
Bez panike. Alkohol (i to ovaj alcohol denat.) u preparatima za kosu služi kako otapalo različitih lipidnih komponenti koje se ugrađuju u strukturu kose djelujući povoljno na njen sjaj. Uglavnom, to su manje koncentracije i nemaju štetan utjecaj na kosu. Druga je priča da kod osoba s osjetljivim vlasištem može izazvati iritacije vlasišta i perute... No, ako ste tako osjetljivi na alkohol, možete koristiti i proizvode bez alkohola (umjesto etanola sadrže više alkohole ili poliole kao solubilizatore-ukratko, isti šmarn, samo više košta).
A ovi ostali oli su spojevi s hidroksilnim skupinama, pa je tako pantenol vitamin B skupine (povoljno djeluje na kosu i vlasište), citronelol i linalol su mirisne komponente baze limuna...
profesionalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 01:40   #7
A ne znam, nije mi se ionako bas taj mali sprej pokazao korisnim... Vise ni sama ne znam sta mi je valjalo a sta ne...
merkatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 08:26   #8
Neki dan s bila u Mulleru i trazila sprej za zastitu od topline.Dakle izbor je uas.
Ima neki jeftini od 10-15 kn,i Syoss-ov koji sam jos prije koristila,ali sam htjela probat neki drugi.Naime Syoss sadrzi alcohol denat kao drugi sastojak i sad se bojim ucinka.
Da ga nastavim koristiti ili da kupim novi?
ayra21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 12:09   #9
Naruči si Kerastase nectar ili ciment thermique, to su najbolji zaštitnici od topline. Ja sam probala oba i sad više na ništa drugo ne pomišljam.
__________________
Breath Of Color
6ftunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 13:34   #10
Ja imam ovo...60kn,kupljeno u Mulleru. Piše da je bez alkohola.

http://www.velvet-bag.com/images/fra...texpert180.jpg
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 07:48   #11
Quote:
6ftunder kaže: Pogledaj post
Naruči si Kerastase nectar ili ciment thermique, to su najbolji zaštitnici od topline. Ja sam probala oba i sad više na ništa drugo ne pomišljam.
Gdje si to mogu naručiti?
ayra21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 13:43   #12
Alkohol u preparatima za kosu je u dobrom omjeru i šteta , isušivanje kose zabog samog alkohola je minimalna. Mnogo veči problem je feniranje i visoke temperature.
__________________
He can who thinks he can, and he can't who thinks he can't. This is an inexorable, indisputable law.
Kratka Kavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 22:54   #13
Kasnim 2 godine s odgovorom, ali mozda netko procita i nade mu se

Postoje dobri i losi alkoholi, a denat je defintivno u losim. Izbjegavam svaki proizvodi koji sadrzi denat, bilo da je to u njezi lica, kose, tijela...
prettyll is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:22.