Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Predsjednički izbori 2005
Korisničko ime
Lozinka

Predsjednički izbori 2005 Izbori za predsjednika Republike Hrvatske - 2. siječnja 2005. godine, Mesić vs. Kosor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2005., 12:07   #1
DJEVOKAČKO PREZIME
Pacijent

Životopis Jadranke Kosor

Evo što je službeno dala o sebi:

Rođena 1. srpnja 1953. u Pakracu.
Sin Lovro.

OBRAZOVANJE

Diplomirala na Pravnom fakultetu u Zagrebu
U Lipiku završila osnovnu školu, u Pakracu gimnaziju

POLITIČKA KARIJERA

2003. - Potpredsjednica Vlade RH i ministrica obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti
2002. - Izabrana za zamjenicu predsjednika HDZ-a na VII. Općem saboru HDZ-a
1995. - 1997. Izabrana za potpredsjednicu HDZ-a
1998. - 2002. Predsjednica Zajednice žena HDZ-a "Katarina Zrinski"
1995. - 2000. Zastupnica i potpredsjednica Hrvatskog sabora
2000. - Izabrana za zastupnicu u V. izbornoj jedinici.

PROFESIONALNA KARIJERA

1991.-1995. - Kao novinarka Hrvatskoga radija vodila emisije za prognanike, izbjeglice i stradalnike iz Domovinskog rata i pratila taj sektor za Informativni program Hrvatskoga radija
od 1972. - Novinarka – dopisnica Večernjeg lista, Radio Zagreba

PUBLIKACIJE, ČLANSTVA, NAGRADE

- Nagrada "Zlatno pero" Hrvatskog novinarskog društva
- Nagrada Europske zajednice za humanitarni rad
- Nagrada Europski krug Hrvatskog europskog doma
- Nagrada za životno djelo "Ivan Šibl" HRT
- Počasno članstvo u Udruzi roditelja poginulih branitelja
- Počasna dopredsjednica Udruge gluhoslijepih "Dodir"
- Objavila četiri knjige (dvije s temom iz Domovinskog rata, dvije poezije)

STRANI JEZICI

engleski
njemački – pasivno

HOBI

glazba, ples, čitanje

A evo što nedostaje:

Što je radila prije 1991godine?

Kako joj glasi djevojačko prezime?

Tko joj je bio stric?

Otac joj je srbin, zato ne daje djevojačko prezime. A stric je poznati četnički vođa za drugog svjetskog rata u Pakracu.
Članica je SK YU i na tome je do 1991 gradila karijeru, zato to fali u životopisu. 1991 je članica i veliki zagovornik pokreta za Jugoslaviju.

Postavljam pitanje zašto u njezinom životu sve počinje sa krajem 1991? Kao da nije postojala prije toga!

Old 01.01.2005., 12:17   #2
baka
hakerica

baka Avatar

Registracija: Mar 2003.
Re: Životopis Jadranke Kosor

Quote:
DJEVOKAČKO PREZIME kaže:
Evo što je službeno dala o sebi:

Rođena 1. srpnja 1953. u Pakracu.
Sin Lovro.

OBRAZOVANJE

Diplomirala na Pravnom fakultetu u Zagrebu
U Lipiku završila osnovnu školu, u Pakracu gimnaziju

POLITIČKA KARIJERA

2003. - Potpredsjednica Vlade RH i ministrica obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti
2002. - Izabrana za zamjenicu predsjednika HDZ-a na VII. Općem saboru HDZ-a
1995. - 1997. Izabrana za potpredsjednicu HDZ-a
1998. - 2002. Predsjednica Zajednice žena HDZ-a "Katarina Zrinski"
1995. - 2000. Zastupnica i potpredsjednica Hrvatskog sabora
2000. - Izabrana za zastupnicu u V. izbornoj jedinici.

PROFESIONALNA KARIJERA

1991.-1995. - Kao novinarka Hrvatskoga radija vodila emisije za prognanike, izbjeglice i stradalnike iz Domovinskog rata i pratila taj sektor za Informativni program Hrvatskoga radija
od 1972. - Novinarka – dopisnica Večernjeg lista, Radio Zagreba

PUBLIKACIJE, ČLANSTVA, NAGRADE

- Nagrada "Zlatno pero" Hrvatskog novinarskog društva
- Nagrada Europske zajednice za humanitarni rad
- Nagrada Europski krug Hrvatskog europskog doma
- Nagrada za životno djelo "Ivan Šibl" HRT
- Počasno članstvo u Udruzi roditelja poginulih branitelja
- Počasna dopredsjednica Udruge gluhoslijepih "Dodir"
- Objavila četiri knjige (dvije s temom iz Domovinskog rata, dvije poezije)

STRANI JEZICI

engleski
njemački – pasivno

HOBI

glazba, ples, čitanje

A evo što nedostaje:

Što je radila prije 1991godine?

Kako joj glasi djevojačko prezime?

Tko joj je bio stric?

Otac joj je srbin, zato ne daje djevojačko prezime. A stric je poznati četnički vođa za drugog svjetskog rata u Pakracu.
Članica je SK YU i na tome je do 1991 gradila karijeru, zato to fali u životopisu. 1991 je članica i veliki zagovornik pokreta za Jugoslaviju.

Postavljam pitanje zašto u njezinom životu sve počinje sa krajem 1991? Kao da nije postojala prije toga!
Nitko si ne bira roditelje, a pogotovo stričeve i strine.
Prema tome Kosoricino porijeklo je doista nebitno, svakom poštenom i pametnom čovjeku.

Da joj je karijera "iscifrana" i rupe preskočene, je.Ali nije jedina.I pokojnom predsjedniku su poprilično "iscifrali" i karijeru i životopis a naročito knjige koje je pisao.Što je za mene, glupo i nepotrebno.Jer nitko se ne treba sramiti svoje prošlosti, pa ni političke, ako je bi zaluđen nekim idejama i sl.Bitno da je pošten čovjek.

E sad na kraju za položaj predsjednika/ce je jedino bitno sposobnost, poštenje i naravski opće obrazovanje.I odlučna volja, vlastita, da ne bude predsjedni/ca - glasnogovornik/ca svoje stranke.Tu Jadranka "pada".I to je to.
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Old 01.01.2005., 12:19   #3
Xerex
Pacijent

Re: Re: Životopis Jadranke Kosor

Quote:
baka kaže:
Nitko si ne bira roditelje, a pogotovo stričeve i strine.
Prema tome Kosoricino porijeklo je doista nebitno, svakom poštenom i pametnom čovjeku.

Da joj je karijera "iscifrana" i rupe preskočene, je.Ali nije jedina.I pokojnom predsjedniku su poprilično "iscifrali" i karijeru i životopis a naročito knjige koje je pisao.Što je za mene, glupo i nepotrebno.Jer nitko se ne treba sramiti svoje prošlosti, pa ni političke, ako je bi zaluđen nekim idejama i sl.Bitno da je pošten čovjek.

E sad na kraju za položaj predsjednika/ce je jedino bitno sposobnost, poštenje i naravski opće obrazovanje.I odlučna volja, vlastita, da ne bude predsjedni/ca - glasnogovornik/ca svoje stranke.Tu Jadranka "pada".I to je to.
Al' da je rekla, štatijaznam, npr. "Ponosna sam što mi je otac Srbin." što misliš kolike bi imala šanse da pobijedi na izborima?

Old 01.01.2005., 12:32   #4
DJEVOKAČKO PREZIME
Pacijent

Re: Re: Re: Životopis Jadranke Kosor

Quote:
Xerex kaže:
Al' da je rekla, štatijaznam, npr. "Ponosna sam što mi je otac Srbin." što misliš kolike bi imala šanse da pobijedi na izborima?
Nije li istina i iskrenost jedna od vrlina koja se traži od predsjednika, barem kada govori o sebi?

Old 01.01.2005., 12:36   #5
NOlogo
-

Registracija: Aug 2004.
Re: Re: Re: Re: Životopis Jadranke Kosor

Quote:
DJEVOKAČKO PREZIME kaže:
Nije li istina i iskrenost jedna od vrlina koja se traži od predsjednika, barem kada govori o sebi?
eh, ali ona se preveć ugledava na svog duhovnog oca - i ne samo po tom pitajnu

btw, njezino (ili nekog drugog) podrijetlo - doista nisu bitni. i da ju je napravio i njen duhovni ćaća - osobno - opet joj to ne pomaže.

bezlična, dvolična, njemu slična.... bye bye Yaca
NOlogo is offline  
Old 01.01.2005., 12:38   #6
Joža Čovjek
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2004.
I šta ako joj je otac Srbin? Zar je zbog toga manje vrijedna? I što ako je bila članica SKJ? Pa zar nas iskustvo ne uči oprostu?

Ovo je bio uvredljiv topic, makar neću glasati za nju.
Joža Čovjek is offline  
Old 01.01.2005., 12:39   #7
DJEVOKAČKO PREZIME
Pacijent

Slažem se za porijeklo, ali da ne znamo ni za koga je bila dva puta udana i koliko je bila u braku, što je radila do 1991, u kojim je sve organizacijama bila član to je već nešto drugo, jer to govori o njoj kao čovjeku, a ona prešučuje bitni dio svog života!

Old 01.01.2005., 12:41   #8
Joža Čovjek
Registrirani korisnik

Očito je tvoj jedini cilj dolaska na forum upravo objaviti tu uvredljivu činjenicu koje bi se grozio svaki imalo europsko-umni građanin Hrvatske, jer ti je takav i nick. I da, piše se DJEVOJAČKO PREZIME.
Joža Čovjek is offline  
Old 01.01.2005., 12:43   #9
DJEVOKAČKO PREZIME
Pacijent

Quote:
Joža Čovjek kaže:
I šta ako joj je otac Srbin? Zar je zbog toga manje vrijedna? I što ako je bila članica SKJ? Pa zar nas iskustvo ne uči oprostu?

Ovo je bio uvredljiv topic, makar neću glasati za nju.
Zar se srami svojeg porijekla, meni je deda bio ustaša, pa što?

Nije nikoga ubio, već je iz Jasenovca spasio dosta srba, a radio je za partizane jer je vidio kamo sve to vodi. Odnosno hoću da kažem da nisu ni svi ustraše bili koljači i ubojice kako ih se prikazuje, njihova politika jest!

Ali su se mojoj cijeloj familiji brojila krvna zrnca u bivšoj SFRJ.

A kakve sam ja veze imao sa time?

Old 01.01.2005., 12:44   #10
Joža Čovjek
Registrirani korisnik

U državi u kakvoj su ljudi kao ti (za razliku od tvog dede), svatko bi se bojao reći svoje podrijetlo.
Joža Čovjek is offline  
Old 01.01.2005., 12:46   #11
DJEVOKAČKO PREZIME
Pacijent

Quote:
Joža Čovjek kaže:
U državi u kakvoj su ljudi kao ti (za razliku od tvog dede), svatko bi se bojao reći svoje podrijetlo.
A kakav sam to ja, ako samo tražim da znam o kandidatima za predsjednika samo ono što svatko od nas piše u svom CV kada predaje molbu za posao!

Old 01.01.2005., 12:48   #12
Joža Čovjek
Registrirani korisnik

U kojim to molbama za posao moraš pisati narodnost? Više nema narodnosti ni u osobnim iskaznicama.
Joža Čovjek is offline  
Old 01.01.2005., 12:49   #13
DJEVOKAČKO PREZIME
Pacijent

Quote:
Joža Čovjek kaže:
U kojim to molbama za posao moraš pisati narodnost? Više nema narodnosti ni u osobnim iskaznicama.
Nije stvar u narodnosti, već u bračnom stanju, u karijeri, tj. što je radila od 1972 do 1991 godine?

Old 01.01.2005., 12:51   #14
Joža Čovjek
Registrirani korisnik

Moram ići. Sere mi se.

P.S. Razvedena, od 1972. - Novinarka – dopisnica Večernjeg lista, Radio Zagreba (drugi dio iz tvojeg posta).
Joža Čovjek is offline  
Old 01.01.2005., 12:53   #15
DJEVOKAČKO PREZIME
Pacijent

Quote:
Joža Čovjek kaže:
Moram ići. Sere mi se.

P.S. Razvedena, od 1972. - Novinarka – dopisnica Večernjeg lista, Radio Zagreba (drugi dio iz tvojeg posta).
I to je sve za dvadeset najplodnijih godina čovjekovog života, moram reći da je to jako žalosno!

Ono iz mojeg posta je službeno sa stranice vlade i HDZ-a. I to je bio razlog da se čovjek upita što se to krije u njezinoj biografiji, kada praktično postoji detaljna biografija samo od 1992 godine.

Old 01.01.2005., 13:13   #16
łvek
da, imam brkove :p

łvek Avatar

Re: Re: Re: Životopis Jadranke Kosor

Quote:
Xerex kaže:
Aha, ne bi, ali Mesić ima ženu Srpkinju...kako to da je predsjednik?

Kako ljudima ne smeta što će Srbi glasovati za Mesića?

Ne bacaj gluposti...Nova je tek počela, a trabunjaš već.

Old 01.01.2005., 13:20   #17
DJEVOKAČKO PREZIME
Pacijent

Re: Re: Re: Re: Životopis Jadranke Kosor

Quote:
łvek kaže:
Aha, ne bi, ali Mesić ima ženu Srpkinju...kako to da je predsjednik?

Kako ljudima ne smeta što će Srbi glasovati za Mesića?

Ne bacaj gluposti...Nova je tek počela, a trabunjaš već.

Nije stvar u tome, jer nedobivam koprivnječu zbog srba, a imam ih dosta sa kojima sam jako dobar, već u tome što se daju frizirane biografije predsjedničkih kandidata.

Odnosno predstavljau se za ono što u stvari nisu, u tome je problem. Jer ako netko svojih 20 godina života predstavlja samo jednom rečenicom, a o posljednjih 10 napiše cijelu stranu onda očito nešto vrlo bitno skriva u svojoj biografiji!

Old 01.01.2005., 15:28   #18
medion_cro
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2004.
Slažem se da bi jedna predsjednička kandidatkinja morala izložiti malo detaljniji životopis, jer ovako ispada da je rođena u Pakracu, neko vrijeme radila na radiu, a sve ostalo je vezano uz HDZ!
To što je srpskog porijekla samo po sebi ne bi bio problem, ali to što ga skriva, jest! Valjda da bi mogla biti još malo veća Hrvatica, pa privući i glasove hrvatskih desničara!
Old 01.01.2005., 15:33   #19
DJEVOKAČKO PREZIME
Pacijent

Quote:
medion_cro kaže:
Slažem se da bi jedna predsjednička kandidatkinja morala izložiti malo detaljniji životopis, jer ovako ispada da je rođena u Pakracu, neko vrijeme radila na radiu, a sve ostalo je vezano uz HDZ!
To što je srpskog porijekla samo po sebi ne bi bio problem, ali to što ga skriva, jest! Valjda da bi mogla biti još malo veća Hrvatica, pa privući i glasove hrvatskih desničara!
To sam htio i reći. Nije problem jel joj tata srbin, ali zašto takve stvari skrivati. Ovdje se radi o kandidaturi za predsjednika Hrvatske, pa o budučem predsjedniku želim unaprijed znati tko je i što je, i što je radio u svom životu!

Old 01.01.2005., 15:40   #20
Hamid_88
Banned

Hamid_88 Avatar

Re: Re: Re: Re: Re: Životopis Jadranke Kosor

Quote:
DJEVOKAČKO PREZIME kaže:
Nije stvar u tome, jer nedobivam koprivnječu zbog srba, a imam ih dosta sa kojima sam jako dobar, već u tome što se daju frizirane biografije predsjedničkih kandidata.

Odnosno predstavljau se za ono što u stvari nisu, u tome je problem. Jer ako netko svojih 20 godina života predstavlja samo jednom rečenicom, a o posljednjih 10 napiše cijelu stranu onda očito nešto vrlo bitno skriva u svojoj biografiji!
Što je Mikšić radio dok nije otišao u Ameriku? Kako to da je uspio uredno studirati u Hrvatskoj a navodno su njega i njegovu obitelj proganjali radi Hrvatstva? Rekao je da ga je samo katolička vjera spasila od komunističkog progona.

Cijela Mikšićeva obitelj su strani državljani. Koje garancije imamo da će ostati u zemlji ako se nešto nedaj Bođe dogodi?
Hamid_88 is offline  

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja