Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala
Korisničko ime
Lozinka

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2013., 08:22   #1
LudaGlista
Registrirani korisnik

Registracija: May 2012.
Ne radi ekran na laptopu

Dobar dan dobri ljudi,
ne radi mi ekran na laptopu. Radi se o onom minijaturnom Acer Aspire One netbooku. Kada se spoji na eksterni monitor ili TV sve normalno radi osim ekrana. Kada se uperi svjetlost u ekran vide se ikonice pa sam pročitao na netu da bi problem mogao biti u pozadinskim lampicama.
Kada je spojen na eksterni monitor laptop se može zaklopiti, a da ne ode u hibernation. Nisam dirao power settings. Je li moguće da mi je otišao samo taj switch ili je ipak do lampica?
Pitam za savjet jer se bojm otići nepripremljen u servis. Nazovimo to lošim prijašnjim iskustvom.
LudaGlista is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 10:35   #2
moses
mudrac

moses Avatar

Registracija: Feb 2006.
Imam i ja sličan problem da ne otvaram novu temu, kupila sam preko ebaya zamjenski LCD ekran za zdrobljeni original na svom Acer Aspire One laptopu, kad sam ga spojila, slika ne ide preko čitavog monitora nego mi zauzima neke 3/4 ekrana, a po horizontali mi je podijeljena. Dok sam čekala pošiljku, laptop sam koristila preko eksternog, TV ekrana. Je li do toga ili sam naručila krivu stvar
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 11:15   #3
Fosna
Moderator

Fosna Avatar

Registracija: Jun 2005.
Sigurno je u lampi problem ako ti je mračan ekran.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 12:17   #4
redscro
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2009.
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Imam i ja sličan problem da ne otvaram novu temu, kupila sam preko ebaya zamjenski LCD ekran za zdrobljeni original na svom Acer Aspire One laptopu, kad sam ga spojila, slika ne ide preko čitavog monitora nego mi zauzima neke 3/4 ekrana, a po horizontali mi je podijeljena. Dok sam čekala pošiljku, laptop sam koristila preko eksternog, TV ekrana. Je li do toga ili sam naručila krivu stvar
Jesi li podesila rezoluciju ekrana na onu koja treba biti? Ako jesi, jesi li naručila ekran identične rezolucije kao što je bio stari? Ekran različite rezolucije se ne preporučuje jer postoje slučajevi kad je grafička u laptopima namještena za rad samo s određenom rezolucijom internog ekrana i ravna se isključivo prema njoj, tako da ako ugradiš ekran veće rezolucije, imaš prazan prostor, kao u tvom slučaju.
redscro is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 27.02.2013., 13:45   #5
moses
mudrac

moses Avatar

Registracija: Feb 2006.
Quote:
redscro kaže: Pogledaj post
Jesi li podesila rezoluciju ekrana na onu koja treba biti? Ako jesi, jesi li naručila ekran identične rezolucije kao što je bio stari? Ekran različite rezolucije se ne preporučuje jer postoje slučajevi kad je grafička u laptopima namještena za rad samo s određenom rezolucijom internog ekrana i ravna se isključivo prema njoj, tako da ako ugradiš ekran veće rezolucije, imaš prazan prostor, kao u tvom slučaju.
Podesila sam, samo slika na displeju postane veća unutar tih granica, ali i dalje je ostatak ekrana crn.
Naručila sam ekran jednake rezolucije

Evo link na sliku kako to izgleda

Zadnje uređivanje moses : 27.02.2013. at 14:06.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 19:32   #6
LudaGlista
Registrirani korisnik

Registracija: May 2012.
Ako je lampa u pitanju, jel skup popravak toga? Čisto da otprilike znam cifru.
LudaGlista is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 10:31   #7
redscro
Registrirani korisnik

Kupiš razbijen ekran s ispravnom lampom (za to ne daj više od 50ak kn) i odneseš sve u neki TV servis da to netko zamijeni. Koštat će ovisno o tome koliko majstor uzme sebi, ali ne bi trebalo ići preko 300kn sve skupa.

Samu lampu i nije neki problem zamijeniti, no problem je što se ekran može oštetiti u postupku, znam iz iskustva nažalost.
redscro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 21:29   #8
kiko3004
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2013.
Acer Aspire 5552

Ja imam kvar na Aceru Aspire 5552, display ne prikazuje ništa, a čuje se zvuk kako ulazi u Windowse. Molio bih nekoga ako zna šta bi moglo biti? Spajao sam na eksterni monitor, ali ni na njemu nema znakova života, da li je problem u matičnoj koja ima integriranu grafičku (Pew96 la-6552p)?
kiko3004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 12:38   #9
Fosna
Moderator

Fosna Avatar

Registracija: Jun 2005.
Ako nema slike ni na eksternom monitoru onda je u grafičkoj kartici problem.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 20:05   #10
lucco85
Registrirani korisnik

Quote:
kiko3004 kaže: Pogledaj post
Ja imam kvar na Aceru Aspire 5552, display ne prikazuje ništa, a čuje se zvuk kako ulazi u Windowse. Molio bih nekoga ako zna šta bi moglo biti? Spajao sam na eksterni monitor, ali ni na njemu nema znakova života, da li je problem u matičnoj koja ima integriranu grafičku (Pew96 la-6552p)?
Probaj s konbinacijom tipki FN i funkciska tipka na kojoj je nacrtan ekran.
Neće svaka ploča po defaultu dati sliku na vanjski ekran bez toga.
Platforma je bazirana na RS880m, što i je najčešći uzrok kvarova na tim platformama no obično se upali a neda sliku(neide u win,bios 00h,rst i clk signali prisutni). Ujedno isti Northbridge je zadužen i za grafički dio.
lucco85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 21:27   #11
mean-muscul
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2011.
Naime imam sličan problem! Imam Acer aspire 5542g i ne radi backlight....prvo sam mislio da je crknuo panel jer mi je isprva slika bila onako plava ko da se preljeva boja....a nakon toga nije uopće davao sliku....kada se spoji na eksterni preko vga ili hdmi radi bez problema

malo sam googlao i iz onoga što sam uspio pronaći sam uvidio da nije crknuo panel cijeli jer se na ekranu slabo vidi slika pod određenim kutom svijetlosti..... panel je inaće ccfl tako da neznam jel riknuo inverter ili lampa....

malo sam gledao na ebay-u i vidim da su lampa i inverter po 150 kn...a nisam nigdje našao da neko prodaje 15.6 razbijeni ekran

moje pitanje bi bilo dali neko prodaje te lampe i invertere u Zagrebu,pa da ne naručujem preko e-baya i ko bi to mogao povoljno zamijeniti i provjeriti koje je od toga ?
mean-muscul is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 22:03   #12
redscro
Registrirani korisnik

Quote:
mean-muscul kaže: Pogledaj post
moje pitanje bi bilo dali neko prodaje te lampe i invertere u Zagrebu,pa da ne naručujem preko e-baya i ko bi to mogao povoljno zamijeniti i provjeriti koje je od toga ?
Imam ti ja jedan 15.6" CCFL ekran s neispravnim panelom i ispravnom lampom. Odnosno prvo je bila neispravna lampa, pa sam promijenio lampu i pokvario panel. Lampa sad veselo svijetli, ali panel pokazuje samo sliku preko pola ekrana.

Ako si zainteresiran, javi se na PP, u četvrtak sam u ZG.
redscro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 19:25   #13
Jay1
Registrirani korisnik

Jay1 Avatar

Registracija: Jan 2010.
ekran na laptopu

Pozdrav!
vjerojatno ima dosta ovih tema koji mi trebaju, ali nisam naišao na konkretno moj problem...
na laptopu mi se ekran ne pali, baš ništa. računalo radi, cd/dvd uređaj vrti cd, ali ekran mrtav. ničega nema, potpuno crn, nema nikakvih znakova, niti na eksterni ne radi!
dali je problem u grafikoj ili mi je ekran riknuo ili što već....
jeli to česta pojava koja se dade riješiti ili moram na servis?
Hvala
Jay1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 22:11   #14
redscro
Registrirani korisnik

Grafička krepala. Ako je integrirana ili sastavni dio ploče, potrebna je zamjena MBO, ako je zaseban modul onda može i zamjena same kartice. Servis u svakom slučaju.
redscro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 20:35   #15
lucco85
Registrirani korisnik

Quote:
Jay1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
vjerojatno ima dosta ovih tema koji mi trebaju, ali nisam naišao na konkretno moj problem...
na laptopu mi se ekran ne pali, baš ništa. računalo radi, cd/dvd uređaj vrti cd, ali ekran mrtav. ničega nema, potpuno crn, nema nikakvih znakova, niti na eksterni ne radi!
dali je problem u grafikoj ili mi je ekran riknuo ili što već....
jeli to česta pojava koja se dade riješiti ili moram na servis?
Hvala
Postoji velik broj kvarova koji će rezultirati s ovakvim simptomima.
Nažalost u većini slučajeva je problem u matičnj ploči. U tom slučaju servis
Ostali dio se može provjeriti bez servisa, ram,disk,cd,wifi.
Model laptopa je?
lucco85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 13:30   #16
djontra
Registrirani korisnik

Registracija: Aug 2008.
Question Servis - zamjena grafičke na laptopu Acer Aspire 5552G

Pozdrav,

Simptomi: BSOD. Nakon n puta paljenja i gašenja, laptop se upali i sve radi.
Ostalo: spajanje na vanjski ekran bezuspješno; laptop otvoren i otprašen; HDD/RAM nisu provjeravani jer očito sve funkcionira, kad hoće.

Dijagnoza: neispravna grafička na matičnoj. Samo kontakti i/ili grafički čip.

Garancija je istekla. Pošto tražim koliko-toliko trajno rješenje, odlučio sam dati na servis u http://www.zagit.hr/. Eto malo info za raju: šalju na servis u Mađarskoj, što traje nešto duže, ali je kvalitetnije od ostalih servisa u ZG (MR servis, Zel Cos), jer ne rade samo nanovo lemljenje kontakata, već mijenjaju čitav grafički čip. Garancija nakon toga: 6 mj.

Zanimaju me iskustva sa njihovim servisom tog tipa. Ako su za isti model laptopa, tim bolje.

Hvala!
djontra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 16:29   #17
ho-me
Registrirani korisnik

Registracija: Jun 2014.
Pomagajte. Laptop je HP ProBook 4520s, a ekran izgleda ovako. Spojio sam na vanjski monitor i sve radi normalno tako da graficka nije. E sad kako ja radim nesto na vanjskom monitoru tako se i slika na laptopu mijenja. Jel problem u ekranu ili flat kablu? Ili eventualno nesto trece?
http://imgur.com/OhpBoHW
http://imgur.com/2d46uiQ
http://imgur.com/LBbGcft
ho-me is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 17:56   #18
redscro
Registrirani korisnik

Tako izgleda kad LCD panel crkne. Iako postoji mala mogućnost da je kakav kabel, kladio bih se na ekran.
redscro is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja