Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika
Korisničko ime
Lozinka

Kozmetika A perfect gift. Podforumi: Kosa, Dekorativna kozmetika, Preparativna kozmetika i Prirodna kozmetika.

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2013., 21:18   #1741
miss burleska
s atlasom u rukama

miss burleska Avatar

Registracija: Apr 2009.
Quote:
Bumbili kaže: Pogledaj post
Sad u srijedu idem gledati The great Gatsby, u cetvrtak Mamurluk 3, a u petak Brzi i zestoki 6
I sad cekam da dodju Majstori iluzije, After Earth i novi supermen

ti bome ideš više u kino nego mi svi na chatu skupa
Quote:
Siohan kaže: Pogledaj post
Ma neki indijanski film. Baš mi je žao što nisam otišla. Za dečka i hrkanje na egzistencijalnu dramu Pa jesi ga pokušavala probuditi?
Dečki u prosjeku ne vole ništa bez akcije, ali imala sam jednog frenda, koji je od svega radio filozofiju. Bio je jedan od onih tipova koji mora o svemu dobro promisliti, makar se radilo samo o pozivu na kavu usred bijela dana. Na nijedno pitanje nije znao izravno odgovoriti bez objašnjenja od Adama i eve, kako, zašto, čemu. E to je jedini dečko koga znam, a da ne voli akciju.
budila sam ja njega par puta, pa je malo gledao, promijenio pozu, opet mu je glava klocnula i zahrkao je tu i tamo. pa mi je više dosadilo.
kasnije se žalio da je to zbog polarne svjetlosti koja mu smeta za leće jer su one vanjske scene zaista bile jako žute i dosta radnje se odvija na snijegu. film se zove sjever.
ovi teoretičari i filozofi filma me izluđuju i takve se trudim izbjegavati
Old 27.05.2013., 21:50   #1742
Lendoxia
BORED

Lendoxia Avatar

Registracija: Dec 2008.
Pošalji poruku preko MSN korisniku Lendoxia
Mera nadam se da neces morat predugo cekat za 10000ti, a taman se pandora vratila
Old 27.05.2013., 21:53   #1743
patientia
Gluten Glutton

patientia Avatar

Registracija: Feb 2004.
Quote:
miss burleska kaže: Pogledaj post
pa ne bi baš rekla da je Kavicu netko otjerao, sama je otišla. ono sa Lendoxiom i šamponom je bio više nesporazum i glupost zbog nepoznavanja nekih zakonitosti, al eto događa se kad se tvrdi da matematika nije potrebna u stvarnom životu. i sigurna sam da će se Kavica vratiti kad tad, u novom ili starom obliku. svi se vrate. :D
Inace mi je kavica bila u filteru, pa nisam skuzila, ali neki dan sam neulogirana nesto trazila po starom chatu i zacudila se kako osoba kojoj matematika ne treba u zivotu za avatar ima - logo GitHuba Mislim, slatki je logo, ali kako je uopce naisla na njega?

Quote:
5rich kaže: Pogledaj post
Paula Begoun (ili tako nešto). Ima Beautypediu u kojoj pljuje po gotovo svim proizvodima (drougstore i HE), jedino njeni vlastiti su joj dobri :facepalm: Nema veze što većini čovječanstva oni po kojima ona pljuje odgovaraju.
Tsk tsk!

U obranu Paule - prva je pocela raditi objektivne recenzije na osnovu sastava, pH vrijednosti i znanosti za opce narodne mase. Kozmeticki kemicari znaju zasto koriste koje sastojke (a puno toga, od parfema, preko etericnih ulja, do biljaka koje dobro zvuce u vecini komercijalne kozmetike je iskljucivo u marketinske svrhe), ali opce narodne mase su uvjerene da ih kozmeticki kemicari pokusavaju - otrovati. Pogledajte samo koliko na ovom podforumu ima forumasica koje se boje - parabena. Potpuno razumijem da je napravila svoju liniju proizvoda, jer, da imam love i sama bih narucila da mi tako nesto naprave (salicilnu kiselinu u metilpropandiolu umjesto u etilnom alkoholu i slicno). Medjutim, nije istina da pljuje po svim proizvodima koji nisu njezini. Mnoge hvali, sto se moze vidjeti vec i po recenzijama koje su besplatne za citanje.

Mozda o nekim sastojcima donosi odluke prenaglo, na osnovu jednog istrazivanja, ali u nacelu, ne moze stetiti da citate sto pise. Za razliku od EWG i slicne gamadi koja siri paniku da bi dobila sto vise donacija

Ali, kad je rijec o dekorativnoj kozmetici, Paulu ne shvacam isuvise ozbiljno (iako je vizazistica), prvenstveno jer je po pitanju nijansi i smjelosti sminkanja vrlo vrlo konzervativna.
Prvo su došli po pedere, a ja sam šutio jer nisam bio peder. Zatim su došli po Srbe, a ja sam šutio jer nisam bio Srbin. Zatim su došli po ateiste, a ja sam šutio jer nisam bio ateist. Kad su došli po mene, nije više bilo nikog da se pobuni.
patientia is offline  
Old 27.05.2013., 21:59   #1744
patientia
Gluten Glutton

patientia Avatar

Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Jagode su najzagađenije voce jer imaju vrlo tanku "kozu# i upijaju sve kemikalije a spricane su svime i svacime da bi bile onako lijepe i trajale po 3-4 dana kada se uberu za razliku od domacih koje drugi dan mozes bacit vecinu u smece.
I stoga je dovoljno pojesti svega 2640 porcija jagoda na dan da bi nam ti ostaci pesticida u jagodama nastetili: http://edibleintelligence.blogspot.c...rty-fruit.html

Naravno, i ta je dezinformacija dosla od EWG siritelja panike. Tko je u stanju to popusiti nek slobodno jede samo jagode iz vlastitog vrta uzgojene u skladu s horoskopom, ali nek ne siri paniku dalje na znanstveno nepismene opce narodne mase.

Nego, kad smo vec kod pesticida, volim svako toliko zalijepiti link na ovaj post o kemofobiji, od koje je patio jedan, molit cu lijepo, (kozmeticki) kemicar: http://colinsbeautypages.co.uk/chemophobia/

Quote:
5rich - ak su domace jagode onda to fakat nije krivac, ja sma mislila da su one fejkace sa standa sto fino mirisu a pune su vode
Jagode sadrze oko 90% vode. Ako smatras da domaaaaaace jagode nisu pune vode, pa daj napisi koliko tocno one sadrze vode. Eto prilike da jos malo uposlis svoj spektrometar.

Quote:
Inace evo zalosne price, isla sam u vinograde u rat cveteke bazge i nađen u kutiji pored puta malo mače (slikala sam ga), i rekoh idem ubrat to pa cu ga uzet kada se vratim jer nemam kuda sa njim.... I ja se vratim za pola sata i kutija je prevrnuta a macica nema i jos se vide sape od psa na kutiji

Sad sam toliko tuzna jer sam glupaca ustvari imala kuda sa njim tj imala sam jos jednu platnenu vrecicu i mogla sa ga/ju stavit unutra ..... samo se tjesim da je mace zivo
Barem zakelji sliku ovdje, in memoriam.

Quote:
5rich kaže: Pogledaj post
Znam puno u intoleranciji na hranu, i iskreno, bez uvrede molim, smatram to porezom na glupost isto ko i "mjerenje vitamina/minerala u tijelu po ključnim točkama". Možda sam u krivu
U pravu si.

Quote:
Nemam naviku kupovati jagode u dućanima/ po štandovima na tramvajskim stanicama (općenito mi nisu jasne te jagode kraj tramvaja ).
Veci problem su auti. Tramvaji idu na struju, nemaju auspuh. Dim iz dizelskih motora je dokazano kancerogen.
Prvo su došli po pedere, a ja sam šutio jer nisam bio peder. Zatim su došli po Srbe, a ja sam šutio jer nisam bio Srbin. Zatim su došli po ateiste, a ja sam šutio jer nisam bio ateist. Kad su došli po mene, nije više bilo nikog da se pobuni.
patientia is offline  
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 27.05.2013., 22:10   #1745
patientia
Gluten Glutton

patientia Avatar

Quote:
Anarniel kaže: Pogledaj post
I da, baš je ovo zanimljivo, kolko se ja sjećam, klonovi su bili potpuno zabranjeni.
Ne znam jesu li bili zabranjeni prije 2007., ali tad su bili dozvoljeni, a ono sto je bilo zabranjeno je:
- koristiti klona akaunta koji je pod banom, sto rezultira bananjem klona i produljenjem bana originalnom akauntu (nebitno je koji akaunt je otvoren prije)
- pisati pod vise akaunta na istoj temi, sto moze zbuniti ostale forumase

Nisam znala da je zabranjeno napisati tko je ciji klon jer se svako toliko za nekoga to napise javno. Razumijem da neki ljudi (bas ljudi od krvi i mesa iza akauntova na forumu) zasluzuju drugu priliku, zasluzuju novi pocetak, neopterecen svime onime sto su prije pisali, makar da ne bi forumasi vise cim vide nick pomislili kako se iza njega krije stas i glas kojeg se boje prodavacice kozmetike.

Ali, osoba o kojoj pricate ju ne zasluzuje, izmedju ostalog jer je, cim se klonirala, otvorila temu na Kuhinji bez mesa gdje je pitala nesto o jednoj zitarici, da bi par postova kasnije u toj temi pisala kako jede meso (tema je nakon toga prebacena u root Gastronomije i ondje je ontopic), a sa starim nickom me podjebavala u vezi vegetarijanstva (na temama koje ne citam, ali drage forumasice su zakeljile linkove na Chat kozmetike, ako nekog zanima, saljem na PM). Osim toga je pod novim nickom na ovom chatu trazila da joj pravnik nesto hitno odgovori, a zna se tko je pravnik na ovom chatu (da, i s njom se kacila prije). Tako da, ocito joj je jedna od prvih misija nakon kloniranja bila iscrpljivanje (jer, u pravilu, mi obje nastojimo pomoci forumasima) i daljnje podjebavanje onih s kojima se prije kacila.

Srecom, i bez da to napisemo javno, nije bas da osoba mora biti forenzicki lingvist da bi skuzila tko je tu ciji klon.
patientia is offline  
Old 27.05.2013., 22:15   #1746
miss burleska
s atlasom u rukama

miss burleska Avatar

Registracija: Apr 2009.
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Inace mi je kavica bila u filteru, pa nisam skuzila, ali neki dan sam neulogirana nesto trazila po starom chatu i zacudila se kako osoba kojoj matematika ne treba u zivotu za avatar ima - logo GitHuba Mislim, slatki je logo, ali kako je uopce naisla na njega?

sjećam se toga no uopće nisam povezivala stvari dok sad ti nisi napisala. možda ga je uzela jer glava sliči na mačorovu. samo zato. al kako ga je našla, pojma nemam.
Old 28.05.2013., 05:50   #1747
bug_lady
Shoeholic

bug_lady Avatar

Registracija: Sep 2011.
Quote:
space cats kaže: Pogledaj post
A zašto je Mera banirana?
baš sam došla to pitati
eh....

Quote:
chiasm kaže: Pogledaj post
kod mene su tu karte po $13 sto ce rec nekih 75kn ili 150 za dvoje, u 2.5g sam osim jednog festivala sto ne racunam, u kinu bila neka... 4x? i to na Inception, Splice, Cabin in the woods i Saw VII, valjda nisam sto preskocila...
fakat puno preskupo... dok ne bude vise love, u kino idem samo u ZG
cujem da je u Skandinaviji jos skuplje npr!
Saw VII

Quote:
Siohan kaže: Pogledaj post
Ovo sam i ja čula od jednog Šveđanina osobno da ne ide u kino, jer je to preskupo. Čini mi se da je rekao da je cijena jedne karte 4x skuplja nego kod nas tu. Plus kokice, piće, itd., nakupi se.
prošle godine sam 1x bila u Danskoj (službeno) - dnevnica mi je taman pokrila kavu (60 kn) i pola ručka
strašno
ali sam se zato šetala po gradu i buljila u kuće koje su sve izgledale kao IKEA katalog

što se tiče pesticida - ne brinem se trovanja od jagoda, i otprilike pojedem pola kg svaki dan. Postoji tzv.period karence tj. vremenski period potreban za razgradnju nekog pesticida u normalnim ekološkim uvjetima,a računa se od momenta primjena te se izražava u danima. Svaki proizvođač bi se trebao pridržavati uputa i paziti na karencu tj.ne prodavati prije nego prođe taj period.
Old 28.05.2013., 06:38   #1748
Doreen
Registrirani korisnik

Doreen Avatar

Registracija: Feb 2011.
Jutro!

Jutros nisam ni jednom kihnula Regenerirala sam se Ko nova
I napokon sunce sja

Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post

prošle godine sam 1x bila u Danskoj (službeno) - dnevnica mi je taman pokrila kavu (60 kn) i pola ručka
strašno
ali sam se zato šetala po gradu i buljila u kuće koje su sve izgledale kao IKEA katalog
Ja sam bila u Danskoj prije 10 godina na 2 tjedna. Srećom na besplatnom boravku i hrani kod sestrične. I onda su tamo neke stvari bile daleko skuplje nego kod nas. Hrana i odjeća/obuća je bila jeftinija, ali sve ostalo skuplje. Drogerijska kozmetika je bila barem 20-30% skuplja nego kod nas. U birtiji dvije kave, Cola i pivo oko 150 kruna (tečaj je i onda bio manje više sličan kao i danas 1 kuna= 1 kruna), cigarete i alkohol - skupo u P.M. - da se napiješ od muke
Ali njihov i naš standard i primanja se ne mogu mjeriti.
Doreen is offline  
Old 28.05.2013., 06:54   #1749
Tipkica
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2007.
Meraaaaaa

Šta učini dijete drago ?
Tipkica is offline  
Old 28.05.2013., 08:32   #1750
raverica
Drama Queen

raverica Avatar

Registracija: May 2005.
Ne razumijem što se toliko čudite. Nica je brisala postove i upozorila da toj raspravi nema mjesta na ovoj temi, ali su neki pojedinci i dalje nastavili po svom što je rezultiralo kartoniranjem i banom.

I da Pati, zabranjeno je pisati tko je čiji klon. Ako imate kakvih komentara na moderaturu, molim vas da odete dolje na PŽK.

A sve je to i Nica napisala jučer:

Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Čini se da vam treba i ovako napisati. Klonovi su privatan podatak i ne možete se javno razbacivati tim informacijama ako osoba sama nije rekla koji joj je drugi nick. Odavanje tuđih drugih identiteta na forumu se smatra kršenjem pravila pa vas molim da takve informacije zadržite za sebe.

Klonovi su dozvoljeni dok se ne koriste za kršenje pravila. Ako smatrate da ih netko zloupotrebljava, možete obavjestiti administraciju (moderatore dotičnog pdf-a, supermoderatora zaduženog za taj dio foruma, admine) privatnom porukom.

Komentiranje moderature na temama također nije poželjno pa za sva eventualna pitanja imate privatne poruke ili PŽK.

Hvala.
raverica is offline  
Old 28.05.2013., 08:37   #1751
sagena
Registrirani korisnik

sagena Avatar

Registracija: Oct 2008.
Quote:
scarfs kaže: Pogledaj post
njušim da će danas ovdje biti zanimljivo a ja si nešto pobrkala doma na laptopu i ne mogu na net
Jesi možda čistila tipkovnicu i isključila onu tipkicu (kod mene je plava - gore uz rub - ta je za wireless net) ... bar su meni tako objasnili kad sam to jednom napravila...
Old 28.05.2013., 08:57   #1752
scarfs
non mollare mai...

scarfs Avatar

Registracija: Feb 2010.
Quote:
sagena kaže: Pogledaj post
Jesi možda čistila tipkovnicu i isključila onu tipkicu (kod mene je plava - gore uz rub - ta je za wireless net) ... bar su meni tako objasnili kad sam to jednom napravila...
na google earth mogu bez problema a na ostalo ne. sutra ću ga dovući na posao da mi informatičari vide šta sam stisnula
scarfs is offline  
Old 28.05.2013., 09:21   #1753
phazing
fluffy

phazing Avatar

Registracija: Jul 2010.
Jutro! Izgleda da sam krivo spavala noćas, vrat me boli pri svakom pokretu

Frendica je nedavno bila u Norveškoj, rekla je da je užasno skupo isto. Pola litre vode u dućanu dođe oko 30 kuna. Doduše, nama je to skupo, ne njima.
phazing is offline  
Old 28.05.2013., 09:37   #1754
bug_lady
Shoeholic

bug_lady Avatar

Registracija: Sep 2011.
Quote:
Doreen kaže: Pogledaj post

Ja sam bila u Danskoj prije 10 godina na 2 tjedna. Srećom na besplatnom boravku i hrani kod sestrične. I onda su tamo neke stvari bile daleko skuplje nego kod nas. Hrana i odjeća/obuća je bila jeftinija, ali sve ostalo skuplje. Drogerijska kozmetika je bila barem 20-30% skuplja nego kod nas. U birtiji dvije kave, Cola i pivo oko 150 kruna (tečaj je i onda bio manje više sličan kao i danas 1 kuna= 1 kruna), cigarete i alkohol - skupo u P.M. - da se napiješ od muke
Ali njihov i naš standard i primanja se ne mogu mjeriti.
zaboravih spomenuti da sam u Danskoj jela najbolji jogurt ikad! kupila sam u dućanu jedan od limuna i jedan od rabarbate i taj okus... !! sanjam ga i danas.
Old 28.05.2013., 10:07   #1755
dalcosters
Registrirani korisnik

dalcosters Avatar

Registracija: May 2010.
Quote:
Doreen kaže: Pogledaj post
Jutro!

Jutros nisam ni jednom kihnula Regenerirala sam se Ko nova
I napokon sunce sja:
jutro svimaN !

a di ti živiš ženo ....u Grčkoj?

ovdje kiša lije ko iz kabla i srića moja da sam danas došla s autom.
Jutros moram prijaviti savršeno povučenu crtu tušem. Ovaj pojam "savršeno" malo rastegnite jer sam totalan antitalent po pitanju pituranja očiju
Kombinirala sam olovku pa preko toga tuš i na kraju je ispala društvenoprihvatljiva crta
Bitno da ja pratim Anatomicu....možda i bude nešto od mene
Old 28.05.2013., 10:20   #1756
Acid_2
Comic book heroine

Acid_2 Avatar

Registracija: Feb 2011.
Img kodovi vraćeni. Uživajte.
Acid_2 is offline  
Old 28.05.2013., 10:21   #1757
black leather
Registrirani korisnik

black leather Avatar

Registracija: Sep 2009.
Quote:
Tipkica kaže: Pogledaj post
Meraaaaaa

Šta učini dijete drago ?

Mera je za desethiljaditi post dobila ban
Nadam se da neće dugo.

Quote:
phazing kaže: Pogledaj post
Jutro! Izgleda da sam krivo spavala noćas, vrat me boli pri svakom pokretu

Frendica je nedavno bila u Norveškoj, rekla je da je užasno skupo isto. Pola litre vode u dućanu dođe oko 30 kuna. Doduše, nama je to skupo, ne njima.

Dobio mi dragi nedavno ponudu da ide gore radit, plaća 32000 kn a pola od toga bi otišlo na stanarinu i režije, nisqam još danima mogla doći sebi

Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
zaboravih spomenuti da sam u Danskoj jela najbolji jogurt ikad! kupila sam u dućanu jedan od limuna i jedan od rabarbate i taj okus... !! sanjam ga i danas.
I jaaaaaaaaa biiiiiiiiiiiiiii od limuna

Edit: wooooooooooohoooooooooooooooo za slike
Old 28.05.2013., 10:27   #1758
phazing
fluffy

phazing Avatar

Registracija: Jul 2010.
Quote:
Acid_2 kaže: Pogledaj post
phazing is offline  
Old 28.05.2013., 10:27   #1759
Bitchy Dancer
Stalkerica

Bitchy Dancer Avatar

Registracija: Jun 2012.
Dobar dan

Ja se već 3 dana budim s glavoboljom koja malo prođe nakon što se dobro nadoručkujem ali mi onda navečer opet počne. Mislim da bi moglo bit povezano s vremenskim promjenama jer sam inače osjetljiva na to, ali premlada sam da budem meteoropat.
Old 28.05.2013., 10:34   #1760
dalcosters
Registrirani korisnik

dalcosters Avatar

Registracija: May 2010.
Quote:
Acid_2 kaže: Pogledaj post
a fala palcu više

mero@ posveti se živinama i čitaj nas do svog "odbaniranja"
Advertisement

Advertisement