Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje
Korisničko ime
Lozinka

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Dječje zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2009., 22:39   #181
flow-master
Registrirani korisnik

flow-master Avatar

Registracija: Apr 2007.
Nakon četiri (ili čak pet) čupanja mogu samo reći što sam naučio...

Svako dodatno čupanje samo pogoršava situaciju. Korijen tj. bazu nokta taj kirurški zahvat dosta promijeni tako da nokat svaki put raste u drugačijem smjeru što naravno nije poželjno.
Što se tiče pedikera, samo sam jednom bio kod njih pri početku problema, no kod mene to baš i nije imalo neki efekt jer je samo bio odstranjen taj djelić nokta +malo garamicina no stvari su se ubrzo vratile na staro, tako da o med. pedikera stvarno malo mogu reći, ali sigurno pomažu kada je problem još svjež...
Namakanje nogu je dosta važno, nokat tako omekša i takav je lakši za neke manje kućne tretmane... Od svih otopina koje sam koristio shvatio sam ovo;hipermangan možda dezinficira natečeno područje, no kod mene bi se samo obojalo stopalo i nokat, a upaljeno meso možda čak i dodatno nateklo no to sam primjenjivao samo prije prva dva čupanja... Kasnije sam odustao od toga i počeo koristiti otopinu soli i vode, a kasnije sam u to dodao i sapun(tekući ili obični), a dobar efekt ima i samo sapun u vodi...
Inače i dok ovo pišem, imam problema s noktom, a on traje točno zadnje dvije godine u kojima nisam posjetio niti doktora niti pedikera (što je poprilično glupo i riskantno i to nitko ne bi trebao raditi) zato što sam iz iskustva znao što me očekuje i da tako mogu u nedogled...
Kroz te dvije godine bol sam kontrolirao povremenim rezanjem bolnog vrška i koje namakanje no to je sve bilo poprilično aljkavo a i ta bol je kroz sve ove godine postala čak i neka navika...
Prije malo više od pola godine odlučio sam više pažnje posvetiti problemu i sada se stvari konačno primiču sretnijem završetku...
Ugl. nokat sam barem 2-3 puta tjedno namakao po sat-dva u toploj (ne vrućoj) vodi+sapun (nekad i +sol). Nakon namakanja i ispiranja nokat bi vatom i hidrogenom (H2O2) očistio i uz osnovni dio seta za njegu noktiju izvršavao mali zahvat. Naravno sav je pribor bio steriliziran alkoholom...
Uzeo bi komadić vate i oblikovao kuglicu promjera koji milimetar i najpogodnijim alatom iz pribora (u mom slučaju škarice sa tupim vrhom, nikako ne ošrim), taj komadić gurnuo pod nokat što bliže dijelu koji boli, ali nikad da nakon toga prst još više boli, nego jednostavno da taj komadić vate tamo stabilno stoji i da se do slijedećeg mijenjenja ne pomiče.
Nakon što bi taj komadić vate stavio na njegovo idealno mjesto, na prst bi stavio zavoj ( tj. dio komprese koju bi prerezao po pola ili koliko već odgovara) i omotao onim medicinskim selotejpom.
Nakon svakog namakanja (3-4 dana) cijeli postupak bi ponavljao, samo što je s vremenom komadić vate postajo veći i sve se više pomalo pomicao u stranu, prema dijelu gdje nokat bode meso (staru bih vatu naravno micao prije namakanja...).
Sada mi je nokat potpuno izoliran od mesa i lagano čekam da nokat izraste i još se više osamostali
Inače nokat mi je urastao na obje strane prsta, no sa tom vatom sada prst mogu stisnuti šakom i ne osjećam nimalo boli.
Oteklina se smanjila u velikoj mjeri, no u nešto manjoj nego što se smanjila bol pa ovim putem također i pitam zna li netko način za smanjenje toga...
U ovom dugom vremenu bilo je svačega, a jednom je čak došlo do toga da je nokat probio vrh prsta! Negdje oko pola centimetra od nokta u mesu je bila malena probijena rupa, pa mislim da je čak i to bila prekretnica.
Pa evo, što mislim da je važno je to da u svakom slučaju i svakoj prilici prst bude izoliran nekim sterilnim zavojem, da se noga redovno namače i čisti uz široku obuću što ljudi koji imaju taj problem ionako znaju
Meni je ovo (nakon mislim 7 godina) pomoglo i ovo preporučujem ljudima koji se i sami godinama muče s tim ozbiljnim problemom.
Kako je ovo samo post na forumu u svakom slučajuje pitajte svoga doktora ili pedikera za njihovo mišljenje ili savjet, a ako nemate nekih ozbiljnijih iskustava odmah krenite pedikeru i počnite to na vrijeme rješavati.
Nadam se da sam bio od pomoći i ako netko zna odgovor na ono pitanje o oteklinama koje sam postavio negdje u ovom omanjem romanu unaprijed se zahvaljujem.
flow-master is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 20:01   #182
mazgov
bannaned

mazgov Avatar

Registracija: Dec 2007.
Quote:
flow-master kaže: Pogledaj post

Uzeo bi komadić vate i oblikovao kuglicu promjera koji milimetar i najpogodnijim alatom iz pribora (u mom slučaju škarice sa tupim vrhom, nikako ne ošrim), taj komadić gurnuo pod nokat što bliže dijelu koji boli, ali nikad da nakon toga prst još više boli, nego jednostavno da taj komadić vate tamo stabilno stoji i da se do slijedećeg mijenjenja ne pomiče.
Nakon što bi taj komadić vate stavio na njegovo idealno mjesto, na prst bi stavio zavoj ( tj. dio komprese koju bi prerezao po pola ili koliko već odgovara) i omotao onim medicinskim selotejpom.
Nakon svakog namakanja (3-4 dana) cijeli postupak bi ponavljao, samo što je s vremenom komadić vate postajo veći i sve se više pomalo pomicao u stranu, prema dijelu gdje nokat bode meso (staru bih vatu naravno micao prije namakanja...).
Sada mi je nokat potpuno izoliran od mesa i lagano čekam da nokat izraste i još se više osamostali

.
to je jedan od kvalitetniji načina za riješiti urastao nokat , s tim da se komadići gaze (vate) prethodno namoče u povidon jodid mast i s tim se lakše uguraju između nokta i mesa

jedan od načina ali uz naravno svakodnevnu higijenu ukoliko je nokat urastao i izazvao infekciju , dakle nokat od korjena pa prema naprijed po sredini u širini cck-a jedan centimetar stanjiti sa skalperom , povlačiti skalper i skidati površinu nokta malo p malo sve dok ga se ne stanji na debljinu papira , ništa naravno n boli , nokat se rastom povlači prema sredini i tako izvlači krajeve urasle u meso, vrijedi probati
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 14:08   #183
kusrach
dije

Registracija: Sep 2007.
kao klincu, dok sam trenirao košarku, urastao mi je nokat (lijeve noge palac). došlo je dotle da sam trebao otići na operativni zahvat koji je užasno bolan i sranje totalno....mlad, sportaš, pemalo lokalne anestezije blablabla.
uglavnom, nije dobro odrađeno bilo od strane kasapina, pa mi je ponovno urastao.
nakon toga su mi ostrugali sve, i sad mi raste nešto nalik na kopito.......ružno, sramotno....sakrivam stalno.
što se tiče drugog nokta, mislim palca druge noge, s njim se nikada ništa nije dogodilo.
nakon drugog zahvata preporučeno mi je bilo taj zdravi rezati u obrnuti poluluk i objašnjeno od strane stručnjaka da nokat raste tamo gdje ga režeš.
dakle obrnuti luk od onog kakvim uobičajeno svi rešu. najtanji na sredini, najviše ima na krajevima.
i sve u redu.
kusrach is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 19:38   #184
flečer
Registrirani korisnik

flečer Avatar

Registracija: Feb 2009.
ahm...cupanje noktiju,joj

pa ovako-prije par mjeseci(tocnije za novu godinu) otiso sam igrat nogomet,al nisam imao tenisice,kako nisam htio igrati u svojim full skupim ultra novim tenisicama(ajme koja sam ja budala), uzeo sam dva broja manje tenisice od svog ujaka-i mozete pogodit rezultat nokti na oba palca su pocrnili,ja nisam otisao doktoru i sad su se vec osusili i poceli otpadat sami,novi nokti su vec poceli rast.

i sad ja vas pitam - koliko je to cupanje noktiju bolno?(pitam iako znam...)
i kako se to radi?(pitam jer neznam)

edit: za koliko vremena se poslije operacije ponovno moze normalno hodati?
Advertisement

Advertisement
Sponsored links

Old 16.04.2009., 22:13   #185
chivu
Registrirani korisnik

Registracija: Aug 2008.
Quote:
flečer kaže: Pogledaj post
pa ovako-prije par mjeseci(tocnije za novu godinu) otiso sam igrat nogomet,al nisam imao tenisice,kako nisam htio igrati u svojim full skupim ultra novim tenisicama(ajme koja sam ja budala), uzeo sam dva broja manje tenisice od svog ujaka-i mozete pogodit rezultat nokti na oba palca su pocrnili,ja nisam otisao doktoru i sad su se vec osusili i poceli otpadat sami,novi nokti su vec poceli rast.

i sad ja vas pitam - koliko je to cupanje noktiju bolno?(pitam iako znam...)
i kako se to radi?(pitam jer neznam)

edit: za koliko vremena se poslije operacije ponovno moze normalno hodati?
znam da je frend dobio 2 inekcije da mu utrne palac al ipak je gadno bolilo.. treba malo stisnit zube
chivu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 15:03   #186
Phoebos Apollon
Registrirani korisnik

Registracija: Jun 2008.
I ja sam proživio pakao, 2 operacije.
Boli jako. ZaštO? Zato što su naši doktori nesposobni i jer mi nisu sredili infekciju (to znači da prije trebaš popiti dozu lijekova, jer inače injekcije ne djeluju, pa se osjećaš ko da te kolju). Ali ako tu dozu popiješ, i smiriš ranu, operacija je bezbolna (osim ako te nije strah inekcije od pola metra koju ti zabode pola metra u nogu)...
Pođi na savjet u privatnog doktora, pa u bolnicu... Tako ćeš znati na čemu si.
Phoebos Apollon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 15:09   #187
Zeleni ninja
Nježni Divljak

Zeleni ninja Avatar

Registracija: Feb 2008.
Quote:
Apolon.17 kaže: Pogledaj post
Boli jako. ZaštO? Zato što su naši doktori nesposobni i jer mi nisu sredili infekciju (to znači da prije trebaš popiti dozu lijekova, jer inače injekcije ne djeluju, pa se osjećaš ko da te kolju). Ali ako tu dozu popiješ, i smiriš ranu, operacija je bezbolna (osim ako te nije strah inekcije od pola metra koju ti zabode pola metra u nogu)...
Tebe je to, prijatelju bolilo jer ti nisu dali anesteziju kako spada ili nisu pričekali da prodjeluje.
Kod čupanja nokta jedino što boli je davanje anestetika, sam zahvat je bezbolan. I nema nikakve veze s upalom.
Rana zna boliti nakon što popusti anestezija, ali uz nekakvu tbl. protiv bolova ne bi trebalo biti problema.
A što se tiče hoda, u nekekvim komotnim šlapama ili natikačama može se bez problema hodati već za dan-dva.
Zeleni ninja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 15:46   #188
lahor
triple libra

lahor Avatar

Registracija: Dec 2002.
I meni se to prije par godina dogodilo, nisam išla na nikakvo čupanje već kako bi se odvajalo od podloge sam uklanjala škaricama. Najnormalnije su mi izrasli novi nokti, a kako su oni napredovali, tako bih ja skidala ovaj mrtvi, poluotpali nokat. Gadno je bilo kad bi zapeo za čarapu, ali to sam riješavala lijepljenjem flastera.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 17:59   #189
luna_86
Registrirani korisnik

luna_86 Avatar

Registracija: Sep 2008.
ne dajte da vam cupaju samo pola nokta, evo meni sada na palcu noge umjesto jednog nokta rasu dva i izgleda komaa
luna_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 12:16   #190
TamoNeko
Registrirani korisnik

TamoNeko Avatar

Registracija: Apr 2009.
Čitala sam sve ovo kada sam i ja imala problema, pokušavajući odlučiti da li ići pedikeru ili hirurgu. Kontaktirala sam tri hirurga i svi su mi rekli da se nokat mora čupati (patila sam se sa uraslim zagnojenim i nadasve bolnim noktom ravno godinu dana) ali da bi problem mogla biti ta infekcija koja je uveliko zahvatila prst. Pediker nije htio ni da čuje, a kamoli da preuzme odgovornost za takav zahvat pa sam nastavila potragu jer uopšte nisam bila za opciju čupanja cijelog nokta! I onda sam našla hirurga-ortopeda koji također ne želi da čuje za čupanje kompletnog nokta jer kaže da to samo trenutno rješava problem. Ono što je on meni uradio bilo je da je izvršio 15-minutnu operaciju u kojoj je uklonio urasli dio (koji je baš bio povelik) i dio nokta zajedno sa korjenom. E caka i jeste upravo u uklanjanju korjena jer kada nema korjena nokat više ne može ni da raste. Tako ja sada imam nokat, ali nema samo nekih 2 milimetra koja su urastala u meso. Što se tiče boli, bukvalno boli 24 sata, nakon tog jednog dana normalno se može hodati, a konci se uklone nakon 5 dana i više nikada nemaš problema sa urastanjem: Ja sam uradila operaciju prije godinu i kada sam nosila sandale ljeti niko nije ni primjetio da sam imala bilo kakvu operaciju. A vjerujte-bila sam prevelika kukavica da to uradim, ali sada mi je i više nego drago jer za 24 sata boli isplatilo se stostruko. Plus više se ne brinem da li ću dobiti sepsu što je bila realna prijetnnja,niti šta mogu obući na noge! Preporučila bih svakome da se na operaciju odluči što prije jer fakat nije kao čupanje cijelog nokta, manje boli, trajno uklanja problem i estetski je ljepše...
TamoNeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 14:40   #191
blackbetty
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2009.
Smile

Evo da i ja napišem svoje iskustvo. Ja sam čupala nokat već 2 puta. Prije 3 godine na lijevoj, a jučer na desnoj nozi, jer mi je bio urastao i sve mi se upalilo. Te operacije, koje bi ja rađe nazvala kratkim zahvatom, uopće ne bole, dobiješ lokalnu anesteziju i prst ti utrne, tako da te i netko čekićem lupa ništa ne bi osjetio. Cijeli je zahvat gotov za pet minuta, a anestezija ti traje još koji sat. Nakon popuštanja anestezije NE BOLI, već samo pecka, ništa strašno. Strašniji mi je ovaj zavoj koji moram nosit nekoliko dana
blackbetty is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 16:48   #192
eMeM
Registrirani korisnik

eMeM Avatar

Registracija: Sep 2008.
Hmmm evo i ja u posljednjih mjesec dana imam neki problem nazvah neki jer nemam pojma o čemu je riječ i što da radim išla sam prije mora kod pedikera, nakon nekog određenog vremena primjetila sam da mi se na oba dva palca na nogama nokti kao odvajaju od mesa i to je pri vrhu u uglu, nakon par dana su mi se zagnojili, pošto sam bila na moru nosila sam japanke jer nisam mogla ništa drugo nositi od bolova, gnoj sam kako bi rekla istiskala i kontam da mi je morska voda pomogla, ali eto palčevi me još uvijek bole, nema gnoja ali i dalje mi se nokat odvaja dok raste! Pomislila sam da je možda riječ o gljivicama koje sam mooožda dobila kod pedikera ili nemam pojma o čemu je riječ???
eMeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 11:26   #193
BobicaBo
žena - majka - kraljica

BobicaBo Avatar

Registracija: Mar 2010.
pitanje administratoru!

smije il se ovdje reklamirati ODLIČNU pedikerku koja mi je jutros spasila nokat, riješila me bolova i konačno pomogla?

Nakon trudnoće i naticanja nogu, nokat je počeo urastati u meso, gnojiti i boliti. dva mjeseca ispiranja u hipermanganu nisu napravila ništa - dok nije ekipa na Rebru - čupnula tj operirala nokat - parcijalno rezanje se to zove je mislim ! komad nokta po dužini su izrezali i briga njih kako će to sada rasti!
8 mjeseci kasnije nokat raste ali taj ćošak/špica od reza reže u meso i boli i prije tri dana krene gnojiti!
danas ujutro je to jedna mlada prekrasna pedikerka - medicinska pedikerka - a ne kozmetičarka! riješila!
Cura zna šta radi i mene više ne boli!
Kontrola za 7 dana!
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 22:52   #194
BobicaBo
žena - majka - kraljica

BobicaBo Avatar

znači može?

danas je bila kontrola - ali i prije kontrole sam ja znala da je moj nokat dobro a prst još bolje!
ja sam stvarno htjela sačuvati nokat i čekala sam da izraste da ga režem ravno i namakala u toploj vodi i slanoj vodi i svašta - ali kad ne ide , onda ne ide!

e ova cura ga je ispedikirala i sad je zakon
izrezala je sve ono što je smetalo i diralo kožu prsta, dezinficirala, namazala antibiotikom i stvarno si je dala truda
i druge je nokte istretirala ali njima nije ništa bilo!
a sve to za 100 kn!
neće mi ga više nitko čupati!

svi koji imate problema - toplo preporučam Marinu - studio Royal, Središće, Novi Zagreb
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 09:26   #195
Georgia_6
Registrirani korisnik

Georgia_6 Avatar

Registracija: Jan 2009.
samo jedan kratki post utjehe svima koji moraju čupati nokte.. koliko god zvučalo JEZIVO i ODVRATNO i BOLNO... : moja frendica je prije par godina morala čupat nokat na palcu nožnom, usrala se... dali su joj 3 injekcije anestezije u palac - odozdo, i s bočnih strana, uzeli klješta, ona okrenula glavu, doktor obavio neljudski čin , ona niš nije osjetila, zamotao joj i dao neku mast, furala je japanke par mjeseci nakon toga (bilo je ljeto taman) i nokat joj je bez problema opet narastao i danas nema nikakvih problema.

najbitniji savjet za ubuduće jest rezati nokte RAVNO.. s lijeva na desno... ili što je moguće manje zadirat pod kutem u meso... osim u ekstremnim slučajevima kad je riječ o tom navodnom korijenu..
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 15:08   #196
BobicaBo
žena - majka - kraljica

BobicaBo Avatar

Istina - čupanje nokta NIŠTA NE BOLI , stvarno je za čas gotovo i ideš doma
ali BOOOOOOOOOLIIIIIIIIII drugi i treći dan za poluditi!
Ja sam lakše preživjela porod nego dva dana nakon čupanja nokta - bez šale!

i sad kad je rastao - nisam ništa rezala - jer tu nije ni bilo nokta, ali onaj novi dio je opet krenuo u meso!
Blago tovjoj frendici kojoj je to kasnije sve zaraslo i novi nokat narastao!
jel to bilo cijelo čupanje ili pracijalno?
meni su samo dio nokta izrezali - tako da je sad taj novi dio opet rastao u meso i radio novi gnoj i problem - dok nije teta Marina to riješila!

ja bi volila da nisam morala na pedikluru - jer tu nema inekcije, nokat je bio upaljen, a ona je rovala pincetom , nekim nožićima i ... dalje nisam gledala!
ali kad jesam , sretna sam da je super prošlo!
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 23:43   #197
Dodge-167
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2009.
Evo i ja imam problem sa uraslim noktom na desnom palcu na desnoj strani, ima mala izbocina s koje se kao da se ljusti koza, pokusavao sam ja taj urasli nokat srediti ali mi nije islo, vec godinu dana se zaje**vam s tim, sada neznam dal da idem kod pedikera ili kod privatnog kirurga? I najvise sto me strasi je to sto stalno spominjate "CUPANJE" noktiju, sta to ustvari znaci? sta ti cijeli nokat odstrane ili?
A i kada bi to odstranili dali bi nokat opet narasao? Jel sam ja dosta sramezljiv kad su u pitanju stopala, a kad bi makli nokat vise nikad u zivotu nebi nosio japanke ... I jos treniram tenis i taj nokat me stvarno ubija...
E, jos jedno pitanje, ako budem isao na operaciju, kolko dana bi trebao mirovati i kako bi isao u skolu kada ne bi mogao obuci tenisice? sta bi morao cekati da mi to skroz zacijeli ili?
Kada bi isao kod pedikera, sta to ne boli? kolko vidim svima je super prosao zahvat kod pedikera i niko ne prica o boli...

Zadnje uređivanje Dodge-167 : 25.03.2010. at 23:49.
Dodge-167 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 21:11   #198
Mican
Registrirani korisnik

Registracija: Aug 2007.
Ja se riješio muke

I ja sam imao taj problem, negdje sa 17 godina. Na obje noge. Kao klinci smo igrali nešto kao rugby, prijatelji mi se naskakali po prstima pa su mi se raskrvarila oba palca. Mic po mic, i nokti počeli rasti u meso. Meso se zagnojilo i počelo lagano bujati. Po kući sam hodao u čarapama, nokte mazao nečim , zamatao, i stavr bi se lagano smirila sve dok opet nije trebalo obuć cipele i krenut u školu. Pa ono, kao nije mi ništa pa ja pametan idem i na tjelesni, a poslije toga još gore. Onda sam počeo hodati na vanjskoj strani stopala jer je bolilo ko vrag. tako sam se mučio jedno pola godine i na kraju otišao pedikeru. On(a) kaže da je to već toliko uznapredovalo i da moram kod kirurga. naletio sam na tipa koji je imao navodno neku svoju metodu (??) kod koje nije "čupao nokat" već bi odstranio samo dio nokta (možda 1/5) s one strane koja je urasla (jer tako kasnije navodno puno manje boli), ali istovremeno u toj širini izreže i korijen nokta tako da u tom djelu više ne raste. Meni je izrezao i dio divljeg mesa tako da mi je sada palac malo uži nego što je bio prije (ali i ljepši ). Radio je u lokalnoj anesteziji, jedno tri pikice u prst. Bolilo me ko sto vragova. Dvije sestre su me držale da ne padnem sa stola. Ne znam da li tako boli zbog toga što u prstu ima dosta živaca ili je mene zbog dugotrajne upale sve živo bolilo i bez pikanja. nakon popuštanja anestetika pulsirajuća bol i jedna noć nespavanja. Nakon 10-ak dana u bolnici i svakodnevnog previjanja otišao doma. Postupno se bol smirivala i nakon mjesec-dva počeo normalno hodati. Samo se stopalo već deformiralo. jedino me još više godina nakon operacije, kada bi mi bilo zima na stopala, znalo boliti mjesto uboda igle.

Zapravo sam samo htio spomenuti ovu metodu parcijalnog izrezivanja. Taj kirurg je rekao da kod "običnog" čupanja nokta postoji šansa da nokat ponovno uraste. Kod ove njegove metode nema šanse. Naime, ja i danas, ako hoću, mogu taj bočni dio nokta odvojiti od mesa. dakle, nije srastao i ne može urasti !! Fenomenalno. A upoće se ne vidi jer nokat lijepo ide uz meso. Napatio sam se ko Isus na križu, ali što je tip dobro izrezao . . ..

Važno: Nokti na rukama se režu u krug, a nokti na nogama RAVNO !!!!
Mican is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 21:18   #199
Mican
Registrirani korisnik

Quote:
BobicaBo kaže: Pogledaj post
Istina - čupanje nokta NIŠTA NE BOLI , stvarno je za čas gotovo i ideš doma
ali BOOOOOOOOOLIIIIIIIIII drugi i treći dan za poluditi!
Ja sam lakše preživjela porod nego dva dana nakon čupanja nokta - bez šale!

i sad kad je rastao - nisam ništa rezala - jer tu nije ni bilo nokta, ali onaj novi dio je opet krenuo u meso!
Blago tovjoj frendici kojoj je to kasnije sve zaraslo i novi nokat narastao!
jel to bilo cijelo čupanje ili pracijalno?
meni su samo dio nokta izrezali - tako da je sad taj novi dio opet rastao u meso i radio novi gnoj i problem - dok nije teta Marina to riješila!

ja bi volila da nisam morala na pedikluru - jer tu nema inekcije, nokat je bio upaljen, a ona je rovala pincetom , nekim nožićima i ... dalje nisam gledala!
ali kad jesam , sretna sam da je super prošlo!
Dijelim slično iskustvo. Bolila me anestezija, za vrijeme rezanja bože pomozi (sve osjetiš, kako odvaja, reže, šiva, ali je podnošljivo), ali kada pousti anstezija - kako god srce kucne, ko da mi netko čavao zabije u prst.

Za one koji nisu još to prošli - samo hrabro, ja sam bio ekstremman slučaj. A možda je mene jako bolilo i zbog izrezivanja mesa i šivanja ??

I pitajte kirurga za tu metodu parcijalnog rezanja s izrezivanjem korijena. Dugoročno mi se čini jedina pouzdana metoda. Osim toga, logično je da parcijalno manje boli jer je samo manji dio nokta odvojen od "podloge". Znate i sami kada slučajno "odčepite" nokat da boli to više što ga više odvojite.
Mican is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 21:31   #200
Mican
Registrirani korisnik

Quote:
Apolon.17 kaže: Pogledaj post
Zeleni Ninja - nisam baš siguran da bol ima veze samo s anestezijom. Ja sam operirao dva palca u razmaku od 2 dana. Oba su mi bila upaljena i oba su bolila pakleno. Sam ubod igle je očajno bolan, ubrizgavanje anestetika je bolno. Prvi puta je kirurg dovoljno čekao pa je jako bolilo. Drugi puta nije dovoljno čekao pa je opet jako bolilo (malo više nego prvi puta). Najviše boli davanje anestezije. Zato mislim da je i kod mene prvo trebalo malo srediti upalu a onda operirati. I boli jako nakon popuštanja anestetika.

Iglu nisam gledao, ali je mjesto na koje se ubada odvratno nezgodno. Nije kao u mišić. To oko nokta je sve puno živaca.
Mican is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja