Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija i telefonija > Windows Phone
Korisničko ime
Lozinka

Windows Phone Mobiteli pokretani Windows Phone OS-om

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2013., 09:43   #1
Kaname
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2012.
Nokia Lumia 520

Nokia lumia 520

specifikacije:http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_520-5322.php
low end uređaj, 139 dolara.

Zadnje uređivanje assassin : 11.03.2013. at 13:46. Reason: Premještena 720 u zasebnu temu
Kaname is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 02:54   #2
jabučni ocat
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2012.
Quote:
Kaname kaže: Pogledaj post
low end uređaj, 139 dolara.
pa ovo mi izgleda i bolje nego 620
IPS, veći ekran, ...
jabučni ocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 11:40   #3
Cornshucker
Windfucker

Cornshucker Avatar

Registracija: Nov 2011.
Quote:
jabučni ocat kaže: Pogledaj post
pa ovo mi izgleda i bolje nego 620
IPS, veći ekran, ...
Da, ali nema flash niti prednju kameru.
Old 12.03.2013., 16:49   #4
jabučni ocat
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2012.
Pa dobro za tolko nižu cijenu se može preživit. jedno pitanje općenito o tim novijim lumiama, jel ona odma otvara doc,docx,pdf iz file managera ili se treba otić u office pa tam otvorit? i jel dolazi offline navigacijski softver ili barem ima besplatno za skinut (znači da ne radi nikakav promet na internet)? Po mogućnosti karte čitave europe
jabučni ocat is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 09.05.2013., 10:09   #5
volverine
Registrirani korisnik

Registracija: Jun 2009.
kad ce doc ovo zlo u lijepu, ma prelijepu nasu?
volverine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 04:00   #6
The Imp
True politician

The Imp Avatar

Registracija: May 2012.
Quote:
jabučni ocat kaže: Pogledaj post
Pa dobro za tolko nižu cijenu se može preživit. jedno pitanje općenito o tim novijim lumiama, jel ona odma otvara doc,docx,pdf iz file managera ili se treba otić u office pa tam otvorit? i jel dolazi offline navigacijski softver ili barem ima besplatno za skinut (znači da ne radi nikakav promet na internet)? Po mogućnosti karte čitave europe
Windows Phone 8 nema File Manager. Dokumente otvaraš direktno iz Office-a, neovisno jesu li spremljeni na tvom mobitelu, SD kartici ili SkyDrive-u.

Nokijine mape (HERE maps) možeš skinuti za pojedinačne zemlje i koristiti offline.
Old 24.05.2013., 12:10   #7
Bizarro
bizarro

Registracija: Feb 2010.
Nokia Lumia 520: opširna recenzija http://mob.hr/nokia-lumia-520-recenzija/
Bizarro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 15:45   #8
The Imp
True politician

The Imp Avatar

Definitivni best buy u VIP-u. Mobitel koji glatko radi sa svojim OS i velikom većinom aplikacija, a toliko niske cijene. Nadam se da će i kod nas polučiti veliki uspjeh kao na svjetskoj razini.
Old 18.08.2013., 14:03   #9
Warpig
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2010.
pitanje samo...kad odem u settings/audio i kad to otvorim piše samo enhancements...čemu to služi? nije mi jasno...može se otvorit a zapravo se nemože ništa s tim...
Warpig is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 15:54   #10
The Imp
True politician

The Imp Avatar

Lumia 520 ne podržava equiliser i još neke sitnice u sklopu Settings/Audio, a koje se dobiju s GDR2 updateom OS-a i Amber firmware updateom od Nokie.

Zato na svom uređaju ne možeš ništa s tim.

Zadnje uređivanje assassin : 18.08.2013. at 20:31. Reason: Maknut nepotreban citat
The Imp is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 15:58   #11
Warpig
Registrirani korisnik

piše na GSM areni da je moguć update na WP8 Amber...ali s obizirom da sam tek kupio mobitel, ni neznam kad izlazi kakav update

Zadnje uređivanje assassin : 18.08.2013. at 20:31. Reason: Maknut nepotreban citat
Warpig is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 16:28   #12
Li Nalas
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2010.
Jel ima netko Lumiu 520? Zanimaju me dojmovi jer ova cijena je stvarno jako povoljna, a prema onome što čitam, mobitel je skroz OK.
Li Nalas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 16:39   #13
The Imp
True politician

The Imp Avatar

Quote:
Warpig kaže: Pogledaj post
piše na GSM areni da je moguć update na WP8 Amber...ali s obizirom da sam tek kupio mobitel, ni neznam kad izlazi kakav update
Ma update je moguć i dobit ćeš ga na svoj uređaj ako već nisi, ali ove audio feature tvoj uređaj ne podržava, zato ne možeš tu ništa mijenjati.

Quote:
Li Nalas kaže: Pogledaj post
Jel ima netko Lumiu 520? Zanimaju me dojmovi jer ova cijena je stvarno jako povoljna, a prema onome što čitam, mobitel je skroz OK.
Procesorom, grafikom i radnom memorijom to je isti mobitel kao Lumia 720 koja košta 2400 kn u Hrvatskoj. Također, radi se o najprodavanijoj seriji Lumie u svijetu, baš zato jer je mobitel best-buy.

U odnosu na 720, koja slovi za jako kvalitetnu i popularnu Lumiu, 520 nema bljeskalicu, prednju kameru, ClearBlack tehnologiju zaslona (crna boja nije jako duboka nego malo ispranija, nešto kao na Xperia uređajima) i kompas. "Jezgra" im je identična, a ona jako dobro vrti WP8 i zato su 520, 620 i 720 najprodavanije Lumie u svijetu.

Dakle, za 1100 kn dobijaš mobitel koji glatko radi, koji je u svemu (osim po kameri) al pari recimo HTC 8s (s tim da 520 ima čak duplo više memorije, 8 GB u odnosu na HTC-ovih 4), a koji je bio dosta skuplji kad je tek stigao u Hrvatsku. Dobijaš i Nokia aplikacije (super mape i navigaciju) te 7 GB prostora na SkyDrive-u.

Zadnje uređivanje assassin : 18.08.2013. at 20:31. Reason: Spojeno
The Imp is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 14:46   #14
Warpig
Registrirani korisnik

baterija mi je nekak čudna...brightnes mi je na low, location mi je isključen, wifi isto...obavio sam dva poziva možda sam sve skupa 10 min imo mobitel u rukama i baterija je na 80%...nekak mi se to ne sviđa...
Warpig is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 17:33   #15
Li Nalas
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2010.
Da, to zvuči čudno, ali to bi značilo da bi bateriju ispraznio za 1 sat razgovora. Kako si inače zadovoljan s telefonom?
Li Nalas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 19:09   #16
Warpig
Registrirani korisnik

pa zadovoljan sam po svemu...ok treba mi malo da se naviknem na WP, nakon Androida i iOS-a, ali sve u svemu mobitel ko mobitel samo kaj radi na windowse...istina da mu fale neke stvari tipa file manager, možda malo jednostavnije opcije/više opcija za prilagodbu ekrana,tonova...npr. stišate zvuk media playera/igrica/općenito aplikacija i automatski se stišava zvuk dojave poziva, memorija unutarnja...od 8 GB 4,6 (otprilike) je prazno za korištenje, dalje kad dodate račune (facebook, e-mail,nokia acc.) možete ih vidjet ali nigdje nema remove acc. stvarno ima sitnica koje fale ili nisu potpune ali daleko od toga, uređaj jako dobro izgleda, stvarno dobro radi i uz tu cijenu koju ima oko 1600kn (ja sam ga dobio za 338kn uz produljenje ugovora u T-Mobileu) definitivno ne izgleda jefitno. jedino mi je ta baterija nekak čudna...možda se nije još konfigurirala baterija (ak se tak kaže) 3 puta sam ga punio od kad ga imam, jednostavno mi se čini da se prebrzo prazni...znaći jedini minusi : manjak opcija, pa to sa stišavanjem zvuka,dostupna unutranja mememorija i baterija za koju mislim da je najveći problem...to je to ukratko kolko sam uspio primjetit...
Warpig is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 21:04   #17
Lex Luthor
Registrirani korisnik

Lex Luthor Avatar

Registracija: Jan 2010.
Mugen je izbacio jaču bateriju, skupa je ali barem znaš što kupuješ
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 00:50   #18
UltraHardcore
Hardcore Maniac

Registracija: Jul 2009.
Kakve gluposti. Equilizer je na svim WP8 uređajima neovisno o tome dal imali GDR2 ili ne. Ja još nemam GDR2 (izlazi krajem mjeseca), a imam Equilizer. Samo je kod njega stvar kaj ga se može koristiti tek kada se u njega stave slušalice.
UltraHardcore is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 08:57   #19
Warpig
Registrirani korisnik

nebi baš reko...uključim slušalice i ništ se ne dogodi...neznam na kojem to mobitelu imaš EQ. jer ja na lumiji 520 nemam...
Warpig is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 09:49   #20
akoj
lijevo smetalo

akoj Avatar

Registracija: Nov 2009.
Budući da se radi o L520 - to će biti omogućeno nakon update-a.
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja